Geometrie Brno

(Dobré i špatné :-)

Moderátor: Moderátoři

Geometrie Brno

Příspěvekod Drobek81 » čtv srp 14, 2008 07:19

Tak jsem včera byl snad poprvé za 13 let, co se motám kolem žigula s Ladou v servise(servis na doporučení Vašátora)...dokopala mne k tomu geometrie...dříve jsem si geometrii dělal sám, u rodičů k tomu byly tehdy podmínky a možnost zapůjčení prehistorického přípravku na geometrii...K věci-servis je v Obřanech kousek od Proškova náměstí, konkrétně když se jede od ulice Slaměníkové do ulice Rázusové (Rázusova je jednosměrná). Je to hned první rohovej barák, tel.: 545 235 606... S autem sem přijel a sice sem chvíli čekal a nakonec zjistili, že mám elektrony a na ně nechytnou zařízení pro měření...tak sem zavolal ochotnému termi... ehm králi a ten mi zapůjčil svoji velectěnou rezervu. Vyměnili se přední kola a udělala geometrie. I když nebyly po ruce origo podložky(taky sem je mohl vzít když už to doma skladuju ale to bych nebyl já) tak se vyrobili na místě. Nakonec byly potřeba 2x4mm na odklon jednoho kola a bylo potřeba přestavit volant o čtvrt otáčky(zkrácení/prodloužení matice na seřizování čepů). Je fakt, že sem mu pomáhal, měnil sem si kola a jednu matici sem si seřídil sám bo není nejmladší(ten majitel(?) podle všeho) a ta šla fakt ztuha...nicméně trvalo to necelé dvě hodinky a cena byla více než přijatelná...U celé akce jsem asistoval, manipuloval se zařízením a vím, jak to je nastavené...na pravém kole se mne ptal, jestli chci dělat odklon, když je na horní hranici (předepsané 0,5°+-30´ a bylo to jeden stupeň) tak sem řekl že není potřeba a pro jistotu se udělala sbíhavost ještě jednou tak sem byl maximálně spokojenej :)
Králi děkuji za zapůjčení a snad jsi přežil časovou ztrátu a díky Vašku za doporučení, teď už se dívám na cestu do Bulharska jinak a snad to ta mrcha oranžová přežije :P
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Příspěvekod Luděk Musil » čtv srp 14, 2008 08:06

Drobek81 píše: Králi děkuji za zapůjčení a snad jsi přežil časovou ztrátu

Ztráta času při rychlosti našich vazů nehraje podstatnou roli :D :D :D
Ovšem ta cena :shock: ! Já před více než 5 lety dával u Nissana na Božetěchove za kontrolu a "seřízení" (odklony neuměli) geometrie na laserovém přístroji asi 1000 Kč. V Obřanech to Drobek měl o velkou hromadu levnější. Pravda - přístroj je stará dobrá optika - takže s tím servisman musí umět ... . Ale aspoň vím, kam na (případnou) kontrolu s přední nápravou. L.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Příspěvekod Drobek81 » čtv srp 14, 2008 08:22

Luděk Musil píše:Pravda - přístroj je stará dobrá optika - takže s tím servisman musí umět ...

na starej VAZ staré přístroje 8) Jinak u mne zvítězilo to, že u toho můžu být, v podstatě kdybych si to udělal sám tak by nic neřekl...když měl vedle telefon tak sem si seřídil sám řídící tyč a on přišel a jen se zeptal "počítáš otáčky?" jako bych byl jeho učeň :lol: opravdu solidní přístup. Kdybych jim tam auto dal a odpoledne si ho vyzvednul, asi by to bylo dražší...ale takhle sem byl spokojenej a mohu jen doporučit... 8)
Naposledy upravil Drobek81 dne čtv srp 14, 2008 08:31, celkově upraveno 1
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Příspěvekod Teepee » čtv srp 14, 2008 10:55

Hmm, to je krása, takhle bych si to přál, Hnědý geometrii potřebuje jako sůl, levé kolo už od pohledu má špatný odklon (do A, je tam nelidské množství podložek, nechápu), sbíhavost je asi taky rozházená, tu zkusím tyčí po dědovi, ale jízda s tím je teď pro pevné nervy a hbité ruce. Nejdřív ale musím nechat vyvařit plechy kolem upevnění převodky, je to tam nějaké trochu popraskané. :cry:
A kde je to video s term..., ehm, Luďkem? :wink:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Drobek81 » čtv srp 14, 2008 11:11

Teepee píše:A kde je to video s term..., ehm, Luďkem?

nedrážděme hada bosou nohou, video mohu zaslat e-mailem...v podstatě se dají podobná videa najít na youtube, pro inspiraci třebas zde (ten v pozadí):
http://www.youtube.com/watch?v=-tyRfURkc7U
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Příspěvekod Nemo » čtv srp 14, 2008 19:55

Drobek81 píše:nedrážděme hada bosou nohou,


V tomto případě raději použijme tvar "nedrážděme bosa hadou nohou" ne?
[size=85]Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Nemo
 
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvekod Honza 2102 » sob srp 16, 2008 16:38

Ahoj máme v rodině velmi zachovalou ladu 1200 r.v. 78, akorát by potřebovala seřídit (ventily apod.) jaký servis by jste doporučili v Brně a okolí. Je to mazel a nechceme ho dávat do špatných ruk, asi mi rozumíte 8) díky moc
VAZ 2102
Honza 2102
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob srp 16, 2008 16:30
Bydliště: Brno


Zpět na Zkušenosti se servisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků