11. SRAZ Mnichovo Hradiště 2008 - hodnocení

Jarní sraz v Mnichově Hradišti 23.-25.5. 2008

Moderátor: Moderátoři

11. SRAZ Mnichovo Hradiště 2008 - hodnocení

Příspěvekod Marek » ned kvě 25, 2008 11:34

Jsem doma. Asi jako jeden z prvních účastníků srazu. A proto, jako již tradičně, píšu svou reakci na právě proběhlý sraz jako první.

Byl jsem z toho dne a cesty tak unavený, že jsem spal jako miminko skoro deset hodin v kuse. Ale musím říct, že to stálo za to.

Sraz se mi líbil. Především ze strany organizátorů to bylo zvládnuté s velkým přehledem a v rámci předem stanovených pravidel. Za to patří organizátorům můj obdiv a blahopřání - to je totiž alfa a omega úspěšnosti celé akce.

Především bych rád vyzdvihl dobře zvolené místo konání - nevím proč, ale ve srovnání s příbramským letištěm jsem se zde cítil poněkud "útulněji" - dále počasí, které bylo fajn a přálo zdaru celé akce, krásné vozy, lidi skvělí jako vždycky, nových tváří víc než jsem čekal a celková účast předčila očekávání i těch největších optimistů (osobně jsem očekával kolem 60 vozů). Líbily se mi i velice sympatické a poučné atrakce a akce (zejména mám na mysli hasičskou akci za bdělého dohledu záchranných složek IZS) a pěkné soutěže.

Zapřísáhl jsem se, že nebudu ladit motory a budu si sraz užívat. Chyba lávky - motorů bylo celkem třináct (jaké to krásné číslo). Nicméně pokud jsem alespoň někomu z vás mohl tímto svým konáním pomoci k příjemnějšímu pocitu z jízdy vaší Ladou, jsem za to rád. Musím se však ospravedlnit Samarácké sekci za to, že se na ně nedostalo. Slíbil jsem totiž pánovi s bílou Samarou (můj spokojený klient :-D), že se podívám na červený vůz jeho usměvavé paní manželky - prostě nezbyl čas, neb s posledním vozem jsem skončil právě ve chvíli, kdy se odjíždělo na spanilou jízdu. Takže moje omluva a ospravedlnění se slibem, že v Jedovnici máte přednostní právo :wink:.


Takže, přátelé - jen tak dál. Je vidět, že když se do toho opřeme, umíme s přehledem zvládnout i velký sraz s mezinárodní účastí - tím nemám na mysli jenom již pochválené organizátory, ale i všechny účastníky, kteří se chovali ukázněně a zodpovědně a svým jednáním tak přispěli k celkové pohodě. "Neúspěch" loňského příbramského srazu budiž smazán a považován za první a poslední "nezdar" a poučení, které se nyní zúročilo měrou vrchovatou. Takhle nějak si představuji SRAZ prastižní značky vozů se čtyřicetiletou tradicí.

Těším se na Jedovnici (Trnava bude pravděpodobně bez mé účasti, jsme na dovolené) a DĚKUJI.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Marek
 
Příspěvky: 5266
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvekod Vašátor » ned kvě 25, 2008 13:14

Rovněž i já provedu malé zhodnocení srazu:

Sraz se mi velice líbil, organizace až na malinkaté mušky (ale opravdu jen mušky, jako třeba nekomunikace vedoucího vozu spanilé jízdy se zbytkem kolony) byla výborná. Letištní plocha nám byla ušitá přímo na míru, aut dorazilo také dostatek, soutěže a časový harmonogram s oznamováním soutěží rovněž dobře připraveno. Občerstvení na místě také na jedničku - klobáska byla výborná a když se k tomu přidal Hurikánův soukromý občerstvovací stánek s pitím, no paráda :). Jen bych ti Hurikáne něco vytknul. Chyběl ti tam jahodový juice :-D
Dále musím pochválit organizátory za domluvení červeného kříže a ukázku zásahu hasičů. Byla to velice pěkná a poučná podívaná.

Obzvláště bych tu vyzvednul Orientační jízdu. Ta neměla chybu. Myslím, že i trošku štěstí napomohlo k mému maximálnímU zážitku - tím myslím tu neplánovanou objížďku. Silničáři nám všem asi pěkně zamotaly hlavy. Úkoly byly naplánovány dokonale, stejně jako záludnosti trasy se schovanou odbočkou za mostkem, sochou panenky Marie v obci, kde podobné sochy byly dvě. Naprosto mě dostal pán v zahradě za kapličkou, které jsme měli spočítat okna. Už z dálky na mě křičel "ze zadu žádný" :D. Kdybych měl volit nejlepší soutěž srazu, byl by to právě orientační závod. A to neříkám jen proto, že jsme ho s Davidem vyhráli. Davide, skvěle jsi to odřídil :wink:

Všem organizátorům patří mé velké díky, zvládnuto na jedničku!

Dále mé velké díky patří všem těm skvělým lidičkám, s kterými jsem tento víkend mohl strávit. Krom starých Ladistů jsem poznal i nové tváře, výborně pokecal a ještě lépe popil. Jen mě velice mrzí, že jsem musel odjet už v sobotu večer a velice si vážím lidiček, co mě domů nechtěli pustit :). Moc rád bych tam s váma zůstal, ale škola se neptá...
Cesta domů proběhla v klidu. Z prvu jsem sice lehce "bloudil" a projel jakousi úzkou rozmlácenou silničkou, v hustém strašidelné lese, k jakémusi hradu, mezi baráčky se prokličkoval k další rozmlácené silničce a takto doputoval až na hlavní silnici na Jičín. Dále jsem už cestu znal, takže jsem Oranžádě šlápl lehounce za krk, zařadil za pět, nasadil pohodové tempo 100-120Km/h a uháněl na Brno. Po 3:15h jsem už byl doma a ulehal příjemně unaven, s novými zážitky, do postele.

Byl to skvělý víkend a všem organizátorům, ale i účastníkům DĚKUJI!
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod Štěpán » ned kvě 25, 2008 14:21

Vašátor píše:
Sraz se mi velice líbil, organizace až na malinkaté mušky (ale opravdu jen mušky, jako třeba nekomunikace vedoucího vozu spanilé jízdy se zbytkem kolony) byla výborná.


Příště musím podchytit České Dráhy... :roll: :cry:
Štěpán
 

Příspěvekod Vašátor » ned kvě 25, 2008 14:38

Štěpán Getsko píše: Příště musím podchytit České Dráhy... :roll: :cry:

Nerad bych se tu v tom nějak pitval, ale jde spíš o to, že jsem několikráte po PMR upozorňoval na to, že část kolony zůstala za vlakovým přejezdem a že jim stačí, když na chvilku zastavíme či pouze zpomalíme. Ovšem bez odezvy.
Každopádně trasa byla vybraná pěkně, pro příště se poučíme, že vedoucí vůz by měl být vybaven PMR a CB, rovněž tak, že i ostatní účastníci vybavení PMR budou přeposílat informace směrem k vedoucímu vozu (protože dosah PMR je malý, tudíž ze zadní části kolony již vpředu slyšet nejsou).
Nikoho tímto nechci obviňovat :wink: 8)
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Příspěvekod Honza 21061 » ned kvě 25, 2008 14:47

Třemi slovy: Jedinečné, dokonalé, úžasné!! :) SRAZ NEMĚL CHYBU!

Velký prostor na letišti, pěkné okolí, příjemná atmosféra. Připojím se i já k poděkování všem organizátorům za velikou profesionalitu, a všem ostatním taktéž. Nebyly žádné výtržnosti, žádné nebezpečí, vše pod kontrolou!

Napadlo mě, že jsem vlastně vůbec nezaznamenal sprinty a kdybych se nebyl na chvíli podívat a svézt s Vašátorem na jízdě zručnosti, nevěděl bych ani o té, tak bylo všechno "diskrétně" oddělené. :)
Sám jsem se nezúčastnil tentokrát žádné disciplíny, dokonce ani na představení hasičů jsem se nebyl podívat, prakticky 2/3 srazu jsem jen leštil a dával dohromady z nejhoršího auto.
Čímž tisíckrát děkuji panu doktoru Markovi, který se mě hned ujal, za trpělivé vyhledávání optimálního předstihu a nastavení karburátoru- vše se zlepšilo nesrovnatelně!
Dále Koprovi za zapůjčení profesionálních prostředků na leštění, Michalovi Pokornému a spol. za kibicování při leštění a jak říkám, všem, se kterými jsem měl možnost zase prohodit pár slov po dlouhé době. 8)
Bohužel těch slov bylo skutečně jen pár, jak už to tak na jarních srazech bývá, ale mám dobrý pocit, že jsem obešel prakticky všechny. :) O to více se těším na příští Trnavu a Jedovnici, kde na to povídání bude více času a více klidu. :)

Zlaté hřeby srazu byly tentokrát dva: Spanilá jízda, která se sice roztrhla a teď nevím, jestli je to tím, že jsem jel v první části, ale myslím si, že to zase až tak tragické nebylo a že se to určitě líbilo všem. Příště doufám bude více vysílaček typu CB (i já mám svůj díl na tom, že jich bylo letos méně) a že domluva mezi jednotlivými články o něco kvalitnější a tedy lepší- vzniklo několik dobrých nápadů, které když se příště realizují a nerozhází nás ani spadlé šraňky. :)
Nicméně spanilá jízda jako taková byla úžasná a dostala mě do toho správného varu. Konečně po půl roce zase kolona Žigulů a udivené okolí!
No a dnes byl druhý zlatý hřeb a sice to, jak Ladaklub vyrazil dobýt Mladou Boleslav! :twisted:
Před muzeum Škody Auto a udivené sousoší Václavů Laurina a Klementa přijela kolona Žigulíků, vyhořelá Škoda 120 na podvalu a Marcel jim před očima začal mávat Ladavlajkou. To nemělo chybu! :lol: Návštěva muzea byla už jen jakési drobné zpestření, nic extra nového a zajímavého tam oproti mojí poslední návštěvě neměli.
Potom jsem nasadil motoročistící tempo po rychlostce směr Praha a tradá domů, vybalovat. :)
- - - - - - - - - -
Dvě nepovedené věci srazu, ani za jednu z nich nemůžou organizátoři:
Bohužel se nám letos příliš nevydařila pražská kolona, alespoň já to tak vidím svým pohledem a taktéž za to plně zodpovídám. Přijel jsem pozdě, díky čemuž se k nám sice potom připojil dmatej, ale i všechno ostatní bylo jaksi chaotické, nepřipravené... Mrzí mě to a příště už to bude jako dřív, určitě! :oops:
Kemp byl sice docela pěkný, sprchy, umývárny a WC nově udělané, pitná voda apod. ale byl jsem poněkud nesvůj z toho vojenského režimu, který tam panoval. Pan správce byl sice hodný, ale velice přísný, neustále někoho dirigující a celé to čišelo i z kempu jako takového, viz. návštěvní řád a ubytovací řád chatek.
Vybírání peněz ještě před najetím do areálu by vůbec nevadilo- to beru, ale ta na noc zamčená závora, to bylo takové zvláštní. :)

Do příště je potřeba změnit pár drobností... Zaznamenal jsem od několika lidí údiv nad nynějším stavem mého auta- slibuji, že se i to změní a v Trnavě už bude zase takové, jak ho znáte z dřívějška. :)
Dále byla trochu s rozpaky přijata změna mojí vlastní image. Je zajímavé, co způsobí pouhé zkrácení vlasů o pár mm oproti dřívějšku, ale zřejmě to zkrátka nejsem já, takže i s tím se bude pracovat. :lol:
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Honza 21061
 
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod Acibuk » ned kvě 25, 2008 15:02

Ona ta zavřená závora šla zvednout:) Dokonce i za nočního troubení klaksonu (tímto děkuji Vašátorovi a spol za vtlačení do kempu:))
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Uživatelský avatar
Acibuk
 
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Re: 11. SRAZ Mnichovo Hradiště 2008 - hodnocení

Příspěvekod SalWador » ned kvě 25, 2008 15:07

Sraz byl velice povedený. Bylo opět několik nových věcí a atrakcí. Téměř vše se podařilo. Té "potrhané" kolony při spanilé jízdě je škoda, ale to je snad jediná vítka, kterou můžu na tento sraz vznést. Jsem rád, že vše proběhlo hladce, nebyl žádný průšvih, docela vyšlo počasí a užily sme si to.

Takže vélké díky organizátorům a všem, kteří se na srazu podílely.

Marek píše:Zapřísáhl jsem se, že nebudu ladit motory a budu si sraz užívat. Chyba lávky - motorů bylo celkem třináct. Nicméně pokud jsem alespoň někomu z vás mohl tímto svým konáním pomoci k příjemnějšímu pocitu z jízdy vaší Ladou, jsem za to rád.
A patří ti za to velký dík. Jsem o moc klidnější, když vím, že střílející výfuk nezpůsobuje totálně rozladěný předstih a nehrozí podpálení ventilu.
Honza 21061 píše:Kemp byl docela pěkný, sprchy, umývárny a WC nově udělané, pitná voda apod.
Podle všeho se v sobotu večer nepodařilo "nahodit" vodu v ženských sprchách, takže ani dítě sme umýt nemohly. Asi byl plný mincovník v automatu.
Honza 21061 píše:Vybírání peněz ještě před najetím do areálu vůbec nevadilo, ale ta na noc zamčená závora, to bylo takové zvláštní.
Klíče od neobsazených chatek a snad i od závory (nebo šla otevřít ručně?) měl přes noc organizátor Marcel k dispozici (pro případ pozdního příjezdu některých účastníků).
SalWador
Uživatelský avatar
SalWador
 
Příspěvky: 415
Registrován: stř čer 02, 2004 22:20
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod plavec » ned kvě 25, 2008 16:46

Sraz byl bezva,dostal jsem se domů až včera o půlnoci. Děkuji jménem pražské kolony za doprovod LadaLoverTýmu.
Roztržená kolona spanilky byla proto, že přede mnou zastavil chester se 112kou a pak mě problikával, tak jsem myslel že má problém, tudíž zastavil i za mnou Čahoun a Zelvotron a pak jsme ten zbytek nestihli dojet a trochu jsme se zamotali. Omlouvám se, ale kdyby na mě nezapoměli s tím CBčkem a měl ho i chester tak nebyl problém.
JInak organizátorum mnohokrát díky, akce byla ošéfovaná na jedničku.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Saynerm » ned kvě 25, 2008 16:54

bylo to skvely, sice zezacatku nebyl o sprinty moc velky zajem, ale po chvily se tam nahrnuly auta a uz to jezdilo. akce cervenyho krize a hasicu byla skvela, chtel bych pozadat ty, kteri natacely tuto akci se skochtly, aby nekam nahraly video a daly odkaz, rad bych to videl (ja to totiz pouze zazil a do ted me z toho limce kterej sem dostal boli krk :-P ). timto dekuji organizatorum za skvele usporadany sraz a ucastnikum za dodrzovni predem urcenych pravidel. dnesni vylet do Mlade Blesleslavi byl taky paradni. ta spalena skochtle s ladavlajkou nemela chybu
Naposledy upravil Saynerm dne ned kvě 25, 2008 17:02, celkově upraveno 1
BA3 21061 1700k (pojizdnej plynovej zapalovac) - 15.3.2008 - uz zkoncil
BlackJack used stye
БлацкЯцк

BMW E36 320i ARKTISSILBER METALLIC - 27.1.2011 - ..........

Chatka 12 forever :mrgreen:
Buková drift challenge team
Uživatelský avatar
Saynerm
 
Příspěvky: 655
Registrován: úte říj 10, 2006 15:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod George DeLorean » ned kvě 25, 2008 16:56

Tak tak,
sraz byl fakt mazec!
Snad az na tu kolonu(priste), takovejch aut tose asi ani nedalo udrzet.
jinak organizace bomba.
Az na ten upal co jsem chytil.
TOYOTA EL54 Paseo
TOYOTA AE86 LEVIN
LADA 2101 1977 Movie star (2008-2011)
LADA 21011 1974 DMC (1995-2011)
LADA 21073i 1996 (2007-2009)
Uživatelský avatar
George DeLorean
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř lis 22, 2006 19:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Tommel » ned kvě 25, 2008 17:00

Sraz byl super, misto bylo dokonale a organizace byla super. Byl jsem rád že jsem mohl poznat i nové lidi a pokecat :wink: Celkově sraz hodnotim jako povedeny a jsem rád že byl takový jako byl :) Kemp byl dobry a zavřena zavora moc nevadila, dalo se to vyřešit :wink: Už se moc těšim na další sraz :)
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Tommel
 
Příspěvky: 3252
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK

Příspěvekod Jakub Metelka » ned kvě 25, 2008 17:06

Sraz byl vybornej a kemp též.Těším se na další. :D :D :D
2x VAZ-2101 (1972), 2x VAZ-2101 (1973), VAZ-2101 (1977), VAZ-2102 (1977), 2x VAZ-2106 (1978), VAZ-21053 (1989), VAZ-2107 (1986), VAZ-2121 (2002) Moskvič-408-1 (1972), Škoda-120L (1983), Škoda-105S (1984), Škoda Favorit 136L (1989), Škoda-Felicie (1995,1996), Škoda Felicie kombi (1997), Mercedes -200E (1987), Avia A31 (1987), Škoda 706 RTHP (1973)
Uživatelský avatar
Jakub Metelka
 
Příspěvky: 2305
Registrován: úte led 15, 2008 18:11
Bydliště: Brno venkov

Příspěvekod PEET » ned kvě 25, 2008 17:35

Tento sraz byl super děkuji lidem, kteří mně umožnili se ho zúčastnit
Na letišti to bylo moooc pěkné např. zákrok hasičů, krásně seřazená auta, kemp byl klidný za což děkuji organizátorům. PS : děkuji za propisky :D :D
Lada is the best.
LADALOVER TEAM
Uživatelský avatar
PEET
 
Příspěvky: 236
Registrován: úte kvě 23, 2006 16:14
Bydliště: Praha

Příspěvekod Chester » ned kvě 25, 2008 17:45

plavec píše:Sraz byl bezva,dostal jsem se domů až včera o půlnoci. Děkuji jménem pražské kolony za doprovod LadaLoverTýmu.
Roztržená kolona spanilky byla proto, že přede mnou zastavil chester se 112kou a pak mě problikával, tak jsem myslel že má problém, tudíž zastavil i za mnou Čahoun a Zelvotron a pak jsme ten zbytek nestihli dojet a trochu jsme se zamotali. Omlouvám se, ale kdyby na mě nezapoměli s tím CBčkem a měl ho i chester tak nebyl problém.
JInak organizátorum mnohokrát díky, akce byla ošéfovaná na jedničku.


zdravim, chtěl bych to trchu uvést na pravou míru, se 112 byl na sraze můj otec, jelikož já se připravuji na maturu. Mrzí mě že jsem se tam nemohl ukázat také, ale škola dostala přednost.
2103 1.5. r.v.1977
2111 1.5 16V r.v.2001 (JMJ´s EX)
2112 1.5 16V r.v.2005 +9.12.2022
105SP - kukačka:)
R. Scenic 2005 1.6 16V
Uživatelský avatar
Chester
 
Příspěvky: 848
Registrován: čtv dub 24, 2008 12:19
Bydliště: Chotěboř

Příspěvekod Kewint » ned kvě 25, 2008 18:09

fotky..... fotky :-D
Lada 2105-rv.1984,1.3-v GO
Lada 2107,LPG,1,7i,5kvalt
Škoda Forman-1993
Člen LKCS
MÍSTO PORSCHE JEZDÍM LADOU , OBČAS V LÉTĚ SVEZU MLADOU !!
Uživatelský avatar
Kewint
 
Příspěvky: 1683
Registrován: stř kvě 02, 2007 13:05
Bydliště: Česká Třebová

Další

Zpět na Mnichovo Hradiště 1

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků