STK a příprava na ni v Praze

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Re: STK a příprava na ni v Praze

Příspěvekod valda1971 » pon srp 30, 2021 11:07

Luděk Musil píše:......, že to mám od svého pracoviště cca 500 metrů.
L.

To je pak paráda :) Jenže většinou by se to takto dalo řešit jen s ochotným kamarádem a jeho povozem.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7199
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: STK a příprava na ni v Praze

Příspěvekod Sid » pon srp 30, 2021 20:06

Georgius píše:Tak mně nejde o shovívavost, Vesta by měla být cajk, ale o to, aby technik řekl "Jé, Lada" a né "Fúúúj, ruský auto, to musím na něco vyhodit abych se měl s čím pochluvbit večer v hospodě"


Niekedy je s naväzovaním komunikácie problém. Vestu som naživo ani nevidel, ešte sa mi nedostala na kontrolu, tak sa neviem vyjadriť, ako to ide. No jednu ladu s predným pohonom z roku 2005 som už meral, no bola to perla. Po pripojení nenadviazalo spojenie. Keďže niektoré tieto prelomové ročníky ( benzínové vozy vyrobené/po prvý krát prihlásenè od 1.1.2005 sa už meraju’ ako RKat OBD) mávajú problém s nadviazaním komunikácie naprieč všetkými značkami, hneď som šiel popátrať do online databázy technickej služby emisnej kontroly , či k tomuto modelu nebude vyrobené nieaké metodické usmernenie, na základe ktorého by som mohol dané vozidlo zmerať iným spôsobom. Nič take’ nebolo. Skúsil som opakovane nadviazať niekoľkokrát a bez výsledku. Nakoľko to bolo na “dlhej strede”, čiže už takmer vo večerných hodinách, na “hotline” technickej služby sa mi dovolať nepodarilo. Tak som skúsil prejsť z meracieho pri’stroja BOSCH na vedľajšiu linku, kde je prístroj AVL. Tam som na druhy’ pokus spojenie naviazal a emisnú kontrolu nameral. Avšak ak by sme mali všetky prístroje len BOSCH, ako napr. u konkurencie, muselo by sa to ukončiť ako nespôsobilé. Nebolo by iné riešenie.
Podobne som mal problém s jednou jedinou Fábiou r.v. 2014 s LPG. Štandardne bezproblémovo idú všetky aj na BOSCH aj na AVL. Len tá jediná jednoducho s BOSCH-kou nekomunikovala. Obdobne aj Hondy po r.v. 2015. Tie si’ce komunikáciu nadviažu, no neprenášajú údaj o teplote. Na AVL bez problému. A zas novšie modely FIAT 500 nechcu’ nadviazať komunikáciu s AVL, ale na BOSCH bez problému.
Takže niekedy to s “exotickými” modelmi ide ťažšie. Ale dá sa si s tým poradiť 8) Len sa toho netreba báť.
Sid
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: STK a příprava na ni v Praze

Příspěvekod Křečík Barbuška » úte srp 31, 2021 05:05

Nezpusobile vozidlo diky nezpusobilosti elementu ME :-) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11022
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: STK a příprava na ni v Praze

Příspěvekod Teepee » stř zář 01, 2021 07:42

Georgius píše:Tak to zní rozumně, "příjem bez objednání" znamená, že se tam 7:15 objevím a existuje reálná šance že třeba v 8:30 odjedu ? Jak jsem psal, nemám s tím zkušenosti, tak se blbě ptám, aby to nebyla akce na 6 hodin ...
Jezdím tam buď na 6:00-6:15, abych byl mezi prvními a nebo se dá vysledovat, že po ranní vlně je tam kolem 8:30 o dost klidněji. Jednou se mi pak podařilo zeptat se cestou z práce asi v 15:00 jestli to ještě dnes dáme a Octavie měla svou druhou STK za chvíli hotovou i neumytá. Ale jestli měří emise na Vestu, to teda nevím, co tam předem zavolat a zeptat se jestli se na ní "cejtěj"?

Panthymaeus (Honza) píše:To je ta Tatra, která teď už pár týdnů stojí u SDH v Řepích? Přes plot vypadala hodně pěkně. Nedala by se někdy domluvit prohlídka? :D
Ne to není ona, přivezli jsme si jí do Řevnic 21.8.2021 a je schovaná v garáži. Pokud chceš prohlídku, 18.9.2021 je v Řevnicích na náměstí Majáles a oslavy 125 let založení sboru, to tam budeme mít jak naší stávající, tak tuhle připravovanou.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Předchozí

Zpět na Poklábosme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků