Depozit a věci kolem

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Nulašestka » čtv čer 05, 2008 13:13

Saša píše: že vozidlo starší 20ti let jde "dát do depozitu" na 10 let místo jednoho roku .

Jenže v současnosti se to po tom roce dá vždycky o půl roku prodloužit za poplatek 50 Kč. A jde to snad do nekonečna (doufám) a za tu stovku za rok to je myslím výhodnější než si dělat problémy kvůli zeleným značkám.
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod Saša » čtv čer 05, 2008 16:32

Nulašestka píše:Saša napsal:
že vozidlo starší 20ti let jde "dát do depozitu" na 10 let místo jednoho roku
Nejpozději v pondělí dodám ověřené info z DI . Je to kvůli tomu aby mohla proběhnout renovace která trvá délé .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Saša
 
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod Maysner » čtv čer 05, 2008 20:43

Saša píše:
Nulašestka píše:Saša napsal:
že vozidlo starší 20ti let jde "dát do depozitu" na 10 let místo jednoho roku
Nejpozději v pondělí dodám ověřené info z DI . Je to kvůli tomu aby mohla proběhnout renovace která trvá délé .


jestli za ten poplatek muzu i 12let stary auto takhle nechat v depozitu bylo by to supr. jak budes mit naky info dej vedet :)
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Maysner
 
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hurikán » čtv čer 05, 2008 20:45

Vidím, že tohle zde zajímá dost lidí. 8)

Také jsem zvědavý na ověřené informace.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod Nulašestka » čtv čer 05, 2008 20:51

Taky se mi protáhla rekonstrukce (na neurčito :chain: ) a tak jsem šel po roce od chvíle, kdy jsem dal značky do depozitu, na úřad, zeptat se co s tím. Hrůzou mi vstávaly vlasy na hlavě a dopadlo to následovně: zaplatil jsem 50 Kč a baba mi do velkého TP připsala, že "dočasné vyřazení prodlouženo o 6 měsíců", k tomu štempl a šel jsem do háje. 8)
Na můj dotaz, jestli je to takhle možné prodlužovat po půl roce i dál (protože netuším kdy a pokud vůbec to auto bude) mi bylo odpovězeno: "Ano, to je možné".
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod Hurikán » čtv čer 05, 2008 21:07

To zní pěkně. Já mám ale jeden menší problém v tom, že mám jedno auto v depozitu už asi od roku 2000, tedy od prvního roku, kdy se depozit zavedl. Během let se několikrát změnily podmínky a dneska vůbec nevím, na čem jsem. :?

Kdoví, jestli už neproběhlo automatické vyřazení z evidence, o kterém se také mluvilo a jednu dobu bylo nějakou novelou zavedené. Potom to zase změnili/zrušili???. Kua, proč tady v tom státě je takový bordel? :evil:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod Maysner » čtv čer 05, 2008 21:11

Hurikan: co vim tak pro tebe plati to co platilo v dobe kdy jsi to tam dal. ja mam ten problem ze mi ted konci stk a do depozita jsem dal auto loni v rijnu. a poskladat nestiham nejmin do jara. takze je to super
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Maysner
 
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Nulašestka » čtv čer 05, 2008 21:29

Maysner píše: ja mam ten problem ze mi ted konci stk

Jo tohle bude taky ohromná šou. Na úřadě mi totiž řekli, že bez platné technické mi pak(někdy) ty značky prostě nedají. Otázal jsem se tedy, jak si představují, že pojedu na STK/EK bez značek. Bylo mi řečeno, cituji: "To už si musíte NĚJAK zařídit". Zkusil jsem tedy kontrovat tím, že když nebudu mít značky (byť by se to tam vezlo na podvalníku), nebudou mi mít kam nalepit ty slušivé známky (červenou a zelenou). Ale neoblomná úřednice znala protihmat. :) S úsměvem na tváři mi oznámila, že na technickou si vezmu jen velký TP, známky mi dají s sebou a na úřadě si je můžu na značku nalepit pod jejich dozorem. :lol: :lol: :lol: TO PŘECI NENÍ VŮBEC ŠPATNÝ. :dark1:

Jen bych rád dodal, že netuším jak to bude, jen se tady dělím o reálné poznatky. Už vidím, jak na mě budou na tý STK koukat bez značek a jak bude někdo volat na úřad, aby si ověřil, že tam ty značky skutečně jsou.

Na závěr si dovolím výstižnou definici byrokracie: Výkonný aparát, který nenese odpovědnost za svá rozhodnutí a disponuje zdroji, které nejsou v jeho vlastnictví a navíc nepodléhá nebo jen částečně tržním sankcím.
A sorry Sašo za to OT. :roll: Možná by se to mělo někam přesunout. :oops:
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod Maysner » čtv čer 05, 2008 21:40

pro vyzvednuti z depozitu musi mit auto platnou stk to je jasny. na stk na podvalu, tam to sjede ukaze ze to umi vsechno co ma, zas najede na podval a .......... jesli nebude lepsi kdyz to ted vytahnu z depozitu a budu platit ruceni. mam jisty ze bonusy budou naskakovat kdyz auto nebude moci bourat :lol:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Maysner
 
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hurikán » čtv čer 05, 2008 21:42

06: v zásadě Tě informovali správně. Mě také bylo řečeno, že na STK se "jede" bez značek. Nálepky mě prý nalepí přímo na DI jejich vlastní (na STK žádné nedostanu abych je nenalepil třeba jinam). Když jsem si to sondoval z druhé strany na STK, tak mě byla tato praxe potvrzena. Prý jen zapíšou do protokolu lehkou závadu: chybějící SPZ. No a s protokolem z technické se jde na DI, kde teprve vydají OTP a SPZ.

Takže to takhle asi fakt funguje. Mě jde jen o dobu max. pobytu SPZetek v depozitu. Jaké byly tehdy předpisy již vůbec nevím.

OT vypreparuju do samostatného topicu.
Naposledy upravil Hurikán dne čtv čer 05, 2008 21:48, celkově upraveno 1
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod Křečík Barbuška » čtv čer 05, 2008 21:46

Otázkou je jestli ty značky mají dobře uložené, aby nebyly na prach :mrgreen: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11022
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod Michal Pokorný » čtv čer 05, 2008 21:55

Koko Loko píše:Otázkou je jestli ty značky mají dobře uložené, aby nebyly na prach :mrgreen: .


I v tom nejhorším případě to ty nálepky udrží pohromadě :P http://www.imhd.sk/ba/index.php?w=2b2f3 ... &gs=e&gsd=
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
 
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvekod Milda » čtv čer 05, 2008 22:08

Nulašestka
Jen bych rád dodal, že netuším jak to bude, jen se tady dělím o reálné poznatky. Už vidím, jak na mě budou na tý STK koukat bez značek a jak bude někdo volat na úřad, aby si ověřil, že tam ty značky skutečně jsou.


To můžeš udělat jak my. Taky nám nechtěli vydat značky bez technický a že to budem na technickou muset dovlíct na podválu. My podvál nemáme a kdo se s ním bude na těch pár kilometrů shánět, že jo ( asi 30 km celkem ) :) . Ale zase bylo divný jet s autem bez značek, vyloženě lákadlo na policajty. Vzali jsme značky z druhého auta, nasadily na žigula a jelo se. :D
Lada 2101 = 2003 až 2005
Lada 2107 = 2006 až -
http://milda2107.rajce.idnes.cz/?sort=albumName
Uživatelský avatar
Milda
 
Příspěvky: 238
Registrován: sob kvě 13, 2006 23:29
Bydliště: Luže/Chotěboř/MB

Příspěvekod Vašátor » pát čer 06, 2008 00:44

Hurikáne, dle toho, co mi řekli při odevzdání SPZ do depizutu mojí Jawy 250: vše se řídí dobou, kdy jste značky odevzdal. Pokud se situace změní, dojde vám dopis se změnou. Pokud vám nedojde,, situace zůstává stejná jako v roce dočasného vyřzení". Z toho jsem usoudil, že když jsem odevzdal SPZ v době nelimtovaného dočasného odhlášení, platí to do doby, než SPZ opětovně nevyzvednu. A to mi defakto bylo potvrzeno.
Jinak platí to, že SPZ a malý TP ti nevydají do té doby, kdy nebudeš mít platnou STK. Auto jseš povinen dovézt na STK na podvalu. Na inspektorátu ti nalepí známku a vydají SPZ až po ukázání protokolu z absolvované STK. Dělali jsme to tak na mé bývalé 21061. :wink:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod irut » stř čer 18, 2008 15:36

Musím zrovna na podválu? :axe: :lol: já,že bych dojel po svých až to budu mít v kupě
Žigul 2101 (*1972-...)
Kolo ukrajina (okolo 1940) :D
Uživatelský avatar
irut
 
Příspěvky: 196
Registrován: stř bře 28, 2007 12:34
Bydliště: Pardubice

Další

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků