Nova verze fora

(jak vkládat příspěvky, plánované výpadky apod.)

Moderátor: Moderátoři

Re: Nova verze fora

Příspěvekod Patrac » čtv led 05, 2012 09:24

Hela jasné. Co třeba tam doplnit nějaké věci okolo těch informací o Grantě? V tomhle tuším hodně ví Zelvotron. Já díky tomu že LAdu už nemám se do toho nechci moc míchat. Pomalu jsem doma oživil svoje zálohy disků a pustil se do dodělání toho modelu 04 na RC, v přípravě je doma ta Lada Niva a našel jsem ještě další asi 4 ks modelů který bych chtěl ve spolupráci s Mildou vykostit a předělat tak aby z toho byly vystřihovánky. Tzn že se budu angažovat v tomhle.
Co se týče sponzorů resp spolupracujících subjektů:
Grafika vašková tam to platí. Shodou okolností jsem to s ní řešil před koncem roku.
Vašátor tam asi není co řešit.
Meteor- zrušit protože Marek už tam nedělá a spolupráce defakto padla.
Vashenkov - tam to stojí za zvážení co a jak.. asi by tam bylo potřeba zavolat.
včera mi volal Ota Staněk http://www.lada-brno.cz/ se kterým jsme společně s Luďkem navázali spolupráci a chtěli jsem společně tak nějak Ladu oživit. Volal mi že by se chtěl právě sejít domluvit nějaké podmínky spolupráce výměny reklamy atd...
Myslím že by stálo za to doplnit na stránky ( naše) odkaz na CS autoladu , na Otu Staňka a pod..
to je jen tak cop mne napadlo.
Jo a jak bude něco dalšího okolo těch modýlků a podobně tak dám vědět :)
PS: Teepee je na tebe nějaký spojení krom SZ a mobilu? mail sem někde zašantročil, myslím že si míval i ICQ či tak něco. když tak do SZ nebo do mailu díky
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Re: Nova verze fora

Příspěvekod JmJ » čtv led 05, 2012 09:36

Teepee píše:
Teepee píše:Co se týká mého domrvení stránek LADAklubu.
Když vznikal LADAklub, stránky jsem kdysi jakés takés obyčejné postavil. Myšo byl rád, že nějaké máme. Jediné co mi příslušelo, byly úpravy zdrojového kódu - jejich aktualizace.
Pak se okoukaly, vznikl nový vzhled, podepsán Martin Žíla, nevím kdo to je. Jenže nový zdrojový kód byl postaven na CSS a PHP. V PHP se nevyznám, CSS v pořádku, dodrželi jsme trend, jak se dělá zdrojový kód. Vznikly tam funcionality jako přepínání vzhledu (myslím že je to zbytečné), login do knihovny (skvělá věc) a zbytek po obsahové stránce v podstatě zůstal.
A zůstalo se u toho, že to budu příležitostně editovat dál (dostal jsem opět přístup do struktur prezentace).
Nikdo nikdy neřekne, co by na stránkách mělo být, co by se tam mělo změnit, nikdy mi nepřijde nějaká výhrada. Docela bych uvítal náměty.
Pak mi poslal Pátrač doplnit do Sponzorů Vašátorovo dílničku.
Editaci jsem vždy prováděl přes webové rozhraní a při pokusu o uložení změn se sesypalo mé domácí připojení (WiFi 2,4GHz) a 2/3 stránky Sponzoři http://www.ladaklub.com/www/sponzori.php je prostě fuč.
1. Neudělal jsem si před editací zálohu - moje hrubá chyba, jsem poučen, už jí nezopakuji
2. napsal jsem Pátračovi, jestli nemá přehled sponzorů, abych stránku udělal znovu - odpověď byla zhruba to, že to časem dáme do pořádku, že je stejně třeba to zaktualizovat, sponzory oslovit znovu a potvrdit si výši slev. To si myslím je práce pro někoho z vedení klubu.
2. napsal jsem JmJovi, pointa odpovědi jestli není někde nějaká záloha: mozna najdu neco nekde hodne stareho, aktualni zalohu nemam. tu ma snad provozovatel hostingu.
3. napsal jsem provozovateli hostingu, odpověď jsem nedostal.
4. Vlítnul jsem na svého poskytovatele a potvrdil mi že technologii 2,4GHZ už neudržuje, (dostal jsem se ve večerní špičce taky ke 120Kbit), takže jsem přešel na 5Ghz technologii a rychlost 4Mbit (pod 3Mbit už to nepadá)

Jestli má snaha chybu napravit byla nedostatečná, pak se omlouvám za mou liknavost.
A nepovažuji editaci stránek za mou soukromou věc. Stejně jsem ty stránky nestavěl, takže kdokli má pocit, že k tomu má co říct, má prostor. Ovšem bude se muset domluvit s JmJ na přístupu do editace a jestli tam ten někdo nadělá bordel!

Který tam stejně je, jenže já tam mám uklidit? Já přece nejsem správce celého prostoru, já jsem měl jen občas upravit web, na nějakou čistku si prostě netroufám. Co by se asi stalo, kdybych tam smazal něco, co je důležité pro chod stránek, nebo fóra?


Po přechodu na nového poskytovatele a dodání platných loginů jsem do správy webu zkusil vlézt přes FTP, nikoli WebFTP jako dosud. (ani nevím, jestli to OrangeLine vůbec poskytuje). A k mému velkému překvapení jsem v souborech objevil nejen pokažený soubor (uložený jen s "horní" polovinou obsahu) sponzori.php ale taky _sponzori.php ze 13.5.2011, který obsahuje skoro všechny sponzory. Takže jsem oba soubory "zkřížil" a výsledkem je obnovený seznam sponzorů.
Ještě jsem dohledával, kdy se mi to "ztratilo" a muselo to být 4.3.2011, takže je mi to trochu záhadou.
Takže dal bych příště přednost místo napadání, nebo dělání mrtvého brouka, konstruktivnímu řešení.

A ty sponzory, měli bychom to nějak řešit, spolupráci se subjekty si potvrdit, případně obnovit a seznam aktualizovat! To je jako samotné stránky, taky by se měly pořád aktualizovat, nebo i rozvíjet.



Ok, fajn ze je to v cajku. Ted dalsi ukol ;-). Knihovna a mozna i lecos dalsiho maji myslim udelany absolutni odkazy, ktere smeruji na ladaklub.com/www/... , na novem hostingu jsem se oprostili od toho "www" uprostred url. takze kdyz na starem to bylo ladaklub.com/www/jak_slisovat_ladu_levne.doc, tak ted je to ladaklub.com/jak_slisovat_ladu_levne.doc. Je potreba to poopravovat. Idealne pouzit relativni odkazy.

Druha vec je, pokud mozno nepouzivat FTP. Je to z bezpecnostnich duvodu. Dnes uz jeden nevi kdo po nem jde ;-). Takze lepsi je pouzit SFTP. Rozumny klient je http://winscp.net/eng/download.php, pristupove udaje jsou jinak stejne jako u FTP, port je 22 (pro sichr).

btw tehdy te nikdo nenapadal, ja jen konstatoval, ze za X let mi tu s tim nikdo moc nepomohl a kdyz se snazil pomoct, tak to dopadlo tak vselijak. ted to snad bude lepsi. a budeme vsichni jen radi, kdyz ten web bude nekdo udrzovat a kdyz ho nekdo projde a zjisti co je platne a co uz ne, pripadne aktualizuje informace, vyhodi sekce, ktere se nikdy nepouzily atd.

ad sponzori - odkaz na vydoz je stale aktualni, stale nam pujcuji kuzely a dopravni znacky zcela zdarma.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6474
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Nova verze fora

Příspěvekod Teepee » čtv led 05, 2012 10:07

OK, zkusím WinSCP, včera jsem tam lezl z domova přes WindowsCommander. Z práce tam nepolezu, dost už, že lezu sem na forum...

Ty odkazy postupně projdu, opět, z domova po večerech. Nejvíc toho "www" bude asi právě v faq.php. Jamile odhalím, v kterém tvaru bude relativní adresa fungovat, nasázím to tam. (jsem zblblý z Lotusů, že musí začínat lomítkem a v html zase lomítkem nezačíná a v php vlastně nevím)
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Nova verze fora

Příspěvekod zelvotron » sob led 07, 2012 22:33

Patrac píše:...Zelvotron....


Challenge accepted 8)
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Nova verze fora

Příspěvekod dandy » pon led 16, 2012 21:32

JmJ píše:Nikdo nikdy neřekne, co by na stránkách mělo být, co by se tam mělo změnit, nikdy mi nepřijde nějaká výhrada. Docela bych uvítal náměty.


Jeden námet by sa našiel :) :
Bolo by fajn, keby sa dalo z fóra vrátiť na úvodnú stránku jedným "tlačítkom" a potom pokračovať napr. do knižnice.
Nikita II, 1974
Nasťa 2016

chatka 12 forever
člen LKCS
Uživatelský avatar
dandy
 
Příspěvky: 873
Registrován: pon pro 25, 2006 16:45
Bydliště: Bratislava

Re: Nova verze fora

Příspěvekod Jelen » pon led 16, 2012 23:30

Na úvodní stránku se vrátíš tím, že klikneš na logo LADA hned nahoře. ;)
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Nova verze fora

Příspěvekod Laďuša » pon led 16, 2012 23:44

Návrat z fóra je Dandym myšlenej, hádam, jako návrat na stránku Ladaklubu.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Nova verze fora

Příspěvekod Jelen » pon led 16, 2012 23:52

Tak to stačí napsat do řádku adresy http://www.ladaklub.com :-D
jinak jsem na to kouakl a nic jsem nevykoukal... Třeba bude víc vědět Honza.
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Nova verze fora

Příspěvekod Raduz » pon úno 06, 2012 07:23

Chci se zeptat zdali se dají nějakým způsobem bloknout některá témata, které mě nezajímají jako to šlo u staré verze, díky.
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Raduz
 
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Předchozí

Zpět na Informace administrátorů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron