nejaky sikovny mechanik na nivu v okoli ceskych budejovic?

(Dobré i špatné :-)

Moderátor: Moderátoři

nejaky sikovny mechanik na nivu v okoli ceskych budejovic?

Příspěvekod chochi » pon lis 12, 2007 08:46

dobry den vespolek, shanim pro svou plesnivku sikovneho a schopneho mechanika, ktery uz mel nekdy nivu v ruce,a proste vi co jak funguje a co se jak resi. asi toho chci moc, ale privest auto do servisu na vymenu cepu a poloos, a pak hodinu koukat na mechanika, jak spekuluje za 300 na hodinu nad tim, jak to asi ma bejt, je mi dost proti srsti, mam sve auto rad a nenecham na nem nikoho se nic ucit.. co se oprav tyce, vestinu si delam sam, ale nemam garaz ani dilnu a resit v tom bordelu venku na parkovisti vymenu cepu, poloos, krizu na kardanech atd, to se mi moc nechce.. nevite prosimvas o nekom?
bahno blato sracka, to je moje znacka....
chochi
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon lis 12, 2007 08:40
Bydliště: budweiserovice

Příspěvekod Yellow01 » pon lis 12, 2007 09:49

Nechci ti brát iluze, ale z Jižních Čech jsme tu aktivní uživatelé asi 3, tady se asi nic kloudnýho nedozvíš. Já osobně bych auto nikam nedal. Radši zkus nějakýho známýho, jestli ti půjčí garáž. Nivu jsem nikdy nedělal, ale jestli je to jako na sedanech, tak výměna poloos tak hodinku a čepy nepíšeš který chceš měnit. Bratru tam strávíš maximálně 1 den.
Uživatelský avatar
Yellow01
 
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvekod Drobek81 » pon lis 12, 2007 10:33

čepy na Nivě jsou jednodušší jak u klasiky, myslím tím svisláky...
Co se poloos týče tak je rozdíl jestli zadní nebo přední, zadní je ale víc na pohodu. Bez garáže to moc nadějně nevypadá, ten nápad s někým kdo má garáž je asi nejschoudnější.
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Příspěvekod chochi » pon lis 12, 2007 13:05

no, to uz jsem po objizdeni a obvolavani znamejch zjistil taky... cepy vsechny ramena na predni naprave horni spodni, plus vsechny ctyri cepy rizeni i s tim pomocnym, pokousim se o udrzbu, poloosu pravou predni plus manzety, jeste zvazuju loziska. jinak evidentne po dloooouhe dobe oleje v difech, prevodovce, motoru. dneska jsem se rozvasnil v mototechne, cena dilu me naprosto okouzlila. ted jen to tam napachat :?
bahno blato sracka, to je moje znacka....
chochi
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon lis 12, 2007 08:40
Bydliště: budweiserovice

Příspěvekod Myso » pon lis 12, 2007 13:57

no aby si nebol smutny az budes mate celu novu napravu za lacne prachy a sa ti to vysype...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Myso
 
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha

Příspěvekod plavec » sob úno 09, 2008 17:38

Yellow01 píše:Nechci ti brát iluze, ale z Jižních Čech jsme tu aktivní uživatelé asi 3, tady se asi nic kloudnýho nedozvíš. Já osobně bych auto nikam nedal. Radši zkus nějakýho známýho, jestli ti půjčí garáž. Nivu jsem nikdy nedělal, ale jestli je to jako na sedanech, tak výměna poloos tak hodinku a čepy nepíšeš který chceš měnit. Bratru tam strávíš maximálně 1 den.


A co Meškan v Třeboni? Ten je zástupce Lady. Nějaký zkušenosti máte? Bych tam chtěl dát 111ku. A mají tam na to vůbec díly?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Yellow01 » sob úno 09, 2008 21:41

Meškan je zástupce Lady ve smyslu že mu tam u baráku stojí 2 Nivy. Díly už skladem taky asi moc nedrží. Já k němu jezdím na emise, ale auto na opravu bych tam nedal. Myslím že tě to vyjde mnohem líp dát to do nějakýho dobrýho servisu tam u vás.
Uživatelský avatar
Yellow01
 
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvekod plavec » ned úno 10, 2008 10:07

žádný co rozumí Nový Ladě u nás není, a dobrý už vůbec ne, to bychom chtěli v našem kraji asi moc. :cry: Když ještě potřebuju půjčit náhradní vůz pro cesty do práce z práce, tak jsem moc náročný, nenabízí ho skoro nikdo.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Yellow01 » ned úno 10, 2008 21:18

Náhradní auto ti půjčí tak možná v autorizovaným servisu, což není případ zástupce Lady v Třeboni Co potřebuješ na autě opravit, že to nezvládnou v normálním servisu? Vždyť 111 je moderní auto jako každý jiný.
Uživatelský avatar
Yellow01
 
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvekod plavec » ned úno 10, 2008 21:27

Omyl, 111ka je auto z marsu- nikdo ho tu nezná, díly ani zkušenosti nejsou, když se dívají do katalogů, tak všude slyším nemáme, to neexistuje apod. Chtěl jsem diagnostiku- nespínal mi větrách chladiče, tak jsme po tom šli a zjistili, že nejde kostra do relé, které to ovládá, tak jsem kostru udělali svojí, ale teď to zase běží pořád,ikdyž je auto podchlazený.Mám podezření že je RJ v režimu nouze a proto preventivně chladí, nebo odešlo čidlo, tak si myslím, že by mi to mohl přečíst počítač.Na náhradní auto jsem se ptal, proto, kdyby náhodou našel něco co by se muselo vyměnit nebo opravit a auto bych tam nechával.

Zítra jedu zkusit Lada Sadská, novořaďáci mi ji doporučili.Je to sice hodně z ruky, ale nic jinýho mi nezbývá. :cry:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod plavec » sob bře 15, 2008 21:07

Nevíte jestli má v Meškan vůbec diagnostiku? Jsem byl v autorizáku v Humpolci a příšerný.111ku nikdy nikomu neprodali, diagnostiku nemají a zabývají se spíš starýma žigulíkama.A když jsem se jich ptal jestli mám jet radši na diagnostiku do Třeboně nebo na Sadskou, tak se pousmál a řekl, že V Třeboni jsou ještě horší jak oni (v Humpolci). Nejlepší je u mě stejně pan Nedbal v Sadský.Je ochotnej, vyzná se v tom jako nikdo tady u nás.Ceny lidský, když je potřeba tak má i elektrikáře Lojzu :wink: Tam bych se nebál auto svěřit ani na závažný a velký opravy.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod aapetr » sob bře 15, 2008 22:50

V Českých Budějovicích mohu doporučit pouze autoservis Josef Toman tel 602283932 . Na autě mi dělá vše kromě autodiagnostiky , tu si dělám přes notebook sám . Jezdil jsem k němu s 2106 , 2110 a teď 2111 . U něj mám jistotu že mi na autě dělá zkušenej mechanik a ne jak ve velkém servise nějakej učeň . Do Třeboně k Meškanovi jsem dal jednou 2106 a už bych tam nedal ani tříkolku , neochotný a neshopný .
aapetr
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte čer 01, 2004 16:08
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod R.I.P. » stř dub 09, 2008 08:34

Já jsem slyšel o Josefovi Pechočovi ve čtyráku: Oskara nedbala 23, 602 119 106.
Ještě jsem u něj nebyl, takže za něj ruku do ohně nedám, ale známej mu vozí 2101LPG a je spokojenej.
Uživatelský avatar
R.I.P.
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv lis 15, 2007 18:39
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod plavec » čtv dub 10, 2008 19:12

01 umí opravit kdekdo, to je jako favorit taky se v tom vyzná každej garážník.Ale zase teda má plus, když dělá lpg vozy.Mám zkušenosti takový že kde jim řeknu že tam mám plyn, tak jsem hned blbej a že to kurví auto, a všechny závady hned na to svedou, ikdyby to bylo jen ložisko kola. Na Sadský taky nejsou nadšený z plynu, auto sice opraví ale Asi neuměj počítat, když si nenechali vysvětlit, že na to abych jezdil na benzín nemám a vklad do přestavby se mi zanedlouho vrátí. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov


Zpět na Zkušenosti se servisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků