Ahoj chci se zeptat je v Praze nejakej dobrej opravar

(Dobré i špatné :-)

Moderátor: Moderátoři

Ahoj chci se zeptat je v Praze nejakej dobrej opravar

Příspěvekod saly80 » pon kvě 28, 2012 19:48

Ahoj je v Praze nejakej fakt dobrej opravar na ziguli co tomu vazne rozumi mam takovy problem jednou za cas mi zacne svitit kontrolka mazani na me 07,motor pry je ale dobry...necham to tyden stat a jezdi to normalne a kontrolka nesviti pak najednou za mesic nebo treba i dva mesice po normalnim jezdeni se rosviti,cidlo meneno a porad to dela,je zajimave ze to prestane svitit nad 1200 otacek...uz jsem stoho na nervy auto pekny ale tohle me fakt moc zlobi...proc to jednou dela a pak zase ne?
saly80
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 10, 2009 09:36
Bydliště: Praha

Re: Ahoj chci se zeptat je v Praze nejakej dobrej opravar

Příspěvekod dmatej » úte kvě 29, 2012 08:16

Co tam leješ za olej? Kdy byl měněn naposledy?
Pokud by problikávala u nějakých 600-700 otáček, bylo by to ok, u 1200 je buď blbý olej, nebo slabší olejové čerpadlo. Nebo jsou někde přicpané kanálky, což se dá řešit pomalu a dlouho, nebo rychle a otravně - první možnost je kupovat správný (nerovná se drahý, to by byla chyba) olej, druhá rozebrat, zkontrolovat, povyměnovat, co je třeba, a složit (k tomu je třeba mít správné nářadí).

Na servisy pozor, pro většinu českých servisů je všechno "škodovka", resp. všechno seřizují a montují jako škodovku (pojede to taky, ale dobře to nebude).
Pražácí ale určitě budou vědět, na koho je spolehnutí ;)
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Re: Ahoj chci se zeptat je v Praze nejakej dobrej opravar

Příspěvekod saly80 » úte kvě 29, 2012 19:59

Ahoj moc dekuju za radu!!!je to muj mazlik jak jinak to rict leju tam castrol gtx15w 40 nic zase tak draheho to uplne neni 700kc 4L samozrejme sehnal sem ho asi za 550kc...jesti je to ucpane tak top vis ze bych to nechal udelat ale presne jak ti rikas jen ten kdo tomu opravdu rozumi pri 800 otackach uz to normalne sviti a tak kolem 1200 to zhasne koukal sem na to...akorat ted stim nepojedu treba tyden a pri 800 to vubec nebude delat vsechno v poradku jako by nic ale zase budu cekat za se to ozve...mam strach abych to nezadrel je to 1.7...normalne predelana s karbecem potrebuju nekho z Prahy nebo okoli kdo by na to mrknul poslech to a rek co a jak....
saly80
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 10, 2009 09:36
Bydliště: Praha

Re: Ahoj chci se zeptat je v Praze nejakej dobrej opravar

Příspěvekod saly80 » úte kvě 29, 2012 20:00

Jo olej jsem menil je to tak mesic
saly80
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 10, 2009 09:36
Bydliště: Praha

POZNÁMKA MODERÁTORA

Příspěvekod Hurikán » úte kvě 29, 2012 20:24

Poznámka moderátora:

1. Nepiš nám tady dvojpříspěvky! Pokud chceš něco dodat, použij funkci UPRAVIT. :idea:

2. Piš jako člověk a ne jako hotentot. Takovouhle nesrozumitelnou hatmatilku tady nikdo luštit nebude.

3. Projdi si tuhle sekci. Zrovna hned nahoře jsou dvě vlákna o servisech v Praze a okolí. Chce to trochu aktivity a ne čekat na informace naservírované na stříbrném podnosu. :?
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Re: Ahoj chci se zeptat je v Praze nejakej dobrej opravar

Příspěvekod dmatej » stř kvě 30, 2012 07:05

Co to je, "normálně předělaná"? Předělaný motor může mít trochu jiné nároky, např. bude třeba držet vyšší otáčky volnoběhu. Záleží na tom, co a jak bylo předěláváno.

Hurikáne, vždycky, když začne někdo takhle vrčet, vybavím si prodavačky, jak musí každému dokola s úsměvem vysvětlovat, proč nemají to či ono a kdy budou. Já vim, je to peklo, psát to pořád dokola ;-)

Jinak Hurikán patrně myslel tohle: viewtopic.php?f=27&t=293
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto).
Uživatelský avatar
dmatej
 
Příspěvky: 2844
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov

Re: Ahoj chci se zeptat je v Praze nejakej dobrej opravar

Příspěvekod saly80 » stř kvě 30, 2012 17:51

Ja se omlouvam ze tu zakladam zrejme co nemam ale tak to jeste neovladam...tak jeste jednou prominte...
Tak ted k ty predelavce:Motor 1500 puvodni vymenen za 1700,ale nemam tam Icko je to udelany s karburatorem jinak asi vse stejne zadne cidla,pocitac co je v 1700i prakticky vsechno mechanicky jako v 1500 ale je to dobry mechanik bohuzel 100km od Prahy tak ze casove spatny se za nim dostat kdyz mohu ja tak zase on nemuze a tak...ale k veci myslim si ze motor usadil dobre mam ho tam asi ,1,5roku a zacalo to delat az ted kdyz jsem stim pres zimu nejel a pak to najednou prestalo a ted po 2 mesicnim jezdeni se to zase rozsvitilo napadlo me rozebrat vanu a vycistit ten kos to sitko s vanou zkusit to jestli tam nekoluje nejakej bordel...jinak moc dekuju za odpovedi a rady!diky!
saly80
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 10, 2009 09:36
Bydliště: Praha

Re: Ahoj chci se zeptat je v Praze nejakej dobrej opravar

Příspěvekod MacGyver » pát čer 01, 2012 09:05

A nemůže být nějaký bordel pod tím přepouštěcím ventilem v olejovém čerpadlu? Byl by tím pádem pořád pootevřený a protékala by skrz něj část oleje zpátky, což by způsobilo nízký tlak v nízkých otáčkách a to hlavně při zahřátém motoru. Mám s tím osobní zkušenost :D. dmatej a kdyby byl přicpaný nějaký kanálek, tak by přeci ale čidlo ukazovalo tlak dobrý ne? Je přeci umístěné na "hlavní tepně", to jen taková špekulace :rolleyes:
Lada 2103 r.v.77 "Hranatá nádhera"
Lada 2107 r.v.86 štrejchnutá tankem
Já chci jenom jezdit. Já CHCI!!! :toothy10:
My Other Car Is A Millennium Falcon
člen Ladaklub ultras
Uživatelský avatar
MacGyver
 
Příspěvky: 1540
Registrován: úte lis 11, 2008 16:59
Bydliště: Plzeň/Prášily

Re: Ahoj chci se zeptat je v Praze nejakej dobrej opravar

Příspěvekod Netopýr » pát čer 01, 2012 10:06

mě jednou (na škodovce :c)) dělalo něco podobného špatné čidlo zkombinované ještě s bublinkou vzduchu právě pod čidlem... taky mi to začalo po výměně oleje :c)

Net.
Optimismus je způsoben nedostatkem informací...
Netopýr
 
Příspěvky: 288
Registrován: úte pro 16, 2008 09:08
Bydliště: Praha


Zpět na Zkušenosti se servisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků