Zboží a ND z Ruska

(Kam chodit nakupovat pro naše miláčky)

Moderátor: Moderátoři

Zboží a ND z Ruska

Příspěvekod jacek » úte dub 04, 2017 13:51

Přepostováno z "okna výkřiků":

Zdravím, měl by někdo zájem o nové náhradní díly přímo z Ruska? Jsem aktuálně v Rusku a našel jsem kamaráda, co má obchod s díly. Je tu možnost zaslání do CZ/SK. Pokud má někdo o něco zájem, pište email: ruskoocima@gmail.com nejlépe ve stylu seznamu například za 1. destičky na model 2107 - 2 sady za 2. svíčky na model 2107 - 4 ks atd. atd. :) Tomáš

Prodáváme i různé ruské zboží, mrkněte třeba na stránky http://www.facebook.com/produktyzruska/
Bude-li zájem o cokoliv, pište. Nejsme klasická firma, vše je na dohodě.
Uživatelský avatar
jacek
 
Příspěvky: 798
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: Zboží a ND z Ruska

Příspěvekod FOMA » sob bře 02, 2024 14:16

Vzhledem k tomu, že se šíří a ke mně dostávají různé informace ohledně dovozu/nedovozu ND z RU, tak jsem si pozjišťoval podrobnsti přímo na Celní správě ČR. RU e-shopy (konkrétně třeba http://www.autostol63.ru aj.) momentálně nechtějí posílat ND do EU, protože zejména z ČR se hodně zásilek vrací z celních deklarací. Tak jsem zjišťoval jak to je. Ano sankce vůči RU samozdřejmě platí, ale jsou zde vyjímky. Konkrétně v nařízení Evropské unie 833/2014(viz níže) se konkrétně uvádí ke konci odstavce 3a. :

3a.
Zákaz uvedený v odstavci 1 se nevztahuje na nákupy v Rusku, které jsou nezbytné pro fungování diplomatických a konzulárních zastoupení Unie a členských států, včetně delegací, velvyslanectví a misí, nebo pro osobní potřebu státních příslušníků členských států a jejich nejbližších rodinných příslušníků.
Z uvedeného tedy jasně vyplývá, že pokud si objednáte ND pro svoji vlastní potřebu(dokládáte čestným prohlášením) vztahuje se na Vás výše(či níže) uvedená vyjímka. Pokud celní deklarant takové zboží nepropustí výše/níže uvedené nařízení porušuje a zákazník může žádat náhradu škody. Chyba není tedy v zákoně, chyba nastává na straně některých celních deklarantů a těžko říct z důvodů ....(přílišná aktivita, špatné vyložení si nařízení či neznalost nařízení a včetně jednotlivých vyjímek..)

VĚC: Dovoz ND z RU na osobní automobily
Tato informace vychází z předpisů platných v den jejího vydání.
NAŘÍZENÍ RADY (EU) č. 833/2014 ze dne 31. července 2014 o omezujících opatřeních vzhledem k činnostem Ruska destabilizujícím situaci na Ukrajině EUR-Lex - 02014R0833-20231001 - CS - EUR-Lex (europa.eu), neumožňuje zabavovat osobní automobily na ruských registračních značkách. Pokud máte pojištění vozidla platné pro EU, můžete používat pozemní komunikace v EU.

Pokud jste občanem EU, máte pas členské země EU, nebo povolení k dlouhodobému pobytu, vztahuje se na dovoz a vývoz výjimka.
Článek 3i
1.
Zakazuje se přímo či nepřímo nakupovat, dovážet nebo převádět do Unie zboží uvedené v příloze XXI, z něhož Rusku plynou významné příjmy umožňující činnosti destabilizující situaci na Ukrajině, pokud dotčené zboží pochází z Ruska nebo z něj je vyvezeno.

3a.

Zákaz uvedený v odstavci 1 se nevztahuje na nákupy v Rusku, které jsou nezbytné pro fungování diplomatických a konzulárních zastoupení Unie a členských států, včetně delegací, velvyslanectví a misí, nebo pro osobní potřebu státních příslušníků členských států a jejich nejbližších rodinných příslušníků.


Z tohoto ustanovení nařízení 833 vyplývá, že na dovoz zboží z RF pro osobní potřebu se zákaz nevztahuje.[/color]

Prokazování původu železa a ​oceli

https://www.celnisprava.cz/cz/Documents ... eli%20.pdf

Protože jsem něvěděl kam lépe informace umísti a nechtěl jsem zakládat nvé éma,poprosím moderátory ať jej klidně přemístí na vhodnější místo uznají li to za vhodnější.
Lada 21061(1986) 1986-2008(198 000km)
Lada 21113(2001) 2008-nyní
Ford Fusion 1.4 16v 2012-nyní
Lada Vesta SW Cross (Bastion) 2019 -nyní
Lada 21120(2004) (Rozmar) 2023 - nyní

Lada = Levné A Dobré Auto
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2177
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov


Zpět na Firmy a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků