Lukyho VAZ 2106 - Marina

Moderátor: Moderátoři

Re: Lukyho VAZ 2106 - Marina a VAZ 2101 - Lilith

Příspěvekod Laďuša » stř srp 02, 2017 19:02

Kdyby tě do toho nehrábli, zase by tě vyhodili. Rozštelování bych bral jako plus v takovým případě ;)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Lukyho VAZ 2106 - Marina a VAZ 2101 - Lilith

Příspěvekod Luky » stř zář 27, 2017 17:32

Tak Marina zvládla 600km na sraz a zpět v pořádku.

Jen mě mrzí, že vzhledem k mému latentnímu alkoholismu jsem jaksi zaspal nebo zapil všechny možnosti si říct o seřízení, takže si Marina někdy v říjnu/listopadu střihne výlet do Nizozemí v tomto stavu a já budu konečně nucen se naučit ekonomické jízdě 8).

Asi stárnu, takže mám na autě všechny gumy stejné, s dobrým vzorkem a ještě budu řešit rezervu, ale nestárnu natolik, abych překrýval CSko, tak jsem zvědav, jestli budou mít příslušníci po cestě nějaké řeči...ale co, bude sranda :)

Jinak včera a dnes se v okolí mého bydliště odehrávalo něco na pomezí akce kulový blesk a stěhování světskejch :twisted:
Krom mých 3 kousků postávají v okolí ještě Granada, 2 starší Volva, obytňák M-B někdy ze 70 let, pár 120tek, Waran 353 možná by se ještě něco našlo...no a krom všech těch plasťáku se v podvečer všechny tyto pelechy přesouvali sem a tam po naší čtvrti a hledali volný flek na přeparkování kvůli mytí ulic. Krom toho, že mi jedno auto nebrzdí, druhý moc nestartuje a u Mariny jsem zrovna na včerejšek!!! :evil: vymlátil baterku, byla to akce dohromady asi na 2 hodiny.
Během kterých jsem přes kabely startoval s nebrzdící 01kou polomrtvé Volvo, které stálo na stejném místě od minulého mytí ulic, málem s VW trefil ten obytňák, protože mu z celého auta svítila jen jedna parkovačka, když proti mně vyjel z boční ulice a nechal se v 06 roztlačit(neúspěšně :D ) od majitele Granady.
Dnes již celkem v poklidu vše uklizeno zpět na svá místa 8)

Po dnešním mytí ulic už u obrubníků nejsou haldy listí po kolena, ale jen po kotníky...jásám a tleskám načasování tohoto úkonu :axe:
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
Luky
 
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Re: Lukyho VAZ 2106 - Marina a VAZ 2101 - Lilith

Příspěvekod Vašátor » stř zář 27, 2017 18:17

Njn, alkohol je metla lidstva. Ale zametat se musí :mrgreen:

Koukám, že se po večerech nenudíš :mrgreen:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Lukyho VAZ 2106 - Marina a VAZ 2101 - Lilith

Příspěvekod Viktor.A » úte říj 03, 2017 07:06

Taketo gestempore zazivat sa radsej odstahujem :D
Prečo niečo robiť jednoducho, keď to ide aj zložite ?
Môj žigul je velký punk, ale pred fízlama zažne aj pokazený reflektor :D
Viktor.A
 
Příspěvky: 489
Registrován: čtv zář 08, 2016 21:16
Bydliště: Bratislava

Re: Lukyho VAZ 2106 - Marina a VAZ 2101 - Lilith

Příspěvekod Luky » úte říj 03, 2017 16:33

No však právě ty bys nad tím měl porozmýšlať :lol:
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
Luky
 
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Re: Lukyho VAZ 2106 - Marina a VAZ 2101 - Lilith

Příspěvekod Luky » úte říj 10, 2017 01:36

Vše nej ke svátku, Marino :wink:
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
Luky
 
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Re: Lukyho VAZ 2106 - Marina a VAZ 2101 - Lilith

Příspěvekod Luky » pon lis 06, 2017 15:26

Tak před chvilkou si Lilith odvezl nový majitel směr Ústí n. L. Pán si ji pořídil jako vzpomínku na mládí s plánem více méně celkové GO, takže je pravděpodobné, že se vůz s původními RZ ještě na nějaké akci ukáže, ať už na Ladasraze, nebo na nějaké jiné akci.

Fotka na rozloučenou, pivo na žal a je o jednu kouli na noze méně.

PS: díky Vašku za pomoc na telefonu, při hledání čísla motoru :wink:
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
Luky
 
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Re: Lukyho VAZ 2106 - Marina a VAZ 2101 - Lilith

Příspěvekod valda1971 » pon lis 06, 2017 16:32

Takže přejel do našeho regionu :D
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7198
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Lukyho VAZ 2106 - Marina a VAZ 2101 - Lilith

Příspěvekod Vašátor » pon lis 06, 2017 18:06

Luky píše:PS: díky Vašku za pomoc na telefonu, při hledání čísla motoru :wink:

Však od toho jsme Ladaklub :wink:

Lilith nebyla vůbec špatná, tak snad z ní udělá nový majitel opět pořádnou krasavici :rolleyes:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Lukyho VAZ 2106 - Marina a VAZ 2101 - Lilith

Příspěvekod Viko » pon lis 06, 2017 18:40

A čo zakúpiš túto zimu po vrátení lahváčov? :D
VAZ 21061 - 1986 - 50 shades of orange
VAZ 21011 - 1976 - plyňák
VAZ 2105 - 1983 - expedičný špeciál
VAZ 21061 - 1980 - :hrob: zožrali ju oxidi
VAZ 2101 - 1979 - :hrob: :( zachránil nám životy
VAZ 21011 2x - 1980/1976 - adoptívne deti
Felicia combi 1,3mpi - 2000 - prevoz ND
Repliky koncoviek výfuku
Uživatelský avatar
Viko
 
Příspěvky: 1149
Registrován: pon kvě 05, 2014 20:09
Bydliště: Pezinok

Re: Lukyho VAZ 2106 - Marina a VAZ 2101 - Lilith

Příspěvekod Laďuša » pon lis 06, 2017 23:31

Lilit, to je jednička? Přemejšlim, co si pořídit na doježdění na zimu.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Lukyho VAZ 2106 - Marina a VAZ 2101 - Lilith

Příspěvekod Marťas » úte lis 07, 2017 20:25

Laďuša píše:Lilit, to je jednička? Přemejšlim, co si pořídit na doježdění na zimu.

Ty pracuj i na ježdění v létě s Ladnou :D
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Marťas
 
Příspěvky: 3465
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: Lukyho VAZ 2106 - Marina

Příspěvekod Luky » úte lis 21, 2017 16:01

Tak zima je ne ani tak za dveřmi, jako spíš mezi futrama...něco na ježdění v zimě, za co bych se nestyděl mám v řešení, ale jestli to tento týden nedopadne, tak o víkendu koupím od skoro-šváry 206ku. Není to nic moc, ale zbavuje se toho skoro za odvoz, rozuměno do 4 tis. což mi přijde tak akorát vzhledem k tomu, co to je za šunku. Ale raději bych i Warana než pažouta :roll:
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
Luky
 
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Re: Lukyho VAZ 2106 - Marina

Příspěvekod Laďuša » úte lis 21, 2017 20:47

Nedělej ukvapenej krok v časovej tísni, bude tě to mrzet. :!: Měsíc zimního provozu eště žádnýho Žigula nezabil. Navíc eště žádná zima nezačala. ;-)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Lukyho VAZ 2106 - Marina

Příspěvekod Luky » stř pro 20, 2017 20:10

Dnes jsem měl velice, velice, vélice dlouhý den.

Začalo to budíčkem v 0:55 který mě měl budit do práce a který jsem úspěšně okládal až do 1:40. Klasická lehká panika, kafe, cigáro, zubní hygiena, rychlosvačina a úprk směr náš plac. Rychlo-přehození věcí z Mariny do služebáku, teď přichází důležité místo jenž se zatím důležité nezdá :D ) a zaparkování Mariny na náhodně vybrané volné místo, protože jsem vyjížděl jako jeden z prvních.

Při ranním náhledu do plánu rozvozu se mi zdálo, že bych měl končit ještě s dostatečným předstihem před povinností odjezdu směr Votice...jenže dvě Makra, tři centrální sklady a jako třešnička na dortu vietnamský velkoobchod způsobili, že jsem přiletěl zpět na plac zhruba v 14:00. Pojmem plac rozumějte plácek na okraji průmyslové zóny, který je ohraničen asi tak pět prezidentů starým plotem.

Když už jsem byl na dohled, koukám, že kolem vjezdu stojí několik hasičských aut, pobíhají tam lidi, na točně autobusů stojí odstavený dvě naše auta atd. Hrklo ve mě, co vše se mohlo stát. Když jsem přijel blíže, zjistil jsem, že místo skoro-prázdného plácku s pár osobákama koukám na obří lagunu v které smutně stojí pár aut, některé až po dveře ve vodě, která se už vylévá i do ulice a k nedalekému vjezdu do fabriky.

Odstavil jsem služebák opodál a vydal se hledat Marinu :roll: . Všude tam byl dost mumraj, tak mi trvalo, než jsem obešel část pozemku a dostal se na dohled k Marině...neskutečná zpr..le klika...Marinu jsem ráno zaparkoval na lehce vyvýšeném místě, takže jsem měl vodu jen do půlky kol, nicméně jsme dostali od hasičů zákaz vjezdu, protože se nevědělo, jestli při prasknutí potrubí nevznikla nějaká díra atd. Musel jsem ještě na otočku domů a do 16:00 jsem měl být ve Voticích, takže jsem trochu přidrzle vnutil veliteli zásahu fakt, že musím okamžitě pro auto a odjet. Podle po kolena a místy i po pás brodících se hasičů skrze plac jsem usoudil, že to určitě projedu. Jeden hasič se nabídl, že půjde přede mnou a ukáže mi, kde je to mělčí, aby mi voda nenatekla do auta.

Inu na vyvýšenějším místě placu jsem přelezl plot, při čemž jsem si rozerval mikunu a ruku a zjistil jsem že mi zbývá tak 30 metrů vodou k Marině...chytrácky jsem si zapálil a přemýšlel, jestli se mi chce v teniskách do nějakých 20cm vody. To už ale hasič brodící se mým směrem mával a volal ať počkám. Už jsem si připravoval instrukce na to, jak mu objasnit startování a couvnutí ke mně na ostrůvek. Jenže chyba lávky...borec ke mě došel, vzal si ode mě klíče, Marinu mi odemkl, klíče mi podal zpět do ruky a prohlásil něco typu, tak dem! Borec tak o hlavu a půl vyšší než já mě jednou rukou podebral u kolen, druhou čapnul pod ramenem a už mě nesl k Marině :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Než jsem se stačil vzpamatovat tak už mě za bujarého smíchu a povzbuzování mých kolegů i přihlížejících hasičů soukal do Mariny :mrgreen: . Nastartoval jsem a pomalu jel za mým zachráncem...provedl mě po méně hlubokých místech a já vyjel na suchou zem...taková úleva :) . Místama byla voda až nad přechod práh/dveře, nicméně dovnitř nic nenateklo :) . Poděkoval jsem zúčastněným a prchal pryč. Asi hodinu po odjezdu mě kolega informoval, že voda ještě stoupla a krom jedné Octavie to měla snad všechna auta po dveře, klika že jsem v sobě našel tolik drzosti a zpunktoval záchranou akci.

Vyzvedl jsem potřebné věci k výletu, na okraji Prahy přesedl do vozu, který mě dopravil do Votic lehce po 16:00, což bylo vzhledem k úředním hodinám obecního úřadu dost na hraně a uskutečnil převod jednoho celkem sympatického povozu, který jsem si byl obhlédnout již dříve. Vzhledem k tomu, že jsem poslal do světa 01ku, která plnila funkci zimního povozu, tak jsem nějakou náhradu potřeboval. Naštěstí jsem nevzal zavděk skoro-švárovou 206kou, ale pořídil jsem jinou 6ku...konkrétněji 21061ku 8)

A po elaborátu trocha faktů o tomto povoze.
Rok výroby 1986, koupeno od syna prvního majitele, původní RZ, žádné dobastleniny. Není to leštěnka, to rozhodně ne, má bojové šrámy, trochu promáčklé dveře, ťuklý nárazník, měněné přední blatníky a asi i čelo, kdy barva byla trefená tak o 2 odstíny jiná...ale zase zespod mi to přijde obdivuhodně zachovalé, interiér moc pěkný, motoricky v pohodě atd. Zkrátka běžná provozka, která neláká ke krádeži, ale zároveň je dostatečně hrdá na běžný provoz. Jediné mínus jsou černé prahy a nefunkční hodiny a otáčkoměr, který po zapnutí zapalování ukazuje pořád 2500 otáček.

Cesta z Votic dom už byla jen odměnou za celodenní martirium. Po 19 hodinách na nohou jsem rád, že nespím ve stoje, tak sem dám fotkofilům ještě něco málo na pokoukanou :)
http://dean2107.rajce.idnes.cz/VAZ_21061_-_Maggie/
Závěrem snad jen tolik, že jsem si slíbil, že dalších minimálně 4-5 let nesmím koupit další auto :D
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
Luky
 
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků