Tažné zařízení - legalizace staršího jetého kusu

zde se dozvíte odpovědi na často kladené otázky ohledně technických věcí vozidel LADA

Moderátor: Moderátoři

Tažné zařízení - legalizace staršího jetého kusu

Příspěvekod Hurikán » pát dub 22, 2011 17:50

Michal Novosad píše:Když si budu chtít přihlasít tažné zařízení, které jsem vymontoval ze starého auta, na nové, je to problém ? Pokud mám typový list, stačí pouze přihlásit na úřadě, nebo musím i na STK?


plavec píše:Zrovna jsem se na to ptal na úřadě. Musíš mít typovej list, doklady od toho vozidla z kterýho to máš vyndaný a doklad o koupi. Pokud auto není už vyřazený z evidence, musí si původní majitel tažnýho nechat tažný vymazat z TP za 50kč. A Ty si jej můžeš namontovat sám, akorát s tím pak dojdeš na evidenčku na stk za cca 250kč a pak s tím papírem z stk na městskej úřad, kde Ti jej zapíšou za 50kč.
Pani na úřadě říkala, že nejjednodušší je koupit rovnou nový tažný a nechat ho namontovat firmou, která má atest, takže si pak jen dojdeš na městskej úřad ho zapsat. Taky to tak většina lidí prej dělá. :wink:
Ptal jsem se na to tenhle týden, takže info je aktuální :)


veliz píše:Pokud je typový list, pak to problém není. Pokud tažné zařízení namontuje servis, který je na seznamu pověřených montážních firem Ministerstva dopravy, pak je to vše. Pokud ho namontuje kdokoliv jiný, musí montáž ještě zkontrolovat STK.


Poznámka: Tento postup platí v ČR.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Zpět na FAQ - Často kladené dotazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků