Mikrofony

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Mikrofony

Příspěvekod Marek » sob bře 12, 2022 21:20

Chlapi, obracím se na přítomné s dotazem týkajícím se zpěvových dynamických mikrofonů.

Před časem jsem si koupil v Číně dva padělky mikrofonů Shure SM58. Že to jsou padělky, jsem samozřejmě věděl a předpokládal, že nebudou nic moc. Mám k tomu jeden originál Shure SM48, takže jsem měl možnost to porovnat. Nicméně byl jsem velice překvapen, že rozdíl prakticky není. Jak originál, tak padělky fungují de facto stejně.

Nicméně problém mám. S těmi padělky. Šumí. Po připojení do mixu prostě šumí. A pokud třeba ke kombu použiju Reverb effect krabičku, v reproduktoru houká.
Bylo mi řečeno, že je to proto, že mikrofon je špatně odstíněn a stává se anténou, čímž váže vyšší harmonické k síťovému napájení. Originál mikrofon to samozřejmě nedělá.

Potřeboval bych vědět, kde může být chyba. Předpokládám, že to bude nějaká blbina. Ale zas tolik akustice nerozumím a nevím, kam se vrtnout.

Díky za jakoukoli radu.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Marek
 
Příspěvky: 5267
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Mikrofony

Příspěvekod dusin » úte bře 15, 2022 16:39

Zdar,
řešení existuje ale líbit se ti asi nebude.
Pro toto se používá tzv. DI Box (galvanické oddělení : https://cs.wikipedia.org/wiki/DI-Box ).
Pokud to máš na zpěv, bude to chtít nejlépe aktivní a ten aby za něco stál bude stát víc než originální SM58
Takže se asi buď smíříš s tím šumem(my je používáme taky ale pouze ve zkušebně) a nebo je zahodíš a koupíš originál...
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
Uživatelský avatar
dusin
 
Příspěvky: 1022
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl


Zpět na Poklábosme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků