Depozit a věci kolem

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Vašátor » stř čer 18, 2008 21:50

irut píše: Musím zrovna na podválu? :axe: :lol: já,že bych dojel po svých až to budu mít v kupě


Dle zákona ano. Jak to provedeš je ale tvůj problém :P
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod Maysner » čtv čer 19, 2008 19:09

Vašátor píše:
irut píše: Musím zrovna na podválu? :axe: :lol: já,že bych dojel po svých až to budu mít v kupě


Dle zákona ano. Jak to provedeš je ale tvůj problém :P


sice ot ale ja jezdil s autem, na kterym mi rano vzali cervenou znamku a napsali ze provozu nevyhovuje, celej den a zarizoval. ale pst :mrgreen:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Maysner
 
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jelen » čtv čer 19, 2008 19:14

Maysner píše:na kterym mi rano vzali cervenou znamku a napsali ze provozu nevyhovuje


Ale copak, snad to neni následkem "tuningu"?

(sorry za OT :oops: )
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvekod Maysner » čtv čer 19, 2008 19:15

Jelen píše:
Maysner píše:na kterym mi rano vzali cervenou znamku a napsali ze provozu nevyhovuje


Ale copak, snad to neni následkem "tuningu"?

(sorry za OT :oops: )


babiccina felicia neni tuningem postizena(krom nedavno nasazene loketni operky) :roll:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Maysner
 
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Michal.2103 » ned lis 15, 2009 10:45

Kluci,
řešim podobnej problém. Možná se to někomu nebude líbit, ale je to Moskvič 2140. Příští rok to čeká i mou milovanou zelenou Ladušku...
Tak tedy:
Auto 5 let nemá TK a SPZ jsou v depositu. Měl jsem termín do 20.10.09 deposit prodloužit. Přesně v ten den jsem doběhl na DI a ptal jsem se jak to je když mi deposit propadne. Úřednice mávla rukou, že je to v pořádku. Plánoval jsem auto zprovoznit do konce listopadu, ale prdim na to. Zase za dva roky honit technickou na zimu, ne nechci.
Takže dejme tomu, že se na DI dostanu s udělanym autem okolo dubna. Ovšem to už bude půl roku po propadnutí deposita. Co vy na to? Dostanu akorát za uši nebo mám po Moskviči? :(

Díky za odpověď
Kdo nemá Žigula neni "IN", já s Žigulem zvítězim!!! 8-) Aneb štamgast na benzínce :D
Mírně ukecanej vochlasta se zelenym Žigulíkem :drinkers: :puke:

1 x Togliatti - 2103 - Laduška
2 x Moskva - 412 a sbírka dílů dávající dohromady jedno auto - Moskvič 2140 ( Super Moskvič 2139 )
Uživatelský avatar
Michal.2103
 
Příspěvky: 62
Registrován: ned pro 07, 2008 14:39
Bydliště: Sokolov

Příspěvekod Hurikán » ned lis 15, 2009 12:26

Tohle je docela těžká otázka, na kterou neexistuje univerzální odpověď. Pokud vím, tak se pravidla hry kolem depozitu několikrát změnila, takže záleží na tom, kdy a za jakých okolností jsi SPZ do depozitu dával.

Já například dával SPZ do depozitu hned při jeho zavedení v r. 2000, kdy byla doba depozitu tuším neomezená. Potom se myslím nějakou novelou zákona zpětně změnila pravidla a depozit byl jen na nějakou omezenou dobu. Ta samozřejmě už dávno skončila.

Loni, když jsem dával do depozitu další SPZ, platilo pravidlo takové, že za každý rok uložení se platí 100 Kč s tím, že poplatek stačí uhradit jednorázově až při vyzvědnutí. Tedy po 3 letech zaplatíš 300,-Kč.

Při této příležitosti jsem se ptal na svůj první depozit, v tu dobu již dávno papírově propadlý. Byl jsem uklidněn, že mi SPZ budou po zaplacení nějakého skladovného vydány, protože z důvodu nedostatku pracovníků, úřad auta nevyřazuje. Bohužel Ti ale nemůžu zaručit, že to takhle bude fungovat i u vás, protože co úřad to jiný přístup k věcem. :roll:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod Michal.2103 » ned lis 15, 2009 14:39

Hurikán:
No ani já sám pořádně nevím jak to je protože jsem koupil auto co již 4 a půl roku v depositu bylo. No snad v tom nebude nějaká věda .
Kdo nemá Žigula neni "IN", já s Žigulem zvítězim!!! 8-) Aneb štamgast na benzínce :D
Mírně ukecanej vochlasta se zelenym Žigulíkem :drinkers: :puke:

1 x Togliatti - 2103 - Laduška
2 x Moskva - 412 a sbírka dílů dávající dohromady jedno auto - Moskvič 2140 ( Super Moskvič 2139 )
Uživatelský avatar
Michal.2103
 
Příspěvky: 62
Registrován: ned pro 07, 2008 14:39
Bydliště: Sokolov

Příspěvekod Vašátor » ned lis 15, 2009 15:20

Já dával do depositu motorku v roce 2006. Tehdá to bylo na dobu neomezenou a když jsem se jich ptal, co když se zákon změní, jestli mi ji nevyřadí z evidence, bylo mi řečeno, že mi buď pošlou nějaký dopis a nebo pro mě zůstanou platit pravidla doby neomezené. Zatím mi nic z magistrátu nepřišlo :)
Takže bych v tvém případě neměl o moskviče strach.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod Michal.2103 » ned lis 15, 2009 15:41

Vašátor píše:Já dával do depositu motorku v roce 2006. Tehdá to bylo na dobu neomezenou a když jsem se jich ptal, co když se zákon změní, jestli mi ji nevyřadí z evidence, bylo mi řečeno, že mi buď pošlou nějaký dopis a nebo pro mě zůstanou platit pravidla doby neomezené. Zatím mi nic z magistrátu nepřišlo :)
Takže bych v tvém případě neměl o moskviče strach.


Díky :) já bych jim dal za uši kdyby něco zkoušely. Moskala chci na ježdění. 2103 chci na slunečné neděle 8)
V příštím roce se pustím do GO.
Kdo nemá Žigula neni "IN", já s Žigulem zvítězim!!! 8-) Aneb štamgast na benzínce :D
Mírně ukecanej vochlasta se zelenym Žigulíkem :drinkers: :puke:

1 x Togliatti - 2103 - Laduška
2 x Moskva - 412 a sbírka dílů dávající dohromady jedno auto - Moskvič 2140 ( Super Moskvič 2139 )
Uživatelský avatar
Michal.2103
 
Příspěvky: 62
Registrován: ned pro 07, 2008 14:39
Bydliště: Sokolov

Re: Depozit a věci kolem

Příspěvekod Ales2105 » úte pro 02, 2014 17:29

Hledal jsem zde na fóru, ale nenašel jsem, zda to tu bylo: http://ekonomika.idnes.cz/prevody-aut-s ... ntent=top6

Nicméně popsal bych svůj problém. Mám vůz VAZ 2105, rok výroby 1988, značky v depozitu ani ne rok a teď jak to řešit, že? :shock:

Dle tohoto znění:
Auta, která budou k 1. 1. 2015 v „depozitu“ (dočasně odhlášená s odevzdanými SPZ):
doba dočasného vyřazení méně než 18 měsíců: vlastník nemusí dělat nic, po 31. 12. 2015 se vůz automaticky v registru překlopí do režimu „vyřazeno z provozu“, což je obdoba dnešního depozitu (auto bude úředně existovat, ale bude mít odevzdané značky, nebude se s ním smět jezdit a nebude se na ně muset platit povinné ručení)
doba dočasného vyřazení přesáhla 18 měsíců: vlastník musí do konce roku 2015 nahlásit obecnímu úřadu, kde auto stojí a jak je hodlá využívat. Pak se z dnešního depozitu překlopí do režimu „vyřazeno z provozu“ (viz předchozí bod). Pokud toto vlastník nenahlásí, auto bude definitivně vyřazeno, úředně zanikne a už nebude možné je znovu přihlásit.

Pramen: Ministerstvo dopravy

Jestli tomu dobře rozumím, tak bych měl do 31. 12. 2014 dát vědět na DI, ideálně sepsat něco o tom, že vůz nejezdí po pozemních komunikacích a je tedy odstaven a chtěl bych depozit zachovat s tím, že nově ho pak budu muset po půl roce obnovit.

Kamarád zjistil od kolegy, který je u policie a který má také několik veteránů v depozitu a nastudoval to:
Ptal jsem se na ten depozit. Prý to bude platný a postačí včas doložit, kde se auto (vrak v renovaci) nachází, přijde kontrola a vše je OK. Pak bude dražší depozit - místo 100,- Kč/rok to bude asi víc a bude to platit pouze na půl roku, takže se to bude muset prodlužovat. V některých případech postačí fotodokumentace, která se založí ke kartě vozidla. Závěr je tedy takový, že pokud auto existuje, tak o papíry nepřijde.

Je moje dedukce správná? Měl bych to co nejrychleji dořešit, nechci přijít o origo platní papíry a origo značky. :!:

Děkuji a omlouvám se za sloh.
LADA 2105 - nejlepší (především kvalitní) auto a také srdeční záležitost!
Uživatelský avatar
Ales2105
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte črc 20, 2010 23:02
Bydliště: Mor.Krumlov

Re: Depozit a věci kolem

Příspěvekod Vašátor » úte pro 02, 2014 22:21

Už se to dlouhosáhle řešilo zde: viewtopic.php?f=24&t=16829

po 1.1.2015 přijdeš na odbor dopravy a tam nahlásíš místo a způsob využití vozidla v depozitu. Potom depozit defakto stejně trvá nadále. Pokud toto neuděláš, vozidlo bude po 1.1.2016 vyřazeno z evidence.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Depozit a věci kolem

Příspěvekod Nemmo » pon črc 08, 2019 09:53

...ve čtvrtek jsem vyzvedával SPZ z depozitu...byly tam od r.2000, neplatil jsem nic ...a to tam byly 19 let....
Nemmo
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned kvě 05, 2019 10:27

Re: Depozit a věci kolem

Příspěvekod alphayash » čtv úno 23, 2023 10:41

Can someone translate this form me in english'?
alphayash
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv úno 23, 2023 10:40

Re: Depozit a věci kolem

Příspěvekod radek mb » pát úno 24, 2023 18:15

alphayash píše:Can someone translate this form me in english'?

No, it can´t.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Re: Depozit a věci kolem

Příspěvekod LelaWarren » úte dub 04, 2023 14:15

Nejste schopen to přeložit do češtiny sám? Koneckonců, můžete jít do chatovací místnosti GPT.
LelaWarren
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 04, 2023 14:13

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron