Turecko Istanbul

(Náměty na výlety a dovolené)

Moderátor: Moderátoři

Turecko Istanbul

Příspěvekod tavri » úte úno 18, 2014 21:40

Právě se nacházím přes den v Kartalu a na noc v Pendiku, asi 35-40 km východně od centra Istanbulu (v asijské části) a musím se podělit, kolik tu jezdí Lad. Během hodinové večerní procházky kolem mě projely dvě desíky sedan, dnes ráno jsem viděl další stříbrnou. Dále jsem viděl tři pětidvéřové Samary hatch, 2 felicie pick up, asi 5 Favoritů a jednoho Formana.
Ještě asi deset krabicoidních fiatů alá žigul (asi 124?) s označením si nejsem jistý.
To je ze starých šrotů vše :-) když nepočítám archaické mikrobusy a jeden Rendl předchůdce DACIE.
Jezdí tu spíš novější vozy, samozřejmě ponejvíce Thalie a Fluence. A jezdí se tu dost necivilizovaně, rychle, s troubením a přechody pro chodce jsou k ničemu. Benzín stojí asi 4,60 tureckých lir, což je něco přes 40 Kč (prý 75% tvoří daň)
Most přes Bospor a některé městské dálnice jsou zpoplatněny.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Re: Turecko Istanbul

Příspěvekod Laďuša » úte úno 18, 2014 22:23

Fiatí alá Žigul, nebudou to spíš turecký kopie značky Tofas?
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Turecko Istanbul

Příspěvekod martas » úte úno 18, 2014 23:03

Žigulů jsme v Turecku potkali dost čím víc na východ tím víc, favority, formany, felcky a hafo starejch pežotů a rencků a dalšího možnýho i nemožnýho... Čím víc na západ a velká města tím novější a lepší vozovej park. Stím necivilizovaným ježděním bych moc nesouhlasil, řidiči tam jezdili svižně, člověk musel být ve střehu ale jinak naprosto v pohodě a v klidu, trochu víc se troubí... Dušín může vyprávět jak zablokoval šestiproudou dálnici v Istanbulu v ranní špičce, naprosto v pohodě, turci mu udělali místo, někteří řídili dopravu, roztlačili žigula z kopce na zpátečku a jelo se dál naprosto v pohodě... Tohle udělat v pondělí ráno ve špičce na nuseláku tak hledá auto pod mostem :mrgreen:
Když jsme jeli mi tak byl benzim za 4,2 TRY za čtrnáct dní po cestě zpátky byl za 4,8 TRY což atakovalo hranici 50 Kč.
Dálnice jsou zpoplatněny všechny, platí se úsekově v mýtnicích dobíjecí kartou, za přejezd mostu přes Bospor se platí směrem do asie opačně se neplatí... Dálnice v Turecku jsou excelentní, nádherný a silnice první třídy jsou něco jako naše D1, ale s dokonalým povrchem a zadarmo... Jsem se zasnil :oops:
Lada Niva 21217, Lada Niva 2121
Uživatelský avatar
martas
 
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec

Re: Turecko Istanbul

Příspěvekod dusin » stř úno 19, 2014 10:10

Žigulíků v turecku moc nebylo,podle mně to bylo všechno Tofas.Akoŕt ta shnilá niva,co jsme jí potkali na pláži byla zaručeně lada.zato favoritů a formanů a pickapů škoda tam jezdilo hafo.
S tou dopravou mi to taky nepřišlo až tak zlý,prostě předjíždím,tak troubím.
Ta epizodka z výpadovky z Istambulu byla humorná,ale vyřešená byla asi za 5 minut.Přetlačit auto z prostředa šestiproudý dálnice byla hrǎcka a roztlacit ho potom na zpátěcku do protisměru na stejné šestiproudovce taky :)
Sakra taky sním,už aby sem zase někam vyrazil....
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
Uživatelský avatar
dusin
 
Příspěvky: 1022
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl

Re: Turecko Istanbul

Příspěvekod tavri » stř úno 19, 2014 16:09

Jezdí se tu opravdu rychle, mně z pozice chodce připadne nebezpečné, přebíhají se tu běžně čtyřproudovky s mantinelem, neboť nadchod je daleko... http://goo.gl/maps/IXjfo
Dnes ráno jsem z okna mikrobusu viděl čtvrtou desítku, tentokrát ve stejné barvě jako mám já.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Re: Turecko Istanbul

Příspěvekod Michal Ltm » stř úno 19, 2014 22:01

Laďuša píše:Fiatí alá Žigul, nebudou to spíš turecký kopie značky Tofas?

Potkávali jsme tam toto
Přílohy
Istanbul (681).jpg
Obrázek
Uživatelský avatar
Michal Ltm
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon dub 16, 2012 16:50
Bydliště: Litoměřice

Re: Turecko Istanbul

Příspěvekod tavri » pát úno 21, 2014 16:34

jo to bude ono :-)

suma sumárum, za 4 dny potkáno v oblasti Pendik a Kartal celkem 5 ks 2110. Tu poslední se podařilo vyfotit.
Přílohy
tr1.jpg
tr2.jpg
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Re: Turecko Istanbul

Příspěvekod dusin » pon úno 24, 2014 10:26

2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
Uživatelský avatar
dusin
 
Příspěvky: 1022
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl


Zpět na Zajímavá místa na cestování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků