Dovolená s malými techniky

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Dovolená s malými techniky

Příspěvekod premek.fadrny » stř dub 24, 2019 13:52

Ahoj Ladisti
tak že za zeptání nic nedám, a jelikož jsme tu z různých koutů, tak se zeptám.
Plánujeme o prázdninách někam vyrazit s dětmi, jelikož to jsou dva technicky orientovaní kluci 4 a 9let, tak třeba minulý rok jsme byli týden v okolí Berouna, navštívili jsme do různé lomy a doly, hrady, opevnění, rozhledny... to nás bavilo.
Letos bych zase podnikl něco podobného, potřeboval bych nějaké tipy, jestli v okolí víte o nějakých zajímavostech, které jsou ideálně ve vzdálenostech tak po 20km, tak aby nám děti nestihli v autě zlobit a potřebujeme aby to bylo co nejvíce kontaktní, bez závor a dalo se toho co nejvíc osahat
Co mě napadlo:
- třeba v Kunovicích je letecké muzeum "bez plotů", 50km je vzdálený Vyškov s dinoparkem, asi by stál za pozornost Baťův plavební kanál... ?
- přemýšleli jsme nad Plzní, dinopark, letecké muzeum... ?
- severní Čechy - povrchové doly, infocentrum elektrárny Ledvice... ?

Co ještě, co myslíte?
Uživatelský avatar
premek.fadrny
 
Příspěvky: 389
Registrován: stř zář 16, 2015 13:15
Bydliště: Dlouhoňovice - Žamberk

Re: Dovolená s malými techniky

Příspěvekod JmJ » stř dub 24, 2019 15:48

Kunovicke muzeum primo neznam, asi bych se tam sam mel podivat ;-). Batuv kanal neni spatna vec, da se jet kolem na kole, nebo navstivit jen par zajimavejsich mist (krizeni kanalu s rekou moravou, krizeni s potokem nebo vyklopnik vagonu) a samozrejme se po nem da i plout na nejakych pucenych plavidlech. Dinopark vyskov - neumim posoudit pro dnesni decka, podle me je to kravina a dycky byla ;-). Nedaleko Kunovic je par zajimavych veci netechnickeho razu - hrad Buchlov, archeo skanzen Modra a moznosti vlezt do skleneho tunelu v rybniku nebo hrad Cimburk. Da se omrknou zbytky batovy dalnice - prolezt podchody a propustky uprostred lesa, zbytky mostu atd. Samozrejme tu mame Kromeriz, kde teda techniky moc neni, asi jen nejstarsi Foucaultovo kyvadlo v CR, ale jinak zahrady a zamek stoji celkem za videni. Nekdy z kraje prazdnin byva v holesove vystava auta. Nedaleko je moravsky kras, tedy macocha a spousta dalsich jeskyni a taky lom s moznosti vyzkouset si lezeni po feratach. Kdyz me neco vic napadne, dam vedet.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Dovolená s malými techniky

Příspěvekod Laďuša » stř dub 24, 2019 16:38

V Kunovicích je to docela fajn, před pár lety jsem tam byl, asi do dvouch letadel se smělo a u dalších byly schůdky, aby bylo vidět do kokpitu.
Pěkný je v Brně je muzeum Zetoru, tam se do traktorů smí lézt. Já bych to teda ale hned zakázal, protože když jsem viděl, jak se k tomu děti chovají (rajblujou každou pákou, všim kroutí atd.), tak mi z toho bylo smutno.
Ono se toho po republice najde dost.
Ale k tej Plzni:
Dinopark nevim, za mýho mládí to nebylo a teď mi to nepříde jako kdovíco, ale asi se jenom neumim vcítit do dítěte s přírodníma zájmama. Určitě některý budou nadšený.
Letecký muzeum - tim je zřejmě myšlenej Air park ve Zruči. Vypadá to jako vrakoviště, já jsem vevnitř nikdy nebyl, ta nevim, jak moc se exponáty smí prolejzat. To by asi věděl MacGyver.
Ale jako jednoznačnou špic pro zvídavý dítka i dospělý bych rozhodně uved Techmánii - zábava, kterou si musíte vyzkoušet na vlastní kůži, den na návštěvu je skoro málo.
A pak taky třeba pivovar Prazdroj, že ano :lol:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Dovolená s malými techniky

Příspěvekod valda1971 » stř dub 24, 2019 16:50

Přemku jak píšeš o Severu. Ano, infocentrum ELE Ledvice funguje i s rozhlednou odkud ty doly vidět můžete, ale do nich se nedostanete. Pak je ta díra pěkně vidět ze zámku Jezeří. V Litvínově je menší muzeum aut a všeho možného z poválečné doby, v Chomutově bych doporučil depozitář NTM - železnice. Z netechnických památek je pěkný klášter v Oseku a blízko je Duchcov se zámkem. V Zubrnicích zachráněná lokálka s malým muzeem a možností jet v Hurvínkovi - M131.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7205
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Dovolená s malými techniky

Příspěvekod Jimmi » stř dub 24, 2019 20:21

Zkus tohle:
http://www.muzeumnostalgie.cz/
Minulý víkend jsme tam byli a fakt nářez 8)
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Uživatelský avatar
Jimmi
 
Příspěvky: 1528
Registrován: pon čer 12, 2006 15:41
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Dovolená s malými techniky

Příspěvekod Luděk Musil » čtv dub 25, 2019 05:54

Sice jsi nezmínil Brno, ale krom muzea Zetoru (zde: 49.1995269N, 16.6719689E + http://www.zetorgallery.cz ), což je tak na hodinku - dvě, bych vřele doporučil Technické muzeum v Brně (zde: 49.2282058N, 16.5815361E + http://www.technicalmuseum.cz ). Tam strávíš klidně celej den. Navíc je ve vrchním patře taková "galerie" pro děti s různými exponáty, se kterými se dá i "pracovat". Maně si vzpomínat na čtyřhranný kola, který se dokážou otáčet/jet aniž by to drncalo :D . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Dovolená s malými techniky

Příspěvekod JmJ » čtv dub 25, 2019 07:56

Technicke muzeum brno urcite nevynechat. Par aut, letecke motory, turbiny, parni stroje, telefony, televize, historie pocitacu (od analogu po dnesni PC, mainframey, 8bity...), elektronove mikroskopy a pry jsou venku i nejaky stihacky, ale na to sme nemeli naposledy cas.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Dovolená s malými techniky

Příspěvekod valda1971 » čtv dub 25, 2019 09:35

Jimmi píše:Zkus tohle:
http://www.muzeumnostalgie.cz/
Minulý víkend jsme tam byli a fakt nářez 8)

Můžeš napsat kde to je a popř. kontakt ? Na těch jejich stránkách nic takového není :( a šmejdit po ksichtoknize se mi nechce. 1.5. v Terezíně budeme, že by se nás tam pár podívalo :wink:
EDIT: Tak jsem to našel jinou cestou, je to Pod Hradbami 390, tel 603 772 550 a jsou tam JEN So-Ne 10:00-16:00h. O svátku ne :(
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7205
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Dovolená s malými techniky

Příspěvekod Jimmi » čtv dub 25, 2019 11:42

Mají velmi rodinný a individuální přístup :-)
https://mapy.cz/zakladni?x=14.1487853&y ... id=2109995

Kousek odtamtud, hned vedle parkoviště Malé pevnosti, je ještě Automuzeum:
https://mapy.cz/zakladni?x=14.1592620&y ... id=2109995
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Uživatelský avatar
Jimmi
 
Příspěvky: 1528
Registrován: pon čer 12, 2006 15:41
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Dovolená s malými techniky

Příspěvekod valda1971 » čtv dub 25, 2019 12:30

Do toho automuzea právě jedeme s VCC Teplice v rámci prvomájové jízdy (už jsem tam byl Xx :) ), tak jsem to chtěl spojit. Někdy si tam udělám výlet :wink: Nemám to tak daleko :)
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7205
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Dovolená s malými techniky

Příspěvekod premek.fadrny » pon dub 29, 2019 15:26

Ták kluci, děkuju za informace, to je paráda, budu čerpat inspirace na další dovolené : )
To je prostě výhoda, že máme v rámci Ladaklubu takovéhle pokrytí. Líbí se mi všechno co jste nabídli.
Tak že u nás to vypadá tento rok na Uherské Hradiště a okolí (letadla na ohmatání a dinosauři ve Vyškově - dinosauři teď prostě frčí u našeho 4 letého a letadla zase u 9ti letého, no tak že jim tu osobnost trošku podpoříme), náhodou jsem ještě dostal typ na ubytování v Kempu Slovácký dvůr - https://mapy.cz/s/3ry5F, líbí se mi poloha a vybavenost kempu, no narazil jsem na jednu potíž, preferují ubytování v "chatce s vybavením - kuchyňský kout, sociálky" od soboty do soboty, jelikož naše představa je pondělí až pátek, tak teď řeším, kde se ubytovat, tak že náhodou, nemáte zkušenosti s nějakým podobným ubytováním v okolí, co bych mohl poptat?
Uživatelský avatar
premek.fadrny
 
Příspěvky: 389
Registrován: stř zář 16, 2015 13:15
Bydliště: Dlouhoňovice - Žamberk

Re: Dovolená s malými techniky

Příspěvekod JmJ » úte dub 30, 2019 07:07

S ubytkem bohuzel moc poradit nedokazu, neb z tehle mist se zvladnu dostat bud domu nebo nekde do krovi, ale dovolim si upozornit na dve koupaliste - jedno v Hluku a druhe v Uherskem Hradisti, oboji nejsou spatna, i kdyz tomu v Hluku rikaji "dřez" ;-).
https://www.mestohluk.cz/mesto/koupaliste/
https://www.aquapark-uh.cz/letni-areal

take se da koupat prirodne primo u Ostrozske https://mapy.cz/s/3rzn5
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Dovolená s malými techniky

Příspěvekod uha2324 » úte dub 30, 2019 14:13

s ubytovanim taky neporadim, mne se libi treba ubytovani v hotelu U konicka v Maraticich, ale je to tam trochu drazsi.
mimo klasickych pamatek Velke Moravy, Velehradu, zamku a hradu Buchlovice, pamatniku Komenskeho Brode a jinych pamatek bych pro decka rozhodne doporucil dve veci:
- kovozoo ve Starem Meste, je tam i majak a piratska lod, ale ta zoo je bomba!
- pak jeste archeoskanzen na Modre u Velehradu, zajimavost jak pro decka tak pro dospele

https://www.turistika.cz/clanky/kovozoo ... ope/detail

http://www.archeoskanzen.cz
3xVAZ 2103
s Ladou na vecne casy!
Uživatelský avatar
uha2324
 
Příspěvky: 1081
Registrován: čtv led 05, 2012 12:41
Bydliště: Uherske Hradiste

Re: Dovolená s malými techniky

Příspěvekod premek.fadrny » sob srp 24, 2019 11:32

Ahoj Kluci
Tak že pět dní s rodinou v okolí Chřibů za námi, tak že děkuji za nasdílené podněty.
Co jsme stihli a co musím pochválit, tak jak jsme frčeli den za dnem:
- Zoopark Dinopark Vyškov - to je klasika, rok od roku Zoo o kousek lepší - průchozí pavilon s klokanem a asi tisícovkou (?) andulek a cesta pod hladinu rybníčku - to bylo dobrý no a Dinopark zase o kousek ušmudlanější a plus projížďka vláčkem po Vyškově, čtyřletý Nikolda nadšený :D
- Ubytování DNM Koryčany - tak to už je na hranici oblasti Chřiby - apartmán 2+kk, no čekal jsem co se z toho vyklube - budova je v areálu bývalé Koryny a sloužila jako učňovské středisko - nyní v ní jsou nové komfortní apartmány, provozuje je firma zabývající se zdravou výživou, Koryna nefunguje a je tam naprostý klid, ale neuvěřitelný, venku jen šumí stromy, po dvoře se procházejí se kočky, v čistém apartmá na vás po příjezdu čeká čaj, káva...
- Hrad Buchlov - okruh pro děti po všech podivnostech hradu včetně mumie. O historii hradu se mnoho sice nedozvíme, ale super, že myslí na děti, no a dospělí si historii načtou na Wikipedii, že jo :D
- Kunovice letecké muzeum - to je přesně ono, nastoupit do letadla, posadit se na sedačky, z venku si osahat podvozky, strčit hlavu do proudového motoru, podívat se do kokpitu, odpočívat na lavičce ve stínu křídla. Důkaz, že to jde, nedat mezi návštěvníky a letadla ploty. Kupodivu návštěvníci nic neničí, chovají se k technice slušně.
- Hrad Cimburk - to je něco, jak během dvacetilet vysekat z lesa trosky a ze sesypaného zdiva začít stavět hrad znovu, to je neskutečné odhodlání, kam se hrabou moje Lady :D
- Staré město a Kovozoo a REC - tak že to je něco na celý den...kovová zvířatka, to je pecka a pak spousta zachráněné techniky před sešrotováním - děti běhají, křičí, smějí se, diví se, na všechno můžou sahat, lézt, oběd ve firemní závodce - to stojí za návštěvu.
- Velehrad a archeo skanzen Modrá - parádní areál, cesta pod hladinu rybníka, to je teda něco, kapr přes meter, visa metry skoro dva, no to jsem ještě neviděl... Historie stavebního řemesla na území Velké Moravy - tak to je taky paráda, sledovat vývoj a schopnosti tehdejších stavebních mistrů.
- Olomouc část pevnostního systému Fort XVII - to je taky zajímavost, děti na to koukají, kam to vlastně patří - hrad to už není, pohraniční opevnění ještě ne, osahají si kanón z 18. století, prohlédnou uniformy a šavle, s loučí v ruce projdou setmělé kasematy.

Tak že to je asi všechno, chválím zase navigaci Waze - když to stojí na dálnici, tak pojedeme po I, když už to nejde po I, dáme II, III a když to jede jinak, i ta polňačka není marná, hlavně že s dětmi nestojíme v koleně a objevíme třeba dávno zapomenuté hlavní silnice, kde už málokdo jezdí.
Uživatelský avatar
premek.fadrny
 
Příspěvky: 389
Registrován: stř zář 16, 2015 13:15
Bydliště: Dlouhoňovice - Žamberk

Re: Dovolená s malými techniky

Příspěvekod Laďuša » úte srp 27, 2019 15:20

Supr :) :thumbup:

Tak příště Plzeň 8)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Další

Zpět na Poklábosme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 0 návštevníků