Náhodné odhlašování

(pište, co byste rádi či co se Vám nelíbí)

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Hurikán » pon zář 27, 2010 22:31

U mě se to chová téměř stejně jako u Laďuši. Viz můj předchozí příspěvek. Možná jsem úplně blbej, ale z toho, že problémy má jen pár jedinců (zatím je známý opravdu jen ten jeden pár :D ), usuzuju, že se jedná spíš o nějaký problém na jejich straně. Kdyby bylo něco globálně špatně, tak by problémy museli mít všichni. Nebo alespoň většina. :|
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod Laďuša » pon zář 27, 2010 22:33

Já zapnutý automatický přihlašování teda mam a ňák jsem eště nezaznamenal ten problém, že by mě to nezobrazovalo nepřečtený příspěvky na jiným komplu.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Příspěvekod dmatej » pon zář 27, 2010 23:05

Hurikán píše:U mě se to chová téměř stejně jako u Laďuši. Viz můj předchozí příspěvek. Možná jsem úplně blbej, ale z toho, že problémy má jen pár jedinců (zatím je známý opravdu jen ten jeden pár :D ), usuzuju, že se jedná spíš o nějaký problém na jejich straně. Kdyby bylo něco globálně špatně, tak by problémy museli mít všichni. Nebo alespoň většina. :|


To je právě úplně špatná úvaha. Související odkazy "od boku":
http://en.wikipedia.org/wiki/Keep-alive - to beru zpět, zašel jsem v úvahách moc daleko ;) Ale přečtení neuškodí :)
http://stackoverflow.com/questions/5089 ... hp-session

Že by trefa?
http://stackoverflow.com/questions/7771 ... ion-cookie - máš to i s řešením. U mě by to mohlo být přeci jen ještě tak, že operátor (Vodafone) tam bude mít proxy (100%). Pak záleží, do jakých hlaviček HTTP se PHPBB dívá, protože ve standardní hlavičce "kdo se ptá" bude IP adresa proxy, a navíc pod nějakou X-... hlavičkou bude i seznam všech dalších proxy a nakonec i moje IP adresa. Opět, jestli se z pohledu Ladafora mění nebo nemění proxy, přes kterou můj dotaz jde, nezjistím.
Pokud má PHPBB možnost logovat requesty, nebo aspoň jejich hlavičky, najdeš to tam.

Tádydádydá ... http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 1&t=767295 - jukněte na to.


A doplňuji - moje IP adresa se nezměnila už asi 14 hodin. To poznám snadno, v tu chvíli zařve Kopete a musím ručně restartovat modem (EDGE).
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod dmatej » pon zář 27, 2010 23:10

Scénáš pro Laďušu:
Přihlásím se na STROJ1. Otevřu Ladaforum, přihlásím se. Rozklikám si nějaká témata.
Přihlásím se na STROJ2. Otevřu Ladaforum, přihlásím se. Seznam nepřečtených témat je prázdný, nebo v něm budou jen příspěvky, které přibyly od POSLEDNÍHO KONTAKTU se forem skrz STROJ1.

V tom je právě problém, chci aby tam byly všechny příspěvky, které přibyly od chvíle, kdy jsem se rozhodl, že "pro dnešek stačilo" a odhlásil se z fora (a šel spát).

Někdy jen přejedu očima příspěvek, na nějž mě upozornil mail, protože nemám čas reagovat. Budu na něj mít třeba čas koncem týdne, co já vím. Chci, aby se v seznamu objevil, ale pokud budu trvale přihlášen, nestane se to! :roll:
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod zelvotron » úte zář 28, 2010 08:16

Hurikán píše: Možná jsem úplně blbej, ale z toho, že problémy má jen pár jedinců (zatím je známý opravdu jen ten jeden pár :D ), usuzuju, že se jedná spíš o nějaký problém na jejich straně. Kdyby bylo něco globálně špatně, tak by problémy museli mít všichni. Nebo alespoň většina. :|


Jestli ono to nebude připojením přes GPRS od Oskara (vodafone), který Plavec i Dmatej používaj, mají dokonce i stejnou IP.

Dmatej: zkus si třeba založit pokusnej jinej nick, a uvidí se jestli ti to bude dělat zase, tak je to jasně chyba na přijímači nebo cestě.

dmatej píše:Opět, jestli se z pohledu Ladafora mění nebo nemění proxy, přes kterou můj dotaz jde, nezjistím.
Pokud má PHPBB možnost logovat requesty, nebo aspoň jejich hlavičky, najdeš to tam.

Z pohledu Ladafora se ti IP během včerejšího/dnešního působení nezměnila, bohužel se obávám, že jako zelení víc udělat nemůžeme.
Přílohy
IP_dmatej.jpg
Připojení Dmatej a Plavec
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod plavec » úte zář 28, 2010 09:10

znova předesílám že tomu rozumím jako koza petrželi, ale jeden menší poznatek pro dmateje: máme-li opravdu stejný připojení, je to docela citlivý na sílu signálu. Třeba jedu li vlakem a signál kolísá, tak je kolikrát i zázrak že to vůbec nějakou stránku načte. Když signál spadne o dvě čárky chová se to jako nepřipojený (dlouho načítá a někdy to nakonec nenačte vůbec) . Čili bych řekl, že se to dočasně rozpojí a pak to takhle zlobí.
Ten USB modem od vodafonu jsem zahodil, akorát to pořád blbo (špatnej dotek simkarty k těm střevům), připojuju se tedy tak, že mám přes kabel připojen telefon a ten dělá modem. Jakýto pokrok v dnešní době, že? :D
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod dmatej » úte zář 28, 2010 10:13

Já jsem s modemem v bytě na židli, signál je obstojný. To ale nic nemění na tom, že se může protáhnout odezva keep-alive spojení na síti a Želvotrone, mýlíš se, to je právě věc, kterou by administrátor serveru měl zvládnout nastavit.
Předpokládám, že to phpbb běží na nějakém apači. A předpokládám, že třeba JmJ ho umí nastavit. Ale možná tohle není ten hlavní problém (ale zkontrolovat by se to mělo!), viz dále.

Nevím, jaká práva mají "zelení", tohle je věc spíš na někoho, kdo třeba může to PhpBB i přeinstalovat (což žádoucí není). Prostě administrátor webu.

Pokud vám to zapisuje stejou IP adresu plavce a mojí,
není to naše IP adresa, ale adresa poslední proxy v řadě, přesně jak jsem psal minule. Proxy tam bude figurovat nejen u mobilních zařízeních, ale taky u kohokoliv, kdo na Ladaforum bude přistupovat z nějaké interní firemní sítě (dva zaměstnanci ve stejné sfiremní íti budou mít z pohledu serveru stejnou IP).

Skutečná IP adresa potom začíná např. 127.0.0.*, 192.168.*.*, 10.*.*.*, ... (myslím, že byly 4 varianty) to jsou definované rozsahy neveřejných adres. Samozřejmě potom můžou vznikat duplicity z pohledu serveru a tím pádem odhlašování, pokud se session váže na IP (ať už koncovou nebo proxy). Jinak řečeno, server považuje plavce za zloděje session mojí (a naopak) a session zavře.

Aby to dneska bylo ještě chaotičtější, vznikla nová norma, IPv6 (stará je IPv4). Zatímco IPv4 používá IP "256.256.256.256", IPv6 v trošku míň stravitelném formátu viz http://cs.wikipedia.org/wiki/IPv6 . Dneska už to většina hardwaru i aplikačních a webových serverů umí, horší je to s aplikacemi ... ale to už zase odbíhám, berte to jako varování :)

Přečtěte si ten odkaz, co jsem vám nadhodil minule, mělo by to pomoct. Nebo mě tam pusťte, nic měnit nebudu, ale napíšu vám, co by se příp. změnit mělo.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod dmatej » úte zář 28, 2010 10:45

POTVRZENO: Právě se přihlásil Plavec a já byl vzápětí vyražen. Vsadím se, že ho to teď vyrazí taky :-D
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod plavec » úte zář 28, 2010 10:46

ne, já tu jsem stále a čtu si .
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod dmatej » úte zář 28, 2010 10:59

plavec píše:ne, já tu jsem stále a čtu si .

Tak to je podmíněný ještě něčím. No ... napadá mě ... zase ten keep-alive.
Schéma:

Moje session - pro session id se udržuje spojení; dokud není keep-alive timeout, pakety chodí stejnou cestou.
Tvoje session - dtto
Máme stejnou IP proxy.
Dejme tomu, že vyprší keep-alive - spojení se musí znova navazovat. Možná se až potom koukne na IP a zjistí, že už jí má jiná session. Zneplatní "starou" session. Tím spíš, pokud se IP proxy změnila - operátor stoprocentně nebude mít jedinou.

Ještě jinak - dokud se udržuje keep-alive, nemění se cesta, tj. ani proxy. Jedna možnost je zkrátit keep-alive timeout a uvidíme, jestli se to zhorší.

Session má taky svou platnost, to je to, co máte vypnutý, když máte zapnutý "permanentní přihlášení". Platnost session bych na ladaforu hádal tak na 20 minut - pokud 20 minut uživatel nic nedělá, odhlásí ho to (zneplatní session).
Keep-alive je o úroveň níž, je to kvůli optimalizaci, protože navazování spojení je drahé (pozn. cena je čas!).

Začíná se dělat hezky, razím na barák :-)
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod plavec » úte zář 28, 2010 11:03

dmatej píše:Session má taky svou platnost, to je to, co máte vypnutý, když máte zapnutý "permanentní přihlášení".

Já mám zapnutý Přihlásit trvale. :)
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod zelvotron » úte zář 28, 2010 11:12

:mrgreen:

Hele já bych to viděl tak, že Plavec a Dmatej jsou tatáž osoba s duplicitníma nickama, tudíž na oba účty ban a vyřešeno :lol:
btw. ten váš poslední proxy se nachází v Houstonu :) zkusil bych tam brknout: Houston, we have problem :)


Ale vážně, teď máte každej jinou IP, resp Plavec má tu včerejší Dmatejovu a Dmatej jinou ;) Proto asi Plavec vyhodil Dmateje a Dmatej Plavce už ne (jak v člověče nezlob se)
Dmatej: no právě proto sem ti psal, že jako zelený, který tady na to reagujou a prd tomu rozumíme s tím víc nic neuděláme, zkus se obrátit přímo na JmJ nebo Jelena ;) IP samozřejmě vidíme až tu poslední poskytovatele, ono je otázka k čemu by nám byla nějaká z domácí/podnikový sítě (pokud je nám tedy k něčemu tahleta :) )
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod plavec » úte zář 28, 2010 11:22

zelvotron, Pozor! Včera večer jsem se taky mezi 18- 20 hod (cca) přihlašoval přes STROJ 2, kterej je připojen jinde a jinak a tam není "přihlásit trvale" zatrženo.
zelvotron píše:Hele já bych to viděl tak, že Plavec a Dmatej jsou tatáž osoba s duplicitníma nickama, tudíž na oba účty ban a vyřešeno

Tak ale to je podfuk toto , škandál ! :lol:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod dmatej » úte zář 28, 2010 11:51

Dobrá, já ho večer začnu spamovat ;)

Jinak přečetl jsem si, jak funguje to "přihlásit trvale", implementace je ještě horší, než jsem čekal, a nikdo mě nepřiměje, abych to začal používat (já vám dám, ukládat si moje heslo do cookies, fuj!).

Doufám, že tu nikdo nemá jako heslo třeba pin do internet bankingu - protože první vir, co navštíví browser si ho přečte :twisted:
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Příspěvekod plavec » úte zář 28, 2010 12:02

dmatej píše:Dobrá, já ho večer začnu spamovat
vysvětli prosím mě věci neznalému, oč jde.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

PředchozíDalší

Zpět na Kniha přání a stížností

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků