Požární ochrana

Moderátor: Moderátoři

Re: Požární ochrana

Příspěvekod Jan Vaníček » pon dub 25, 2022 09:50

Jestli to aktuálně jde, netuším. Tam je potřeba se podívat do zákona. Dobráci nejsou "výdělečná" činnost, což je jedna z podmínek (výdělečné auto nemůže být "V"), každodenní ježdění tam taky není, tak je jen otázkou "IČO". Vím, že tu měli dobráci v okolních vesnicích 2ks starých mercedesů (šedesátky/sedmdesátky) a na tom "V". Tehdy to v rámci nějaké pomoci dotáhli z Německa. Už je nemají, mají nová auta. Možná budu tento týden hovořit s testačním komisařem, co mi dělá Felicii, když nezapomenu, zeptám se.
Pak mě ještě napadá, nešlo by to zlegalizovat jako pracovní stroj? Pak se neplatí silnička a ani není TK.

Honza
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Požární ochrana

Příspěvekod Teepee » pon dub 25, 2022 09:56

Díky Honzo! Zkus prosím, já se nemám koho jiného zeptat.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Požární ochrana

Příspěvekod Vašátor » pon dub 25, 2022 20:25

Pokud se nic nezměnilo, historické vozidlo nesmí být majetkem na IČO, nesmí být ve výdělečné činnosti a ani se jeho údržba nemůže psát do nákladů - odpočtu dph, apod.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9308
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Požární ochrana

Příspěvekod Jan Vaníček » stř dub 27, 2022 20:16

Tak jsem nezapomněl a když jsem dnes přebíral testační doklady, tak jsem se zeptal. IČO nevadí, ale nesmí být výdělečná činnost, což u dobráků není. Avii tedy ještě netestovali, ale 805, Pragy ano. Prý by to neměl být problém, pokud to je v odpovídajícím stavu. Takže si najdi nějaký nejbližší klub u vás a pobav se s nimi. Tady v Podkrkonoší by to šlo, ale kvůli podpisování a dalším věcem holt nepraktické. Honza
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Požární ochrana

Příspěvekod Teepee » čtv dub 28, 2022 07:16

:shock: :shock: :shock:
Tak to je super zpráva! Díky :!:

Máme jí od nové, a pořád je plus minus stejná. Neměl by být problém, jestli je v odpovídajícím stavu.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Požární ochrana

Příspěvekod Jan Vaníček » čtv dub 28, 2022 20:54

Ještě jsem zapomněl: Pokud se to dá na "Véčka" z normální registrace, je to možno opětovně vrátit na normální čísla, jen holt už nebudou ta původní.
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Požární ochrana

Příspěvekod valda1971 » čtv dub 28, 2022 21:51

Jan Vaníček píše:Ještě jsem zapomněl: Pokud se to dá na "Véčka" z normální registrace, je to možno opětovně vrátit na normální čísla, jen holt už nebudou ta původní.

Zajímavá, pro mne nová informace.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7205
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Předchozí

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků