Autobusy a vše okolo - part two

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Re: Autobusy a vše okolo - part two

Příspěvekod Luky » pon pro 21, 2020 18:04

Saša píše:Pokud se dnes podíváte do autobusu na elektriku tak vás musí napadnout jen jedna věc

Ano...proč pro Kristovy rány je dekl cca 30x30 přístupu k elektrice od místa řidiče přímo pod bočním oknem, kterým kvůli prachbídné aerodynamice zatéká nejen při stání a otevřeném okně, ale ve většině busů i za jízdy při nepatrně pootevřeném okně (za deště, to je fakt, abych zase příliš nekřivdil) a u některých kusů i při stání a zavřeném okně (chtělo by se napsat i za slunečného počasí :lol: ). Je podle mě takovým malým zázrakem, že co týden není ve zprávách hořící pražská SORka.

Velmi nedávno přišlo do Prahy několik nových Solarisů Urbino 10,5 a první co mě přaštilo do očí jsou boční pozičky (na 10,5 metru dlouhý maringotce jich je asi 8 ), které blikají zároveň s blinkry :roll: . 9 řidičů z 10 nepochopí o co jde, tím jsem si jistý, takže za mě to je akorát další zbytečná funkce, která se může s...t.

Když tu mám na drátě hned několik lidí, kteří občas servisují busy, co je na některých starších SORKách vývod vzadu na straně motoru, z kterého vycházejí pomalu obláčky jak z tramspkého táboráku? Sem tam to na nějakém echt volítanym kousku je k vidění a hlavně za tmy a chladna to čoudí celkem dost. Na Solarisech nebo Ivecách jsem to nikdy neviděl. Není to proud jako od výfuku, ale opravdu jako z komínku od kamen na chalupě a přijde mi, že ani otáčky a zatížení motoru na průběh dýmu nemá vliv. Co to sakryš je?
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
Luky
 
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Re: Autobusy a vše okolo - part two

Příspěvekod radek mb » pon pro 21, 2020 20:31

Bufík?
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Re: Autobusy a vše okolo - part two

Příspěvekod Teepee » úte pro 22, 2020 08:41

Luky píše:Velmi nedávno přišlo do Prahy několik nových Solarisů Urbino 10,5 a první co mě přaštilo do očí jsou boční pozičky (na 10,5 metru dlouhý maringotce jich je asi 8 ), které blikají zároveň s blinkry :roll: . 9 řidičů z 10 nepochopí o co jde, tím jsem si jistý, takže za mě to je akorát další zbytečná funkce, která se může s...t.
Boční poziční světla jsou v oranžové barvě a mě to přijde jako pěkná blbost už teď, protože nestačí mžikový pohled, jestli to bliká nebo trvale svítí. Nebo je jiný poznávací znamení na rozlišení směrovky od pozičky?

Všiml jsem si obdobného vývodu na T148 a považuji ho za odvětrání motoru. Spolu s loužičkami oleje a nafty od roztřesených holendrů u vstřikovačů, dýmu z komína za kabinou a občasné klapání kardanu, to v noci ve světle ostatních aut u zásahu tvoří nezaměnitelnou atmosféru. :lol:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Autobusy a vše okolo - part two

Příspěvekod zelvotron » úte pro 22, 2020 16:13

Oba můžete mít pravdu, chtělo by to víc indicií :mrgreen:
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Autobusy a vše okolo - part two

Příspěvekod uha2324 » pon čer 21, 2021 22:08

Nevim zda nekdo sleduje akci prebarvovani vozu MHD v Praze. Bude se to tykat autobusu, tramvaji, vlaku...
Nerozumim proc se ma neco menit co funguje a co je hezke. Ani bych se nedivil ze je to jen v zajmu vyprani penez, navrh stal miliony a pretreni vozu je mega prijem pro nekoho na mnoho let. Ale to si jen domyslim, nakonec kdyby byl novy navrh pekny tak me potesi nehlede na finance.
Kazdopadne novy navrh mne prijde silene hnusny a kdyz si predstavim ze vsechny vozidla MHD budou v Praze brzy vypadat dle noveho navrhu, prijde mne to dost smutne. Tohle si Praha nezaslouzi.
Novy barevny navrh mne prijde jakoby ho maloval nejaky divadelni kulisaka stejne jako maluje klauna, vsude kostky a ani to neni symetricke, ani nejsou barvy esteticky prizpusobeny danemu vozidlu, skoro ani neni jasne kde jsou dvere protoze je to pomalovane kostkama jako sasek a nejaky design a ergonomie za tim vubec neni.
Podobne pomalovane vozy MHD jsem uz videl v par nemeckych mestech, takze mne prijde ze to ani neni orginalni napad, spis jen opraskle od sousedu. Myslim ze by jsme si meli zachovat pekny cesky existujici design, opisovat skarede nemecke mesta by byla katastrofa.

Pokud si nekdo mysli to same co ja.muze se zde podepsat do petice, to uz je asi posledni mala sance jak tento hnus zastavit:
https://www.pid-neprebarvovat.cz/
3xVAZ 2103
s Ladou na vecne casy!
Uživatelský avatar
uha2324
 
Příspěvky: 1081
Registrován: čtv led 05, 2012 12:41
Bydliště: Uherske Hradiste

Re: Autobusy a vše okolo - part two

Příspěvekod uha2324 » pon čer 21, 2021 22:27

Trochu jsem hledal na internetu a tady je priklad. Proste nekdo to u nas jen okopiroval a vyinkasoval miliony za designovy navrh:
https://www.rheinbahn.de/unternehmen/fu ... s/3234.JPG

Tohle si Praha fakt nezaslouzi.
3xVAZ 2103
s Ladou na vecne casy!
Uživatelský avatar
uha2324
 
Příspěvky: 1081
Registrován: čtv led 05, 2012 12:41
Bydliště: Uherske Hradiste

Re: Autobusy a vše okolo - part two

Příspěvekod valda1971 » pon čer 21, 2021 23:12

Jo, já to viděl a také se mi to VŮBEC nelíbí....... :(
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7200
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Autobusy a vše okolo - part two

Příspěvekod radek mb » úte čer 22, 2021 04:31

Naopak, právě takový hnus si Praha zaslouží.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Re: Autobusy a vše okolo - part two

Příspěvekod Luděk Musil » úte čer 22, 2021 05:56

Doufám, že ten :cry: design vymyslel někdo z Moravy a tím se pomstil hnedle 2x :idea: . Budete mít co jste (ne)chtěli :D .
Ten návrh mi nedávno "prolétl" před očima (na monitoru) a teda fakt jako nic moc :scratch: :dontknow:
Omlouvám se všem slušným a normálním Pražákům za předchozí větu :oops: . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Autobusy a vše okolo - part two

Příspěvekod Georgius » úte čer 22, 2021 06:31

uha2324 píše:Pokud si nekdo mysli to same co ja.muze se zde podepsat do petice, to uz je asi posledni mala sance jak tento hnus zastavit:
https://www.pid-neprebarvovat.cz/

Je to tam. Jinak bude bezva, když si vedle sebe stoupne pruhavaná tramvaj a stejně pruhovaný bus a něco z toho se rozjede ...
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3998
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Autobusy a vše okolo - part two

Příspěvekod Teepee » úte čer 22, 2021 14:11

No, jenže on ten problém vůbec není v barvičkách :!: Správná pomsta je v něčem úplně jiným.
Jak už nakousl Luďa, odkud kam se obvykle utíká za štěstím? :wink: Následně pak bydlení v zeleni za Prahou v zahradním městečku, s dobrým dopravním spojením do Prahy vlakem či autem! To je to, co v životě opravdu chceš! A zaprděnej starousedlíku, ty se třeba poser. 8)
https://viladumrepublika.cz/
https://revnice.ildevelopment.cz/

A pak už stačí jen dojíždět do Prahy...
Vlakem:
Linka S7 (pro pamětníky trať 171 Beroun Praha) je v rekonstrukci. Po etapách záležitost asi na ještě 6 let. Vlaků PID naobjedná přehršle a tím pádem zpoždění je naprosto běžná věc a na nějaký jízdní řád už nemá cenu spoléhat a koukat! Když jsem začínal jezdit, jezdily vlaky po hodině, ve špičce po půlhodině. Bez zpoždění! Cesta zabrala lehce přes hodinu. Teď jezdí 4 příměstské / hodina, + 2 pendly / hodina z Radotína, k tomu každou hodinu dva poloprázdné rychlíky (Berounka z Plzně + Západní expres z Chebu) k tomu občas Pendolíno, náklad... A k tomu výluky... Cesta tak hodinu a půl až dvě, nikdy nevíš co bude.
Autem:
Bez zdržovaček cesta 45 minut. Jenže, chystá se několikaletá rekonstrukce Barrandovskýho mostu, který je úzkým hrdlem už teď (běžné zdržení +15minut) a do toho teď rozkopali nájezdy na jižní spojku v okolí Skalky, takže se v sousedních Strašnicích dá prostát před křižovatkou taky hodina v koloně!!!
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Autobusy a vše okolo - part two

Příspěvekod JmJ » úte čer 22, 2021 15:56

Co se hraje v praze, je mi celkem u riti, ale ten novy "design" neni nicim zajimavy a vrcholem tedy je, ze neni ani puvodni. To tak nejak popira jeho smysl. Zvlast u PID, ktera sice z ceskeho pohledu muze byt lepsi, ale je jednou z nejlepsich na svete.

Co se tyce vseho toho stehovani, inu kdyz maji lidi dojem, ze pri bydleni na okraji velkeho mesta trhnou stesti, tak jim nezbyva nez hodne toho stesti poprat. Proc to delaji, nevim. Zrova nedavana doba ukazala, kolik prace se da delat na dalku a taky stale nemam ten pocit, ze treba odbornik z libovomneho oboru netouzi po nicem jinem, nez bydlet a oracovat ve velkomeste.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6474
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Předchozí

Zpět na Poklábosme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků