Paní Colombová

Moderátor: Moderátoři

Re: Paní Colombová

Příspěvekod Jan Vaníček » úte říj 25, 2022 09:49

Už to budou 2 roky, co jsem do svého tématu nic nenapsal. Letošní rok, resp. letošní veteránská sezóna byla pro mě divná a v podstatě jsem vyjel jen asi 3x s jedním vozidlem + s druhou Škodovkou 1x dcera. Nicméně alespoň drobná změna nastala v sobotu, kdy jsem konečně vytáhl z garáže 06, byť do deště. Jedním z důvodů nechuti s ní jezdit byl šílený zvuk z převodovky po nastartování na jaře, kdy dostala bezkontakt. Ten naštěstí zmizel po dolití oleje. Nicméně v neděli jsem si udělal výlet k dalšímu Ladistovi, kde byla následně další Ladanávštěva ... . Důvod této výjižďky byl celkem pragmatický - výměna převodovky. Takže 06 dostala funglovku, co mi ležela 2 roky v garáži. Do výměny se mi moc nechtělo, protože dělat to v jednom pod autem to není nic moc. Dělali jsme to ve dvou a i s výměnou komplet spojky (když už to bylo rozdělané) včetně ložiska na klice za 3,5hod.. Spojková sada je od Valea. Vše se povedlo, konečně klid při jízdě ve všech režimech a na všechny rychlosti. Bohužel trochu proměřuje rychloměr, ale je optimističtější, tak se nedá nic dělat, je to čitelné. S bezkontaktem to jede jako šlak. Po namontování najeto dalších 60 km. U původní převodovky (taky 5q) zjištěno vadné gufero u spojkového ložiska - vyloženě tudy olej vykapával. Ta byla darována do 07 a bude po kontrole a případné opravě montována na jaře, ale již na jiné rampě, pro tuto to byla derniéra (sousedské vztahy).
Přílohy
IMG-20221023-WA0002.jpg
IMG-20221023-WA0002.jpg (68.95 KiB) Zobrazeno 50 krát
IMG-20221023-WA0001.jpg
IMG-20221023-WA0001.jpg (73.11 KiB) Zobrazeno 50 krát
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Paní Colombová

Příspěvekod Jan Vaníček » úte kvě 16, 2023 10:57

Když už dochází k rekapitulacím na všech frontách, tak hlásím páteční úspěšné absolvování TK. Nájezd po 2 letech 797km. Samozřejmě bez závad. Druhé auto, se kterým jsem tam byl najelo celých 294km, z toho cesta na a z TK 53km :) . Protože jsme doma 3 řidiči, tak se udělaly celkem 3 TK naráz. A další trojka v červnu ... .
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Předchozí

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků