Oranžáda 2101

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Vašátor » úte pro 05, 2006 20:39

Marcel píše:to vypouštění vody se mně osobně moc nelíbí


Proč? Já tam nemrznoucí směs kvůli stání v garáži lít nebudu a co je tam teď nevím. Vypuštění vody přeci nemůže ničemu ublížit. .... pokud se jarní oživení auta provede s citem. Navíc stejně na jaře projde kompletní prohlídkou včetně seřízení a možná i rozborky motoru.

Navíc vodu už jsem párkrát na zimu ze svého prvního vypouštěl a zatím si nemůžu na nic stěžovat :D .... kdo se stará nemá problém :D
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod Marcel » úte pro 05, 2006 20:55

jasný no , je to jenom můj osobní názor asi bych se bál že nevyteče vše a že se může něco stát. nemám zkušenosti no :oops:
Marcel 2107
LADA 2107 - Laděnka
Největší abstinent z LKCS :)
http://marcel2107.rajce.idnes.cz/Ladka/#album
Silnice, mé přechodné bydliště
Uživatelský avatar
Marcel
 
Příspěvky: 1122
Registrován: ned led 15, 2006 19:58
Bydliště: Hajnice u trutnova

Příspěvekod Křečík Barbuška » úte pro 05, 2006 21:21

Řekl bych to takhle, celých X moc let se na tyhle auta kašlalo, že vydrží, pak, že stojej za prd atd. A po těch X letech se auto dostane k "psychopatovi" ladystovi (mluvím obecně, nikoho nejmenuji, je jich tady dost). Jeden ho chce schovávat před zimou do garáže, druhý ho cpe pod plachtu, třetí ho raději tlačí po dvorku ze stínu na slunko a zpět aniž by nastartoval, protože by mu náhodou zkondenzovala voda ve válcích přitom celou dobu před ním to auto dostávalo kapky, že by se zbláznil. Další věří, že sláva žigulíků teprve přijde, objektivně třeba já si za celé léto neužil klidu, protože jsem dělal první poslední k té železné věci za posměchu celého okolí a to se ani nezmiňuji o excesech co jsem dělal se žlutým, další v neděli večer kuchá zadní brzdy a pochybuje o svém duševním zdraví, zatímco celý národ tlemí na superstar a tu a tam při náhodném pohledu z okna polituje toho šílence. Pak se všechna tato individua nejméně 3x do roka slezou a navzájem se utvrzují jaká je to paráda. Prostě se mi tu líbí, sice v měřítku normální společnosti vypadáme tak nějak jiní, ale to nevadí, hlavně, že je sranda.

P.S. nevím jestli se mi podařilo pomocí slov vyjádřit mé myšlení správně, takže pokud jsem se někoho dotkl prosím za prominutí nemyslel jsem to zle.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod radek mb » úte pro 05, 2006 21:31

ještě si zapomněl dodat,že někteří mají nejen auto,ale i manželku s místem narození SSSR :P
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Příspěvekod Vašátor » úte pro 05, 2006 21:43

No, Marku, koukám, že si každý užíváme nečeho jinýho :-) ... i když defakto s tebou musím souhlasit. Jsme prostě blázni. Ale co.... mně to nevadí a komu se to nelíbí ať si pr ... políbí...

U nás na ulici je to samý lepší auto, většina lidí se při pohledu na žigulíka pošklebuje, ale mě to nevadí. Vím, že jakmile přijde zima, užiju si to dvojnásob. Už hodněkrát se stalo, že nějaký to supr nový auto prostě ve velkých mrazech nenastartovalo. To pak jen tak z prdele vylezu před barák, vytáhnu kliku, prostrčím ji předním nárazníkem, na DRB nastartuju a cvičně udělám kolečko po čtvrti :D :D :D . A vovovotom to je :D
Nebo...jistě jsi viděl, jak jsem měl zaházený auto minulou zimu.... To je pak krása když se po dlouhém kopání zmrzlým sněhem dostaneš k nárazníku a na drb nastartuješ :D . Kliku vozím pod sedadlem :D ... vždy připraven :D ... a tolik lidí se semnou ještě do nikdy do řeči nedalo :D . A každej pak ... jo jo, žigul, ten je stavěnej na krutý podmínky :D ... a přitom v létě tolik ohrnujou nos. Mně je to jedno. Je to můj koníček, postupem času se přidala i spousta skvělých lidiček a to mě na tom těší.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod Tommel » úte pro 05, 2006 22:29

Koko Loko: :notworthy: Pravda pravdoucí
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Tommel
 
Příspěvky: 3252
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK

Příspěvekod EMI » stř pro 06, 2006 07:41

Vašátor píše:U nás na ulici je to samý lepší auto, většina lidí se při pohledu na žigulíka pošklebuje, ale mě to nevadí. Vím, že jakmile přijde zima, užiju si to dvojnásob. Už hodněkrát se stalo, že nějaký to supr nový auto prostě ve velkých mrazech nenastartovalo. To pak jen tak z prdele vylezu před barák, vytáhnu kliku, prostrčím ji předním nárazníkem, na DRB nastartuju a cvičně udělám kolečko po čtvrti :D :D :D . A vovovotom to je :D
Nebo...jistě jsi viděl, jak jsem měl zaházený auto minulou zimu.... To je pak krása když se po dlouhém kopání zmrzlým sněhem dostaneš k nárazníku a na drb nastartuješ :D . Kliku vozím pod sedadlem :D ... vždy připraven :D ... a tolik lidí se semnou ještě do nikdy do řeči nedalo :D . A každej pak ... jo jo, žigul, ten je stavěnej na krutý podmínky :D ... a přitom v létě tolik ohrnujou nos. Mně je to jedno. Je to můj koníček, postupem času se přidala i spousta skvělých lidiček a to mě na tom těší.

Přesně tak: To startování klikou se mi líbí ze všeho nejvíc. Jenom mi opravdu vadí, že spousta lidí na to kouká zkrz prsty. Já ale nenutim nikoho jezdit žigulíkem! Já ale jízdu žigulem miluju a sem na ní závislej... :D
red BA3 21061, 1984, 4q, LPG :finga:

BLIZZARD = iron fist in a velvet glove

osa Klatovy - Plzeň - ....
EMI
 
Příspěvky: 1084
Registrován: pon zář 04, 2006 09:24
Bydliště: JN69PI

Příspěvekod Jarda1 » stř pro 06, 2006 13:53

Ahoj Vašku,
také blahopřeji k dvojčátku (byť se spožděním). Myslím, že jsi jediný v Lada klubu, kdo má nachlup dvě stejná vozidla jak barvou tak i typově. Taky se tomu říká úplné propadnutí koníčku, ale co může být podle mne lepšího. Já si vždy říkám – každý by měl dělat v dnešní exponované době hlavně co ho baví a nenechat si do toho mluvit. Říká se tomu také duševní hygiena, která umožňuje zachovat si vnitřní rovnováhu sil a utlumovat negativní věci.

Lidi, kteří nemaj žádný koníčky koukají za záclanou a pak jen druhýho pomlouvaj. Znám takových nemálo a opravdu jim nezávidím. To mi Ladovkáři máme výhodu v tom, že jakmile máme v životě nějaký trable, vždy najdeme momo jiné utišení i v činnostech kolem Lady. Je také zvláštní, že v dnešním světě přeplněném super moderním zbožím všeho druhu a výběru, nás všechny přesto neznámou silou přitahuje většinou lidí zatracovaný žigulík. Myslím, že hlavní důvod je ve vyjímečnosti a osobytostí toho auta – krásný design snoubený s ruskou tehdy ještě kvalitou a s použitím přírodních materiálů. Jsme prostě všichni Lada maniaci, protože ačkoliv nás všichni většinou přehlížejí a opovrhují (kdo není moderní není in) a na silnících to Ladám také dávají patřičně najevo, nenecháme se zlomit a svůj koníček budeme mít stále rádi. Přitom většina lidí si na svých nových autech nevymění ani žárovku, tak bychom se jim spíš s naším odborným rozhledem a zkušenostmi měli smát my.
Naopak si myslím, že toto chování ostatních ještě více způsobuje, že Lady máme čím dál raději. Proto Ti přeji, ať nadšení do budoucna vydrží a ať máš s Ladou kulaté řady jen parádní zážitky.
Jarda1
 
Příspěvky: 177
Registrován: úte říj 10, 2006 06:02

Příspěvekod Křečík Barbuška » stř pro 06, 2006 13:56

Jarda1 píše:...důvod je ve vyjímečnosti a osobytostí toho auta – krásný design snoubený s ruskou tehdy ještě kvalitou a s použitím přírodních materiálů.


Nádhera, hlavně ten konec, to mi vyhrkly slzy, ještě se mi líbí ten výraz "duševní hygiena".
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vašátor » stř pro 06, 2006 21:45

Jarda1 píše:také blahopřeji k dvojčátku (byť se spožděním). Myslím, že jsi jediný v Lada klubu, kdo má nachlup dvě stejná vozidla jak barvou tak i typově


Díky díky za blahopřání :wink: . K tomuto autíčku mě přivedla naprostá náhoda a když jsem viděl tu barvu, neodolal jsem :) . Bohužel můj "první" žigulík v létě nejspíš skončí jako Markův Žluťák :cry: . A nebo skončí výletem do Egypta po vlastní ose :D . Karoserie se mi rozpadá pod rukama :cry: . Syrovice ho však nedostanou :P

Jojo, jak člověk něčemu propadne... pro mě je Lada těžkou srdeční závislostí a nehodlám ji opustit. Už tak mě dost bolí očekávaný konec Ladátora (1). Snad mi to vše Oranžáda (2) vynahradí 8)

Možná si leckdo řekne, proč vlastně ty auta máme, když se na nás většina lidí kouká jako na blázny, přes prsty, opovrhujíc naše miláčky. Za sebe musím říct, že o to víc potěší něčí zájem. A stále se najdou lidi, kteří se nebojí dát do řeči a zavzpomínat na staré dobré časy jménem "Žiguli".
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod Křečík Barbuška » stř pro 06, 2006 21:54

Vašátor píše:.... Syrovice ho však nedostanou :P ...
Ano, to je chvályhodný přístup.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod Teepee » čtv pro 07, 2006 10:09

Hned je mi líp, že v té pomatenosti nejsem sám. Neb jsem ten ichtyl, který myslí na kondenzaci vody v motoru (protože to fakt startuju na popojetí tak 1-2x za měsíc), to jak moc do toho pere sluníčko a tak. A to, že když se mi Hnědý LADA dostal do ruky měl naražený první díl výfuku tak, že překážel pomocné páce řízení v pohybu, že má porupané uložení převodky řízení, protože se s ním asi fakt jezdilo po polích, mi nevadí, prostě od teďka se starám já a dělám to jak nejlíp umím...
A to množení? Už se mi nemůžou množit, nemají kam. Já mám na dvorku dva (2106, 21011), víc místa není. Brácha před barákem (je soused) taky dva (21061, 21011). Radši ani nechci vědět, co si myslí ostatní sousedi, protože na ulici mi pak stojí rodinná Sierra na ježdění. LADA je na hraní.
Musím to nějak pořešit, protože tohle fakt není normální. Ale je to krásný.
A velký podíl na tom má to, že jsme se tu takhle sešli, protože to už není jen o tom kusu plechu, to je o tom, jak to s oblibou vysvětluji řadovým civilistům. "Víš, vono když se všichni sejdem, tak je to taková pohoda, protože všichni víme, že máme to stejný kulový v peněžence a to pitomý laciný auto. A právě proto si tam nikdo na nic nehraje."
Hádejte, proč už mne tak netáhne Sierra, byť je to skvělé auto a jsem s ním stále a maximálně spokojenej. Sierry dojezdí a tím skončí, zůstane pár exemplářů a jejich nabubření majitelé. LADY ne, těch zůstane více, protože to je kus historie, kus balšoje zemljé a kus lidské dobroty a bláznovství. A Sierraklub? To je už rovina sci-fi.
Už se nemůžu dočkat, až povolí budovatelské povinnosti a já si konečně rozložím po dvorku Modrého LADU a obuju se do Hnědého, ať je na něm vidět, že to není auto z nouze, že je to auto z lásky.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod mayo456 » čtv pro 07, 2006 10:24

my co mame radi Lady sme aspon nejakym spestrenim spolocnosti.....Clovek musi mat Ladu rad srdcom.POväcsina ludi argumentuje na nas velkou spotrebou,ze je pomala,ze auto sa v zakrute velmi naklana,ze je zastarala a pod.Mne tiez ludia hovoria a dokonca aj rodicia ze som blazon ze v dnesnej dobe chcem ladu,ze je x lepsich aut....Ludia sa boja proste byt iny,vytrhnut sa nejak z davu a o tom to je.Proste ja ladu uz vnimam trochu ako auto, z ktoreho je zachovalych kuskov pomenej,preto by bolo dobre, keby sa tieto auta zachovali aby aj mladsi odo mna vedeli apson ze co to bolo za auto.A to,ze sa niekto smeje ze tlaci cas a prachy do stareho auta je len smutne.Taky Ladysta ma aspon nejaky zmysel zivota,ma precokazde rano vstat z postele a jeho zivot je aj zaujimavejsi.
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
mayo456
 
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvekod Myso » čtv pro 07, 2006 10:31

ja len strucne:
"Obcas donho kopem, ale stale je to moja srdcovka..."
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod Teepee » čtv pro 07, 2006 11:24

Myso píše:ja len strucne:
"Obcas donho kopem, ale stale je to moja srdcovka..."

Kolikrát jsem už v duchu přemýšlel nad textem inzerátu: Prodám VAZ 2106, RV. 1979 Hnědá barva, najeto 104tkm, původní slušný stav, solidní jednání... Jenže tolik peněz mi v tom zase nevázne a kdybych ho dal pryč, stejně by mi začal chybět.
A nebo opačně, dát pryč vše ostatní a jezdit zase jen LADOU, jen mám z toho strach. Mám rodinu a aby se staly děti terčem šikany, protože tatínek je chudák a nemá na lepší auto, zatímco oni mají doma oktáviji, pasáta, fábiji... Jak vidno ani naleštěný LADA nemá v kapitalismu pochopení a nikdo o jeho majiteli neřekne fajnšmekr, ale sociální případ. Tak mi asi nezbyde, než ještě chvilku tahat Sierru a pak Mondeo, kombíka, MkII, asi dvoulitra.
Pro co se rozhodnout?
Naposledy upravil Teepee dne čtv pro 07, 2006 12:43, celkově upraveno 1
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron