Bezpečnost na silnici: Retardéry od retardů?

(Podělte se o pěkné i nepěkné příhody ze silnic!)

Moderátor: Moderátoři

Bezpečnost na silnici: Retardéry od retardů?

Příspěvekod jacek » čtv úno 25, 2021 17:36

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/ridic-sanitky-u-brna-skrz-hustou-mlhu-nevidel-celne-vrazil-do-sloupu-40352066

To co tvrdím již roky, musí být jasné i úplnému blbovi, byť s vysokou školou. Extrémní zúžení v kombinaci s nečekaným "uhnutím" silnice (jakpak že to vlastně říká norma o povolených poloměrech zatáček?) je všude časovanou bombou. Ono nesvítí vždycky sluníčko, jezdit se musí i v noci (stačí oslnění protijedoucími xenony), taky bývá liják, mlha či náledí, nebo napadne hafo sněhu. Nebo i ve vzájemné kombinaci. Ale vykládejte to blbovi (nebo blběně, abych byl gender-korektní) za kancelářským stolem. Nevím, co dělá a dělal BESIP, pokud ještě vůbec existuje, že mohlo dojít k šířící se "módě" různých nebezpečných cik-cak šikan. Ten, kdo to prosadil někde nahoře, byl asi podobný "expert" jako ti studentíci v diskuzi pod článkem, nenechte si to ujít! A to jsou ti, kteří mají převzít štafetu řízení různých institucí. No, co z těchhle bezmozků ještě v budoucnu vypadne... Ale když jim sanitka přijede o 5 minut později, jsou chytří jak rádio a řidiče jsou ochotni hnát před soud. Holt dnešní inteligenti. Ještě třeba mohli přidat něco chytrého o brňácích :idea: :lol:

Hezké bylo, když kdesi v Rusku zdokumentovali osazení el.sloupu uprostřed normální silnice, byť s označením, to bylo haló, výsměchu a kritiky od přesně stejných lidí! J.
Uživatelský avatar
jacek
 
Příspěvky: 798
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: Bezpečnost na silnici: Retardéry od retardů?

Příspěvekod Saša » čtv úno 25, 2021 18:17

Jo úředníci . U nás v LTM máme také past na sanitky , né až tak past ale zpomalovací retardér v podobě mini kruháčku kousíček před vjezdem do nemocnice kudy musí projet 99% všech sanitních vozů . Kruháček má tak 3.5m v průměru a saniťáci se ho naučili přeskákat rovně středem přes vyvýšené retardéry . O autobusech nemluvě u těch je to nutnost . Ty ovšem hupy zdolávají mnohem větší ladností .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Saša
 
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Re: Bezpečnost na silnici: Retardéry od retardů?

Příspěvekod valda1971 » čtv úno 25, 2021 19:19

V Žatci udělali loni ostrůvky asi 20-25cm vysoké - do toho vrazit, tak je po autě :twisted:
Prostě hovadiny, ktrých je v Třetí říši stále víc,víc,ví...... :twisted:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7205
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Bezpečnost na silnici: Retardéry od retardů?

Příspěvekod Liftback » čtv úno 25, 2021 20:32

Ako nás to učia? Predvídať, predvídať predvídať,...veštiť veštiť veštiť..ešte nemáte guľu a pomôcky na veštenie? :?
Aktívny úradník je mor, 90% cestárov - ich vedenia a rozhodovania blbec, zhotoviteľ fušer (to vám stačí na dieru záplata 3x do roka) Osádzanie značiek niekde pripomína školkárske ihrisko.
Nebudeme si dvíhať tlak vieme ako to je. Treba ukázať palcom a žalovať toho kto to podpísal a blokovať toho kto dal rozhodnutie veci, nie protestovať a blokovať cestu ako sa aj u nás zase chystajú blokovať nespokojný občania lebo nemajú obchvat Prešova, (hurá blokovať občanov čo zato nemôžu) wtf???
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Bezpečnost na silnici: Retardéry od retardů?

Příspěvekod Luky » čtv úno 25, 2021 22:10

Nepřál bych vám, Brňáci, aby vaši projektanti okoukali současnou pražskou módu a to jest v lepším, teda vlastně méně blbém, případě snižování počtu pruhů a ve více blbém případě zužování jednoho z pruhů kvůli přechodům.
Prvním příkladem je v Práglu ulice Teplárenská, kde jednoduše osadili do silnice takové ty metr vysoké betony do jednoho pruhu a kvůli (myšleno s naprostou vážností) jednotkám chodců denně zúžili komunikaci dá se říci v průmyslové zóně, kde chodců je minimum zato je zde provoz nákladní dopravy a sem tam nějaký osobák a autobus.
Druhým více viditelným a o to více debi...ím příkladem je křižovatka U Plynárny/Záběhlická X Bohdalecká/Chodovská kde ve směru od Spojky na Bohdalec došlo k zúžení levého pruhu tak na cca 2,2m, takže s odřenýma ušima na Octavii v místě, kam se dříve vešli bez problému 2 LKW nebo autobusy a ve směru od Nuslí do Záběhlic vyrostli další ostrůvky "šikovně" natočené odhadem o 30 stupňů mimo úhel přijíždějících aut, takže cokoliv většího míří přesně na auta v protisměru a stáčí se až v půlce křižovatky mezi ostrůvky. Osobně si nepamatuju, kdy naposledy na této křižovatce byl střet s chodcem.

Pro znalejší si dovolím ještě zmínit ulici Nádražní na Smíchově, která byla v rekonstrukci snad rok a půl, cenovka byla v desítkách milionech korun a vzniklo něco, kde běžně auta najíždějí do tramvajového tělesa s kamínkama a dva protijedoucí autobusy se musí míjet rychlostí do 20 km/h při schopných řidičích nebo se na úseku cca 200m prostě pouštět a to je zde ve špičce extrémní provoz který bych střízlivým odhadem určil na 20 linek.

Celkově mi to přijde, že projektanti spolu jezdí chlastat na jednu chatu někam do podhůří, kde nad ránem v oparu z cigár vymýšlejí, během partie mariáše, jak domrvit dopravu v tom a onom městě :roll:
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
Luky
 
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Re: Bezpečnost na silnici: Retardéry od retardů?

Příspěvekod radek mb » pát úno 26, 2021 04:51

Když v Praze dopravě šéfuje ten kokot Dolínek z Asie, tak je to těžký.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Re: Bezpečnost na silnici: Retardéry od retardů?

Příspěvekod Mara » pát úno 26, 2021 12:51

Jo, nad tim lepe nepremyslet, protoze to nejak pochopit nejde. Od Frydlantu k Celadne nacpali taky stredovou hradbu s asi 20cm hranatym obrubnikem. Samozrejme byl hned rozbity. Stare vs. nove cary pruhu vytvorily podivuhodny obrazec, ktery potme a zvlast v mokru je totalne o nicem. Hlavne tam byla desitky let 90ka a nic nevadilo. Par baraku navic a uz je kilometry 70ka.
A vystavba dalnice z FM na NJ byla taky extremne neprehledne znacena s nejruznejsimi pastmi a to i odstranenou mostovkou, kde chybely odrazky (od najezdu nakladaku) a nasledovala dira jak.. Ani Nivou nekdy nestaci jezdit. Snad bronto extrem by bylo resenim :D
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1183
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Bezpečnost na silnici: Retardéry od retardů?

Příspěvekod Dusan » pát úno 26, 2021 14:31

Keby sa jadilo normalne, tak by to tam nemuselo byt.

Lenze kazdy 2hy je sumachr co jazdi adpon 100 namiesto 90 objeha vsade hlava nehlava a v meste aspon 70 80,potom sa netreba cudovat nasledkom
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Bezpečnost na silnici: Retardéry od retardů?

Příspěvekod radek mb » pát úno 26, 2021 14:54

Dusan píše:Keby sa jadilo normalne, tak by to tam nemuselo byt.

Lenze kazdy 2hy je sumachr co jazdi adpon 100 namiesto 90 objeha vsade hlava nehlava a v meste aspon 70 80,potom sa netreba cudovat nasledkom

Na 90 stovkou, to je brutální zločin, to je na trest smrti. Dál se nebudu rozepisovat neb to nemá cenu.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Re: Bezpečnost na silnici: Retardéry od retardů?

Příspěvekod Luděk Musil » pát úno 26, 2021 15:37

Já tedy na 90 jezdím i víc než 90 i víc než 100 :oops: , ale v obci se snažím držet 50 :idea: . A věřte mi, někdy je to dost těžký :cry: .
Ale :!: :!: Zásadně přizpůsobuji svou rychlost stavu a povaze = jedu jen tak rychle jak daleko vidím :idea: .
I když zrovna minulou neděli jsem se toho moc nedržel :oops: . Jel jsem po komunikacích III. třídy v mlze, jak se říká, "na paměť ", protože tu tam znám, jezdím tamtudy pravidelně … . I tak jsem měl větší strach/respekt než obvykle. Na těch cca 20 kilometrech jsem ušetřil možná 2 minuty. S odstupem času přemýšlím, jestli mi to stálo za to :scratch: .
Ono je to spíše zamyšlení nad příspěvkem Dušana.
L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Bezpečnost na silnici: Retardéry od retardů?

Příspěvekod Teepee » pát úno 26, 2021 16:49

Bydlím u silnice a blbů, kteří někam spěchají mám dost plný zuby. A taky mám svou rodinu a rád svůj klid i auto, tak jezdím všude podle limitů.
Je lepší dojet o pět minut později v klidu, než v nervech o dvě minuty dřív.
A protože "občas" někam jezdím, vím, že v republice je
1. nadbytek dopravního značení
2. nadbytek blbců, kteří s tímto značením nakládají.

Jednou, v srpnu 2016 jsem na D1 sotva zastavil před šipkou silničářů, byli špatně označení. Uklidnilo mě, že za chvíli za mnou takhle skončila další dvě auta a ani můj spoluřidič nestačil zareagovat.
A pak jednou, v září 2020, můj 22letý bratranec nalítl do auta silničářů na pražském okruhu s dodávkou a teď má urnu na hřbitově. Jako první byla šipka v jízdním pruhu za náklaďákem a až pak nějaký kužely, kvůli porouchanýmu autu!

Tak nevím, čemu se s tou sanitkou dál divit. A to na to byli v autě taky dva. Hlavně nikdo neumřel.

A rozhodně se nic nezmění! Nikdo se najednou neprobere a nezačne to dělat správně! Ohleduplně. S respektem.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Bezpečnost na silnici: Retardéry od retardů?

Příspěvekod Mara » pát úno 26, 2021 23:39

Musim dodat, ze jsem tim vyse zminenym ostruvkem u Frydlantu cersvě projel a za tmy i husteho snezeni na me uz z dalky blikal oranzovymi lampami a dalo se tomu vyhnout. No je to lepsi, ale tem co orvali to uz stejne pochuti nebude. Stacilo by mozna, kdyby ty patniky nebyly tak destruktivni, ale v nasich podminkach provozu to je mozna zamer jak auto fakt zpomalit.
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1183
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Bezpečnost na silnici: Retardéry od retardů?

Příspěvekod JmJ » sob úno 27, 2021 07:28

Dusan píše:Keby sa jadilo normalne, tak by to tam nemuselo byt.

Lenze kazdy 2hy je sumachr co jazdi adpon 100 namiesto 90 objeha vsade hlava nehlava a v meste aspon 70 80,potom sa netreba cudovat nasledkom


Pane boze... co je ti po tom, kolik kdo jede. Pokud si myslis, ze omezeni zlepsuji bezpecnost dopravy, tak si nasad jedno 100% reseni - nevyjizdej, nevychazej.

At si kazdy jede jak chce, ale nesere tim ostatni a nese zodpovednost za sve ciny. Individualne.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6483
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Bezpečnost na silnici: Retardéry od retardů?

Příspěvekod JmJ » sob úno 27, 2021 07:51

Luděk Musil píše:Já tedy na 90 jezdím i víc než 90 i víc než 100 :oops: , ale v obci se snažím držet 50 :idea: . A věřte mi, někdy je to dost těžký :cry: .
Ale :!: :!: Zásadně přizpůsobuji svou rychlost stavu a povaze = jedu jen tak rychle jak daleko vidím :idea: .
I když zrovna minulou neděli jsem se toho moc nedržel :oops: . Jel jsem po komunikacích III. třídy v mlze, jak se říká, "na paměť ", protože tu tam znám, jezdím tamtudy pravidelně … . I tak jsem měl větší strach/respekt než obvykle. Na těch cca 20 kilometrech jsem ušetřil možná 2 minuty. S odstupem času přemýšlím, jestli mi to stálo za to :scratch: .
Ono je to spíše zamyšlení nad příspěvkem Dušana.
L.


Jizda autem, na kole ci ba lyzich ma u me tu vlastnost, ze kdyz se snazim cilene jet v klidku pomalu a jako ze v pohode, tak velice silne klesa moje pozornost. Ano, je to chyba.

Tedy kdyz sem nucen jet v kolono aut 70 kmh a nesnazit se predjet jen proto, ze jako ze se neslusi predjet 5 aut v kuse, tak se po par minutach pristihnu, ze mam myskenky uplne jinde a ze bych byl schopen ze zadu nabrat toho predemnou.

Na lyzich pri pomale jizde dekam vyrazne vic chyb a na kole projedu krovim.

Tedy jezdim tak, aby situace vyzadovala mou rozumnou pozornost. Okresky co dovoli, coz neznamena, ze musim nutneporusovat predpisy. Nekde staci k pozornosti 70 kmh a v zigulu 50kmh ;-).

V obci 2x obezretne, ale svizne a kde to prehlednost dovoluje, tak horni hranici limitu.

Je mi 40 let, sem zdrav, kombinaci zkusenosti a telesnych schopnosti zrejme na vrcholu ci lehce za. Kazdy to mame jinak. Nekdo nezvlada jet 90 na rovne ceste a jiny vali 130 s klidem, rozvahou a plnou kontrolou. Nekdo umi salto na lyzich a jiny ne. Je nutne se vzajemne tolerovat, nemoralizovay, nevnucovat jinym svuj zivotni nazor, jako ze kam kdo specha, prece 2 minuty nehraji roli atd. (treba ze zcela objektivnich duvodu stiha vlak).

A zkusit si za urcitych podminek ostrejsi jizdu ci proste chovani auta na vode, snehu ci blate, je neco, co muze v budoucnu jen pomoct. Cviceni dela mistra. Kolik zen nikdy ani na dalnici nezkusilo pridat plny plyn? Nebo nekde mimo provoz ostre brzdit? Kolikrat bych rekl, ze to nezkusili ani leckteri panove.

Je potreba zit a nechat zit. Jedu rychle, musim jet ohleduplne, jedu pomalu tak dam prostor tem, kteri jedou rychle...
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6483
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Bezpečnost na silnici: Retardéry od retardů?

Příspěvekod Luděk Musil » sob úno 27, 2021 07:56

JmJ píše:... a nese zodpovednost za sve ciny. Individualne.
A to je problém neboli jádro pudla :idea: .
Pokud nějakej (Schu)machr jede jak prase a Ty kvůli němu havaruješ, tak on je v drtivé většině už v pr...i (rozuměj pryč, daleko) a Tobě zbude vztek, oči pro pláč a rozbitý auto.
Zde jsme trochu odběhli od aktuální témy.
Rozumím zvýšeným prahům v městech, které (zcela logicky) sníží rychlost v dané zóně. Ale ostrůvek, který se před řidičem nenadále objeví - to je prostě nádhera.
L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Další

Zpět na Příhody ze silnic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků