Nova verze fora

(jak vkládat příspěvky, plánované výpadky apod.)

Moderátor: Moderátoři

Re: Nova verze fora

Příspěvekod fabi 666 » úte srp 30, 2011 18:45

Ahoj nadšenci!!!Jsem novým členem,tak se ještě moc neorientuji.Rád bych koupil nivičku,nějakého šikovného teréního dělníka.Nějak se mi ji nedaří sehnat,nemáte někdo pro mě nějakou zajímavou nabídku či tip?Předem díky.
fabi 666
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 30, 2011 18:37

Re: Nova verze fora

Příspěvekod Laďuša » úte srp 30, 2011 18:51

Vítej. Předevšim si dej chvilku na to, aby jsi se tu zorientoval a pak zadej inzerát do správný sekce ;)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Nova verze fora

Příspěvekod DJW » čtv zář 01, 2011 22:45

Ďakujem JmJ-ovi za námahu s novým fórom. Viem si predstaviť čo to obnášalo, administrujem ohodne menšiu databázu, a tiež kvoli nej občas nespím.
Zatiaľ som na žiadnu negatívnu vec neprišiel, naopak, konečne mi funguje podpis v azbuke, takže húrá, spokojnosť :)

ad "Avatary": kto si s tým nevie rady, nech poprosí o pomoc niekoho známeho od počítačov. Fórum má niekoľko tisíc členov, neviem si predstaviť, že by administrátori mali vysvetľovať každému, ako na to.

ad "veľkosť obrázkov": mne vyhovujú veľké, mám veľký monitor :)
Vesta SW Cross 1.6, r.v. 2019 (2022 - na večné časy a nikdy inak)
Priora Combi 1.6 16v, r.v.2009 (2018 - uvidíme, dokedy to so mnou vydrží, momentálne v odpočinku)
EX: 2111.3B 1.5 16V r.v.2003 (2009-2016, R.I.P.)
Оптимист учит английский, пессимист - китайский. Реалист купил автомат Калашникова.
Uživatelský avatar
DJW
 
Příspěvky: 587
Registrován: sob pro 20, 2008 19:54
Bydliště: takmer presny stred Europy

Re: Nova verze fora

Příspěvekod minosk » pát zář 02, 2011 17:38

DJW píše:ad "veľkosť obrázkov": mne vyhovujú veľké, mám veľký monitor :)
Nejde ani tak o jejich velikost jako spis o to ze kdyz neni limit nastaveny na vychozi sirku, vertikalni deleni je "zubate".

Taky na veliky avatary skutecne neni duvod - na prezentaci nasich eg jsou tu vlakna dedikovana pro jednotlive plechovice :mrgreen:
21044i, 1999-2010 :(
minosk
 
Příspěvky: 84
Registrován: pon čer 18, 2007 19:59

Re: Nova verze fora

Příspěvekod Sid » sob zář 03, 2011 13:28

Najhoršie je to, že aktívne ovládam Len Slovenský jazyk, Český jazyk a východniarske nárečie. Anglický jazyk je niečo, čo som už dávno zabudol a pracovať s počítačom je pre mňa španielska dedina. Nemohol by mi nieaký dobrák nahodiť nazad môj obrázok( červená 2103 ) a nedalo by sa všetko preložiť do jedného z tých troch jazykov ktorým rozumiem? Vďaka.
Sid
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Nova verze fora

Příspěvekod Laďuša » sob zář 03, 2011 13:36

Někde nahoře je nápis, něco jako ve smyslu User control panel a v ňom někde nastavení language a bude to pěkně v češtině. Ostatně je to v asi prvním příspěvku od JmJ v tutom tématu.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Nova verze fora

Příspěvekod Sid » sob zář 03, 2011 20:36

Takže už sa mi to podarilo dať do zrozumiteľného jazyka. Mohol by mi niekto prosím nahodiť nazad aj môj obrázok?
Sid
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Nova verze fora

Příspěvekod dvk » stř zář 07, 2011 14:08

Dotaz, asi trochu oříšek: všudemožně na fóru je spousta odkazů typu "tohle se probíralo tadyk:" a odkaz na jiný topic. Jenomže ten odkaz je samozřejmě na starou adresu fóra ... jde to nějak řešit ? Vpodstatě by stačilo nějak dávkově přepsat všecky začátky adres "forum.ladaklub.com/" na "rose.orangeline.cz/~ladaklub/forum/" ... což ?
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
dvk
 
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: Nova verze fora

Příspěvekod JmJ » stř zář 07, 2011 14:48

dvk píše:Dotaz, asi trochu oříšek: všudemožně na fóru je spousta odkazů typu "tohle se probíralo tadyk:" a odkaz na jiný topic. Jenomže ten odkaz je samozřejmě na starou adresu fóra ... jde to nějak řešit ? Vpodstatě by stačilo nějak dávkově přepsat všecky začátky adres "forum.ladaklub.com/" na "rose.orangeline.cz/~ladaklub/forum/" ... což ?


a) to nema zatim smysl, protoze (i kdyz to tak nevypada) se pracuje na tom, abyt forum jelo pod starou dobrou domenou

b) az se doma da do spravvneho stavu, tak bude otazka, jestli budou sede ID temat atd. pokud ano, bude vse ok. pokud ne, bude vse v prdeli. jine varianty asi neexisuji :-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6480
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Nova verze fora

Příspěvekod dvk » stř zář 07, 2011 14:52

Aha :D No zatím ty ID sedí, aspoň teda co jsem zkoušel, tak mě to po přepsání adresy odkázalo celkem smysluplně. Tak budu držet palce no ...
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
dvk
 
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: Nova verze fora

Příspěvekod JmJ » stř zář 07, 2011 15:01

dvk píše:Aha :D No zatím ty ID sedí, aspoň teda co jsem zkoušel, tak mě to po přepsání adresy odkázalo celkem smysluplně. Tak budu držet palce no ...


pokud ID sedi, tak to bude doufejme ok. to je prizniva zprava.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6480
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Nova verze fora

Příspěvekod dandy » úte zář 13, 2011 10:30

Už som si trochu zvykol na nové fórum (trochu mi to trvalo :D , PC - samouk). Je to fajn, chvála a vďaka ľuďom, čo tomu venujú svoj voľný čas. Uvítal by som pár uživateľských maličkostí, ktoré by návštevy fóra spríjemnili. Možno maličkostí, možno by to dalo na týždeň práce...
1.) tlačítko na možnosť vrátiť sa z fóra na úvodnú stránku (je tam "tlačítko" na knižnicu), prípadne urobiť tlačítko "knižnica" v hlavičke fóra a otváralo by sa to v novom okne
2.) možnosť zrolovať časti fóra ako to bolo na starom fóre
3.) odkazy v príspevkoch sa neotvárajú v novom okne: je to vec fóra alebo som doma prehliadol kde to nastaviť?
4.) chýba mi názov aktuálneho vlákna v téme na titulnej strane fóra, toho vlákna kde bol posledný príspevok.
5.) pri nových členoch často chýba adresa, respektíve mnohí tam majú ničnehovoriace nezmysly. Bolo by možné podmieniť registráciu na fóre uvedením adresy vo forme okresu podľa nejakého registra? Pre SR by som tento register dodal podľa vami dodanej šablóny. Následne upozorniť existujúcich členov fóra, aby si sami dali toto doporiadku pod hrozbou nejakej obmedzujúcej sankcie. Zjednodušila by sa tým výrazne komunikácia medzi členmi fóra predovšetkým v sekcii "bazar".

Dalo by sa s tým niečo robiť?
Ďakujem, Andrej
Nikita II, 1974
Nasťa 2016

chatka 12 forever
člen LKCS
Uživatelský avatar
dandy
 
Příspěvky: 873
Registrován: pon pro 25, 2006 16:45
Bydliště: Bratislava

Re: Nova verze fora

Příspěvekod Jelen » úte zář 13, 2011 11:31

Nikoho nemůžeš nutit, aby si dal do profilu adresu, když jí tam nechce, na druhou stranu v Bazaru by měl být v každém inzerátu povinně okres. Ostatní je spíš na JmJ.
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Nova verze fora

Příspěvekod JmJ » úte zář 13, 2011 12:12

dandy píše:1.) tlačítko na možnosť vrátiť sa z fóra na úvodnú stránku (je tam "tlačítko" na knižnicu), prípadne urobiť tlačítko "knižnica" v hlavičke fóra a otváralo by sa to v novom okne
2.) možnosť zrolovať časti fóra ako to bolo na starom fóre
3.) odkazy v príspevkoch sa neotvárajú v novom okne: je to vec fóra alebo som doma prehliadol kde to nastaviť?
4.) chýba mi názov aktuálneho vlákna v téme na titulnej strane fóra, toho vlákna kde bol posledný príspevok.


1) popremyslime jak to resit, zni to jako rozumny napad, jak odkaz na titulni stranu webu, tak mozna primo na knihovnu. jak probehne prevedeni domen atd, tak s tim neco porobime.

2) tuto moznost, stejne jako shoutbox a jine veci sem zatim zbezne hledal pro tuto verzi fora, ale zatim zadny velky uspech. ale myslim na to. pri chvilkach.

3) vnucovani uzivateli otvirani stranek v novem okne uz "nefrci". kazdy uzivatel si rozhodne sam, jestli chce odkaz otevrit v novem okne/zalozce. vsechny moderni prohlizece to umi klavesovou zkratkou. vetsinou to jde pres ctrl+leve tlacitko, pripadne prostredni tlacitko. IE 7+, FF, Opera, Chrome, vsichni to myslim umi. Takze kdyz chces odkaz otevrit v nove zalozce, tak ne klik, ale ctrl+klik. funguje je to tak na vsech webech.

4) o tom sem neuvazoval, muzu se po tom podivat v ramci bodu 2.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6480
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Nova verze fora

Příspěvekod Laďuša » úte zář 13, 2011 14:42

3) Tak Opera to teda neumí, minimálně ne přes ctrl klik. Já bych to udělal obráceně, ať tuten hmat používají ty, co to chtějí otevřít v tutom okně.:P Příde mě to poněkud nepraktický.
Pomalu budu asi pracovat na seznamu, co mě chybí nebo přebejvá. Chápu, že to je furt ve vývoji, ale jako inspirace pak se to může hodit.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Informace administrátorů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků