21044i - problém s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

21044i - problém s elektronikou

Příspěvekod petr44 » pon srp 20, 2018 21:06

Zdravím všechny,

Potřeboval bych trochu poradit. Mám 21044i z roku 97 a pořád mi blbne něco kolem lambdy.

Problém nastane vždycky až po zahřátí motoru, kdy (jak jsem se dočetl) by měl sepnout režim, kdy se začne pracovat s údaji z lambdy.
Vždycky když se rozjíždím, je to dost líný a svítí kontrolka CHECK ENGINE, ale jakmile pak třeba jedu na volnoběh, nebo nějak zahýbu plynem, zhasne.
Občas se při rozjezdu stává, že se ta kontrolka nejprve nerozsvítí a auto najednou jede jak střela, ale pak se po chviličce zas rozsvítí a zas to je líný. To samé při jízdě po dálnici, když mám pořád zařazenou 5ku. To se stává že se ta kontrolka tak rozsvěcí a zhasíná když nějak pohnu plynovým pedálem. Rovněž se stává, že mám plyn pořád ve stejné poloze a najednou z ničeho nic jako by něco sepne a začne se zvyšovat rychlost aniž bych pohnul plynovým pedálem. Po chvíli to ale zas přestane a rozsvítí se kontrolka. No zkrátka, jakoby se v tom autě občas něco probouzí, ale hned to spadne. Lambdu mám novou, svíčky nové, kabeláž snad v pořádku, a tlakové hadičky na vzduch a výpary snad taky, kontroloval jsem i všechny možný čidla, všude šlo správné napětí a zdálo se že jsou v pořádku, jenom jsem nějak nepřišel na snímač tlaku, jestli pracuje jak má . Zároveň mi to pořád děsně žere. Nevím si s tím už nějak rady, leda postupně zkoušet vyměňovat čidla a tak. Říkal jsem si ale, jestli tady náhodou nemá někdo s tímto typem závady zkušenost, abych mohl jít aspoň trochu na jisto. Napadá mě leda něco se snímačem polohy škrtící klapky, ale spíš se mi zdá že to bude někde jinde. Prostě to neni schopný fungovat ve chvílích kdy to má pomáhat s rozjezdem a akcelerací a přitom to žere jak kráva. Jenom občas to na malý okamžik ožije a hned zas nic.

Tak jestli náhodou někoho zkušenějšího něco napadá, budu moc rád za nějakou radu.
děkuji
petr44
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob říj 15, 2016 21:04
Bydliště: Praha 4

Re: 21044i - problém s elektronikou

Příspěvekod dvk » úte srp 21, 2018 04:37

Ahoj, na mojí 044 jsem řešil ten samý problém a závada byla v chybném ukostření lambdy. Rozpoj konektor lambdy a proměř jej, někde tady na fóru by se mělo dát najít schéma zapojení u íčka. Samozřejmě jsem celý svazek nekuchal, ukostření jsem natáhl novým kabelem přímo od karoserie. :thumbleft: Do té doby se to chovalo přesně jak popisuješ, koupil jsem i novou Bosch lambdu a vše bez výsledku, byl jsem z toho tehdy dost nešťastný.
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
dvk
 
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: 21044i - problém s elektronikou

Příspěvekod petr44 » úte srp 21, 2018 10:26

Paráda! moc děkuju za radu, vyzkouším to a napíšu jak to dopadlo :)
petr44
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob říj 15, 2016 21:04
Bydliště: Praha 4

Re: 21044i - problém s elektronikou

Příspěvekod Roman 2105 » pon pro 03, 2018 20:02

A jak to tedy dopadlo? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :rolleyes:
Moskvič 412 , Peugeot 308 , Peugeot 406 , Lada 2107 , Hyundai Atos , Jawa 555
Uživatelský avatar
Roman 2105
 
Příspěvky: 247
Registrován: úte lis 01, 2011 20:16
Bydliště: Děčín


Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků