Oranžáda 2101

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Wolf » čtv pro 07, 2006 11:55

Teepee píše:... Mám rodinu a aby se staly děti terčem šikany, protože tatínek je chudák a nemá na lepší auto, zatímco oni mají doma oktáviji, pasáta, fábiji...

Neni to pro Tebe vzhledem k velikosti vozu reseni a tak to pisu spis jako perlicku, ale skolni sikanu by vyresilo zakoupeni Barci. Nevim proc, snad proto, ze vzdalene vypada jako malovana auticka v citankach ji nejvice obdivuji prave deti. Ani nevim, kolikrat jsem za tu kratkou dobu slysel od deti v okoli "pane, vy mate hezke auto" a kdyz jsem s ni byl parkrat v praci, tak vim od kolegu i z vlastniho poznani, ze se na ni chodili divat ve skupinkach deti z nedaleke skoly. Ale i kdyz by nebyl az takovy problem zakoupit jeste plechovou strechu, mam Ladu (mam na mysli znacku) stejne rad a tu soucasnou si, nez se snad vyrobce vzpamatuje, zatim ponecham. Lada, at jiz jakykoliv typ u mne slouzi jiz tolik let, ze bych se musel podivat, kdy jsem to vlastne kupoval prvni, uz si to nepamatuji. W.
Wolf
 
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů

Příspěvekod Vašátor » čtv pro 07, 2006 15:22

Teepee píše:A velký podíl na tom má to, že jsme se tu takhle sešli, protože to už není jen o tom kusu plechu, to je o tom, jak to s oblibou vysvětluji řadovým civilistům. "Víš, vono když se všichni sejdem, tak je to taková pohoda, protože všichni víme, že máme to stejný kulový v peněžence a to pitomý laciný auto. A právě proto si tam nikdo na nic nehraje."


Musím naprosto souhlasit. Je moc fajn, že si nikdo v ladaklubu nehraje na žádnýho machýrka (jako třeba na ostatních fórech) Jsme prostě partička moc fajn bláznu, co se nebojí sejít, parádně pokecat, společně se zařechtat nějaké té trapné historce .... Už to není zdaleka jen o autech, ale hlavně o lidech. A to je moc fajn.
Také vždy říkám těm "pochychtávačům ... pošklebovačům" .... "víš, když zasebou jede kolona 65ti žigulíků, nikdo neudrží bradu zavřenou..." "naše srazy jsou v duchu pohodovém a přátelském...kde jinde to najdeš? Na tuning srazu rozhodně ne..." atd.

Proč se stydět za to, že máme něco rádi :wink: . Stejně nám většina lidí jen závidí, že si svoje autíčko umíme spravit sami a že když si nevíme rady, přijede nám pomoci nějaký kamarád z Ladaklubu 8)
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod Křečík Barbuška » čtv pro 07, 2006 15:38

Teepee píše:Hned je mi líp, že v té pomatenosti nejsem sám. Neb jsem ten ichtyl, který myslí na kondenzaci vody v motoru...
Jo a kvůli tobě už s tím blbnu i já, když jedu něco kratšího, tak raději dvakrát objedu blok, abych při dojezdu měl rafiku teploty na provozní hodnotě. Každopádně je to myslím minimálně k zamyšlení :lol: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod Teepee » čtv pro 07, 2006 15:52

Koko Loko píše:Jo a kvůli tobě už s tím blbnu i já, když jedu něco kratšího, tak raději dvakrát objedu blok, abych při dojezdu měl rafiku teploty na provozní hodnotě. Každopádně je to myslím minimálně k zamyšlení :lol: .

Ježišmarjá a vono je to nakažlivý.... :D No já to mám vycucaný z příručky k motorce viz. http://www.davy.jawajizda.cz/technika/m ... r50a51.gif , tam před tím důrazně varují v kapitole zazimování stroje.
Ale záleží na podmínkách, já když nastartuju Hnědýho LADU a vyjedu s ním před vrata, večer zase zpátky a pak stojí zase pár týdnů, tak je to něco jinýho, než když večer uklidíš auto do dvora a ráno s ním zase jedeš do práce. Protože každé mé vypnutí zapalování je prakticky zimní odstávka. :wink:
Jak už jsem někde psal, když jsem sundal zadní díl výfuku, v něm šplouchají asi 2 litry vody, proč asi...
Potřebuje protáhnout krovky jako sůůl...
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Křečík Barbuška » čtv pro 07, 2006 16:35

Teepee píše:...když nastartuju Hnědýho LADU a vyjedu s ním před vrata, večer zase zpátky a pak stojí zase pár týdnů, tak je to něco jinýho, než když večer uklidíš auto do dvora a ráno s ním zase jedeš do práce. Protože každé mé vypnutí zapalování je prakticky zimní odstávka.
Jistě, ale co kdyby se téměř 20letý na lecos zvyklý bohatýr nachladil :mrgreen: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod stav » čtv pro 07, 2006 16:54

Ještě trochu k těm procítěným projevům: ono je jedno, k jaké značce auta kdo tíhne, ono to taky bude jako trochu revolta proti různým jevům ve společnosti, taky to bude potřeba určité seberealizace, taky to bude potřeba duševního odpočinku, prostě NAPOHODU. A vymazlit žigula? Proč ne, pamatuji dobu, kdy třeba Spartakama, Octavkama, ve Feliciích, starých 311 Wartburkach, dokonce Tatraplánech jezdily taky, v pohledech jiných borců se zázračnými Š110 LS, skorosocky. A dneska se tyto vozy staly terčem sběratelů a restaurátorů. Pánové, nezoufejte si nad kecama blbečků z gauče nebo od piva, bavte se a dělejte si radost, moje Nivy se taky naučily srát na T Landkrujse.( tím ale neříkám, že bych o něj nestál) :P
Uživatelský avatar
stav
 
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 25, 2006 18:48
Bydliště: Klatovy

Příspěvekod Vašátor » pát pro 15, 2006 11:26

Tak jsem před chvílí vypustil vodu z chladiče Oranžády a postavil ji na špalky.
Jenže to co z chladiče vyteklo ... no fuj :shock: . To snad musela být ještě původní nemrznoucí kapalina :shock: nebo co ... takovej rezavej humus jsem ještě neviděl. :?:

Myslíte, že na jaře bude stačit chladící soustavu dvakrát propláchnout vodou? (samozřejmě za patřičného projetí, zahřátí apod.)
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod Teepee » pát pro 15, 2006 11:53

Vašátor píše:Myslíte, že na jaře bude stačit chladící soustavu dvakrát propláchnout vodou? (samozřejmě za patřičného projetí, zahřátí apod.)


No já bych to raději propláchl teď (ale zase ať tam někde nezůstanou zbytky obyčejné vody kvůli mrazu) a na jaře pak dal jenom destilku a pár kilometrů najezdil a pak ještě jednou.Tak by to bylo ideální a krásný.
V praxi když to teď necháš, na jaře pečlivěji propláchneš od zbytků nečistot a neznámé kapaliny vodou z vodovodu a osadíš nemrzku s destilkou, bude to myslím taky dobrý, jak se říká, lepší než drátem do světla.
To záleží na Tobě, jak říkal Koko_Loko, nakolik se osobně bojíš co kdyby se téměř 20letý na lecos zvyklý bohatýr nachladil. :wink:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Pavel04 » pát pro 15, 2006 21:09

Teepee píše:
Koko Loko píše:Jo a kvůli tobě už s tím blbnu i já, když jedu něco kratšího, tak raději dvakrát objedu blok, abych při dojezdu měl rafiku teploty na provozní hodnotě. Každopádně je to myslím minimálně k zamyšlení :lol: .

Ježišmarjá a vono je to nakažlivý.... :D No já to mám vycucaný z příručky k motorce viz. http://www.davy.jawajizda.cz/technika/m ... r50a51.gif , tam před tím důrazně varují v kapitole zazimování stroje.
Ale záleží na podmínkách, já když nastartuju Hnědýho LADU a vyjedu s ním před vrata, večer zase zpátky a pak stojí zase pár týdnů, tak je to něco jinýho, než když večer uklidíš auto do dvora a ráno s ním zase jedeš do práce. Protože každé mé vypnutí zapalování je prakticky zimní odstávka. :wink:
Jak už jsem někde psal, když jsem sundal zadní díl výfuku, v něm šplouchají asi 2 litry vody, proč asi...
Potřebuje protáhnout krovky jako sůůl...


Poslední dobou na sobě pozoruju podobný příznaky. Vzhledem k tomu, že jezdím s autem téměř denně, tak se nekoná toto, ale třeba než vyjedu, tak když je čas, tak kousek popojedu (od baraku, aby lidi nenadavali na kdavál) a tam si to nechám tak 5 minut prohřívat a pak teprve jedu. Anebo si vybírám cestu primárně podle povrchu aby netrpěl podvozek... Třeba na chalupu teď jezdim místo 85 95 kilaku, ale po lepsich silnicich :wink: .

Proste v situacich kdy majoritní společnost přemejšlí, jak udělat komfort sobě, my uvažujeme, jak udělat komfort svému autu 8) .

PS: dneska sem byl na nejakym parkovisti, kde me nejakej imbecil zablokobval tak, ze sem ho musel objizdet, pricemz najizdet na deseticentimetrovy hrb :cry: . Uplne mi bylo spojky lito a kdyz se zacalo kourit z pod kapoty (jako kdyby se motor varil, ale od spojky) tak sem toho nechal a rozhod se ze pockam. Pak ten imbecil prisel a uhnul. Posleze sem z toho parkingu vycouvaval, jenze tam bylo plno, takze mi uhejbala dodavka a este osobak. Kdyz uhli, tak sem se rozjel a najednou vedle me taky na zpatecku prileti nejakej starsi fiat a da mi na zpatecku(!) mysku, to sem fakt nezral, aby se auta predjizdely na zpatecku :?
Vaz 2107 no engine - 0g CO2 :D
Uživatelský avatar
Pavel04
 
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 29, 2005 09:52
Bydliště: Praha - Nusle

Příspěvekod Myso » sob pro 16, 2006 15:51

Pavel04 píše:nechám tak 5 minut prohřívat a pak teprve jedu.
toto je dost nezmyselna vec...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod Nemo » sob pro 16, 2006 21:04

http://www.ladaklub.com/www/manualy/nav ... es/030.htm
V pravo nahoře. Ale taky jsem to nikdy nedělal. :wink:
Jen to prvních pár minut prostě nervu.
[size=85]Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Nemo
 
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvekod Jarda1 » ned pro 17, 2006 10:52

Někde jsem četl, že naopak motoru dělá lépe prohřívat za jízdy (pár minut jet do 2000 - 2500 min) než na místě. Olej se rychleji ohřeje a následně se snižuje opotřebení motoru.
Jarda1
 
Příspěvky: 177
Registrován: úte říj 10, 2006 06:02

Příspěvekod Křečík Barbuška » ned pro 17, 2006 11:20

Kdysi jsem četl filosofickou úvahu v knížce o polských fiatech kde jednoznačně zvítězila technika prohřívání jízdou. Kde jsou teď ty auta u níchž jejich majitelé tak vědecky šaškovali?
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vašátor » ned pro 17, 2006 15:14

Myslím, že nejdůležitější je auto za studena nehonit, ale nechat ho v klidu prohřát. Jestli je to klidnou jízdou nebo stáním je dle mého názoru celkem fuk. Osobně nechám autí stát tak necelou minutku a pak klidnou jízdou mizím pryč. Hlavně studený motor zbytečně nezatěžovat. Strejda má škodu 100 stříbrné metalízy :-)), jezdí s ní skoro každý den a to převážně trasy do 15ti Km a to i v zimě. Nikdy motor neprohřívá stáním. Prostě nastartuje, vyjede ze zmrzlý garáže, zavře garáž a pokračuje dál. Jezdí lehkou nohou, v klídečku... Je to první majitel a o autíčko se fakt stará. Ovšem prohřívání motoru stáním nikdy nedělal ... a motor si stále přede jako koťátko 8) . Je slyšet jen klasický šum od vrtule větráku :)
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod FOMA » pon pro 18, 2006 17:33

Mňoo,no taky bych to tak viděl jako asi nejlepší způsob zahřátí,poněvadž stáním na místě se zahříva jen motor a pomalou jízdou i ostatní valivé a jinak se točící soukolí.Ale jinakje to asi fuk.(ať si sám každý dělá dle svého uvážení).
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2178
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 0 návštevníků

cron