Upozornenie: nahradne diely na Ladu z Bazosa

(Kam chodit nakupovat pro naše miláčky)

Moderátor: Moderátoři

Upozornenie: nahradne diely na Ladu z Bazosa

Příspěvekod Henry » čtv lis 12, 2020 15:20

Chcel by som upozornit na jeden fenomen, ktory s coraz vacsim nedostatkom a problematickym zhananim nahradnych dielov na Ladu zacina byt tiez coraz zavaznejsi a to su ponuky novych nahradnych dielov v inzercii na Bazosi. Svoju konkretnu skusenost s kupou katalyzatora som popisal aj tu:
viewtopic.php?f=79&t=24928&start=15#p512850

V skratke asi tolko, ze som bol nuteny zhanat novy katalyzator na Nivu a kedze nemam moznost zvarania doma, preferoval som kupu "original" katalyzatora s prirubami, aby to nebolo treba upravovat. Cize som kupil od predajcu z Bazosa katalyzator za 110 €. Katalyzator v poriadku dorazil, ale k montazi som sa dostal az po viac ako mesiaci. Nasledne bolo na analyzatore vyfukovych plynov zmerane, ze kupeny "katalyzator" je nefunkcna atrapa, pretoze ma rovnake emisie (HC a CO) ako motor uplne bez katalyzatora. Nasledne som pre porovnanie z ineho zdroja zohnal iny novy katalyzator, ktory pri merani znizuje emisie presne tak ako ma. Reakcia predajcu na nefunkcnost od neho kupeneho "katalyzatora" bola asi v tom zmysle, ze veci predane cez Bazos su bez akejkolvek zaruky zo zakona, kedze oficialne nejde o ziadny zmluvny vztah (co uznavam) a ze jeho dodavatel by vec bol ochotny "reklamovat" do 14 dni. Takze si dobre rozmyslite kupovanie drahych veci "na dobre slovo" cez Bazos, pretoze v pripade akychkolvek problemov sa zaruky ani inej zodpovednosti nedovolate a vyhodite peniaze za nic! Moja konkretna skusenost sa tykala tohto cloveka:
https://www.bazos.sk/hodnotenie.php?mai ... 3%BA%C5%A1

Ale tych predajcov novych nahradnych dielov na Bazosi je viac, ostatnych hodnotit nemozem, ale principialny problem so zarukou v pripade problemu zostava. Nech si kazdy rozmysli sam, ci sa pouci na chybach inych alebo potrebuje vlastnu skusenost.

Pre porovnanie, na druhy pokus som kupil univerzalny katalyzator v kamennej predajni vacsieho retazca s autodielmi a ten po navareni prirub funguje tak ako ma. Kazdopadne ani toto riesenie nie je uplne idealne, pretoze upravou prirub univerzalneho katalyzatora automaticky zanika zaruka a v pripade nefunkcnosti by ho tiez nebolo mozne reklamovat. Dobre riesenie skratka neexistuje.
Henry
 
Příspěvky: 618
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Upozornenie: nahradne diely na Ladu z Bazosa

Příspěvekod Panthymaeus (Honza) » čtv lis 12, 2020 17:34

Henry píše:Dobre riesenie skratka neexistuje.

Mohu tě poprosit, zkus mi prosím do SZ poslat číslo dílu nebo přesný ročník tvé Nivy.
Zkusím ho schválně najít přímo u Lady, pak by záruka byla a platila.
otec: Vaz 2102 (1978, 1.2, 4q), Vaz 2104 (1988, 1.3, 4q), Škoda Octavia 1U (2004, 1.9 PD, 6q)
ja: Vaz 21044i (1996, 1.7i, 5q), Vaz 21044i (1997, 1.7i, 5q), Vaz 2104 (1986, 1.3, 4q) bez SPZ, Vaz 2102 (1980, 1.2, 4q) bez SPZ, Škoda Forman (1993, 1.3) bez STK, Škoda Felicia Mystery (2000, 1.3 LPG)
panthymaeus@gmail.com
Uživatelský avatar
Panthymaeus (Honza)
 
Příspěvky: 1382
Registrován: čtv lis 25, 2010 07:47
Bydliště: Praha

Re: Upozornenie: nahradne diely na Ladu z Bazosa

Příspěvekod Teepee » pát lis 13, 2020 08:02

Smutná zkušenost :( A dobrá rada pro ostatní. :thumbright: Díky.
Komentář od prodávajícího na bazoši je takový dost :butthead: A tak jsme si aspoň urobili názor. :idea:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Upozornenie: nahradne diely na Ladu z Bazosa

Příspěvekod Jimmi » sob lis 14, 2020 13:12

Za kolik se dá koupit skutečně funkční uni katalyzátor? Spousta "kamenných" prodejců je nabízí, ale za ty ceny se mi to nezdá.
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Uživatelský avatar
Jimmi
 
Příspěvky: 1528
Registrován: pon čer 12, 2006 15:41
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Upozornenie: nahradne diely na Ladu z Bazosa

Příspěvekod Henry » sob lis 14, 2020 19:43

Rozhodne nechcem robit reklamu, ale konkretnu skusenost uviest mozem. Ja som kupil presne toto:
https://www.autokelly.sk/Product/99-40- ... 9;40109151

Katalyzator 60 €, trubky som skratil na potrebnu dlzku a priruby som odrezal z vykuchaneho/nefunkcneho "original" katalyzatora na Nivu, dalsich 20 € ma stalo navarenie prirub na katalyzator a podla analyzatora vyfukovych plynov to meratelne funguje (vid link na temu v 1. prispevku). Asi to bude cinska vyroba, spracovanie je dost hrube (hrube zvary), ale je to fakt masivne (hrubka plechu trubiek a obalu 2 mm!). Zivotnost netusim aka bude, ale ani ma to nezaujima, mne to takto staci.
Henry
 
Příspěvky: 618
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Upozornenie: nahradne diely na Ladu z Bazosa

Příspěvekod Jimmi » úte lis 17, 2020 21:12

Tak to díky za info.
Starline z Kelly bych jako funkční nikdy netipoval, zvláště ne za tyto peníze :wink:
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Uživatelský avatar
Jimmi
 
Příspěvky: 1528
Registrován: pon čer 12, 2006 15:41
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Upozornenie: nahradne diely na Ladu z Bazosa

Příspěvekod lojzo2000 » čtv říj 28, 2021 07:03

Zdravim kupil som presne ten isty katalyzator https://www.autokelly.sk/Product/99-40- ... 9;40109151 (neviem aci som trafil spravny smer osadenia)
ten ktory som kupil nema vobec ziaden smer ziadnu sipku ako si ho osadil ? ja som dal tie vyrobne cisla smerom k motoru ale podla lambda sondy je katalyzator nefunkcny
lojzo2000
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 28, 2021 06:40

Re: Upozornenie: nahradne diely na Ladu z Bazosa

Příspěvekod Henry » čtv říj 28, 2021 12:55

Nazdar! Chcel som sa na to pozriet ako to mam otocene ja, ale neviem momentalne ten katalyzator najst. Prave si mi pripomenul, ze som tiez najprv nadaval, lebo ziadnu sipku nebolo vidno a podla fotky v e-shope tam byt ma, ale nakoniec som ju, velmi nevyraznu, na tom krycom plechu nasiel. Akoby tam mala byt povodne vylisovana do toho plechu, ale z nejakeho dovodu ju tam iba naznacili (zda sa mi, ze nejakou dost neviditelnou farbou, ale uz si to presne nepamatam, bolo to davnejsie). Ale priznam sa, ze vobec netusim, ci smer prudenia vyfukovych plynov cez katalyzator je podstatny, co som cital, tak prakticky vsetky bezne predavane katalyzatory to nemaju nijako dane (ak nemaju priamo z vyroby vytvorene priruby, ktore ich predurcuju na montaz v istom smere).

Mas nejaky konkretny problem preco si katalyzator menil? Mozes 100% doverovat funkcnosti lambda sondy? Pripadne existuje meranie na analyzatore, ktore jednoznacne naznacuje nefunkcnost katalyzatora? Kludne sa rozpis nejako detailnejsie co a ako sa udialo, asi idealne vo vlastnej alebo podobnej teme v Niva fore, kde ti poradia aj vacsi znalci ako ja, tato tema je dost mimo pozornosti. Ak si s tym nebudes vediet poradit a nie si zdaleka, kludne ti mozem auto odmerat na analyzatore vyfukovych plynov.

Edit: este update k povodnej teme moznych podvodov na Bazosi - dany panko, od ktoreho som ten "katalyzator" kupil, ho medzicasom stiahol z ponuky a v portfoliu svojich inzeratov uz radsej ziadny katalyzator nema. Dalo by sa polemizovat, preco sa to udialo, ale ja mam vo veci jasno.
Henry
 
Příspěvky: 618
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Upozornenie: nahradne diely na Ladu z Bazosa

Příspěvekod lojzo2000 » pát lis 05, 2021 12:34

Menil som katalizator lebo som ho mal zacpaty a auto dusilo tak som ho prerazil a jazdil ale treaz som mal ist na STK tak som dal univerzalny presne ten isty com si kupil z (autokel..) ty a neuspel som
Podla diagnistiky mam na Lambda 1 rovnaky signal ako na lambda 2 ja mam 2 katalizar jeden pri motore a druhy v strede menil som ten posledny vcera som bol na STK a nepresiel som CO2 sa nehybalo drzalo na 0,62 a malo by byt 0,20 a na neutral ukazovalo vysoke NOx tak mam teraz dilemu ci nemam skusit ten katalizator odrezat a otocit ho neviem kde mam hladat chybu ale pochybujem zeby lambda sondy maly nasvedomi vysoke CO a NOx oplatisa mi ho skusit otocit??
lojzo2000
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 28, 2021 06:40

Re: Upozornenie: nahradne diely na Ladu z Bazosa

Příspěvekod Henry » pát lis 05, 2021 21:33

No dobre a preco sa upchal povodny katalyzator? Rozhodne to nie je normalne. Ked tvorba zmesi funguje ako ma, katalyzator ma takmer neobmedzenu zivotnost a ked uz, tak prestane reagovat tie HC a CO, pripadne sa rozsype vnutri, ale spravidla sa neupcha len tak. Treba riesit priciny a nie dosledky. A pricina moze byt ta, ze ti cely ten system vstrekovania paliva a emisii nefunguje ako ma. Tam moze byt velmi vela zavad, ale ja osobne by som nevychadzal z toho, ze lambda sondy su funkcne, treba vsetko testovat. Ked je lambda sonda zla, kludne moze byt obohatena zmes a vtedy HC a CO idu prudko hore.

Na STK je zbytocne chodit len tak, ze skusis, ci to prejde cez EK, tam treba ist na istotu (tym nemyslim korupciu, ale to, ze presne vies ako ti motor funguje a idealne to mas zmerane). Ked to budes takto skusat, akurat zaplatis kopec penazi do kasicky STK a auto budes mat stale "nesposobile". Skus sem napisat vsetky presne hodnoty emisii z merania z protokolu, mozno sa z toho bude dat zistit viac. NOx sa na EK u nas na Slovensku nemeria, meria sa iba HC, CO, CO2, O2 a hodnota lambda. Tiez som sa poriadne natrapil, kym som svoju Nivu SPI dal natolko do poriadku, aby presla EK:
viewtopic.php?f=79&t=24928

A ty mas Nivu MPI, cize novsiu, ale komplikovanejsiu, takze to moze byt este vacsi problem. Rezat a otacat katalyzator by som neskusal, aspon nie predtym, nez sa vyjasni, kde je chyba (ci naozaj iba v katalyzatore) a podla toho potom postupovat. Skusat metodou pokus-omyl je draha zabava.
Henry
 
Příspěvky: 618
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Upozornenie: nahradne diely na Ladu z Bazosa

Příspěvekod Cory » sob lis 06, 2021 06:57

V prvom rade treba urobit poriadnu diagnostiku a tym nemyslim len vycitat chybove kody, ale realne skontrolovat aj mechanicke casti motora. Metoda pokus omyl sa nevyplaca. To sa viac oplati dat to niekomu, kto tomu rozumie, vacsinou to vyjde lacnejsie.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Upozornenie: nahradne diely na Ladu z Bazosa

Příspěvekod Georgius » sob lis 06, 2021 08:20

Cory píše:To sa viac oplati dat to niekomu, kto tomu rozumie, vacsinou to vyjde lacnejsie.

Čili šťastnou cestu do Košic ;-) :lol: :mrgreen:
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Upozornenie: nahradne diely na Ladu z Bazosa

Příspěvekod lojzo2000 » úte lis 09, 2021 08:29

cital som to forum kde Henry ze problem mal v lambdach je pravda ze tie moje lambda su stare(kable su nanej poskodene) a asi budu poskodene uz som kupil nove pridam obrazok z lambda 1 a 2 povodne
a vypis z STK nemam bol som skusat iba neoficialne takze mi len povedal ze emisie neprejdu
Přílohy
Screenshot_20211108_065856_org.prowl.torquefree.jpg
Screenshot_20211108_155431_org.prowl.torquefree.jpg
lojzo2000
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 28, 2021 06:40

Re: Upozornenie: nahradne diely na Ladu z Bazosa

Příspěvekod Cory » úte lis 09, 2021 19:58

Podla toho to vyzera, ze katalyzator vobec, ale vobec nefunguje.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Upozornenie: nahradne diely na Ladu z Bazosa

Příspěvekod Henry » úte lis 09, 2021 23:54

Ale tiez treba pocitat s tym, ze katalyzator nefunguje hned po nastartovani, pripadne po zohriati lambda sond. Ja som musel nechat predtym jazdou uplne zohriaty motor revat par minut na 4000 RPM, aby sa kat zohrial a zacali v nom prebiehat tie chemicke reakcie. Je to dane polohou katu v Nive, kde je velmi daleko od motora a vyfukove plyny iduce donho sa stihnu ochladit, ked to bezi iba na volnobeh. Potom to treba odmerat vo zvysenych otackach a nasledne aj volnobeh, kym sa to zase stihne ochladit a emisie zase stupnu.
Henry
 
Příspěvky: 618
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Další

Zpět na Firmy a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron