Zelená 2102 Sida a Doktora

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelená 2102 Sida a Doktora

Příspěvek od Laďuša »

Takový věci právě nemůžou bejt ve vážným duchu :lol: Ale aspoň už vim, kterej jsi a komu jsem kdysi dávno posílal těsnění :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Zelená 2102 Sida a Doktora

Příspěvek od Sid »

To tesnenie je na karburátore z bývalého bieleho kombíka a možno pôjde aj na tento. Zatiaľ však do karburátora netreba šahať.
Mňa tam nieje skoro vôbec vidieť, keďže sa pri kamerovaní zakrývam.
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3465
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: Zelená 2102 Sida a Doktora

Příspěvek od Marťas »

Sid se totiž bez honoráře nechává natáčet zřídka :P :mrgreen:
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelená 2102 Sida a Doktora

Příspěvek od Laďuša »

Hééérečka :mrgreen:

Ale jinak jsem rád, že těsnění furt sloužilo/možná bude sloužit :)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Zelená 2102 Sida a Doktora

Příspěvek od MartasBrno »

Krokem jedete z rozumu, nebo tam ti lidi nemaj papíry a bojej se?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9322
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelená 2102 Sida a Doktora

Příspěvek od Vašátor »

Sid píše:Mňa tam nieje skoro vôbec vidieť, keďže sa pri kamerovaní zakrývam.


Fotoaparáty a kamery přece kradou duši :mrgreen: . Každopádně škoda, že těch hlášek tam nebylo víc...a chtělo to taky nějakej ten smyk přes ručku :mrgreen:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Zelená 2102 Sida a Doktora

Příspěvek od Sid »

Krokom ideme z rozumových dôvodov. Nieaké šmyky cez ručnú brzdu zas podľa mňa nemajú so zdravým rozumom spoločné nič.
Krokom tade chodievame aj v lete. Je to horská cesta, niekde sú výmole a kamene, niekde je pekná. Najviac na 2. rýchlostný stupeň. Na tom videu to nieje vidieť, ale bolo tam vyše členku čerstvého snehu. Keď sme zastavili v kopčeku kvôli padnutému stromu a potom sme sa rozbiehali, tak to nevládalo sa pohnúť a len-len,že sme sa rozbehli a išli ďalej. Tie reťaze sú predsa len iný záber.
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3465
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: Zelená 2102 Sida a Doktora

Příspěvek od Marťas »

Sid píše:Nieaké šmyky cez ručnú brzdu zas podľa mňa nemajú so zdravým rozumom spoločné nič.

Přesně tak! -Auto má přeci zadní náhon.. :P :mrgreen:
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Zelená 2102 Sida a Doktora

Příspěvek od Sid »

Tak a už dosť :!: netreba každú sprostosť rozoberať 3 strany. Určite pre veľký úspech natočíme ešte niekedy video. A možno spravíme už aj nieaké fotky.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9322
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelená 2102 Sida a Doktora

Příspěvek od Vašátor »

Nechci rejpat :mrgreen: , ale už jste něco provedli s těma prohnilejma věžima. Občasný smyk přes ruční brzdu či jen tak zadním náhonem tomu neublíží zdaleka tolik, co prohnilá věž ...
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Zelená 2102 Sida a Doktora

Příspěvek od Sid »

Neviem, ale nám sa tie veže zdajú byť zdravé. A ak niesú, časom sa to ukáže a potom to budeme opravovať. Toho, že by sa mohli niekde rozsypať sa neobávam, lebo na bielom boli tie veže na prach a jazdili sme dlho tieto isté trasy než sme stým niečo urobili. Nevravím, že by rôzne šmyky auto nieako moc kazili, ale načo drať zbytočne dobré gumy a druhá vec je tá, že nechápem na čo je to dobré.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9322
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelená 2102 Sida a Doktora

Příspěvek od Vašátor »

Mno mě ty veže zas až tak dobré nepřišli :mrgreen: . Navíc až se rameno začne bortit, poznáš to až podle toho, že se obtisklo do věže... na Ladátorovi jsem měl věže v podobném stavu a auto jezdilo v pohodě. Asi tak po roce koroze pokročila tak, že se věž mezi rameny komplet vydrolila a horní rameno se zbortilo do podběhu, načež začalo narážet do zbytku věže. Toto bych nepodceňoval, nyní je ještě co zachraňovat. Zvednout, sundat kolo, vyřezat prohnilou část a navařit kus plechu není moc složité a časově náročné. Až to prohnije k ramenu, budeš muset sundávat i ramena a to je práce mnohem víc. Ber to ale jako dobře mířenou radu, je to vaše auto :wink: Navíc zbytek je relativně v dobrém stavu, tak by byla škoda skončit díky věžím.
Mno a k čemu je dobrý nějaký ten smyk? Třeba k tomu, že se vůz naučíš lépe ovládat, poznáš jak se chová v kritických situacích a až se nedejbože něco podobného stane na silnici, budeš připraven a nespanikaříš. Jako kluci jsme v podobných "vracích" (samozřejmě v mnohem horším stavu než 2102) brázdili polní cesty u babičky. Auta byli nepojízdné vraky, které jsme poopravili a jezdili. Díky tomu jsme si mohli dovolit věci, které bych si s normálním autem nedovolil. Smyk přes ručku si střihnu i v moderním autě :P . Ale s našimi vraky jsme třebas skákali z meze, zkoušeli různé smyky...prostě co auto vydrží. A tato připravenost mě už párkrát zachránila od škaredého úrazu.
Hmm...a teď tu budu ukamenován z hovadského ničení aut (podotýkám, autům jsme vždy minimálně o rok prodloužili život) či že si za kritické jízdní stavy můžu sám, že :mrgreen:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Zelená 2102 Sida a Doktora

Příspěvek od mayo456 »

presne preto aj ja občas niečo vezmem cez ručnú alebo bokom lebo keď človek ide 90/50 tak nespozná auto ako reaguje a vzhľadom na to že Ladou jazdíš denne by bolo dobré poznať Ladu aj z tejto strany. toľko moja rada neber to ako podpichovanie :)
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Zelená 2102 Sida a Doktora

Příspěvek od Sid »

Sa mi zdá, že si asi ešte nevidel naozaj hnilé veže. :mrgreen: Na bielom veže prakticky ani neboli a jazdili sme na tom tak dva roky bez problému, tak na zelenom, kde je jedna dobrá a druhá opravená na tom tak budeme jazdiť aspoň 10 rokov, a keď by náhodou, tak sa to dá urobiť potom, keď to bude nevyhnutné. Teraz pripravujeme plecharinu na opravu 2106, pokračujeme 3. rok v karosárskych prácach na 2103 a bolo by dobré dať Skvost aspoň na stojky... Je dosť dôležitejšej roboty. A do tohto len sadnúť a voziť sa.

Ale už asi odpášem remeň :!: :!: :!: 4 strany za 2 mesiace a skoro samé sprostosti. :angry7:
Inak nedávno som kritickú situáciu prežíval s 2106 cestou na Oravu. Netreba ani skúšať, ono to príde samo.
Uživatelský avatar
Johny21013
Příspěvky: 161
Registrován: pon lis 28, 2011 08:51
Bydliště: Ruda nad Moravou, okres Šumperk

Re: Zelená 2102 Sida a Doktora

Příspěvek od Johny21013 »

Vašátor píše:...Toto bych nepodceňoval, nyní je ještě co zachraňovat. Zvednout, sundat kolo, vyřezat prohnilou část a navařit kus plechu není moc složité a časově náročné. Až to prohnije k ramenu, budeš muset sundávat i ramena a to je práce mnohem víc.....


Přesně tak, já sem na svojí Ladě měnil obě celé věže od shora až dolů a když jsem chtěl zachovat původní přední blatníky (protože byly zdravé), tak to byla práce, u které padlo nemálo slov v cizích jazycích. :-D Takže doporučuji ty věže zachránit, dokud to de. Já jsem měl stejně celou př. nápravu venku, protože když dělám GO, tak pořádně, takže moje přední náprava má nové všechny klouby, silentbloky ramen, ložiska kol, pomocný čep řízení, nové brzd. kotouče, desky, přegumičkované pístky a podobně. Ale jestliže se nedělá celková GO, doporučuju se demontáži nápravy vyhnout a zavčas ty věže přeplátovat 2mm plechem... :-D
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“