Lada 2107 Yokodrifta

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
yokodrift
Příspěvky: 55
Registrován: pát srp 27, 2010 12:02
Bydliště: Vysočany-Nový Bydžov

LADA drift

Příspěvek od yokodrift »

No nechci žádné razantní úpravy,ale jen aby to takhle jezdilo... http://www.youtube.com/watch?v=wan8-B1j3AM a vypadalo to podobně jak v tom TOPGIRU....takže tak.... žadný extrém!A ještě nějaké videjko.... http://www.youtube.com/watch?v=0WgLqXB9N_A&NR=1
Naposledy upravil(a) yokodrift dne ned zář 19, 2010 12:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Tak to nevim,co se představuješ pod pojmem extrém....Jinak inspirace videjkama by byla,teď by to chtělo něco konkrétního. :wink:
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

yokodrift píše:No nechci žádné razantní úpravy,ale jen aby to takhle jezdilo...
Tak to si muzes vzit poradove cislo a stoupnout do fronty
yokodrift píše: a vypadalo to podobně jak v tom TOPGIRU...
ta stejna fronta, takze stojis spravne

Nechci te nijak popichovat, ale tema jsi zalozil skoro pred mesicem, co jsi za tu dobu na aute udelal? Cucet na madarsky videjka a chtit takovy stroj je sice pekne, ale v garazi nebo kde se to samo neudela pro tvy modry oci :wink: Jak jsem psal, tady na foru nikdo takove auto nema, takze rozhodne necekej podrobny recept jak takovy auto upict. Ale prasknu clena jmenem Myso, ktery jezdi rally a stavi soutezni auto, myslim ze by ti mohl hodnotne poradit cim a jak zacit. Pokud nevis kudy kam, zacni vecma co vidis na tech videach. Jak myslis ze jsme zacinali my? Inspiraci z internetu a zkousenim novejch dilu a realizaci vlastnich napadu. Malej hlubokej volant, anatomicka sedacka + aspon 3 bodove pasy, integrovany ochranny ram (ktery ti mimo jine zaruci ze pri takovem rezimu provozu stale pujdou otvirat dvere). Kvalitni silembloky do naprav (powerflex), vyztuzena ramena a tyce zadni napravy, plynokapalinove tlumice (pro zacatek aspon MSGermany). Kvalitni svislaky, cepy rizeni, vrtane kotouce s mekcima deskama, rozsireni obou naprav, nizkoprofilove 15"-16" alu disky. Motor tak s dvojnasobnym vykonem a kroutakem, nez jsou seriove parametry, samosvorny diff (aspon 50%). Pak to vyzkousej, zkus si prvni jizdu bokem a pokracuj v progresu. :D
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
yokodrift
Příspěvky: 55
Registrován: pát srp 27, 2010 12:02
Bydliště: Vysočany-Nový Bydžov

LADA drift

Příspěvek od yokodrift »

Ondro 07 to jsem chtěl slyšet...máš recht.Teď,jak jsem říkal dávám dohromady finance.Ale ledy se hnuli...sháním-řeším motor 1.6 lada nebo 1.6 dohc fiat třeba přidřený.Narazil jsem na kluky kteří dělají hobby rally tak se teď řeší jakým spúsobem vyhnat výkon,jestli jenom karbrací nebo turbem.Jinak žádné rámy nic takového!!!!Chci aby to na první pohled vypadalo jako obyčejná 2107...prostě klasika...:-)
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LADA drift

Příspěvek od Ondra 07 »

yokodrift píše:Narazil jsem na kluky kteří dělají hobby rally
predpokladam ze jejich auta vypadaji jako naproste seriovky... :wink:
yokodrift píše: tak se teď řeší jakým spúsobem vyhnat výkon,jestli jenom karbrací nebo turbem.
Ano s turbem to bude vypadat jako seriie. :P
yokodrift píše: Jinak žádné rámy nic takového!!!!Chci aby to na první pohled vypadalo jako obyčejná 2107...prostě klasika...:-)
A videl jsi nekde takovou proste klasiku driftovat tak jak si predstavujes? Chces po parniku aby stihal jachtam... Bez ramu se ti to bude kroutit a tim padem pujde dolu ovladatelnost.
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

Celá konstrukce karosérie je poplatná době svého vzniku, když si vezmu třeba konstrukci prahů, tak máme 1mm plech vnitřní, 1 mm plech prostřední výztuha a 1 mm plech vnější. Navíc je prostřední plech jenom rovnej pás. A všechno je to vyrobený z hlubokotažnýho plechu, což znamená že se to poddává silám, který na to v krutu působí. Teď si vezmu moderní auto - vnitřní plech 2 mm ocelovej, s pravoúhlým ohybem. Vnitřní výztuha 2 mm ocelovej plech vylisovanej do profilu U, s několika malými přídavnými výztuhami v oblasti sloupků. Vnější oplechování je už jen 0,8 mm hlubokotažnej plech. A tímhle systémem je dělaná celá kastle, všechny nosníky, výztuhy a příčky jsou dělaný z ocelových plechů. Když jsem dělal karosařinu v servisu, tak jsme opravovali převážně zánovní fordy a můžu říct, že při rovnání svazků nosníků se kolikrát až trhaly řetězy.
Z toho plyne, že má-li se lada postavit v soutěžích proti moderním autům, je třeba zvýšit tuhost karoserie a zpevnit podvozek, jinak je celkem bez šancí, i kdyby měla 200 koní pod kapotou. Pokud chceš, aby ti auto jezdilo jako maďarský speciály a hodláš jenom upravit motor, tak se do toho snad ani nepouštěj, protože budeš zklamanej.
Uživatelský avatar
yokodrift
Příspěvky: 55
Registrován: pát srp 27, 2010 12:02
Bydliště: Vysočany-Nový Bydžov

LADA drift

Příspěvek od yokodrift »

Souhlas...Ono to ale nějak dopadne...jak,to se uvidí...:-)
Naposledy upravil(a) yokodrift dne stř zář 22, 2010 13:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Yellow01 píše:Z toho plyne, že má-li se lada postavit v soutěžích proti moderním autům, je třeba zvýšit tuhost karoserie a zpevnit podvozek, jinak je celkem bez šancí, i kdyby měla 200 koní pod kapotou. Pokud chceš, aby ti auto jezdilo jako maďarský speciály a hodláš jenom upravit motor, tak se do toho snad ani nepouštěj, protože budeš zklamanej.
Amen

To se ti tady snazime celou stranu vysvetlit. Ale nepropadej panice s tim ramem. Ramu existuji minimalne 3 typy a pak kazdej ma dalsi moznosti modifikace. Pro tebe, by byl asi nejlepsi lehky ram pouzivany do vrchacu, obsahuje jen polovinu vzper nez klasicky rally integrovany. Trubky jsou navic stihlejsi, takze neni v aute na pohled tolik napadny. Kdyz si domluvis aby ti trubky privarili i ke sloupkum A,B a v miste nad okenim ramem, vzadu bude jen jedna sikma vyztuha. Kazdopadne se zadnima sedackama se rozluc :D Nalakujes do barvy interieru, na okna das folie s aspon 50% zatmavenim, zadni sklo 100% a nikdo ram neuvidi zvenku.

Dalsi moznosti je ram sroubovaci, ale ten ti ze vsech ramu spevni auto uplne nejmin a bourat bych s nim nechtel uz vubec, nekde se ustrihne sroubek a tycka te liskne po pastece :violent1: Nemluve otom teda ze na soutez musis mit vzdy helmu.

Nikdo ti nezakazuje to zkusit bez ramu, ale myslim ze lady docela zname a jsou zakony materialu a fyziky, ktery ani nejnadsenejsi z nas nemuze ochcat. Vzhledem k tomu vsemu vyse napsanemu se musis rozhodnout jestli chces klasiku nebo driftmachine, oboje soucasne nejde. Kdyby to jen trochu slo, tak ma takove auto tady na foru kazdy, nemyslis? :wink: Jestli se spokojis s klouzanim po sterku nebo bahne, mokrym asfaltu, nekde na venkove kolem baraku, tak ti na to bude stacit ta klasika.
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Martin H.
Příspěvky: 266
Registrován: pon lis 05, 2007 14:38
Bydliště: Voleč

Příspěvek od Martin H. »

No někde na začátku tématu, jsem tady psal, že to radši za čtyřicítku koupím,aby nedošlo ke zničení zachovalého kusu....a se zájmem to sleduju, jak se to tu vyvíjí... :D každopádně mě to nezklamalo..směřuje to tam, kam jsem si myslel...radši nebudu psát kam..nestojím o bludišťáka :D
Uživatelský avatar
yokodrift
Příspěvky: 55
Registrován: pát srp 27, 2010 12:02
Bydliště: Vysočany-Nový Bydžov

LADA drift

Příspěvek od yokodrift »

Tak jinak...nechci tady řěšit pořád dokola že auta je škoda atd.Škoda byla toho,že děda s autem nejezdil,někde jsem slyšel že auto je prej od toho aby člověku sloužilo....jestli ho rozřežu nebo ho připravím na hobby drift je snad jedno.Sem by měli psat lidi co zajimá drift a co jezdí drift z LADAma tak jako v Maďarsku.Toď vše.:-) Nebudu řešit auto za 20 tis když mi doma parkuje model rc auta za 50 klacků.... a tady na videu nevidím žádný rám pánové,rám zbytečnost... http://www.youtube.com/watch?v=0WgLqXB9N_A&NR=1
Naposledy upravil(a) yokodrift dne stř zář 22, 2010 20:58, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Tak takový tu asi nenajdeš. To musíš na nějaký maďarský fórum. Maximálně tu najdeš pár lidí, co se o to zajímá.
Martin H.
Příspěvky: 266
Registrován: pon lis 05, 2007 14:38
Bydliště: Voleč

Příspěvek od Martin H. »

Yellow01 píše:Celá konstrukce karosérie je poplatná době svého vzniku, když si vezmu třeba konstrukci prahů, tak máme 1mm plech vnitřní, 1 mm plech prostřední výztuha a 1 mm plech vnější. Navíc je prostřední plech jenom rovnej pás. A všechno je to vyrobený z hlubokotažnýho plechu, což znamená že se to poddává silám, který na to v krutu působí. Teď si vezmu moderní auto - vnitřní plech 2 mm ocelovej, s pravoúhlým ohybem. Vnitřní výztuha 2 mm ocelovej plech vylisovanej do profilu U, s několika malými přídavnými výztuhami v oblasti sloupků. Vnější oplechování je už jen 0,8 mm hlubokotažnej plech. A tímhle systémem je dělaná celá kastle, všechny nosníky, výztuhy a příčky jsou dělaný z ocelových plechů. Když jsem dělal karosařinu v servisu, tak jsme opravovali převážně zánovní fordy a můžu říct, že při rovnání svazků nosníků se kolikrát až trhaly řetězy.
Z toho plyne, že má-li se lada postavit v soutěžích proti moderním autům, je třeba zvýšit tuhost karoserie a zpevnit podvozek, jinak je celkem bez šancí, i kdyby měla 200 koní pod kapotou. Pokud chceš, aby ti auto jezdilo jako maďarský speciály a hodláš jenom upravit motor, tak se do toho snad ani nepouštěj, protože budeš zklamanej.


Taky jsem už nějaký upravený žiguly viděl, abych nevypadal jenom jako leštěnkář :) Ale bez trubek apod. jako psal Yellow a s 200 koňma to fakt nefunguje.. ono koukat na videjka nebo cpát do auta prachy a práci s nejistým výsledkem je fakt dost rozdíl. Dělal jsem do šroubku svoji nivu a bez úprav, takže asi trošku vím o čem mluvím. A už sem nenapíšu ani řádek, slibuju :!:
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

yokodrift píše:jestli ho rozřežu nebo ho připravím na hobby drift je snad jedno.

Nebudu řešit auto za 20 tis když mi doma parkuje model rc auta za 50 klacků...


Jak libo. Někteří z nás koukají taky trochu kulturníma očima, z jiného úhlu.

Budiž ti přáno hodně úspěchů.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

yokodrift píše:.Sem by měli psat lidi co zajimá drift a co jezdí drift z LADAma tak jako v Maďarsku

A odteď je téma mrtvý :mrgreen:
Nicméně ber to s rezervou, každej má svuj názor a v každým tom názoru se dá najít kousek pravdy, ale to eště neznamená, že všechno musíš přijmout 8) A ta kultura je taky různá, takže já jsem třeba zvědavej, jak (a zda) to bude pokračovat
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
peet2101
Příspěvky: 1096
Registrován: čtv lis 20, 2008 20:47
Bydliště: Záříčí CZ

Příspěvek od peet2101 »

Tak když sem mají psát jenom driftaři, tak já sem napíšu a budu se považovat za DK. :mrgreen:

yokodrift, Pokud to chápu, tak už máš auto a 12 stránek tématu s drift videama a otázkama stylu Jak postavit madarskou drift machine?

Nechtěl by si pro změnu natočit jak driftuješ ty, ukázat fotky co vlastně s autem děláš nebo něco podobnýho?
Low and Slow
Teoretik
BA3 2101 *1978
BA3 21011 *1977
East side custom shop za zahradou
__________________________________
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“