Životní sen

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Marek
Příspěvky: 5267
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Životní sen

Příspěvek od Marek »

Kdyby u nás nebyli kuřáci, wochlastové a šoféři, z čeho bychom plnili státní kasu, si říkám......


Tak to vypadá, že na naší cestu nejspíš budeme tři. Krom již zmíněného kamaráda kytaristy jsem ještě oslovil kamaráda banjistu, co se mnou kdysi začínal s muzikou a dnes patří k jedněm z nejlepších bluegrassových muzikantů u nás. Prý rád pojede.

Tak mi ještě zbývá (pokud bych na tu cestu místo kytary vzal basu) oslovit solidního houslistu a mandolinistu a jsme komplet bluegrass band :-D.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Životní sen

Příspěvek od zelvotron »

Pokud tam pojedeš na nějaký tři neděle nebo měsíc, tak bych o nějakým kupování auta vůbec neuvažoval, byť to může bejt asi i výrazně levnější než půjčovný, ale taky daleko větší omrd a riziko kor dyž tam budeš prvně. S půjčovnou přiletíš vyzvedneš auto rovnou na letišti nebo si pro tebe přijedou, to samý při odevzdání. Vlastní auto tam shánět, kupovat a pak prodávat, řešit nějaký pojistky a přepisy, předtím a potom cestovat MHD nebo taxíkama a ztrácíš tim drahocenej čas kerej tam seš kvůli tomu abys ušetřil (ono dybys chtěl co nejvíc ušetřit, tak zůstaneš doma :) ) a to nemluvim o nějakým problému s autem pak apod., samozřejmě i s půjčovnou může nastat problém, ale přeci jen to riziko je daleko menší.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Marek
Příspěvky: 5267
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Životní sen

Příspěvek od Marek »

Nad takovou možností jsem vůbec neuvažoval.

Ctirad, ten druhý kamarád banjista, psal, že jeho hlavním cílem by bylo podívat se na IBMA, což je největší bluegrassový festival v USA a obvykle se koná koncem září nebo začátkem října každoročně v Nashville TN. Což zhruba je doba, kdy bych se tam chtěl podívat (optimální měsíc pro návštěvu těchto krajů je říjen, jinak se tam našinec usmaží). Takže bychom mohli všichni potenciální účastníci spojit příjemné s užitečným.

Uvidíme..... Nejbližší reálný termín uskutečnění této akce pro mě je podzim 2023. Dřív to nedám finančně. Ještě rok a půl budu platit úvěr na auta. Takže teprve poté můžu zkusit dávat nějaké peníze stranou. A nevěřím, že mi na to střádání bude stačit rok. Spíš dva. Proto 2023. Ale kdo ví, co bude. Teď zase straší recesí, budoucnost nejistá.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“