Nemova Plesnivka

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Yellow01 » čtv bře 27, 2008 17:32

Kdybys měl Nemo zájem, tak mám nový čalounění střechy.
Uživatelský avatar
Yellow01
 
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvekod Štěpán » čtv bře 27, 2008 19:17

Aj já se připojují ke gratulaci... :D

A koukej to Nemo dát to do veterán stavu, ať bílých 1500 je co nejvíc... :wink:
Štěpán
 

Příspěvekod Nemo » čtv bře 27, 2008 19:17

No už jsem tu.
Takže, možná jsem tu plíseň popsal až příliš barvitě.
Pravda, na kobercích byl bílý povlak, na manžetě řadičky zelené fleky, a na stropě pár černých flíčků, plus něco na pásech a pár skvrn na palubce, ale sedačky jsou čisté.

Předminulý víkend proběhlo pečlivé čištění roztokem ocet/voda-1/1, vyluxování koberců, a rychlá obhlídka stavu. Ještě uvažuju, že uvnitř na chvíli rozsvítím zářivku, co se v nemocnicích používá na hubení mikroorganizmů a podobných potvor(něco jako"horské sluníčko">silný zdroj UV záření)

Počasí ležení pod autem moc nepřeje, garáž nemám, jen přístřešek, ale zatím to vypadá, že mimo plísně a zarezlého bowdenu sytiče, se ta vlhkost na autě moc nepodepsala.
Podvozek vypadá na pohled perfektně, v podbězích jsem zatím nic divného taky nenašel,
brzdy perfektní.


Motor přede jako koťátko a táhne jedna radost, je v něm polosyntetika a pohled do plnícího otvoru napovídá, že uvnitř bude krásně čisto. Najeto 98tkm.

Koberce byly sice nacucané vodou, ale letmý pohled pod ně napovídá, že se voda pod nimi setkala s napatlaným olejem a příliš neuspěla. :shock:

Co je jasné, to je lehká koroze rožků blatníků, nahoře i dole u prahů.
Dál jsou trošku promáčklé a zakytnuté PP dveře, a trošku z boku drblý LZ blatník.

Štěpáne, s tím veterán stavem to nevidím moc dobře, ačkoli na tom nejsou skoro žádné úpravy, vyjma povinné zad.mlhovky. Ale je to trochu opotřebované-osezené sedačky, chybí olivky na kličkách oken, a další drobnosti. Spíš to do budoucna vidím jako auto pro radost.
[size=85]Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Nemo
 
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvekod dandy » čtv bře 27, 2008 21:16

Podľa fotiek a tvojich slov autíčko vyzerá dobre, tak sa pripájam ku gratulantom a prajem nech ti dlho k spokojnosti slúži.

K tej plesni len toľko: pleseň je živý mikroorganizmus, ktorý je dosť odolný. Sklamem ťa, ale ocot ani koncentrovaný nie je dostatočne agresívny na vyhubenie plesne. Koberce a všetko látkové, koženkové dôkladne vydezinfikovať, vysušiť. Opakovane použiť riedené savo (1savo : 4voda), respektíve chemikáliu obsahujúcu čpavok. Pri práci používaj chirurgické rukavice (kúpiš v lekárni, drogérii) a aspoň chirurgickú masku. Najlepšie respirátor (kúpiš v predajniach s ochrannými prac. prostriedkami napr. REMPO). Miesta ošetrené savom dôkladne aspoň dvakrát opláchni vlažnou vodou. Nezabudni skontrolovať málo vetrané priestory t.j.: dvere pod tapacírmi, sedadlá odspodu, strop pod koženkou, C-stĺpiky atď. Obzvlášť pozornosť venuj koženke, nezabudni, že je dvojvrstvová. A sedadlá majú ospodu čosi ako slamu (aspoň mne to tak pripadá :D ). Manželka je chemička a robí na hygiene takže o týchto "srandách" čosi vie. Doporučuje ošetriť každý cm auta. Aj tam, kde po plesni nie sú žiadne viditeľné stopy. Sú to MIKROorganizmy, voľným okom neviditeľné. Savo ale nepoužívaj na gumové, lakované a chromované časti kasne. Na to použi technický benzín, nie je taký agresívny. Dá sa naliať aj do plastového rozprašovača (napr. z okeny). Ak by si požil savo aj na lakované a chromované časti je možné ich zničenie, lebo savo je žieravina a obsahuje kyselinu dusičnú. Ale znova použiť rukavice a masku. Miesta viditeľne napadnuté plesňou ošetri aspoň trikrát, vždy po pár dňoch. A sušiť, sušiť a sušiť. V prípade, že by si mal podozrenie na plesne v nedostupných miestach karosérie je jediné možné riešenie: vypalovací box v lakovni. Pleseň hynie pri cca 150´celzia počas 5 až 7 minút. Viem, trochu náročné, ale 100% účinné.

Zdravie máme len jedno a aj keď telo má ísť do hrobu zhumplované, netreba tomu príliš pomáhať. Plesne sa ukladajú v pľúcach a telo sa ich nevie zbaviť. No držím ti palce a nepodceň to.

Juj, to je slohovka... :shock:
Nikita II, 1974
Nasťa 2016

chatka 12 forever
člen LKCS
Uživatelský avatar
dandy
 
Příspěvky: 873
Registrován: pon pro 25, 2006 16:45
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Křečík Barbuška » čtv bře 27, 2008 23:10

Mno, jen bych upozornil na nebezpečí ohně v případě použití rozprašovače a benzínu :) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod Nemo » čtv bře 27, 2008 23:31

Ovšem dekontaminace by to byla dokonalá :lol:

A teď vážně, rizika přítomnosti plísní si samozřejmě uvědomuji, Savo ještě přijde ke slovu, stejně jako ta UV výbojka. Teď se auto suší, počasí tomu pravda moc nepřeje, ale o víkendu snad bude líp.
[size=85]Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Nemo
 
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvekod radek mb » sob bře 29, 2008 13:52

Gratuluji k dalšímu přírustku v Ladarodině.
Měl sis nechat udělat chemický rozbor té plísně,třeba to je penicilin nebo plíseň jaká se používá při výrobě Hermelínu.Pak by se z toho dalo ještě něco vytěžit :mrgreen: Ne,samosebou sranda,Dandy pěkně popsal jak se toho zbavit,takže nebudu zbytečně tlachat.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Příspěvekod Nemo » pon bře 31, 2008 20:54

V neděli se gruntovalo, čistilo fungicidními přípravky, a taky se našla nějaká ta korozička, tak se na ní dnes začlo pracovat.
[size=85]Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Nemo
 
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvekod Hurikán » pon bře 31, 2008 21:00

Pěkná práce! Potom, v jakých podmínkách auto bylo se této korozi ani moc nedivím. Určitě v těchto místech byl zárodek i před tím, ale vlhká sauna tomu určitě značně pomohla.

Tak ať se daří. :wink:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod Kopr » pon bře 31, 2008 21:56

Nemo, mohl by si až budeš mít čas poslat detailní foto obšití volantu já to mám ze stejného materiálu jen jsem zmršil obšití
TŘI SESTRY <III> LADA GANG
LADA 21061 (1.7-5q od Kinga) -1986
MERCEDES BENZ W124 220E -1993
SIMSON S51 -1990
FORD GRANADA ESTATE 2.0 4V-1984

http://fotoalba.cz/Kopr21061
http://kopr21061.rajce.idnes.cz/
LED ZEPPELIN
Uživatelský avatar
Kopr
 
Příspěvky: 2953
Registrován: úte bře 28, 2006 21:16
Bydliště: Družec,Frýdek-Místek

Příspěvekod Nemo » pát dub 04, 2008 20:25

Myslím, že ani u mě to není ideálně, ale vypadá to takhle:
[size=85]Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Nemo
 
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvekod Nemo » úte kvě 06, 2008 22:03

Práce pokračují, dováděl jsem trošku na zadní nápravě. Konkrétně nová gufera poloos, dvě nové pakny, nový lanovod ručky, seřízení diferenciálu.
Přílohy
P5060255.jpg
P5060258.jpg
P5060265.jpg
[size=85]Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Nemo
 
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvekod Nemo » úte kvě 06, 2008 22:05

Pakny za "nekřesťanskou" cenu.
Přílohy
P5060267.jpg
[size=85]Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Nemo
 
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvekod Nulašestka » úte kvě 06, 2008 22:26

Ty štíty. :shock: Naposled jsem viděl ty svoje, zrezlý až hrůza. :evil:
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod Hurikán » úte kvě 06, 2008 22:28

Nemo píše: dováděl jsem trošku na zadní nápravě... seřízení diferenciálu.


Můžeš mi prozradit, jak jsi seřizoval diferenciál? :shock: Ten je přece na seřízení dost náročný a provádí se to se speciálním vybavením. Rád se tedy přiučím.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Mili_K a 0 návštevníků