Konec žigulíků v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Teepee » úte úno 17, 2009 14:25

lionol píše:Ahoj Teepee, s těma jsem mluvil jako s prvníma, podmínkou je, že nesmí jít o starý lak. Když jsem řekl ruská syntetika z r. 1974, ten dobrák se mi vysmál se slovy, že to neudělá nikdo na světě, protože lak popraská. A doporučil mi koupit si nové auto. Nemělo smysl mu nic dál vykládat.

:twisted: :twisted: :twisted:
Hlavně že nabízejí také http://www.scspraha.cz/cz/rozstriky-skr ... klych-laku
Chápu že akrylový lak nedlouhého věku bude jistě o něčem úplně jiném, ale co si počneme, když konzumní společnost likviduje řemeslný um již odcházející generace :?: To je to dnes opravdu samý bussines, money, imáge a credit, zatímco pojem zlatý český ručičky je sprosté slovo stejně jako Žigulík?
Možná je to OTčko, ale je to taky konec něčeho v Čechách.
:roll:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod lionol » úte úno 17, 2009 15:59

FUCK ... je to tak
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
lionol
 
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Kopr » úte úno 17, 2009 17:10

Ksindl :axe:
TŘI SESTRY <III> LADA GANG
LADA 21061 (1.7-5q od Kinga) -1986
MERCEDES BENZ W124 220E -1993
SIMSON S51 -1990
FORD GRANADA ESTATE 2.0 4V-1984

http://fotoalba.cz/Kopr21061
http://kopr21061.rajce.idnes.cz/
LED ZEPPELIN
Uživatelský avatar
Kopr
 
Příspěvky: 2953
Registrován: úte bře 28, 2006 21:16
Bydliště: Družec,Frýdek-Místek

Příspěvekod Sid » úte úno 17, 2009 20:04

Podobnými skúsenosťami oplývam aj ja. Vačšina predajcov, autoservisov a inštitúcií sú proste hajzlíci, ktorým toho v hlave veľa chýba. A najviac im chýba znalosť tzv."židovskej politiky":

1.Spokojný zákazník=dobrý zárobok .Zákazníkovi sa snažím podľa možnosti splniť všetky jeho priania. Aj keď sa jedná o úplnú maličkosť, ktorá prinesie len malý zárobok. A aj keby si trebárs prial úplný nezmysel.

2.slušné vystupovanie je základom ku spokojnosti zákazníka. To znamená, že múdrosťami typu "kúpte si nové auto", " najlepšie vám to opravia v kovošrote".. môžu zákazníka uraziť a to môže mať neblahý dopad na meno podniku. Napríklad svoje zlé skúsenosti rozšíri medzi svojich známych a tí zase ďalej.

3. náš zákazník= náš pán. Čo si praje zákazník je na prvom mieste. Za žiadnu cenu sa nesnažím vnucovať mu tovar, o ktorý nemá záujem. Keď to práve nemám, ponúknem mu možnosť objednania. Ak ho to nesúri, pristúpi na takýto krok a jeho priazeň bude naklonená môjmu podniku.

4. Snažím sa voliť primerané ceny, aby som ubral konkurencii a pridal sebe. Viac zarobím, keď predám viac za menšiu sumu.

5. Zákazník nieje v každom prípade laik. Preto sa ho netreba snažiť oklamať alebo sa nad neho vyvyšovať odbornosťou. Ak nemá pravdu, treba mu radiť slušne a nie dotieravo.

6. Netreba si robiť meno a reklamy, ktroré niesú úplne pravdivé. Možnosť zavrhnutia zákazníkmi a strata zárobku.
Sid
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Příspěvekod Teepee » stř úno 18, 2009 09:01

ad. Sid: Tě řikám, neser! :lol: :wink: Ešče mi to připomínej, že zcela oprávněně ignoruji místního prodejce autodílů. Nějak jsem si s ním neporozuměl na téma, že nechci míchat minerál se syntetikou, že chci vědět co mi to z toho sudu dal, a že chci filtr olejový na LADU a ne na nějaký hydrid, kterému stačí filtr třetinové velikosti. A považte, dokonce se nejdřív zeptám na cenu (je obecně dost drahej) a pak teprve říkám ano nebo ne.
Nedávno jsem tam chtěl asi po roce zajít, ale ne, to radši olej a filtr koupím na pumpě v Litni, tam mají v regálu filtrů spoustu, oleje taky a když je třeba objednají (atyp. vzduchový na Sierru). Baterku koupím tady: www.akushop.cz (silně uvažuju o výrobě pryžové) a zbytek potřebností na Koněvce. A Šmyčec. :wink: :lol:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Sid » stř úno 18, 2009 10:41

Ja zas nakupujem u nás v autodieloch škoda-lada. Dotyčný ovláda túto politiku, má slušný sortiment príslušenstva a najlepšie ceny. Autobatérie zas v akuservise.
Sid
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Příspěvekod Hurikán » pát úno 20, 2009 23:48

Teepee píše: Lionole, tohle mne kdysi zaujalo: http://www.scspraha.cz/
Bohužel nevím víc, než si tam můžeme přečíst.

lionol píše:Ahoj Teepee, s těma jsem mluvil jako s prvníma, podmínkou je, že nesmí jít o starý lak. Když jsem řekl ruská syntetika z r. 1974, ten dobrák se mi vysmál se slovy, že to neudělá nikdo na světě, protože lak popraská. A doporučil mi koupit si nové auto. Nemělo smysl mu nic dál vykládat.

Já bych to zkusil. Samosebou že ne rovnou na autě, ale sehnal bych si třeba nějaké dveře v originální barvě namáčklé podobně jako na autě a na nich bych si to nechal předvést. Pokud by vše bylo OX, tak potom směle do toho. Největší problém by ale asi byl v přístupu dotyčné firmy. :?
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod lionol » sob úno 21, 2009 14:52

Ahoj Hurikáne, nemá vůbec cenu se s Prasákama bavit. Stejně jsem byl nakonec rád, že mě odfakoval, protože vézt dveře do Prahy se mi z Olomouce tedy vůbec nechce. Nakonec jsem našel borce v Přerově, který to vyklepe, a dveře se pak stříknou do záprachu v místě, kde je lak odřený a zbytek se přeleští. No a velkopražská firma ať si trhne svojí pražskou nohou!

OT: Nakonec perlička: já jsem s nimi napřed komunikoval mailem a tomu Pepikovi jsem poslal fotku auta. A on pak při tom hovoru mlantal takový perličky jako: "... a to má jako pražský číslo todlecto, jó, todle smí ještě vůbec v Praze jezdit? Já myslel že tydle starý ku..y už nesměj jako na cestu, tydle ty Warťasi a tydle všecky starý pelechy ...". Když jsem mu řekl, že to jezdilo v Praze a procházelo to normálně technickou, tak to furt nějak stupidně komentoval. Do Prahy cestuju služebně tak 5 x do měsíce a mám tam půlku rodiny, před dvaceti lety jsem tam chvíli bydlel. Tehdy to ještě mělo nějaký smysl. Dnes je tam 75% populace nařvaných idiotů, kteří si myslí, že jsou pupkem světa.
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
lionol
 
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Hurikán » sob úno 21, 2009 15:04

No to je asi opravdu lepší řešení. Dost možná sice existuje i jiná firma disponující touto technologií vytahování plechů, ale kdo ji má kde hledat a pak ještě i zkoušet.

Každopádně pak poreferuj o výsledku. Jsem zvědav. A ještě jedna rada pro lakování: Dej si pozor na přesné namíchání odstínu a ev. použij i matovací přísady pro dosažení stejného stupně lesku jako u staré barvy. Pak oprava není vůbec poznat. :wink:

Re: OT: Tak po takovémhle vejžblechtu inteligenta bych rovnou zavěsil a do firmy už opravdu NIKDY nevolal. Na tohle krásně sedí jeden Werichův citát: "Žádný učený z nebe ještě nespadl, ale blbce jakoby stále shazovali".
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod lionol » sob úno 21, 2009 15:17

Mám jednoho kamaráda, který má lakovnu tady 10 km od Olomouce směrem na Tovačov, ve Štetovicích, a oni občas dělají nějaké veteránky, takže říkal, že umějí opticky zestařit lak. Tak se těším, vypadá to na léto.
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
lionol
 
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Kopr » sob úno 21, 2009 17:38

lionol, A čím pojedeš na sraz ??? :wink: :D
TŘI SESTRY <III> LADA GANG
LADA 21061 (1.7-5q od Kinga) -1986
MERCEDES BENZ W124 220E -1993
SIMSON S51 -1990
FORD GRANADA ESTATE 2.0 4V-1984

http://fotoalba.cz/Kopr21061
http://kopr21061.rajce.idnes.cz/
LED ZEPPELIN
Uživatelský avatar
Kopr
 
Příspěvky: 2953
Registrován: úte bře 28, 2006 21:16
Bydliště: Družec,Frýdek-Místek

Příspěvekod stezii » ned úno 22, 2009 12:49

Koko Loko píše:
stezii píše: kam zajit na EMISE?|
Třeba v Brně na Sladkovského.





diky, tam se stavim.
Mondeo MKIII 2,5 V6
--------------
Ladajede.cz - prejeli sme z Brna na cinsky hranice a zpet v 05
Uživatelský avatar
stezii
 
Příspěvky: 31
Registrován: pon srp 25, 2008 09:47
Bydliště: Brno

Příspěvekod lionol » ned úno 22, 2009 14:53

Kopr píše:lionol, A čím pojedeš na sraz ??? :wink: :D


Ahoj, pokud vůbec - víš, že nejsem příznivcem těchto akcí - tak jedině se s PRA (tedy světlezeleným Žiguli 1975). S ABU jezdím velice nerad (je rozvrzaná), a s CLA se snažím jezdit jenom o víkendech na prázdných silnících III. třídy. Riziko nehody u takto zachovalého vozu mi nedovoluje vyrážet na větší vzdálenosti.
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
lionol
 
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Veverka » ned úno 22, 2009 15:42

Jsou to blbci,Mě taky všichni podbízeli Golfa různého stáří(nejhustější je ale ten v TDi :wink: ),když si ted se srandy projíždím vw forum,tak už vim jak se opravují uplně všechny závady na golfu-napíchne se na nějaký VAG!
Veverka
 

Předchozí

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků