Paní Colombová

Moderátor: Moderátoři

Re: Paní Colombová

Příspěvekod Nulašestka » stř dub 18, 2018 20:28

Já to nevymyslel, jsem jenom učeň. Na to přišel kolega Mikeš, to je odborník. :wink: Na tisícihran rozdělovače mi udělal bronzový návar. Ten jsem pak částečně obrousil a obratnými údery kladiva postupně za průběžného dopilovávání nalisoval do náhradního kolečka náhonu rozdělovače, kde už byla větší vůle. Nakonec jsem už celkem zřetelný nový tisícihran opakovaně nalisoval na finální kolečko náhonu, aby to šlo tak nějak stáhnout rukou. Měl jsem strach, že když by to bylo úplně natvrdo (hřídel rozdělovače s kolečkem jako jeden kus), mohlo by se to pak někde kousnout. Přeci jenom ani ten náhon od rozvodů nejede úplně přesně. Zatím to drží, tak uvidíme, jak dlouho to vydrží. Nicméně nebýt Mikeše a toho, že přišel na to, že tohle je příčina nefunkčního bezkontaktu a ještě vymyslel a zrealizoval řešení, mohl jsem celé to nové zapalování spláchnout do záchodu. :rolleyes: Opět tragické nové díly - stojí to majlant a ještě si to člověk musí dovyrobit doma na koleně...
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Re: Paní Colombová

Příspěvekod valda1971 » stř dub 18, 2018 22:34

Tomu, co je výše bych plně věřil :wink:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7198
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Paní Colombová

Příspěvekod Jan Vaníček » pát kvě 11, 2018 10:56

Nechci tímto zaplevelovat téma srazu, ale pominuli fakt, že mě nebaví už vůbec nic (fakt NIC), že jsem unavený jak stará sexuální pracovnice, mám parnamentní bolesti, v práci se sere co může, mám deprese, že mě dnes báby z práce chtěli vyhodit domů, zatím mi nedorazil objednaný Superb, v pondělí budu na ředitelské poradě vysvětlovat proč neprodávám nevyrobené zboží tak asi nejhorší je, že se nemohu zúčastnit již druhé letošní LADAakce na kterou jsem se tak těšil. Ach jo. Místo toho musím za naší rodinu na svatbu, kam nechci. Tak jsem si řekl, že tam alespoň snobákům udělám ostudu a pojedu Ladou, čímž si alespoň snad matka nevěsty vzpomene, že ji vezlo k oltáři s tím pablbem, co si ho tehdy vzala ... .

Ještě že se alespoň po chvilkách, když přijdu večer z práce a vidím ty sví líný haranty trochu odreaguji manuální prací ( jo a nas... jim, nic jím nenechám). Toto je tedy kamarádovo( stavěl a přemontovával 2 týdny), svoje začnu v následujících dnech lakovat.
Přílohy
20180503_201136_resized.jpg
20180501_200200.jpg
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Paní Colombová

Příspěvekod valda1971 » pát kvě 11, 2018 12:54

Honzo, když se to se.e, tak se to se.e :( Snad se to také zlepší :) :wink:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7198
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Paní Colombová

Příspěvekod Luděk Musil » pát kvě 11, 2018 13:34

Ale práce na tom kabriu by mě těšila :idea: .
Musel jsem se poradit s tetičkou Wiki … Škoda 450 roadster :?:
A pokud mě paměť neklame - zaslechl/četl jsem, že se vyráběla variantně buď plechová (? laminátová) střecha nebo koženka :?:
Jak byly názvy těch modelů? Spartak, Felicia, Octavia ?
L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Paní Colombová

Příspěvekod valda1971 » pát kvě 11, 2018 16:01

Spartak je předchůdce Octavie - obojí pevná střecha, toto je Felicie, standartní střecha byla plátěná a dala se dokoupit laminátová.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7198
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Paní Colombová

Příspěvekod Vašátor » ned kvě 13, 2018 11:06

Honzo, jsem rád, že motor i převodovka šlapou. Motor jsem sice nedělal, nějaké díly ode mně v něm i tak ale jsou :). S převodovkou byla sranda a ano, pětkové kolo i pětková hřídel, včetně ložiska, jsou nové. Ono si to časem sedne, neboj. Jen bych nedoporučoval na pátý rychlostní stupeň jezdit 80km/h a níže. Soukolí s ložiskem pak dostává pěkně zabrat a začne kvílet. Přecejen pětka je nejslabší článek těchto převodovek.

Velmi mne mrzí, že nedorazíš na sraz. Těšil jsem se, že se projedu v té Tvé "nové" šestnáctce a že vyzkouším jak se jezdí se seskládanou převodovkou typu 2105 a přidanou pětkou. Podle Tvého posledního příspěvku soudím, že deprese asi nebude jen přechodným jevem. Chce to pauzu. Kolikrát toho mám taky plný zuby, teď jsme si ale udělali prodloužený víkend a bylo to super :)
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Paní Colombová

Příspěvekod Jan Vaníček » úte kvě 15, 2018 11:01

Ano, ta depka není chvilková. Je čím dál větší, čím více jsem v kanceláři a věci se nedaří, jak bych si představoval a nejsem schopen ovlivnit. No jo, to se nějak přežije ... .
Ano, je to Felicie 1962, nekoukejte na neoriginální barvu, kolega to tak před 15 ti lety chtěl, tak to má. Je to alespoň odstín z Felicie 1995. Já mám typ 1960, tedy bez křidýlek a s "žralokem" a bude taková zelená - tyrkysová, origo odstín k danému modelu a roku, jen bude "ostařená" a auto bude vypadat jako model 1960 do dovolené ( já mám 12/1960, tedy jedno z posledních, které je ovšem barevně naprosto nudné - vše v jednom odstínu včetně palubovky a jednobarevný interiér, což jsem nechtěl, když už jsem změnil origo barvu tohoto konkrétního auta z oranžovočervené na tuto).
Už mám i kompletně rozmontovaný původní podvozek, nápravy, motor ... . A i téměř očištěné, co bude použitelné půjde na pískování/lakování/repas.
Hela Ladu si někdy určitě vyzkoušíš, to se nebojím:). Teď ale musím najet nějaké kilometry, už mám 100 :). Trochu mě trápí úniky oleje motoru z pod vany, takže asi ne gufera, přetáhnul jsem, uvidím.
Vašku, někdy na přelomu měsíce pojedu do Brna, tak bych se stavil, pokud bys mi udělal tu hlavu na Fiata, co jsem Ti dával loni na srazu. Honza
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Paní Colombová

Příspěvekod Jan Vaníček » pon kvě 21, 2018 20:32

Když už jsem tedy prošvihnul sraz, tak jsem ladu projel. Už mám najeto ca 350 km. Jaksi tak nějak přeskakuji fázi zajíždění a konečně po letech mám dobrý pocit z dynamiky motoru, který tahá jako o život. Snažil jsem se otáčky držet na 3000, no ale někdy se holt nedalo, přeci jen když se Yeti "lekne", co ho předjíždí, tak přeci nemůžu ani ve 120 ubrat, že ... . Nějaká HTP snad ani nemusím zmiňovat :). Motor perfektně maže, nepřehřívá se. A neteče!!! Po dvojím dotáhnutí vany a omytí motoru ani kapka. Nikde! A že jsem ho projel. Musel jsem ale odpojit hadičku podtlaku rozdělovače - tady jsem šel celkem na jisto, při lehké noze motor škubal, což jsem v minulosti a jiném rozdělovači a karburátoru řešil měsíce, než jsem na to přišel. Samozřejmě pomohlo. Jo a konečně po letech nezmizl žádný olej na rysce, což bych v záběhu bral. Převodovka na 5 bohužel píská, možná zkusím ještě jiný olej, nebo nějakou přísadu. Musím jet stovkou, pak je klid ( ne, nepřehluší to nic jiného), co jsem vypozoroval, i prudce "kopnutá" pětka hluku odpomůže. Takže jsem v podstatě spokojený jak blecha, konečně snad vše řádně funguje. Ještě trochu poladit brzdy - myslím, že trochu kope jeden zadní buben, ale obecně prudším bržděním v rámci ostřejší jízdy se i toto hodně zlepšilo.
Lada mi o víkendu dělala radost, nemohl jsem se jí nabažit a když už nebyla ve stodůlce u rodičů, ale u mě u domu ( těch 300 m bývá někdy daleko, protože skoro vždy vyfasuju nějakou práci), tak jsem ji zapřáhl do práce - potřeboval jsem po zahradě potahat a přemístit vleky - potřeba sekat trávu a nástřik podlahy karavanu, tak jsem si hrál. Plaťák bych mohl tahat i ofiko (samo, že né moc naložený), ale překvapilo mě, jak lehce jsem hýbal karavanem ( má asi 1100kg), ten bych si chtěl vyzkoušet na silnici, pravda, dost si sedla na zadek, přeci jen to tlačí 100kg na kouli. A málem jsem nezapojil, žehlička má atypický tvar a vadil nárazník.
Aby toho nebylo málo, tak jsem ještě stihnul kompletně rozebrat a omýt starý motor - zajímalo mě, co tam leta klape. A zjistil jsem, že 4 hlavní ložiska víc, nebo míň postrádala ložiskový kov - byl vypadaný. Taky první ojnice. Všechny kruhy volné, neprasklé, ale první válec těžce zakarbonovaný, ale to asi dělala gufera, neb se původně motor po opravě auta těžce přehříval než jsem odhalil příčinu a olej mizel. Honza
Přílohy
20180520_092105_resized (002).jpg
20180521_212448_resized (002).jpg
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Paní Colombová

Příspěvekod Vašátor » pon kvě 21, 2018 20:42

Ta pánvička teda vypadá ...

Honzo, to už je rok, co mám tu tvoji hlavu na Fiata? To je hrozný jakej já jsem lempl! Ale neboj, ventilová vodítka i gufera už mám v autě :)
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Paní Colombová

Příspěvekod Jan Vaníček » stř čer 20, 2018 20:50

Přátelé, je to tady. Sice jsem teď teprve dorazil domů a tedy nemohl autíčko pocákat šampaňským, ale dnes je právě 40let, kdy byl holce vystaven TP a dostala prvé a zároveň jediné registrační značky.
Ono se to vůbec teď v červnu sešlo. Octávka 4roky (v úterý), Lada 40 dnes a já na začátku měsíce 44. A když už jsme u čísel, tak Octávka minulý týden dosáhla stejného nájezdu jako Lada ( na začátku června), tedy 182059 km. Lada setrvala, Octavka má už skoro o 2 tis. více. Lada navíc i nadále setrvá v mém vlastnictví, s Octou se příští týden rozloučím. Honza
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Paní Colombová

Příspěvekod valda1971 » stř čer 20, 2018 21:29

Honzo gratulka ke spokojenosti :D
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7198
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Paní Colombová

Příspěvekod Jan Vaníček » čtv srp 09, 2018 09:19

Takže včera nová TK+ME bez ztráty "kytičky". Co překvapilo mě i technika na emisích byla hodnota CO při zvýšených otáčkách - 0,27%. To prý jsou hodnoty aut s řízeným katem. Toto je fajn.
Bohužel předcházela tomu nezaviněná nehoda Felicie, co je na fotkách výše ( měli jsme jet na TK celkem 4 vozy). Zničený př. blatník, podběh, čelo, maska, kapota, nárazník, podnárazník ... . Ach jo. A ta svině německá to chtěla hodit na kamaráda, naštěstí tam byl kamerový systém a vše řádně viditelné. A to má ten chadák během jednoho týdne již druhou nezaviněnou nehodu - ta první s nádherným Favoritem, nedal mu přednost dědek na elektrokole. S výstavní 120 jsem mu včera zakázal vyjíždět. Honza
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Paní Colombová

Příspěvekod Jan Vaníček » pon srp 03, 2020 09:01

Ty jo, tak to je už skoro rok, co jsem nic do svého tématu nepsal. Letošní sezóna začala až v červnu, kdy jsem poprvé letos Ladu "natočil" a vyjel z garáže a najel ca 60km. Je to asi i tím, že máme jiné záložní auto, takže s ní žena nemusela dojíždět do práce :). Druhou jízdou byla jedna veteránská akce v Jizerských horách. Najeto ca 230km. A poslední akcí byl proběhlý víkend, kdy jsme využili tohoto rodinného sedanu na krátkou dovolenou. Takže jsme se podívali do Orlických hor a dojeli i na kraj Jeseníků. Najeto necelých 500km. Ladička dostala trochu čočku, protože motor už měl po GO 1500km, a první výměnu oleje tak jsem trochu přitvrdil a občas přišlápnul plyn. To se motoru asi moc nelíbilo, tak se uvolnil rozvodový řetěz. Včera, po cestě zpět jsem slyšel občasné rachocení, doma jsem začal pátrat, až jsem se lekl. Ano, od GO ještě nebyl šponován, ale toto je celkem dost. Snad neuletěl materiál z kluzných lišt. Jinak motor tahá velmi dobře a Ladička se nenechala zahanbit. Při plném využívání dynamiky, obsazení 4mi osobami + plný kufr, otáčkoměr často atakující 4000ot. a běžná cestovní rychlost 95-100km/h dle GPS a párkrát i výše se spotřeba ustálila při tankování plná plná a nájezdu 490km na benzín ONO na 7,9L. Tož spokojenost. Paradoxně ani při teplotách 30°C+ nám nechyběla klima. Ještě jeden neduh se projevil. Jsou jím brzdy. Asi jsem to přešvihnul s bržděním a minimálně zadní bubny začaly kopat. Ty jsem věděl, že nejsou 100%, ale teď už vím, že musí být vyměněny. Pak se ukáže, jestli jsou OK kotouče, nebo budu dávat nové (tam se přiznám, že nevím, jestli jsem je při GO měnil, nebo ne, resp. jestli jsem dával nové, nebo lehce jeté - zjistím při návštěvě skladu. Takže super retrovíkend s Ladou :) . Honza
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Paní Colombová

Příspěvekod Jan Vaníček » ned pro 27, 2020 19:11

Tak aby se v našem tématu zase něco objevilo a nepřidával fotky z vyjížďky jen Valda, tak tedy přidám jednu momentku i já. Dnes se mi povedlo po asi 4-5letech vyjet po Vánocích za hezkého počasí. Slunce svítilo, zahrada zamrzlá, silnice suchá, kamínků málo, tak co si přát více … . Sice na místo, kde jsem se ocitl jsem měl trochu strach, je tam velmi příkrý kopec a přeci jen bez zimních gum po sněhu a ledu … . Mohl jsem jet ještě dál, ale tam je takové hloupé úžlabí a blízko sjezdovka, kde bylo jistě více sněhu od zasněžování, to by pak asi bylo na traktor :). Jedna nepříjemnost mě přeci jen potkala, na cestě byla příšerná díra přes celou šířku a já nejel pomalu, předek se vešel, zadek nikoliv a ohnul jsem si límec disku … jak kolo bočně zapadlo do díry . Co říct, s Fiátkem jsem vyjel v tomto období úplně poprvé. obě auta 2 měsíce jen stála.
Takže všem přeji vše nej, zejména zdraví a mnoho šťastných kilometrů příští rok.
Přílohy
20201227_123144.jpg
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron