Válka a protiruské nálady ve společnosti

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvekod vodis » stř bře 02, 2022 12:30

Ja chtel jet v dobnu do Lvova, v kvetnu Charkov a na leto jsem mel zabukovanou dovolenou v Karpatech...

Tak at jsou v poradku preju!!!!
Sněhobílá Samara 21083 r. 1994 - ŽIGADLO! koupeno 10/2009, 16400 - 36142 km, prodáno 26.5.2013
Stříbrná 21102 r. 2003 - Samara EVO! koupeno 5/2011, 15100 - 71109 km, prodáno 28.7.2014
Červená 2105 r. 1990 - Ruda koupeno 4/2013, 58329 - 95400 km, prodáno 7.12.2019
Sněhobílá 2101 r. 1973 - Jáchym koupeno 8/2013, 43740 - 50065 km
a ještě Volha 24
Uživatelský avatar
vodis
 
Příspěvky: 1666
Registrován: stř lis 25, 2009 21:18
Bydliště: Rakovník

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvekod Cory » stř bře 02, 2022 12:39

Makar, aky je rozdiel medzi tym, ked zabija ludi USA a ked zabija ludi Rusko? Tecie ina krv? Inak kričia v agonii ludia, ktori su zabijani USA a ktori su zabijani Rusmi? Rozdielne strieka krv od americkej municie a od ruskej? Ked podla teba zapad zabil na UA 14000ludi, tak Rusi musia zabit na UA dalsich 14000 ludi aby sa vesmir vyrovnal? A co ak zabiju 15000? To bude musiet podla teba zapad tych 1000 dohnat? A ak to schytas ty, alebo tvoja rodina, bude to podla teba ok?

Popravde, zaujima ma tvoje zmyslanie, lebo ja si neviem predstavit, ze ja alebo moja rodina zahynie kvoli tomu, ake vedenie krajiny mame. Ak ak to nedajboze pride k nam, rad by som ta videl ako reagujes pri strelbe a vybuchoch. A inak, aj ludia na UA mali ruske auta a teraz maju hovno.

PS: Napisal som, ze Rusi zabijaju. Opravim sa - zabijaju vojaci. Ak nedajbože dojde k tomu, že zacnu zabijat samotni ludia z vlastneho presvedcenia, vtedy bude velmi ale velmi zle.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvekod radek mb » stř bře 02, 2022 12:46

Myslím, že Makar by Rusy vítal jako osvoboditele Slovenska od zdegenerovaného Západu.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvekod jozfab » stř bře 02, 2022 12:52

radek mb píše:Dotyčný nápis Lada odlepil ne kvůli názoru na ruskou invazi, ale proto, že má obavy, aby někomu neluplo v hlavě a jen kvůli nápisu LADA mu neponičil auto.

Spravne. Auto som si vyberal podla financnych moznosti, stale ho splacam. K Rusku som nikdy nemal nijako vrucny vztah, vyrastol som na skodovkach. Toto je moja prva a posledna lada. Lutujem, ze som svojimi peniazmi prispel agresorom v zabijani nevinych. Makar, je mi ta luto...
Lada Vesta sw cross ICE
Uživatelský avatar
jozfab
 
Příspěvky: 133
Registrován: čtv črc 19, 2018 07:11
Bydliště: Presov

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvekod Georgius » stř bře 02, 2022 12:55

jozfab píše:Lutujem, ze som svojimi peniazmi prispel agresorom v zabijani nevinych.

Můžeš být vklidu, většinu zisku pravděpodobně shrábnul majoritní akcionář, kterým je Renault ;-)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4007
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvekod tajga » stř bře 02, 2022 13:08

Georgius píše:
jozfab píše:Lutujem, ze som svojimi peniazmi prispel agresorom v zabijani nevinych.

Můžeš být vklidu, většinu zisku pravděpodobně shrábnul majoritní akcionář, kterým je Renault ;-)


:D to by bolo vela ludi prekvapenych, keby sa dozvedeli kde vlastne zisky zo vsetkeho co platia, skutocne koncia. Drviva vacsina to vsetko vnima 2D a ciernobielo a pokial sa ich to bytostne nedotyka tak ich to ani nezaujima, uzivaju si svoj konzum.
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvekod tajga » stř bře 02, 2022 13:24

cela tato debata mi pripomina status slovenskej ministerky a politicky. Kto s plnou vaznostou chce naozaj odsudit rusko, nech zavezie ladu na srotovisko a nech si vypne plyn a elektriku. Lebo VCERA napriek vsetkym najvacsim sankciam, embargam na svete a zakazom preletu lietadiel, doletelo z Ruska lietadlo na Slovensko s uranovymi tycami do elektrarne. Aby troli mali elektriku a mohli pisat proti ruske statusy :D
remisova.jpg
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvekod Makar » stř bře 02, 2022 13:36

Cory píše:Makar, aky je rozdiel medzi tym, ked zabija ludi USA a ked zabija ludi Rusko? Tecie ina krv? Inak kričia v agonii ludia, ktori su zabijani USA a ktori su zabijani Rusmi? Rozdielne strieka krv od americkej municie a od ruskej? Ked podla teba zapad zabil na UA 14000ludi, tak Rusi musia zabit na UA dalsich 14000 ludi aby sa vesmir vyrovnal? A co ak zabiju 15000? To bude musiet podla teba zapad tych 1000 dohnat? A ak to schytas ty, alebo tvoja rodina, bude to podla teba ok?

Popravde, zaujima ma tvoje zmyslanie, lebo ja si neviem predstavit, ze ja alebo moja rodina zahynie kvoli tomu, ake vedenie krajiny mame. Ak ak to nedajboze pride k nam, rad by som ta videl ako reagujes pri strelbe a vybuchoch. A inak, aj ludia na UA mali ruske auta a teraz maju hovno.

PS: Napisal som, ze Rusi zabijaju. Opravim sa - zabijaju vojaci. Ak nedajbože dojde k tomu, že zacnu zabijat samotni ludia z vlastneho presvedcenia, vtedy bude velmi ale velmi zle.


Mňa len štve, že tu funguje obrovská propaganda, akí sú zlí Rusi a dobrí Ukrajinci. Tí Ukrajinci napáchali veľa zverstiev!!!
Rusi mali s nimi naozaj veľmi veľkú trpezlivosť. A 8 rokov sa snažili o mierové urovnanie... Ale napriek rôznym Minským dohovorom, Ukrajinci vraždili ďalej :(
Či chcem bojovať? Nie. Písali sme si aj na FB, tak vieš že mám 8 ročnú dcéru, takže bojovať dúfam nebudeme.
Majte sa tu dobre.
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Uživatelský avatar
Makar
 
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvekod MacGyver » stř bře 02, 2022 13:40

Nepsal jsi před chvilkou, že už sem psát nebudeš?
Lada 2103 r.v.77 "Hranatá nádhera"
Lada 2107 r.v.86 štrejchnutá tankem
Já chci jenom jezdit. Já CHCI!!! :toothy10:
My Other Car Is A Millennium Falcon
člen Ladaklub ultras
Uživatelský avatar
MacGyver
 
Příspěvky: 1540
Registrován: úte lis 11, 2008 16:59
Bydliště: Plzeň/Prášily

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvekod Luděk Musil » stř bře 02, 2022 13:49

Makar píše:… . A 8 rokov sa snažili o mierové urovnanie... .
Aha :idea:
Takže seberu sousedovi traktor a zaberu kus pole, 8 let jej budu přesvědčovat o tom, že je to tak správně a v pořádku a pak se znovu, ve jménu smutku traktoru po osiřelém nářadí a vlečce, vydám znovu k sousedovi pro to nářadí a při té příležitosti i kus dalšího pole, protože nač bych ten traktor měl ???
L.
PS: na tohle nemám sílu, končím
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvekod tajga » stř bře 02, 2022 14:03

tak ako sa bude bojovat proti ruskym agresorom a okupantom ? :D pani ministerka vyzvala ze si mame vypnut plyn a netankovat rusku naftu a chodit peso. Kolky ludia z celeho statu to urobili na jej podnet. tipujem dvaja ? Europa je zvyknuta na konzum a pohodlie a rusi to vedia. Statusiky vypisovat, klikat na vlajocky a smajliky, to ano ale nieco urobit proti agresorovi to uz nie. Nikto nezavezie Ladu na srotovisko, kazdy si bude kurit dalej plynom a chodit tankovat predrazeny benzin. Vojny bezia nonstop, len boli doteraz od nas tisice kilometrov daleko. Dokedy to neexploduje par sto metrou nad hlavou nikto ani zadok nedvihne zo stolicky.
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvekod valda1971 » stř bře 02, 2022 16:32

Dnes jsem byl za mamkou, Priora stála u tří obchoďáků a pak na sídlišti a nic se jí naštěstí nestalo. Jen u jednoho krámu zpomalil chlap v recku a koukal na ní, ale spíš z důvodu, že to ještě neviděl :)
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7205
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvekod zelvotron » stř bře 02, 2022 16:49

Zatím spolíhám na to, že takový obskurní stroje jako desítková řada na první pohled běžněj smrtelník ani neidentifikuje a dál na to že v dnešní době spousta těch trotlů co by se chtěla vyřádit na autě jen za zemi původu aniž by k tomu měla další důvod, tak ani neví co Lada je. V nejhorším bych musel začít shánět nápis a znáček Bogdan což ovšem zní víc rusky než lada, tak je otázka jestli by to nebylo paradoxně kontraproduktivní.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvekod dandy » stř bře 02, 2022 22:46

Osobne si myslím, že nám nikto rozbíjať autá na ulici nebude. Aspoň nie tie novšie, veľa ľudí ani nevie, že Lada stále funguje (aj vďaka Putinovi - štátne dotácie, osobná reklama...) a že sa dokonca aj v Európe predáva. Horšie to vidím (minimálne dočasne) s dovozom náhradných dielov a spôsobom platby za ne.
Ako to vidím ja (nikomu svoj názor nevnucujem):
Nie som historik, ale zdá sa mi, že si málokto uvedomuje, že animozita medzi Ukrajincami a Rusmi je stáročná, ešte z čias Krymskej vojny v polovici 19-teho storočia a rozpadu Osmanskej ríše. Všetko potom vyvrcholilo boľševickou revolúciou, vznikom ZSSR a Stalinom nariadeným hladomorom v tridsiatych rokoch. A ani po 2 sv.vojne sa Ukrajinci a Rusi moc nemuseli. Putin je presvedčený komunista, bývalý špičkový agent KGB (pôsobil napr. v USA a NDR) a do ruskej histórie sa chce zapísať veľkými písmenami. Keby vedel ako, tak asi nanovo vytvorí všemocný ZSSR... Jeho politika zasahuje do vnútorných záležitostí Gruzínska, Azerbajdžanu, Moldavska... Ukrajiny.
Putinovské Rusko potrebuje poslušnú Ukrajinu. Všimol si niekto kde sa najviac bojuje a vlastne o čo? Kyjev, Charkov, Donecká oblasť. Kyjev je najväčšie a "vládne" mesto, ale je tam aj fabrika Antonova. Putin má cca 2/3 An122 a 124 dlhodobo uzemnené, lebo od 2014 nemá dodávky náhradných dielov. V Charkove sa vyrábajú tanky T72 (armata a T80 sú drahé, servisne náročné a tak nakupovali T72). Donecká oblasť je zaujímavá špecializovaným hutníctvom, výrobou motorov, prevodov a zadných rotorov do vrtuľníkov Mi a hlavne najväčším suchým dokom na území bývalého ZSSR...

Bratom Kličkovcom držím palce a pevne verím, že Ukrajina odolá a v najbližších voľbách si Rusi lepšie zvolia.
Myslime pozitívne
Nikita II, 1974
Nasťa 2016

chatka 12 forever
člen LKCS
Uživatelský avatar
dandy
 
Příspěvky: 873
Registrován: pon pro 25, 2006 16:45
Bydliště: Bratislava

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvekod tajga » čtv bře 03, 2022 00:19

dandy píše:Osobne si myslím, že nám nikto rozbíjať autá na ulici nebude. Aspoň nie tie novšie, veľa ľudí ani nevie, že Lada stále funguje (aj vďaka Putinovi - štátne dotácie, osobná reklama...) a že sa dokonca aj v Európe predáva. Horšie to vidím (minimálne dočasne) s dovozom náhradných dielov a spôsobom platby za ne.
Ako to vidím ja (nikomu svoj názor nevnucujem):
Nie som historik, ale zdá sa mi, že si málokto uvedomuje, že animozita medzi Ukrajincami a Rusmi je stáročná, ešte z čias Krymskej vojny v polovici 19-teho storočia a rozpadu Osmanskej ríše. Všetko potom vyvrcholilo boľševickou revolúciou, vznikom ZSSR a Stalinom nariadeným hladomorom v tridsiatych rokoch. A ani po 2 sv.vojne sa Ukrajinci a Rusi moc nemuseli. Putin je presvedčený komunista, bývalý špičkový agent KGB (pôsobil napr. v USA a NDR) a do ruskej histórie sa chce zapísať veľkými písmenami. Keby vedel ako, tak asi nanovo vytvorí všemocný ZSSR... Jeho politika zasahuje do vnútorných záležitostí Gruzínska, Azerbajdžanu, Moldavska... Ukrajiny.
Putinovské Rusko potrebuje poslušnú Ukrajinu. Všimol si niekto kde sa najviac bojuje a vlastne o čo? Kyjev, Charkov, Donecká oblasť. Kyjev je najväčšie a "vládne" mesto, ale je tam aj fabrika Antonova. Putin má cca 2/3 An122 a 124 dlhodobo uzemnené, lebo od 2014 nemá dodávky náhradných dielov. V Charkove sa vyrábajú tanky T72 (armata a T80 sú drahé, servisne náročné a tak nakupovali T72). Donecká oblasť je zaujímavá špecializovaným hutníctvom, výrobou motorov, prevodov a zadných rotorov do vrtuľníkov Mi a hlavne najväčším suchým dokom na území bývalého ZSSR...

Bratom Kličkovcom držím palce a pevne verím, že Ukrajina odolá a v najbližších voľbách si Rusi lepšie zvolia.
Myslime pozitívne


konecne rozumny prispevok. Dok na stavbu lodi, ten obsadili hned nazaciatku. Hned presmerovali aj kanaly z riek na krym uz tam znova tecie voda , lebo ukrainci to samozrejme zahatili. V Zaporozi vyrabaju motory do MI helikopter, ktore nemohli tym padom predavat. 1. marca Zelenskyj zrusil vizum pre zahranicnych vojakov, europa aj amerika navaza nove zbrane, navozia tam osvedcenych zoldakov z albanska, lybie, iraku co idu 50USD/den tak sa lahko moze stat ze sa to tam zvrhne na partizansku vojnu a pridu na rad ine zbrane. Prestane sa brat ohlad na civilistov uz uplne. a to je len krok od toho aby sa zapojilo NATO a nase klobuky odfukne pekne daleko. Nikto si to nezela, ale historia potvrdzuje ze ani minule svetove vojny si nikto z ludi nezelal a vypukli.
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

PředchozíDalší

Zpět na Poklábosme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 0 návštevníků