Pepík 2103

Moderátor: Moderátoři

Re: Dilema 2103: koupit/nekoupit

Příspěvekod Laďuša » pát říj 14, 2011 13:46

Prostě to vem a fertig. Ty už si s tim ňák poradíš, třeba ňákým nouzovým přístřeškem za stodolou nebo tak. A v nejhorším to rozřežeš sám, lepší než to rallye :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Dilema 2103: koupit/nekoupit

Příspěvekod Luděk Musil » pát říj 14, 2011 14:25

Vašátor píše: ... jenže Oranžáda dříve či později bude potřebovat obrovský zásah do klempířské a laku, tudíž už nebude originál ... :)

Možná Tě teď (nechtíc) popostrčím, ale vzpomeň si na rekonstrukci mojí zelené, kolik spolkla ... a to taky byla "jen" klempířská a lak. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Dilema 2103: koupit/nekoupit

Příspěvekod Teepee » pát říj 14, 2011 14:38

Pokud je tam nějaká unikátní přidaná hodnota typu, že to auto znáš od dětství, nebo je třeba vyrobené v den Tvých narozenin, tak se kloním k investici, občasné péči a provětrání, Oranžáda jak píšeš je spíše provozní záležitost, tu využiješ častěji. Časem se ještě můžeš rozhodnout, které z těch dvou je Ti srdci bližší.
Pokud je to řadovka, která nemá zvláštní hodnotu, není jistě poslední, která se objevila, jen to chce nepanikařit a tohle nechat v klidu být.
Ale jak tuším, to auto se Ti jeví jako unikátní příležitost. Do skládačky, ale kromě peněz za garážování nemám už nic dalšího, jen při ceně 1000Kč za garáž za měsíc se na to vykašli, já za únosné maximum pro garážování uloženky, kterou k životu nezbytně nepotřebuji, vidím tak 400-500Kč.
Na začátku můžeš stvořit přístřešek jako jsem měl první tři měsíce pro Bílého, ale chce to aktivně hledat únosné zagarážování.

Mohl bys to uvažovat i v delších horizontech, pokud plánuješ do svého života rodinu, děti, domek, tak věř, že se brzy dostaneš do fáze, kdy budeš rád, že je uloženka někde uložená a smyslem "LADA" života bude, jednou, někdy, možná ...
Pokud se chystáš na cestu veteránského poblouzněnce, není co řešit, ale to už bys měl dávno pronajatou stodolu na staré krámy.

A pamatuj, lepší vrabec v hrsti, než-li holub na střeše.
A pak ještě, s čím jsem se stal majitelem Bílého: je lepší dělat jednu věc pořádně, než jich dělat víc a každou napůl.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Dilema 2103: koupit/nekoupit

Příspěvekod dvk » pát říj 14, 2011 14:58

Právě jestli plánuješ rodinu, jdi do toho. :D Užívej dokuď to jde, každé období života má něco do sebe a už se nikdy neopakuje. Až ti bude 50 a budeš se těšit, jak si teda konečně užiješ svoje koníčky, radši si půjdeš po práci lehnout než se válet pod autem na dílně. Když máš příležitost, tak ji využij. A z finančního hlediska - pokud to auto nezničíš a aspoň trochu ho zachováš, je to podle mě investice, na které nemůžeš prodělat. Podmínka, že auto neprodáš, je sice hezká, ale soudnému člověku musí být jasné, že málokdo si nechá auto celý život. Navíc už párkrát jsem asistoval kamarádům při koupi staršího auta, skoro každý majitel má citové výlevy a srdceryvné loučení, "já vás budu navštěvovat, pošlete někdy fotky jak se autíčku daří" a tak ... za dva roky, co za dva roky - za půl roku ticho po pěšině.

Ale jsou to muka, to chápu. Mě se koupě dalšího (konkrétního) auta honí hlavou už rok, takže si dovedu představit to dilema. I když si myslím, že pokud to člověk chce, tak už je rozhodnutý a akorát potřebuje víc lidí, aby mu to potvrdili :D

Bílá s červeným interiérem ... to musí být krasavice jak sviňa ...
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
dvk
 
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: Dilema 2103: koupit/nekoupit

Příspěvekod Křečík Barbuška » pát říj 14, 2011 15:03

Vždyť jde o ohavného kulatce, nic nekupovat, nemá to smysl!

Pomohlo to? :mrgreen:
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Dilema 2103: koupit/nekoupit

Příspěvekod mayo456 » pát říj 14, 2011 16:51

môj sused mal takú istu a bola krásna kedysy jak nová :)
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
mayo456
 
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Dilema 2103: koupit/nekoupit

Příspěvekod Vašátor » sob říj 15, 2011 07:29

Takto vypadá, že jste mě ukecali. Pán se byl včera podívat na mou garáž (v který stojí Oranžáda), pokecali jsme okolo Oranžády a víceméně si plácli. Takže, nevíte někdo z okolí Brna o garáži, nebo jakémkoli zastřešeném stání? Alespoň na zimu, než pořeším garážování dlouhodobé.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Dilema 2103: koupit/nekoupit

Příspěvekod dandy » sob říj 15, 2011 13:46

dvk píše:. Až ti bude 50 a budeš se těšit, jak si teda konečně užiješ svoje koníčky, radši si půjdeš po práci lehnout než se válet pod autem na dílně. Když máš příležitost, tak ji využij.

Pod to sa môžem podpísať aj keď ešte nemám 50 :D ... a užívaj si krásneho autíčka.

Vašátor píše: víceméně si plácli.

To je dobre, teším sa na fotečky :!: :D :!: Už aby tu boli
Nikita II, 1974
Nasťa 2016

chatka 12 forever
člen LKCS
Uživatelský avatar
dandy
 
Příspěvky: 873
Registrován: pon pro 25, 2006 16:45
Bydliště: Bratislava

Re: Dilema 2103: koupit/nekoupit

Příspěvekod MacGyver » sob říj 15, 2011 19:18

2103 - skvělá volba :D , tak snad nebude na obtíž. Jsem na ní zvědavý.
Lada 2103 r.v.77 "Hranatá nádhera"
Lada 2107 r.v.86 štrejchnutá tankem
Já chci jenom jezdit. Já CHCI!!! :toothy10:
My Other Car Is A Millennium Falcon
člen Ladaklub ultras
Uživatelský avatar
MacGyver
 
Příspěvky: 1540
Registrován: úte lis 11, 2008 16:59
Bydliště: Plzeň/Prášily

Re: Dilema 2103: koupit/nekoupit

Příspěvekod MartasBrno » sob říj 15, 2011 21:07

Neřešil bych , nejseš otrok, máš svobodnou vůli. Teepeeho otázka byla položená správně.
A ještě bychse podíval na zoubek tomu pánovi, co že najednou potřebuje paníze. Třeba je hloupej a neví, že má doma hodnotu, kdežto peníze jsou jenom barevný papírky.
Třeba přijde na to že si to nechá a prodá ti ho za deset let až bude oranžáda na výměnu.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Dilema 2103: koupit/nekoupit

Příspěvekod Laďuša » ned říj 16, 2011 09:49

Jo a pak za to bude chtít majlant. Nene, do toho bych nerejpal a rychle bych bral.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Dilema 2103: koupit/nekoupit

Příspěvekod Vašátor » ned říj 16, 2011 21:37

Pánovi je 74 let, manželka jde na operaci s kolením kloubem, budou jí dávat kloub nový a tak jí pán chce zaplatit kvalitnější. No a dcera si rovněž potřebuje připlatit za lékařskou péči, proto potřebuje peníze. Za posledních 5 let pán najezdil cca 2000km, auto už nezvládá, proto prodej. Zítra jdu dohodnout detaily, tak uvidíme :)
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Dilema 2103: koupit/nekoupit

Příspěvekod mayo456 » pon říj 17, 2011 14:00

držíme palce. dúfam že sa pochváliš aj nejakými fotkami :)
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
mayo456
 
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Dilema 2103: koupit/nekoupit

Příspěvekod Vašátor » pon říj 17, 2011 14:12

Tááák....kupní smlouva podepsaná a autíčko je dokonce už v polopřevodu na mě. Teď jen počkat až ti *blbóni* konečně napíší prováděcí vyhlášku pro převod vozu s historickou testací na nového majitele, abych se vyhnul eko-poplatku. Dle slov úředníka na odboru dopravy to už mělo být, pracuje se na tom a snad snad snad....už brzy bude. Ale to už jsme slyšeli tolikrát....

Dnes jsem rovněž zjistil, že jsem byl s najetými kilometry v omylu. Myslel jsem, že má autíčko 73 000km, ale ono má dokonce jen 62980km :). V sobotu jej převezu od majitele, tak udělám i nějaký fotky :)
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Dilema 2103: koupit/nekoupit

Příspěvekod Luky » pon říj 17, 2011 15:17

Blahopřeju! :) . Není to ta bílá, která byla na internetu? SPZ nějaká novější brněnská (XBX - .. ..)?
Na tu vyhlášku taky čekám :roll: . Viktor říkal, že by to mohlo být někdy na podzim, tak snad se dočkáme...
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
Luky
 
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků