Nahrada za feldu 1.6

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Re: Nahrada za feldu 1.6

Příspěvekod Teepee » pát dub 12, 2019 12:49

Viktor.A píše:Hen a uz je to tu zas jak v masne :D
Přesně táák a že já mám vylepšený okna nikoho nezajímá. :lol: 8)
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Nahrada za feldu 1.6

Příspěvekod Viktor.A » pát dub 12, 2019 13:04

Teepee píše:
Viktor.A píše:Hen a uz je to tu zas jak v masne :D
Přesně táák a že já mám vylepšený okna nikoho nezajímá. :lol: 8)


Ja len ze nedavno ked som bol emocne down a trosku som sa opustil vo svojom vlakne, tak uz mi skoro ani smrad neostal po aute. :D :D :D
Prečo niečo robiť jednoducho, keď to ide aj zložite ?
Môj žigul je velký punk, ale pred fízlama zažne aj pokazený reflektor :D
Viktor.A
 
Příspěvky: 489
Registrován: čtv zář 08, 2016 21:16
Bydliště: Bratislava

Re: Nahrada za feldu 1.6

Příspěvekod Sid » pon dub 22, 2019 14:03

JmJ píše:Pomalu zacinam resit, cim nahradim feldu 1.6, kterou si otec pucuje od meho kamarada a ktera pravdepodobne uz nebude za rozumny peniz protlacitelna dalsi technickou (neco kastle, sedacka ridice, motor zere olej, ale asi i vodu a nejake dalsi blbosti jako manzeta na homokinetaku atd.). Otec je s feldou spokojeny, na stara kolena ocenuje posilovac rizeni (operace ramene) a libi se mu, ze to neni slaby kram. Jezdil by i moji 04, ale ma obavu, ze by to uz domlatil, coz by mu bylo lito.

Ma cenu resit nejakou Kalinu? Je to lidsky pouzitelny, bez nutnosti se tomu dramaticky venovat? Posilovac je nutnost, airbag bych rad a klima by se sikla. Ta felda bez nejakych hruz najezdila more km a vlastne jede porad, startuje na brnk atd. Tak si rikam, jestli radeji nezvolit zas feldu 1.6, z te stare vzit veci, o kterych vim, ze na neco stoji (baterka, altik, modul zapalovani, rj, klapku atd.) a celkem zit s jistotou, ze tu novou feldu dam nejak do kupy do druhyho dne, kdyz bude problem.

Jak jsou na tom dvojkove kaliny? Je to pouzitelny? Vim, ze mi reknete, ze urcite jo ;-), ale zkusme se nad mou situaci zamyslet racionalne :roll: .

Nema nekdo neco rozumneho na prodej? ;-)


tohle je nekdo z klubu https://auto.bazos.cz/inzerat/102565717 ... predam.php ?

Ja som nevidel Felíciu naživo, ale pokiaľ karoséria nieje naozaj rozsiahlo skorodovaná, tak oprava ostatných vecí by nebola finančná tragédia....
Sid
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Nahrada za feldu 1.6

Příspěvekod JmJ » stř dub 24, 2019 16:00

Ja jsem do vyctu zavad zapomenul pripsat spojku, ktera zacala lehce klouzat.

Vec se ma tak, ze motor v tom auta prodelal nekolik "generalek" silenym vesnickym mechanikem. Jednou z nedostatku oleje se motor pridrel asi na klice, podruhe po dlouhem stani a nevymeneni oleje se pridrel na vacce a co s tim sileny mechanik delal, to nechci vedet. Napriklad si myslim, ze to mel rozebrane naposled tak pred max 10 - 15 000 km a spojku nechal jak byla a ta se hlasi o slovo ted. Motor krom oleje zere asi i vodu a myslim, ze jeho zvuk neni uplne nejlepsi. Tezko rict, co se louci tentokrat. Samozrejme prd vim, co tomu je, ale desim se predem. Neni to proste motor, ktery byl vzdy ok a ted zacal bral vodu, takze asi tesneni pod hlavou a bude dobre.

Mozna to zavezu do servisu, at to zbezne omrknou, ale proste mam tuseni, ze zadna hitparada to nebude.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6480
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Nahrada za feldu 1.6

Příspěvekod mušketýr » stř dub 24, 2019 18:02

Vždy jsem tak trochu pohrdal Oply. V šedesátých letech fakt neměly valnou pověst a jejich motory vydržely 150tis. Časy se mění a tak u mě skončil Opel Astra G 1.7turbodiesel. To auto je nezničitelný a nic kromě nafty nechce. Nechce ani olej. Nedolejvám od výměny do výměny. Kontroluju a neni co dolejvat. Na tacháči je 220tis a asi to nikdo nestáčel. Interier je jak novej. Koroze je na ty leta uplně zanedbatelná.Nejdřív mi to auto docela nesedělo ale zvyk sem si na něj a sedí mi. Dokonce i žena ho má ráda a to je co říct. Nemá ráda moji Lancii Delta 1.6i. Tu já zase miluju. Fakt to nechce nic, narozdíl od našeho rodiného Renaulta Scenica 2 1.9dci.Ten má najeto vo dost míň a sem v něm už pomalu za 60tis v opravách. Francouze už nikdy. Byl to omyl a dost drahej. Opel pude z baráku protože těch pojistek platim fakt moc. Žena bude smutná ale nejde jinak.Kdyby někdo měl zájem tak nebude drahej. Myslím že je to i lepší volba než felda. Teď mě asi sežerete...
Ne SMS, ne SZ.
Pouze volat!
602132238
Uživatelský avatar
mušketýr
 
Příspěvky: 1247
Registrován: stř srp 23, 2006 11:19
Bydliště: U Strakonic

Re: Nahrada za feldu 1.6

Příspěvekod Luděk Musil » čtv dub 25, 2019 07:55

Kamarád měl Astru combi, tuším 1,6 benzín, zkušenost víceméně stejná. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10476
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Předchozí

Zpět na Poklábosme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 0 návštevníků

cron