Motorová pila & Co

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Re: Motorová pila & Co

Příspěvekod Ondra1,7mpi » stř dub 10, 2019 18:40

Doporučuji Stihl kombi kanistr, k motorové pile, ideál :mrgreen:
Přílohy
IMG_20190410_193733_069.JPG
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Motorová pila & Co

Příspěvekod Luděk Musil » čtv dub 11, 2019 05:44

Někdy minulej/předminulej tejden jsem někde v "odborných" kruzích zaslechl řeči o neustále klesající kvalitě Husqvarny.
Že jedinej, kdo zatím drží laťku je Stihl.
Vloni jsem si koupil brusku na řetěz, tak se pomaličku učím brousit … je to lepší jak pilníkem :D .
L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10476
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Motorová pila & Co

Příspěvekod Teepee » čtv dub 11, 2019 06:33

Jj, palivo a mazání (vidím teda jenom palivo) musí být řádně skladováno... :wink:

Stihl 010AV QuickStop. Výborná pila, jen se po skoro čtyřiceti letech už blbě shání některý díly :cry:
Potřebuju filtr, membránu a těsnění olejového čerpadla, nějaký tip kde to sehnat? Nemaže řetěz. Ebay zatím neumím.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Motorová pila & Co

Příspěvekod Ondra1,7mpi » čtv dub 11, 2019 06:37

Filtr vzduch? Zeptám se...
A zkoušel si dát místo oleje benzín a trochu nechat běžet, třeba se pročistí...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Motorová pila & Co

Příspěvekod plavec » sob črc 13, 2019 14:25

Zeptám se trochu blbě- Je problém mazat řetěz motorovým olejem 15w-40 ? Mám tu nějaký přebytky a rád bych je využil na mazání řetězu. Samozřejmě to není vyjetej, ale je nespotřebovanej . Pila se letos teda používá dost, ale to je mimořádně. Jinak většina provozu je spíš "chalupářskýho typu".
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: Motorová pila & Co

Příspěvekod Georgius » sob črc 13, 2019 14:53

Ty používáš víc pilu než krompáč ? Nechceš si zase koupit Ladu ? Teď jsou v kurzu jedničkové Kaliny ;-)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4005
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Motorová pila & Co

Příspěvekod Luděk Ondrůch » sob črc 13, 2019 18:06

plavec píše:Zeptám se trochu blbě- Je problém mazat řetěz motorovým olejem 15w-40 ? Mám tu nějaký přebytky a rád bych je využil na mazání řetězu. Samozřejmě to není vyjetej, ale je nespotřebovanej . Pila se letos teda používá dost, ale to je mimořádně. Jinak většina provozu je spíš "chalupářskýho typu".

U elektrické ho na mazání řetězu používám několik let a žádný problém není.
VAZ 1117
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno

Re: Motorová pila & Co

Příspěvekod plavec » ned črc 14, 2019 08:41

Georgius - Krompacem dřevo nenakrajim .
Luděk Ondruch - díky, dobrá zpráva, aspoň zlikviduju nasysleny přebytky oleje, co nespotřebuju v autě.
Jo a když moc neumim nabrousit řetěz, mám si koupit radši brusku ? Ono to moc nestojí. Nouzově aby to jakas takas řezalo to pilníkem udělám, ale není to nic moc.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: Motorová pila & Co

Příspěvekod Luděk Ondrůch » ned črc 14, 2019 19:31

Já brousím pilníkem, bruskou ten řetěz akorát zlikviduješ. To je lepší si ho nechat nabrousit od někoho kdo to dělá.
VAZ 1117
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno

Re: Motorová pila & Co

Příspěvekod Teepee » pon črc 15, 2019 09:30

S motorovým olejem může údajně nastat problém v lese, kdy se prý za zády objeví kontrola a chce vidět, že používáš EKO-olej. O tom by mohl vědět víc Ondra, ten je v lese furt.
Řetěz normálně kulatým pilníkem, aby dokázal kopírovat tvar zubů, s vodítkem. Brousí se na pile, nejlíp uchycenou za lištu do svěráku, upínám jí přes složené noviny. Na juťůbu bude určitě návod. Důležité je, jedny i druhý zuby brousit stejně, aby jedny neubyly víc a pak řetěz ujíždí do strany a neřeže to. No a pokud je podezření, že řetěz není OK, tak si ho dát přebrousit kde to dělají (prodejna zahradní techniky, železářství, atp.), sladí na brusce délku zubů a hloubku úběru.

Ondra1,7mpi píše:Filtr vzduch? Zeptám se...
A zkoušel si dát místo oleje benzín a trochu nechat běžet, třeba se pročistí...
Ondro, filtr olejový, molitanový váleček, číslo dílu 111206401300, navlečený na membránovém čerpadle. Obrázek
Pilu kupoval táta novou, roku 1981. To mi nebylo ani pět. První filtr se rozpadl asi tak po patnácti letech.
Teď na jaře přestal jít olej zas a koukám, filtr zase nikde. Ale nejsou tam ani jeho zbytky! Tak mám podezření, že jak jí měl táta v roce 2014 v servisu, na kontrolu a vylepšení startů, tak udělali odborný zásah pro brzký nákup nového modelu. Vraceli mu jí s tím, že ať řeže, a jestli někdy přestane jít mazání, je s ní konec.
A asi to pojistili i úzkou šňůrou vyměněnou do původního startovacího kolečka, šnůra se cpala všelijak přes sebe a kolečko prasklo. A když jim říkám, že je divný, když 35 let starý kolečko po jejich výměně šňůry praskne, že je ta nová šnůra tenčí než stará, tak nee, to nevadí, to nic nemůže udělat. Naštěstí pasuje kolečko na tenčí šňůry, z novějších modelů a stálo u nich asi 50Kč.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Motorová pila & Co

Příspěvekod Ondra1,7mpi » pon črc 15, 2019 21:03

To tu žije :mrgreen:
Řetěz lze mazat čímkoli, i sádlem... Problém nastává u těch co řežou občas, rostlinné oleje tuhnou a ucpávají to co musí být průchozí... Proto cokoli typu 15w40 je super!
Já používám řepkovej, ale pila nesmí odpočívat! Nedoporučuji používat vyjeté oleje z nafťáků, a zvláště těch novějších. Nevím jak ostatní značky ale stihl i hoby vyjetak snese... Občas pročistit a klid... Jen je člověk zbytečně zaprasenej, lepší řepka...
Brusku mohu jen doporučit... Ten kdo svede lehčí opravy na Ladě zvládne na tom nabrousit řetěz... Nic složitého to není. Jen občas snížit vyhazováky a musí řezat...
Filtr v olejové nádržce být musí! Jinak se sníží životnost čerpadla... Hodně...
Startovací šňůru nahraziji šňůrou na prádlo, stejné tloušťky...
Nicméně moje rady berte s rezervou, řezu teprve 7. rok... A zastávám názor že pokud chce někdo ušetřit, tak ať si koupí profi značku... Vše hoby je fakt na občas šolíchání...
A některé servisy tak jako autorozpravny... stojí za houby, víc nechodit...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Motorová pila & Co

Příspěvekod plavec » pon črc 22, 2019 22:58

Myslím že 7 roků práce s pilou je hodně slušný ! Rozhodně to máš všechno víc v oku, než já, když sem s ní párkrát zkrátil prkno a shodil pár uschlých stromů na zahradě :-D Doba kdy sem s pilkou dělal v lese je dávno pryč, i tak to ale byly takový dodělávky, semtam odvětvit, sem tam doříznout něco, na co při těžbě zapoměli, připravit metry lidem na palivo a tak.
Jinak ty vyhazováky, to je to hlavní proč se ptám. Ta bruska bere vyhazováky taky ? Vyhazováky mi taky nejdou moc udělat , tak jestli by to řešila bruska ?
Teď používám tohle https://www.mountfield.cz/drzak-pilniku-4-8-mm-1piz9005 je tam ryska na úhel, aby to trochu pomohlo vodit pilník správně. No a vyhazováky beru pilníkem asi 15cm dlouhým , ty větší pilníky mi přijdou už jako slon v porcelánu :-D
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: Motorová pila & Co

Příspěvekod Ondra1,7mpi » pát črc 26, 2019 16:18

Ty vyhazováky moje bruska neumí, zda jiné nevím, ale typuju že asi taky ne... Minimálně ty lacinější...
Já je beru od oka bruskou s tím že řetěz držím v ruce, malej plochej pilník ale do lesa vozím, když mi zuby přijdou ostrý a piliny malý tak je beru...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Motorová pila & Co

Příspěvekod Mara » pát črc 26, 2019 19:33

Nez jsem zjistil ze se ty vyhazovaky taky brousi tak uz jsem je musel sjet stolni bruskou podle měrky. A zuby se pry maji jen asi 2x ve spravnem smeru projet jednim smerem, pokud jde o rucni kulaty pilnik. Ale treba to je jinak, moc toho nenarezu. Kdyz jsem ale brousil v dobrem uhlu od slunka, tak slo videt jak moc pilin zeleza od toho jednoho tahu pilnikem odleta, tak o par tahu navic opakovane a z retezu je lišta :D
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1182
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Motorová pila & Co

Příspěvekod Ondra1,7mpi » pát črc 26, 2019 20:16

Pilníkem přesně tak... Jen ty pilníky by mohly být kvalitou úplně jinde... My připadá že za ně utratim víc než mě stála celá bruska...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Poklábosme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků