Vlaky

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Vlaky

Příspěvek od Raduz »

DP Praha chtela do reko KT8 drevene sedacky od Skodofky z Plzne ale ta je nevyrabi a prodala by je za nekrestansky prachy tak si DP Praha sehnala sveho vyrobce ovsem pak se zjistilo ze nasi dedove nebyli zadny pitomci (narozdil od dnesnich konstrukteru) a vedeli proc sedacky sice drevene a lakovane ale z latek poskladane byly :idea: proste ta naohybana sedacka z preklizky klouze ..... proto se do soucasnych misto plisovych sedaku-operaku davaji plastove, na prdel tvarovane :mrgreen:

Jinak souhlas s Vodisem zlate ZVIL Plzen :mrgreen:
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4714
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: Vlaky

Příspěvek od plavec »

Raduz píše:DP Praha chtela do reko KT8 drevene sedacky od Skodofky z Plzne ale ta je nevyrabi a prodala by je za nekrestansky prachy tak si DP Praha sehnala sveho vyrobce ovsem pak se zjistilo ze nasi dedove nebyli zadny pitomci (narozdil od dnesnich konstrukteru) a vedeli proc sedacky sice drevene a lakovane ale z latek poskladane byly :idea: proste ta naohybana sedacka z preklizky klouze ..... proto se do soucasnych misto plisovych sedaku-operaku davaji plastove, na prdel tvarovane :mrgreen:

Jinak souhlas s Vodisem zlate ZVIL Plzen :mrgreen:

Ještě, že tam nedali sedačky z velocipédu :lol:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Vlaky

Příspěvek od Raduz »

®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlaky

Příspěvek od Laďuša »

Zas nic moc konkrétního a eště ke všemu tak trochu slovo proti slovu :lol:
Bohužel ani tady jsem se nedozvěděl víc detailů k tomu, na co jsem se tu ptal, viz muj příspěvek ze 24.1. Ale ono je to tak trochu v módě na Škodu dštít síru. Trochu jako na Ladu.

Další věc, která mi celkem irituje, je to dětinský psaní názvu firmy s tim efkem. Radku, doufam, že budeš jezdit na lince B :P
Mimochodem, v pondělí jsem byl na opravě pomocnýho pohonu fungl novýho elfa 471.003 :-)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Crocodile
Příspěvky: 3535
Registrován: pon úno 07, 2011 16:49
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlaky

Příspěvek od Crocodile »

Pantery vyřadit a nasadit klasický rychlíky.....to samý bych udělal s novějšíma tramvajema v českých městech i s tím novějším metrem od siemensu co tam odcházejí ty podvozky....slisovat v nejbližší sběrně autovraků :D
Prostě ty stroje nemají za prvý takový kouzlo, jsou oplastovaný často levnými materiály, tváří se nějak, ale nejsou zrovna útulný. A když mají ještě tolik závad....Ani design se mi nelíbí. Prostě šedej průměr....ani stylový, ani hezký. Něco s tím Laďušo udělej :D Elefant je ještě v některejch věcech dobrej, něco ale taky nic moc v interieru. Pokuď se bavíme o rychlících, jeď někdy ukrajinskými dálkovými vlaky, starý soupravy a jak jsou pěkný...
2101 (1976)
21044 (1999)
2101 (1975)
21044 (1996)
vozík domácí výroby (1984)
MAZ-8114 přívěs (1986)
ЗиЛ-131 (1977)
УАЗ-3151 (1986)

Bylo: 2203 Latvija, 21044, 2107, 2102 , 21044, Skif M1, 21093
Historie: Avtoexport
Vozy: Lada a UAZ
Uživatelský avatar
Honza854
Příspěvky: 413
Registrován: sob úno 21, 2015 19:48
Bydliště: Strančice

Re: Vlaky

Příspěvek od Honza854 »

Omlouvam se, mel jsem praci, moc jsem tu nebyl. Na 380 se odpojuje primo na pasovinach. Tri problemy, jednak se ulamuji chladici zebra TM, dale hori samotne svorkovnice, ktere nelze cistit, protoze jsou nedostupne a za treti odchazeji samotna vinuti TM. Na 471 jsou to prevodovky, kvuli kterym se TM odpojuji, dale praskajici srouby spojeni TM a prevodovky a konecne opet vinuti. Konstrukcnich vad je na obou typech dalsi rada. Nejzavaznejsi je na 380 koncepce pojezdu, ktery vyvolava nejvyssi vodici sily kol v oblouku prurezove mezi ctyrnapravovymi podvozkovymi el. lokomotivami, diky cemuz se proste neda jezdit tak rychle, jak se pozadovalo. Takova vec ale byla odhadnutelna jiz v dobe projekce prostou Heumannovou metodou, ktera se na milimetraku dela uz na strednich skolach. Proto lze vozovy rozvor podvozku lok. 380 chapat jako vylozene skolackou chybu.
LADA 1500 béžové barvy, r. v. 1977, typ 2103
LADA 1500s červené barvy, r. v. 1979, typ 21061 (už bez papírů).
LADA 1500 tmavě modré barvy, r.v.1987, typ 2107
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4714
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: Vlaky

Příspěvek od plavec »

Dotaz pro znalce : Na tutom obrázku - http://lokomotivy.net/zobraz2.php?rada=r810&loko=53509
Vlečka do depa Kačerov jedou ty krabičky po zajímavých kolejích. Proč jsou tam 4 kolejnice (+ ta jedna napájecí pro metro je mi jasná) ? Však metro má stejnej rozchod, ne ? To je potřeba vlaky vest po jiných kolejnicích než soupravy metra ? K čemu to je dobrý ? A tam jsou tedy někde kolejový splítky ?
EDIT :
V Praze mezi depem metra na Kačerově a železniční stanicí Praha – Krč je kolejová splítka tratě metra a železnice (obě o normálním rozchodu, ale osy kolejí jsou proti sobě o 0,5 metru posunuty, neboť napájecí kolejnice metra zasahuje do průjezdního průřezu železnice).
Tak jsem našel tuhle informaci. Čili třeba do stanice metra by se klasickým vlakem dojet nedalo , protože tam překáží to napájení, chápu to tak správně?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Vlaky

Příspěvek od Raduz »

Tak ja se pokusim odpovedet vlecka je zaroven zkusebni kolej a kvuli prujezdnimu profilu nemohou zeleznicni vozy projizdet vedle privodni kolejnice proto je tam tzv.splitka stejnych rozchodu, jeden je pro soupravy metra, to je ten blize k privodni kolejnici a je vybaven vl.zabezpecovacem a druhy je proste vlecka. V soucastne dobe je vlecka dost v provozu, na trase C se mneni koleje, tak se v depu da potkat plosinaky s kolejnicema lozenyma pres dva......
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlaky

Příspěvek od radek mb »

Specálně pro Jardu, Laďušu a také Radůze. Byl jsem v Polici nad Metují v muzeu stavebnice Merkur. MImo jiné tam vystavují velké množství vláčků a vagónků ve velikosti 0. Tak jsem tam něco nafotil, třeba výrobek plzeňské škodovky a také " božskou" cisternu Propans butans.
Přílohy
IMG_20170325_140605.jpg
IMG_20170325_135702.jpg
IMG_20170325_140054.jpg
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Vlaky

Příspěvek od Raduz »

Oni maji Merkurove kolejiste? To kdyz jsem tam byl kdysi tak bylo Ocelove mesto a ruzne modely ze stavebnice ale kolejiste nee, asi se budu muset vydat na vylet :-)
Ten Sestikolak vypada dobre...
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Liftback
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Vlaky

Příspěvek od Liftback »

H čko s parnou a cisternami odpočíva na povale chalupy. set je tuším zakúpený dokonca v Prahe v 80tych rokoch.. .N kove šialenstvo som si sĺúbil na dôchodok .. :)
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7210
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Vlaky

Příspěvek od valda1971 »

Navštívil jsem železniční depozitář NTM v Chomutově, čekal jsem prostě zaprášený depozitář a byl jsem překvapen vlastně krásnou expozicí snad lepší než v NTM na Letné :D (ale dlouho jsem tam nebyl :wink: ) Přehledné - dost místa okolo, výborné popisky, čisto, prosvětlené, relativně "moderní" rotundy. I předměty mimo samotných lokomotiv/vozů - prostě perfektní expozice :wink: Strávil jsem tam 3,5hoďky k plné spokojesti :D Zavzpomínal na doby minulé, kdy byla železnice mým hlavním koníčkem, dost strojů pamatuji v muzejním provozu (dnes nepojízdné), i se dozvěděl pro mne nové informace. Samozřejmě ne vše bylo ve stavu "leštěnek", byly tam (hlavně v pozadí) vozidla před renovací, ale i na to se člověk rád podívá :wink:
Tím, že byl čtvrtek bylo i volno a klid, kdo se chce podívat na foto :

https://valda1971.rajce.idnes.cz/Depozi ... v_7.9.2017
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
palo
Příspěvky: 53
Registrován: pon zář 25, 2017 20:29

Re: Vlaky

Příspěvek od palo »

radek mb píše:Specálně pro Jardu, Laďušu a také Radůze. Byl jsem v Polici nad Metují v muzeu stavebnice Merkur. MImo jiné tam vystavují velké množství vláčků a vagónků ve velikosti 0. Tak jsem tam něco nafotil, třeba výrobek plzeňské škodovky a také " božskou" cisternu Propans butans.

Šesťkolák Škoda nemá chybu. Chystám sa kúpiť model H0, len tak do vitríny.
Lada Vesta 1,6 Luxe
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4714
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: Vlaky

Příspěvek od plavec »

Taková blbost - :-D To je teda hrozná rebélie :-D https://www.youtube.com/watch?v=leZsmVYrzzU
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlaky

Příspěvek od Laďuša »

Tak jsem s Jardou a eště jednim kámošem navštívil tradičně koncem sezóny Lužnou. Kulturu jsme podpořili víceméně taktéž tradiční návštěvou berounskýho pivovaru.
http://ladusa.rajce.idnes.cz/Luzna_u_Ra ... 8.10.2017/
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“