Válka a protiruské nálady ve společnosti

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Jan Vaníček
Příspěvky: 1098
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od Jan Vaníček »

Jedná se sice řekněme o politické téma, ale ve velmi akademické "rovině". Pokud to tak zůstane, netřeba to mazat.
Jak to napsat. Já tu situaci prožívám dost emočně a nelíbí se mi. Z pohledu člověka, který má řekněme jen jednu stranu pohledu danou západními médii, budu věřit (na rozdíl od jiných zahraničních operací USA), že to je ten skutečný pohled. Nesnáším agresory, ať jsou odkudkoliv a modlím se za Ukrajince a akceptuji to, že se mi a mé rodině díky sankcím a protisankcím výrazně změní. Tím to politické téma ukončím a přejdu k autu.
Ve svém nitru to již pár dní řeším a není mi z toho dobře. Vím, že auto za nic nemůže, mám ho rád, ale tak nějak mám aktuálně problém s ním vyjet (ještě že tam je metr sněhu, což je problém druhý :). Snad to v průběhu roku odezní. Má 06 je srdeční a i kdybych ji měl na nějakou dobu odstavit, zůstaneme spolu ještě dlouho. Naštěstí je to veterán a nemusím s ní jezdit. Mít Ladu na běžné ježdění, asi bych měl strach ji někde odstavit, byť hodně lidí, pokud by tam nebyl nápis, nepozná, oč jde. Nebo tam dát znak Renaultu :):) ?
Co zítra udělám je to, že ještě nakoupím balík dílů, které ještě mohu teoreticky potřebovat, protože pokud z toho vyjdeme ve zdraví, přijde nouze ... . Ještě že mne otec vychovával v době Mototechny a na naše vozy (Fiat a Lada) se musely kupovat díly do zásoby, když byly. Honza
Uživatelský avatar
Liftback
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od Liftback »

No sme tam kde sme boli po skončení druje svetovej vojny a zo Slovenska sa stane asi druhá " Berlínska hranica " verím, že len studenej vojny, je mi ĺúto aj Ukrajiny aj Ruska ktoré sa za pár dní posunulo o 80 rokov dozadu. Pravdepodobne treba čakať nie tisíce ale milióny skutočných utečencov... postrehol som že už sú na hranici s Ubľou aj pomocníci z Čiech..
Autom chodím opatrne, ale na východe Slovenska je to myslím bezpečné, pre istotu parkujem v práznych častiach parkovísk a asi začnem chodiť do obchodov podvečer (žartom) :rolleyes: :wink:
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od radek mb »

Mnozí z Vás mě znají osobně, přeci jen se pohybuji v Ladaklubu už notnou dobu. Také mnoho z Vás ví, že moje manželka je z Ukrajiny, přesněji řečeno přímo z hlavního města, Kyjeva. Čili tento konflikt se nás dotýká bytostně. V Kyjevě máme manželčiny příbuzné, včetně její maminky, která tam žije sama. To, co prožíváme nyní, bych nikomu nepřál. Nejsme odkázaní pouze na to, co vidíme v televizi, nýbrž i na zprávy přímo z Kyjeva. Jejich hlavní pocity? Nejistota, beznaděj, zklamání a strach. Natálky bratranci jsou už v kasárnách, byli mobilizováni.
Osobně jsem se dříve mohl počítat za příznivce Ruska i Putina. To už nemůžu, a ani nechci. Naopak jsem překvapen přístupem lidí v ČR, kteří jako vždy, když jde do tuhého, projevili solidaritu s Ukrajinou a Ukrajinci, kteří, upřímně řečeno, nebyli tou nejoblíbenější národnostní menšinou u nás. Je vidět, že cizí neštěstí nás nenechává chladnými a lhostejnými. Mnoho lidí mi napsalo, že pokud budu potřebovat, poskytnou ubytování někomu z Natálčina příbuzenstva, včetně lidí z Ladaklubu. Za to jim děkuji.
Nyní už se jen modlím za mír!
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7213
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od valda1971 »

radek mb píše: Osobně jsem se dříve mohl počítat za příznivce Ruska i Putina. To už nemůžu, a ani nechci.
Radku nápodobně :wink:
Jinak moje dnešní poznatky ohledě VAZidel :
https://forum.ladaklub.com/viewtopic.ph ... 62#p524062
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od Laďuša »

Bohužel obavy jsou na místě, kamarádovi z KT (je tu taky registrován, ale moc sem nechodí) vysklili na 2101 okno.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7213
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od valda1971 »

Laďuša píše:Bohužel obavy jsou na místě
To jistě. Je fakt, že já nikde s 2101 nestál (mimo focení). Ve středu jedu mamce do Žatce nakoupit, to bude Priora stát sama u obchoďáků, tak snad to bude OK......
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od Laďuša »

Prioru tuty lobotomistí nepoznají :D
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Georgius
Příspěvky: 4008
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od Georgius »

Laďuša píše:Bohužel obavy jsou na místě, kamarádovi z KT (je tu taky registrován, ale moc sem nechodí) vysklili na 2101 okno.
Ty mne děsíš, ale taky si říkám, že ve Vestě snad primitivové Ladu nepoznají ...
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od Marťas »

radek mb píše:Mnozí z Vás mě znají osobně, přeci jen se pohybuji v Ladaklubu už notnou dobu. Také mnoho z Vás ví, že moje manželka je z Ukrajiny, přesněji řečeno přímo z hlavního města, Kyjeva. Čili tento konflikt se nás dotýká bytostně. V Kyjevě máme manželčiny příbuzné, včetně její maminky, která tam žije sama. To, co prožíváme nyní, bych nikomu nepřál. Nejsme odkázaní pouze na to, co vidíme v televizi, nýbrž i na zprávy přímo z Kyjeva. Jejich hlavní pocity? Nejistota, beznaděj, zklamání a strach. Natálky bratranci jsou už v kasárnách, byli mobilizováni.
Osobně jsem se dříve mohl počítat za příznivce Ruska i Putina. To už nemůžu, a ani nechci. Naopak jsem překvapen přístupem lidí v ČR, kteří jako vždy, když jde do tuhého, projevili solidaritu s Ukrajinou a Ukrajinci, kteří, upřímně řečeno, nebyli tou nejoblíbenější národnostní menšinou u nás. Je vidět, že cizí neštěstí nás nenechává chladnými a lhostejnými. Mnoho lidí mi napsalo, že pokud budu potřebovat, poskytnou ubytování někomu z Natálčina příbuzenstva, včetně lidí z Ladaklubu. Za to jim děkuji.
Nyní už se jen modlím za mír!
Radku na vás jsem za tu dobu hodněkrát myslel, přeji Natálčině rodině jen to nejlepší, pevné nervy, hodně sil a ať to hlavně brzo skončí.

O auto jsem do teď strach neměl, o 2101 si polovina lidí pod třicet myslí, že je to Trabant a starší už snad mají nějakou úroveň :twisted:
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
jozfab
Příspěvky: 133
Registrován: čtv črc 19, 2018 07:11
Bydliště: Presov

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od jozfab »

Ja dnes radsej takto. Prevencia pred hlupostou...
Přílohy
Lada2.jpg
Lada1.jpg
Lada Vesta sw cross ICE
Dusan
Příspěvky: 3872
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od Dusan »

Aku teplotu si pouzil?
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7213
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od valda1971 »

jozfab píše:Ja dnes radsej takto. Prevencia pred hlupostou...
Jak se dovede situace obrátit - před pár dny nás zájem o naše VAZidla těšil a nyní toto :cry:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
FOMA
Příspěvky: 2178
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od FOMA »

Vše je vždy a všude pouze relativní :roll:
Lada 21061(1986) 1986-2008(198 000km)
Lada 21113(2001) 2008-nyní
Ford Fusion 1.4 16v 2012-nyní
Lada Vesta SW Cross (Bastion) 2019 -nyní
Lada 21120(2004) (Rozmar) 2023 - nyní

Lada = Levné A Dobré Auto
Uživatelský avatar
jozfab
Příspěvky: 133
Registrován: čtv črc 19, 2018 07:11
Bydliště: Presov

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od jozfab »

Dusan píše:Aku teplotu si pouzil?
Nieco medzi 60,4 az 68,2°C.
Lada Vesta sw cross ICE
Dusan
Příspěvky: 3872
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od Dusan »

Dik
Zamčeno

Zpět na „Poklábosme“