Modrý Ignác

Moderátor: Moderátoři

Modrý Ignác

Příspěvekod Ignác » pát čer 05, 2015 17:50

Dobrý den, sleduji zdejší forum již nějakou chvíli a nastal čas, abych se představil i se svým vazidlem. Vlastním 2107, motor 1,5, ročník 1990. Auto jsem si opatřil před rokem kvůli dojíždění do práce, kdy jsem potřeboval levné auto schopné dobře snášet výjezd po mizerné cestě k mému bydlišti na pasekách, kvůli nákladům jsem nechal provést plynofikaci. Od dubna 2014 najeto cca 25000km, závady běžné - shnilý výfuk, drhnoucí ložisko v kole, olej utíkající kvůli vadnému guferu - celkem nic závažného. Tento rok mne čeká vyvařování a snad nějaké to vystříkání dutin - korozi i jiné nedostatky možno vidět na přiloženém snímku, který je navíc z té lepší strany - napravo prohnily oba blatníky a podlážka rezervy ganz durch. Řeším teď ovšem jinou potíž - koupil jsem od kolegy z práce litá kola, abych měl nač nasadit letní pláště. Spokojil jsem se s tím, že mají pět palců šíře, správný průměr a rozteč, jaké však bylo mé překvapení, když jsem včera dojel do pneuservisu, kola jsme nasadili a já neodjel - přední kola se kousla o brzdiče... Krom šoku, kdy jsem si připadal jako největší idiot na světě, který s touto možností nepočítal(nechci vědět, co si o mne mysleli v onom pneuservisu, takového exota asi nepotkávají každý den..), řeším teď otázku vhodných podložek. Díval jsem se na net, ale raději bych si nechal poradit od někoho, kdo má podobnou zkušenost - u nás na Vsetíně jsem viděl hnědou 05 s koly, která od pohledu musela být bez podložek schopna způsobit podobný problém. Co tedy teď? Je ke koupi něco hotového, mám se vydat cestou zakázkové výroby? Podotýkám, že v tuto chvíli mám samozřejmě nasazena všechna kola původní - s vyobrazenou kombinací bych asi poutal pozornost policie, které by se určitě nelíbilo, že vepředu bylo nasazeno 175/70 a vzadu 165..
Přílohy
Ignác.jpg
To je lada, co je víc?
Ignác
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon dub 14, 2014 20:24
Bydliště: Valašsko

Re: Modrý Ignác

Příspěvekod Jan Vaníček » pát čer 05, 2015 20:26

Vítej ve zdejší komunitě!
Asi bych nejprve řešil ty plechy a pak až ta kola, pokud to bude mít vůbec smysl :D :D .
Máš pouze dvě možnosti. Buď tato kola prostě prodáš, nebo daruješ dál a koupíš jiná, která budou pasovat, nebo si tato necháš a dokoupíš podložky a delší šrouby. Záleží na tom, kolik potřebuješ podložit. Já mám třeba kola z Formana a dopředu by mi s rezervou stačila originální podložka + podložka 1cm, vzadu mi to padlo úplně přesně bez další rezervy. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem dopředu dal podložku 1,5cm (vyhodil originál) a dozadu dal 1 cm, a vždy delší šrouby dle potřeby. Musíš to vyzkoušet. Pokud nebude mít někdo "vypůjčený" materiál, nevyplatí se to dělat doma, kupoval jsem to na "AUTOPODLOŽKY" na netu, je to obchod někde v Ústí n.Labem, nebo děčíně, dělají to na objednávku za rozumnou cenu i s poštovným, jen si pak musíš dovrtat díry na upevnění k nábojům. Šrouby jsem pak kupoval v místním pneuservisu. Honza
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Modrý Ignác

Příspěvekod Ignác » pát čer 05, 2015 21:03

Plechy staci pred zimou a pred stk, oboji v listopadu. Ze to ma smysl plyne uz z toho, ze jsem do Ignaca narval plyn. Tedy autopodlozky... Dekuji za nasmerovani, snad se nedopustim dalsiho omylu :-D.
To je lada, co je víc?
Ignác
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon dub 14, 2014 20:24
Bydliště: Valašsko

Re: Modrý Ignác

Příspěvekod mayo456 » sob čer 06, 2015 18:55

ja by som dal duralove podložky a dlhšie srúby. je známe že kolesá napr. z favorita nepasujú dopredu na ladu kvôli veľkosti strmenňa. mohol si si ich skúsiť namontovať. čiže ako píše kolega bu´d ich predáš a kúpiš napr. BBS mahle 7x13 alebo nejaké ATS a pod. alebo dáš podložky.
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
mayo456
 
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Modrý Ignác

Příspěvekod Ignác » čtv čer 25, 2015 02:00

Takže podložky opatřeny a kola nasazena. Nyní vzhůru do dalších bojů, příští kolo - vyvařování.
Přílohy
hnilina.jpg
To je lada, co je víc?
Ignác
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon dub 14, 2014 20:24
Bydliště: Valašsko

Re: Modrý Ignác

Příspěvekod dvk » čtv čer 25, 2015 05:37

Parádní kola :thumbleft:
Co všechno tě čeká vyvařit ?
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
dvk
 
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: Modrý Ignác

Příspěvekod Ignác » čtv črc 09, 2015 18:51

Levý zadní blatník a podlážku, ostatní koroze naštěstí není skrz. Chtěl jsem měnit plechy, ale známý mě přesvědčil, že než to dopasovávat bude lepší opravovat. Dám tedy na něj. Mám však drobný dotaz - googlím až se ze mně kouří, přesto jsem na východní Moravě nenalezl firmu míchající autolaky a plnící je do sprejů. Nějaký tip?
To je lada, co je víc?
Ignác
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon dub 14, 2014 20:24
Bydliště: Valašsko

Re: Modrý Ignác

Příspěvekod Vašátor » úte črc 14, 2015 19:47

Litá kola autíčko moc sluší ;-). Kolikátky podložky jsi nakonec kupoval?

Co se týká vyvařování, s Tvým známým bych tedy rozhodně souhlasit nemohl. Záleží však na tom, jak moc je to schnilé. Ovšem pokud se, dejme tomu, na blatníku mají lepit dvě větší díry, je mnohem lepší blatník vyhodit celý. Nejen, že to klempíře bude stát naprosto stejně času, jako výměna celého dílu ... kvalita ovšem bude úplně jinde. Přesvědčovat nebudu, pokud chceš, můžeme to probrat. Já jen ... říkám to všem lidem co toto řeší, málo kdo poslechne, většina pak po nepodařené práci stejně mění plechy komplet ...
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9303
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Modrý Ignác

Příspěvekod Jelen » úte črc 14, 2015 23:13

Přesně tyhle litý kola bych chtěl, vypadají jako originál LADA. Neznáš výrobce? Dají se sehnat? Jo a jaký rozměr to je? 13ky?
Připomínají mi originály, co se dávaly na 06ky do Anglie.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Modrý Ignác

Příspěvekod Jimmi » stř črc 15, 2015 07:47

Do Anglie se to vozilo spíš s tímhle, ne....?
Přílohy
2258884_.jpg
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Uživatelský avatar
Jimmi
 
Příspěvky: 1528
Registrován: pon čer 12, 2006 15:41
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Modrý Ignác

Příspěvekod Jelen » stř črc 15, 2015 10:33

No říkám, podobný, ale viděl jsem i tyhle.
http://img.favcars.com/vaz/2106/vaz_210 ... otos_1.jpg
a nebudem plevelit téma o 07, mě jen zajímalo, co je to za výrobce kol a jestli se dají sehnat?
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Modrý Ignác

Příspěvekod Ignác » pon črc 20, 2015 04:34

Krom informace o zemi původu(Itálie) na nich není nic.
To je lada, co je víc?
Ignác
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon dub 14, 2014 20:24
Bydliště: Valašsko

Re: Modrý Ignác

Příspěvekod Ignác » pon črc 27, 2015 16:45

Tak jsem kecal - znacka stilauto.
To je lada, co je víc?
Ignác
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon dub 14, 2014 20:24
Bydliště: Valašsko

Re: Modrý Ignác

Příspěvekod Jelen » pon črc 27, 2015 19:13

Dík za info, snad seženu. :-)
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Modrý Ignác

Příspěvekod Ignác » úte srp 25, 2015 10:34

Kurnik šopa - do nádrže na lpg o objemu 50l se mi vejde více a více plynu - posledně takřka 48l.. Co se mohlo pokazit?
To je lada, co je víc?
Ignác
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon dub 14, 2014 20:24
Bydliště: Valašsko

Další

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků