Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Moderátor: Moderátoři

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvekod mceza » úte lis 16, 2021 10:51

Jo, myslim, ze ano. Ale nafocene to nemam.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
mceza
 
Příspěvky: 2062
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvekod mceza » úte čer 07, 2022 09:49

Je to lehce pres pul roku, co jsem tu nic nenapsal. Tak se malicko rozepisu. Prestoze vetsinu casu Zahranicni vuz stal v garazi a schovaval se pred akceleratory koroze, udalo se mnohe. Zacalo to jiz v prosinci, kdy mi volal majitel arealu, kde stroj parkuji, ze je nutne ho preparkovat, protoze misto nej se bude instalovat vyrobni linka.

Pro pripomenuti takto vypadalo do te doby stavajici misto. Pekne, suche. Az na miniaturni prach a hordy lidi, co se kolem pohybovaly, to bylo dobre stani.
Obrázek

Bohuzel uprostred prosince bylo treba vuz preparkovat do jine budovy v arealu... Zacalo to tim, ze se zigul po dlouhe dobe (odhadem 15 let) podival na snih. Skif dost mozna poprve.
Obrázek

Milovniky industrialnich arealu urcite takove misto potesi. Jako cloveka, co chce mit sve auto v suchu a bezpeci, mne to moc nenadchlo...
Obrázek

Misty tam zatekalo, podlaha hlina na betonu, v betonu diry a cca metr pod tim prostory plne vody. Proste hnusna dira. Ale co chcete v prosinci resit, ze...
Obrázek

Obrázek

Pri kontrole na jare se jako nejvetsi problem ukazali soulozici holubi na rimsach nad autem a Skifem, kdy krome extrementu a peri odpadavaly kusy betonu...
Obrázek

Obrázek

Nastesti se blizil jarni Ladasraz, auto jsem vyparkoval, umyl. Provedl drobnou udrzbu. To bylo u nasich. Prijela na navstevu i segra a kdyz mamka videla to nadeleni na dvorku, prohlasila, ze jsme jak cirkusaci... (Fun fact prumerne stari vsech povozu na fotografii je 16 let, krasne tedy moje rodina plni celorepublikovou statistiku zastaralosti vozoveho parku :D )
Obrázek

Pak uz jen stacilo v patek rano vyjet do Bechyne. Mel jsem dovolenou a chtel jsem jet co nejdrive to bylo mozne, kdyby byl po ceste nejaky problem. Ten nastal uz pri vyjeti, ale projevil se az o krizovatku dale. Nejdriv mi typek nedal prednost zprava a kdyz jsem odbocil a prejel retarder, slysel jsem uz jen ranu a ve zpetnem zrcatku videl, jak se Skif rozhodl neucastnit jarniho srazu a radsi si jede svou vlastni cestou...
Za rozpojeni si mohu sam, v ramci baleni jsem kecal s tatou a nedocvakl jsem tazne... Nastesti jsem mel stesti v nestesti. Diky male rychlosti skif dopadl na oj a manipulacni kolecko a to ho odklonilo do obrubniku. Zaparkoval asi 10 cm od jednickove Fabie a jinak se nic nestalo. Kdyz jsem zhodnotil, ze krome znicene zehlicky a manipulacniho kolecka nedoslo na skode na majetku treti strany, zacal jsem to odklizet. Zehlicka dozehlila a nesla nasadit na kouli. To se objevil pan z domu, kde parkovala Fabie, chvili jsme resili nejake skrabance na narazniku. Vyndal jsem zelene karty a ze to tedy sepiseme, ze si myslim, ze jsem mu to neposkodil, ale ze to jde z POV, takze to nebudeme hrotit a at je klid, sepiseme a bude to v pohode. Pan se podival na to omlacene auto ze vsech stran, uznal, ze jsem to nejspis opravdu nezpusobil ja, uvedomil si to mnozstvi papirovani a prohlasil, ze auto je tchyne, tak at mu dam par stovek na bonbonieru a ze to nechame byt.
Kdyz to videl tata, byl z toho na prasky a ze tedy asi jedu na sraz bez Skifu. Na to jsem se usmal a prohlasil, ze v zadnem pripade, ze to se opravi.
Obrázek

Ale znate to, nic nejde jednoduse... Nejbliz bylo Auto Kelly. Tam meli sedm druhu zehlicek, ale ani jednu na 80 cm hranatou oj. Takze jsem musel do Zidnevsi do AZ privesu (po ceste samozrejme oprava silnice a semafory...). Ti sice novou zehlicku meli, ale ta nemela diry z boku, pouze ze shora. Udajne je to ted standard... No nevadi, diry vyvrtame. I kdyz me to docela desilo pri pomysleni na vybavenost (spis nevybavenost) tatovy dilny. Desitku vrtak do zeleza nebo nedejboze sverak tam fakt nenajdu... :(

Nastesti jsme pri ceste zpet videli ceduli Kovovyroba Martin Lochman v nedaleke vesnici. Tak jsem tam zajel. Nikdo nikde, volam na tel. na vratech. Nebyl doma, ale o kousek dal ma pry kovovyrobu jeho tata. Ten me zachranil a vyvrtal diry. Jeste ze tak, nova zehlicka je z poctiveho matrose a on se s tim docela zlobil. :D

Kdyby mel nekdo cestu kolem Dlouhe Lhoty u Mlade Boleslavi, mohl by se prosim zastavit a privezt mu par piv (zaplatim samozrejme)? http://www.kovovyroba-feher.cz/kontakt.html
Behem toho jsem tam pokecal s ostatnimi zamestnanci a svet je maly, mame v Ladaklubu spolecne zname (jen uz jsem zas zapomnel jake :D )
Obrázek


Pak nasledoval Jarni Ladasraz. Tam jsem temer sve auto nevyfotil... To je tak kdyz cely vikend vsechno tocite a fotite...
Alespon momentka z Telce, kdy jsme v tradicnim slozeni absolvovali presun ze srazu. Dve jednicky se skifem proste nemaji chybu a vsude budi rozruch. Jen ten Rony nam chybi...
Vasek si tam dal patnactku. Celou dobu jsem se ho statecne drzel. Se Skifem a rodinou v aute mi neujede. Ale zatimco ja to drtil s nohou na podlaze, je mi jasne, ze on si pekne prozpevoval a kochal se krasnou silnici :D
Obrázek

Nesmim vas ochudit o momentku ze srazu Oranzad. Na Tisnovske Penny dobry, ne?
Obrázek

Jeste jedna Instagramovka s Moskvicem a prispevek se blizi ke konci.
Obrázek

Dobrou zpravou je, ze uz mam novou garaz a snad tim i problemy s bydlenim konci. Netreba resit, kde to je :wink:
Obrázek
Naposledy upravil mceza dne úte čer 07, 2022 11:08, celkově upraveno 1
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
mceza
 
Příspěvky: 2062
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvekod valda1971 » úte čer 07, 2022 10:35

Tak ta nová garáž vypadá 100x líp, než ta vlhká "zbořenina". Tak gratuluji :)
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7199
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvekod mceza » úte čer 07, 2022 10:36

Sice take neni idealni (napriklad ta montazni jama je plna vody), ale vsechno je resitelne a pracuje se na tom :)
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
mceza
 
Příspěvky: 2062
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvekod Teepee » úte čer 07, 2022 11:01

Pěkný report :!: :thumbright:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvekod Luděk Musil » úte čer 07, 2022 11:14

mceza píše:... Jeste jedna Instagramovka s Moskvicem a prispevek se blizi ke konci.
Já vím, kde jsi to fotil :idea: , ten most dobře znám :D , ale za drobný úplatek (corrupt) to nikomu neřeknu :lol: . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvekod Vašátor » úte čer 07, 2022 20:00

Převezl z jednoho industriálního areálu do druhého :lol: Ale garáž vypadá celkem slušně, tak snad brzy vychytáš všechny mouchy. Teď ti jen místo holubů budou srát na auto netopýři :rolleyes:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvekod Jan Vaníček » čtv čer 09, 2022 12:00

Taky vím, kde to je :). ale dal bych pod auto plachtu (igelit), nebo gumu, nebo plachtovinu z plachet kamionů. pak je jistota, že to nebude poškozovat spodní vlhkost - má zkušenost. Honza
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvekod mceza » čtv čer 09, 2022 12:07

Souhlasim a je to v reseni. Podlaha je sucha, dokonce opatrena nejakym naterem. Problemem je ovsem montazni jama (na fotce videt pod autem), ktera je plna vody. Odcerpalo se asi 20 cisel, zustala jen mastna skvrna na dne, ale po nocni bource tam opet cca 8 cisel nateklo. Mame teorii, kudy tam zateka, budeme resit. Dalsi fazi bude izolace podlahy, ale vzhledem k tomu, ze jama je kryta drevenymi prkny, je treba je nejdriv zakryt necim pevnejsim. Kdyby se to ted zakrylo, prkna rychle shnijou a jednoho dne najdu auto v jame :D
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
mceza
 
Příspěvky: 2062
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvekod Vašátor » čtv čer 09, 2022 20:12

mceza píše: Problemem je ovsem montazni jama (na fotce videt pod autem), ktera je plna vody.

Slovo "plná" bych nepoužil. V montážní jámě bylo cca 20cm vody. Tu jsme odsáli čerpadlem a zůstalo tam cca 2cm mastných sra.ehm.ček
. V noci pršelo a voda opět lehce nastoupala. Okapový svod vedle garáže je sveden do nějaké odtokové jímky, v které zůstává voda. Takže vodu odkloníme na asfalt a uvidíme. Teda vlastně Martin, já ani nevím kde ta garáž je :mrgreen:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvekod uha2324 » čtv čer 09, 2022 21:20

ta nova garaz vypada fakt mnohem lip, da se rict bezchybne. mas stesti ze jdu kolem a muzu ti poradit, nebylo by lepsi dat nad montazni jamu vozik a auto vedle na pevny beton :-)
chtel jsem se ale zeptat, nenapises po letech zase recenzi na mazdu 3? docela by me zajmal tvuj nazor ted kdyz uz tim autem dlouho jezdis. predpokladam ale ze jsi s autem velmi spokojeny jelikoz vedle stoji dalsi nova mazda :D
3xVAZ 2103
s Ladou na vecne casy!
Uživatelský avatar
uha2324
 
Příspěvky: 1081
Registrován: čtv led 05, 2012 12:41
Bydliště: Uherske Hradiste

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvekod mceza » pát črc 01, 2022 14:24

Predevcirem jsem se opil, vcera vymenil olej a zitra mi drzte palce.


30/6/2022 93294 km vymena oleje
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
mceza
 
Příspěvky: 2062
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvekod valda1971 » pát črc 01, 2022 15:07

mceza píše:Predevcirem jsem se opil, vcera vymenil olej a zitra mi drzte palce.


30/6/2022 93294 km vymena oleje

A co bude zítra ? Zase se opiješ ? :mrgreen:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7199
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvekod Luky » pát črc 01, 2022 16:30

mceza píše:Predevcirem jsem se opil, vcera vymenil olej a zitra mi drzte palce.


30/6/2022 93294 km vymena oleje



Takhle nějak určitě začínal i Jules Verne...flaška pernodu, zalátání díry v balónu a tradá :lol:
Palce držíme ať je důvod jakýkoliv, není malých cest :wink:
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
Luky
 
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvekod Vašátor » sob črc 02, 2022 08:41

Šťastnou cestu a ne že tě zase zavřou :-D
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků