Zkušenosti s palivy a benzínkami

(Dobré i špatné :-)

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod MacGyver » sob srp 29, 2009 09:29

Jo v Plzni je to s LPG taky tak. Na stojanu sice mají napsáno: Vyčkejte příchodu obsluhy, ale to by se asi člověk nedočkal :) . Jinak u ONA tankuju jak do motorky, tak do auta, tak do kanystrů. Syšel jsem, že je to jedna z nejkontrolovanjších pump, protože ostatní značky jsou naštvaný a posílají udání, nevim ale co je na tom pravdy. Vim ale, že tam je benzin skoro o 3,- lenější než na Agipu o 500m dál, problém jsem s kvalitou nikdy neměl. To, že bych načepoval a pozoroval, že motor hůř jede se mi stalo akorád u Robinoilu v Hartmanicích, ale na jinej pobočce to bylo třeba zase v pohodě. Tak asi na tutěch stanicích záleží na tom, jak člověk chytne kvalitní várku.
Lada 2103 r.v.77 "Hranatá nádhera"
Lada 2107 r.v.86 štrejchnutá tankem
Já chci jenom jezdit. Já CHCI!!! :toothy10:
My Other Car Is A Millennium Falcon
člen Ladaklub ultras
Uživatelský avatar
MacGyver
 
Příspěvky: 1540
Registrován: úte lis 11, 2008 16:59
Bydliště: Plzeň/Prášily

Příspěvekod Honza 21061 » sob srp 29, 2009 12:09

Je možné, že je to jedna z nejkontrolovanějších pump, protože potom, co se tam lidem zničily stovky motorů prošlým a slitým benzínem z vyřazených německých zásob, už si na to dává inspekce pozor.
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Honza 21061
 
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod plavec » sob srp 29, 2009 22:10

Koko Loko píše:U toho ONA je to asi normální. Ve Vysokém Mýtě mě zdrbali, že si to všicni natáčí sami a já, že zbytečně otravuju ... ale chca nechca šel a plyn natočil. ) .

Díky za info.Toto se mi stávalo v horší verzi na Střechově Červená Benzina D1 na Prahu.Večer a v noci absolutní neochota toho frajera(mladej týpek) co sedí vevnitř.Ani po stížnostech se to nemění. Ten jednoznačně řekne, buď si to načepujte sám, nebo jeďte do píči.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Saša » ned srp 30, 2009 01:44

Hurá ! tak to už začíná fungovat i v ČR . Všude kde jezdím po republice se totiž snažím tankovat LPG sám i přes tabulky "vyčkejte - přivolejte" obsluhu . Většinou se diví že to umím , někde již to berou jako samozřejmost a jen zřídka mají kecy (Litoměříce) Tady ovšem netankuji vzhledem k ceně . Nechápu proč čekat na obsluhu když je systém plnění LPG bezpečnější než čerpání benzínu .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Saša
 
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod plavec » ned srp 30, 2009 09:29

proč bych si mazal ruce když tam je proškolená obsluha?Aspoň se taky projde od kasy ven na čerstvej vzduch a je s kým pokecat při čepování. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod utia » ned srp 30, 2009 14:09

4 Plavec > to bys rovnou mohl volat obsluhu k tankovani benzinu :D :D
U ONA maji i ptylik s igelitovyma rukavicema, bohuzel casto byva vybrany...
Jinak totez jsem zazil letos v Jesenikach, myslim ze to byla Benzina, zajel jsem ke stojanu, nikde nikdo, tak jdu dovnitr a ptam se pani jak to je, ona jestli si to natankuju sam tak ze bude rada. Kupodivu tam meli trochu jinou pistoli nez u ONA ale v pohode, natankoval jsem, zaplatil a odfrcel.. 8)
Jinak moc nerozumim pojmu "skolena obsluha" je to asi stejne slozite jako tankovani benzinu tak nevim o co go :?

PS1: vcera jsem byl v ONU, strcim pistoli do auta, otocim packu na cepovani a nic... Tak jdu za obsluhou dovnitr, chlapik docela nevrly, 10 minut tam neco datloval do pocitace, zkoumal co s tim je, pak sel ven cele to resetoval a uz to bylo v pohode :P

PS2: jednou byl prede mnou chlapek ktery ve chvili kdy cerpadlo zacalo vrcet (vsak vite o cem mluvim) pokracoval v cerpani asi 2 minuty nez tankovani ukoncil, neni to nebezpecny? Prece jen nadrz pojme cca 80%, myslim ze je mozne ze po odpojeni ventil stejne cast plynu automaticky upustil... Ale priznam se, stal jsem za nim ve fronte a vubec jsem z toho nemel dobry pocit.... Skoro jsem si vsugeroval ze to za chvili bouchne :wink:
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
utia
 
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvekod Křečík Barbuška » ned srp 30, 2009 14:53

Myslím, že Saša tu kdysi psal, že to "rázování" je pro multiventil, krajně nevhodné. Většina pumpařů po zavrčení vypíná, ale setkal jsem se i s jakýmsi mlaďochem, asi brigádníkem co mi to nechal vrčet a myslel jsi jakej je king, že mi toho dá víc ... musel jsem na něj zařvat, ať se na to vysere.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod MacGyver » ned srp 30, 2009 17:33

utia píše:4 Plavec > to bys rovnou mohl volat obsluhu k tankovani benzinu

V Chrástu u Plzně je čerpačka a tam stojí chlap a sám ti načepuje benzín, ty mu jen řekneš jestli chceš plnou, nebo zřeba za 300,- a ani nemusíš vylejzat z auta, s tim jsem se nikde jinde nesetkal.
Lada 2103 r.v.77 "Hranatá nádhera"
Lada 2107 r.v.86 štrejchnutá tankem
Já chci jenom jezdit. Já CHCI!!! :toothy10:
My Other Car Is A Millennium Falcon
člen Ladaklub ultras
Uživatelský avatar
MacGyver
 
Příspěvky: 1540
Registrován: úte lis 11, 2008 16:59
Bydliště: Plzeň/Prášily

Příspěvekod Laďuša » ned srp 30, 2009 19:04

plavec píše:proč bych si mazal ruce když

Už zase... Já nevim, jak vy tankujete, ale opět musim prohlásit, že jsem se u pumpy nikdy nezašpinil... :roll:
A to, že si čerpam sám...no, určitě je pohodlnější, když mi to načepujou, z toho důvodu nechápu plynaře, proč si chtějí brát sami :P Já už jenom jako menší si pamatuju, že si aspoň přišli pro peníze, to by mohli zavést zase. U toho tankování bych od nich neměl jisto, jak moc by to naplnili, neb u sedanu to prostě nelze, až pistole pukne. To bych měl půlku, takhle mam v hrdle svojí rysku, po kterou leju. Jardo, jak je to v tom Chrástu, když chceš plnou?
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Příspěvekod MacGyver » ned srp 30, 2009 19:21

Řekneš mu že chceš plnou, ať to stojí, co to stojí. A že plnou nádrž pozná podle toho že mu teče benzín do bot a ne že mu vycvakne pistole. Dobře přiznam se s autem jsem tam ještě nebyl, ale s motorkou kolikrát.
Lada 2103 r.v.77 "Hranatá nádhera"
Lada 2107 r.v.86 štrejchnutá tankem
Já chci jenom jezdit. Já CHCI!!! :toothy10:
My Other Car Is A Millennium Falcon
člen Ladaklub ultras
Uživatelský avatar
MacGyver
 
Příspěvky: 1540
Registrován: úte lis 11, 2008 16:59
Bydliště: Plzeň/Prášily

Příspěvekod Kewint » ned srp 30, 2009 20:36

Laďuša píše:z toho důvodu nechápu plynaře, proč si chtějí brát sami


to by ses divil,u nás neni u LPG nikdo a jsou tam jen rukavice a musis tankovat sam,jako u benzinu
Lada 2105-rv.1984,1.3-v GO
Lada 2107,LPG,1,7i,5kvalt
Škoda Forman-1993
Člen LKCS
MÍSTO PORSCHE JEZDÍM LADOU , OBČAS V LÉTĚ SVEZU MLADOU !!
Uživatelský avatar
Kewint
 
Příspěvky: 1683
Registrován: stř kvě 02, 2007 13:05
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvekod plavec » ned srp 30, 2009 21:41

Zkrátka je to všude jinak s lpg.Tam co jezdím.Shell Pelhřimov, Flaga Tábor, a občas Mirošovice u D1 . Všude je obsluha, která čepuje. Prej třeba u tý Shellky když přijel známej a chvátal, tak si začal čepovat sám a upozornili ho na to, že jsou tam od toho oni a příště ať si zazvoní. :wink:
Není to tak dávno, co jsem byl v Týně nad Vltavou u tý benzínky u Novotnýho a tam jsem si chtěl natočit do kanystru a ženská přiběhla, že ne, že mi musí načepovat ona a za kolik toho chci. :shock:
Laďuša píše:A to, že si čerpam sám...no, určitě je pohodlnější, když mi to načepujou, z toho důvodu nechápu plynaře, proč si chtějí brát sami :P
Souhlasím, taky to nechápu.Ale každému dle jeho gusta. :)
Proškolená obsluha by měla bejt.Měla by mít aspoň rukavice.Už nevím kde jsem se to dozvěděl.Možná u tý jedný lpg stanice při zapředení rozhovoru s obsluhou.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Saša » pon srp 31, 2009 09:59

"Samoobsluha" je rychlejší a nemám pocit že mi dělají něco extra . Dnes totiž nikomu z obsluhy o zákazníka nejde je to jen kšeft . Přál bych vám vidět ksichtík slečny za pultem v LTM když jí oznámíte že "jedete" pro plyn . A to nemusí ani pršet . Pistoli mají zamčenou (aby jí asi někdo neukradl) cenu nejdraší v celém širokém okolí (včetně benzínu) . Onehdá když jsem musel tady tankovat (plyn) tak jsem chtěl ať mi pistol "půjčí" že si natankuji sám (vím proč) . "Prskla" jak nervózní stará kočka tak jsem jí v tom nechal . Po skoro dvou minutách marného hledání plnícího otvoru jsem jen řek "kde se asi plní nádrž" a otevřel dvířka nádrže (benzínové) . Mám tam totiž umístěno plnění LPG , neb se mi nechtělo vrtat do kastle .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Saša
 
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod Wolf » pon srp 31, 2009 10:43

Saša píše:...v LTM ...Pistoli mají zamčenou (aby jí asi někdo neukradl) cenu nejdraší v celém širokém okolí (včetně benzínu) ....

... to je pravda, casto tam jezdim a radeji pockam do az do Ceske Lipy, kde natankuji W-Power levneji, nez v LTM bezny natural.
Wolf
 
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů

Příspěvekod utia » pon srp 31, 2009 11:58

Sasa > v tom pripade bych ji stal za zadekem a provokativne kontroloval dokud nenacepuje podle prani zakaznika. Co jinak s lidmi s takovym chovanim? Na hruby pytel hruba zaplata... :evil:
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
utia
 
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Zkušenosti se servisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron