Autobaterie - akumulátory - likvidace - výkup

(Kam chodit nakupovat pro naše miláčky)

Moderátor: Moderátoři

Autobaterie - akumulátory - likvidace - výkup

Příspěvekod MartasBrno » ned pro 12, 2010 14:57

Jak a kde likvidujete autobaterky po skončení jejich životnosti? Škudlíte je doma, vracíte při koupi nové, nebo to vozíte někam kde to berou?
Do sběrného dvora, nebo do sběrných surovin?
Zajímá mne Brno a okolí, ale budiž toto téma místně neomezené.
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvekod Drobek81 » ned pro 12, 2010 15:04

http://www.druhotnesuroviny.cz/cenik-ko ... h-kovu.htm

ale klidne mi ji vem na schuzi, ja ji zlikviduju sam :-D
Naposledy upravil Drobek81 dne ned pro 12, 2010 15:07, celkově upraveno 1
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Příspěvekod MartasBrno » ned pro 12, 2010 15:19

Nápodobně, dovez co můžeš :-D Barko znám, jen zkouším, jestli mi neuniklo něco ještě lepšího. Nemám momentálně chuť jezdit tak daleko s tím málem co mám.

Takže: Vykupuju autobaterie, ceny smluvní :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvekod Křečík Barbuška » ned pro 12, 2010 15:36

Jednu tady zrovna mám, dej mi 8 kaček za kilo váhy a klidně si ji odvez :P .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11021
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod MartasBrno » ned pro 12, 2010 15:47

Ty seš krutej. Ani by mi nezbylo na benzín. :twisted:
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvekod Teepee » pon pro 13, 2010 09:38

Do sběrného dvora snad ani néé, jednou jsem to udělal a ještě viděl jak s mojí baterkou mizí nějakej asociál pryč, zřejmě k provedení ekologické likvidace kladivem za účelem výtěžku olova. :twisted: :twisted: :twisted:
Ještě jsem nepřemýšlel jak to udělám příště, ale uvažuju, že bych ji mohl odevzdat vylitou, a elektrolyt odevzdám extra, do nebezpečnýho. Je to sice práce navíc, na kterou se 99 lidí ze 100 vykašle, ale co bych pro přírodu neudělal, že.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Drobek81 » pon pro 13, 2010 10:42

vykoupi ji i s elektrolytem (vodou) takze nemusis nic vylevat...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Příspěvekod Teepee » pon pro 13, 2010 10:54

Drobek81 píše:vykoupi ji i s elektrolytem (vodou) takze nemusis nic vylevat...
Já vím, je to absurdní, vylejvat baterku jen proto, že by jí nějakej dement mohl roztlouct kladivem, aby odevzdal čistý olovo. Jen jsem nad tím uvažoval, ale cítím že to není ta správná cesta.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod rezna » pon pro 13, 2010 12:17

vymenuju v obchode za novou (s patricnym doplatkem ;)) - nejsem sysel abych mel doma 20 baterek ...
rezna
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte pro 19, 2006 19:03
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod MartasBrno » pon pro 13, 2010 13:23

Nejlíp na to jde rezna.

Jenže já toto vlákno založil vlastně proto, že bych to nejradši vyvezl do sběru a něco za to utržil. Proč? Protože já sice nejsu takovej bordelář, abych měl doma 20 baterek, ale jednou za čas tu mám nějakou UPSku nebo něco podobného na opravu, a hlavně jsem dostal za úkol provést úklid po jednom bodreláři. A když to povezu do sběrného dvora co máme za rohem, dozvím se, že to neberou.
Když s tím pojedu do centrálního, tak tam mi to vezmou, ale protože to bude víc než 1 kus za rok a osobu, budu tam muset nahlásit jména celé rodiny a ještě to i zaplatit.

Takže je logická snaha vyvézt 100kg baterek do BARKA než 50kg baterek do sběrného dvora, kde ze mne udělají idiota a dozvím se, že jim tam fičí, je jim zima na nohy a ať to odnosím tamhle dozadu, oštítkuju si to jejich čárovýma kódama a přijdu s deseti občankama a plnou šrajtoflí do kanclu.

Nestěžuju si, jen koukám jak to dělaj ostatní.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvekod Teepee » pon pro 13, 2010 14:37

MartasBrno píše:... bych to nejradši vyvezl do sběru a něco za to utržil. Proč? Protože já sice nejsu takovej bordelář, abych měl doma 20 baterek
Skoro bych řekl, že obyčejné bordelářství není totožné s účelovým uskladněním do doby, než budeš mít cestu do BARKA, kde lze očekávat malý, ale zisk.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Luděk Ondrůch » pon pro 13, 2010 15:04

Též je skladuji doma (a dokonce sbírám na montážích po příkopech) a když jich mám větší množství (nebo mám dost nerezu) tak je odvezu do Barka.
VAZ 1117
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Teepee » úte pro 14, 2010 08:35

Tak snad jen připomenout to všeobecně známé. Vybitý akumulátor mrzne při několika málo stupních pod nulou. Hrozí prasknutím a následným vytečením žíravého elektrolytu.
Olověné akumulátory samovybíjením ztrácí cca 1% kapacity denně (podle okolností může být i více či méně, vyšší teplota = vyšší samovybíjení, nižší teplota = nižší samovybíjení), takže je třeba skladovat na rozumném místě a myslet na to, že dlouho odložená baterka je s velkou pravděpodobností vždy vybitá.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod vintera » čtv pro 16, 2010 13:12

vyklízeli jsme nedávno stodolu, po družstvu jsme objevili i kupu starých baterií (už prasklých a suchých), dali jsme je na hromadu, že je odevzdáme kamsi do sběrného dvora. Za pár dní se objevil jakýmsi zázrakem podomní vykupovač se žádostí o baterie. Protože jim ze zásady nevěřím, nic nedostal. Po pár dnech se kupa baterií také jakýmsi zázrakem do rána sama uklidila.
vintera
 
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvekod MartasBrno » čtv pro 16, 2010 22:30

vintera píše:vyklízeli jsme nedávno stodolu, po družstvu jsme objevili i kupu starých baterií (už prasklých a suchých), dali jsme je na hromadu, že je odevzdáme kamsi do sběrného dvora. Za pár dní se objevil jakýmsi zázrakem podomní vykupovač se žádostí o baterie. Protože jim ze zásady nevěřím, nic nedostal. Po pár dnech se kupa baterií také jakýmsi zázrakem do rána sama uklidila.


Tak. A kdyby jsi se domluvil, tak z toho mohlo být hodně pěkných stovek v kapse. Jsou to ale lumpi ti co kradou, jen co je pravda.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Firmy a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků