KDO Z VÁS JE KNIHOMOL

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod dvk » pát pro 17, 2010 09:23

Citadela je hodně těžká, čte se rychlostí 2 věty za týden ... člověk jednu přečte a pak tři dny nad tím uvažuje. No a ne každého to vydrží bavit až do konce . ) Já jsme ju taky nedočetl.

Moje srdcovka je Remarque, až na cca 2 knížky mám kompletně všechno co od něj vyšlo. A v těchhle ponurých zimních dnech čtu asi už potřetí Harryho Thürka "Hodina mrtvých očí" - o německých výsadkářích za WWII tak nějak "zevnitř". Dobrodružno-filosoficko-velmi_čtivá knížka.
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
dvk
 
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Příspěvekod Laďuša » pát pro 17, 2010 11:58

Muj favorit je Miloslav Švandrlík. Jeho Příběhy žáků Kopyta a Mňouka a příběhy Černých baronů jsou prostě boží.

Docela dost už tady zmíněných věcí jsem čet, zrovna např. Mariu Remarqua nedávno. Třeba román Cesta zpátky od něj se mi líbil víc, než slavnej Na západní frontě klid.

Potom taky čtu odborný díla, takže různý knihy o železnici a tak. Třeba encyklopedie parních lokomotiv, knížku o Sergejích, návěstní předpisy z roku 1960. Teď nedávno jsem se pustil do Příručky pro strojvedoucí parních lokomotiv z roku tušim 1956 nebo 7, ale to asi nedam. Je to tlustý a děsně teorie...

Pak tu byl zmíněnej Čapek. Tak třeba od toho jsem nečet lautr nic a ani mě to vůbec neláká (snad kromě Povídek z kapes). Samozřejmě u maturity jsem ho chytnul a bylo mi trapný na jejich dotaz odpovědět, že jsem ho nečet :lol: Tak jsem hrdě odvětil, že jsem ho čet. Na jejich další dotaz, co konkrétně, jsem po sekundovým zaváhání sebevědomě prohlásil, že Povídky z těch kapes :lol: Narychlo jsem si vybavil jednu, co jsme měli jako ukázku v učebnici a okecal jsem to na ní 8)

Další středoškolský povinný čtivo, jako je třeba Hrabal, Olbracht a podobně, mě začalo oslovovat až po střední. Asi v tom je syndrom nucenýho nebo co, ale teď si to přečtu s chutí. Příběh opravdového člověka se mě líbil, Nikola Šuhaj loupežník taky pěkný, Saturnin prostě klasa...
Docela mam teď zálusk na Spalovače mrtvol a nebo Kladivo na čarodějnice, asi si to budu muset objednat, až někdo pude do knihovny :)

Jo a knížka, která mě fakt chytla a považuju jí za jednu (né-li úplně) z nejlepších, je Čachtická paní od Joža Nižňánskeho. Má to asi 600 stran, ale zlouskal jsem jí docela rychle, na pauzy jsem se musel vyloženě nutit. Prostě výborná knížka. Jestli někdo zná film Báthory, tak na to ať zapomene. Ten se mi líbil, dokud jsem tu knížku nečet. Od Nižňánskeho jsem pak čet eště Právo první noci a Ženu dvou mužů. Taky výtečný čtivo, ale Čachtická paní je Čachtická paní.
Tuten žánr docela můžu a tak jsem si letos přečet eště trilogii od Vladimíra Neffa - Královny nemají nohy, Prsten Borgiů a Krásná čarodějka. To taky nelze jinak než doporučit.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Příspěvekod Křečík Barbuška » pát pro 17, 2010 12:22

Laďuša píše: ... Jo a knížka, která mě fakt chytla a považuju jí za jednu (né-li úplně) z nejlepších, je Čachtická paní od Joža Nižňánskeho. ...
Ta mne také chytla, našel jsem jí v drevenici na Slovensku. I přes to, že jest psána slovensky četla se mi výborně, stejně tak jako poľnohospodársky kalendár z roku 1952 na kterém ležela.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hurikán » pát pro 17, 2010 16:33

Koko Loko píše:
Laďuša píše: ... Jo a knížka, která mě fakt chytla a považuju jí za jednu (né-li úplně) z nejlepších, je Čachtická paní od Joža Nižňánskeho. ...
Ta mne také chytla, našel jsem jí v drevenici na Slovensku. I přes to, že jest psána slovensky četla se mi výborně, stejně tak jako poľnohospodársky kalendár z roku 1952 na kterém ležela.

Nápodobně. Taktéž jsem četl Čachtickou paní ve slovenštině. Stejně jako x dalších knih. Co si teď vybavuju, tak pár dílů babského čtení - Angeliky - jsem četl taky ve slovenštině. :D Film Báthory jsem neviděl a ani toho nijak nelituju. Obecně se z nové celosvětové filmové tvorby dá vidět asi tak jeden film za dva roky. Zbytek je buďto přímo totální odpad, nebo nestojí za ten obětovaný čas.

Jinak Hrabala, Švandrlíka a pod. vůbec nemusím. Tento žánr jde úplně mimo mě. Od Čapka jsem toho tedy taky moc nepřečetl. Co si vzpomínám, tak 100% jsem přečetl Povídky z jedné a druhé kapsy a potom jsem ještě četl Válku s mloky. To jsem byl ale ještě hodně malý, takže jsem to tehdy nedočetl a dodnes jsem se k této knize nevrátil. :oops:

Zato jsem přečetl dost knížek z leteckého prostředí. Teď si konkrétně vzpomínám na knihu Oldřicha Doubka - Ikarové bez legend a bájí, pojednávající o prvorepublikovém a druhoválečném letectví. V kniha se dotýká i historie jednotlivých leteckých firem, výcviku pilotů atp.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod Laďuša » pát pro 17, 2010 16:39

Tak to já jsem měl, jestli si to dobře vybavuju, českej výtisk. Nicméně ňáký slovenský knížky jsem taky čet, ale dyť to je jako česky. Vy to píšete jako kdo ví co to neni, přečíst slovenskou knížku :lol:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Příspěvekod Křečík Barbuška » pát pro 17, 2010 16:39

Když jsme u toho čtení, momentálně mám zapůjčeno od kolegy z práce toto http://www.arara.cz/t/product.php?id=18 ... f_id=zbozi . Zatím jsem na straně 100 a zatím teda nic moc. Co stránka, to tři spadlá letadla :mrgreen: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod Michal Karásek » pát pro 17, 2010 18:32

mno, co se týče knížek, tak jsem v beletrii už na gymplu zabředl v romantismu (hlavně světovém) a to z toho důvodu, že se tu rodily nový věci, který kupodivu přetrvaly do dneška, když se dotknu autorů tak třeba Edgar Allen Poe (btw, jedna z jeho detektivek - Vražda v ulici Morgue, je i námětem na jeden z dílů Agaty Christie), Alexandr Sergejevič Puškin, z našich mám rád Erbena, jeho balady budí hrůzu dodnes...a další a další i z jiných období, mohl bych se rozepsat, ale faktem zůstává, že na knížky moc času neni, tu poslední jsem objednával po netu - Martin Komárek, Smrťáci (2004), tu doporučuju.
[VAZ 2104 Květuška (dříve Nataša)]
[Trabant 601 Žlutej ďábel]
"Rozdíl mezi svěřencem blázince a hlídačem je ve vlastnictví klíčů."
Michal Karásek
 
Příspěvky: 184
Registrován: čtv pro 04, 2008 13:07
Bydliště: Malátova 7, Jihlava

Příspěvekod DJW » ned led 09, 2011 04:45

Ja som knihomoľ! :D
Obrázek
:wink:
No a k téme - veľmi rád čítam, mám to od detstva, ale pbdivujem tu prítomných, že si nájdu čas aj na beletriu.. Ja som rád keď si nájdem chvíľu na nejakú literatúru faktu - moja obľúbená téma sú medzinárodné vzťahy. Úplne poslednú rozčítanú mám Vladimir Ustinov - Pravda o Kursku.
No čo mi z minulosti utkvelo v pamäti bol román Svätopluk od Milana Ferka, tri hrubšie knižky, no doslova som to hltal, ani neviem spočítať koľko razy som ich čítal..
Vesta SW Cross 1.6, r.v. 2019 (2022 - na večné časy a nikdy inak)
Priora Combi 1.6 16v, r.v.2009 (2018 - uvidíme, dokedy to so mnou vydrží, momentálne v odpočinku)
EX: 2111.3B 1.5 16V r.v.2003 (2009-2016, R.I.P.)
Оптимист учит английский, пессимист - китайский. Реалист купил автомат Калашникова.
Uživatelský avatar
DJW
 
Příspěvky: 587
Registrován: sob pro 20, 2008 19:54
Bydliště: takmer presny stred Europy

Příspěvekod Laďuša » pon led 24, 2011 21:59

Laďuša píše:Docela mam teď zálusk na Spalovače mrtvol a nebo Kladivo na čarodějnice, asi si to budu muset objednat, až někdo pude do knihovny


Tak, Spalovače mrtvol jsem právě dočet :) Hodnotné a poutavé čtivo. Teď už se těšim, až se mi do rukou dostane to Kladivo na čarodějnice. 8)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Příspěvekod utia » úte led 25, 2011 17:36

Kladivo na carodejnice jsem videl zfilmovane, super, obvzlast Kemr tam zahral vyborne! a kdysi jsem byl i ve Velkych Losinach, kde se cely pribeh udal :D
Jinak ted ctu Alenku v risi divu, asi se vracim do detskych let.. Jinak predtim "Dva divosi" spoustu navodu (vyroba ohne trecimi drivky a pod) jsem si sam vyzkousel :lol:
Nevim proc, ale knizky ve slovenstine nectu - tezko se tim prokousavam, a to mluvena slovenstina mi nikterak nevadi...
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
utia
 
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvekod Laďuša » pon úno 28, 2011 20:18

Tak, Kladivo na čarodějnice se mi pár dnů zpátky dostalo do rukou a dneska to i běží v televizi :)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Příspěvekod radek mb » úte bře 01, 2011 09:12

Laďuša píše:Tak, Kladivo na čarodějnice se mi pár dnů zpátky dostalo do rukou a dneska to i běží v televizi


Nedalo mi to a kouknul jsem se na to.Docela ostrej film a hlavně šílená doba ,ten středověk.Po takové ukázce tmářství se ve mě vždy zvedna vlna nechuti vůči katolické církvi.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Příspěvekod Laďuša » úte bře 01, 2011 15:42

Ale knížka je o řád lepší. Nu, tak to bejvá u všech filmů :)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Příspěvekod Křečík Barbuška » úte bře 01, 2011 15:49

Laďuša píše:Ale knížka je o řád lepší.

Ano,toto je kvalitní názor, kniha masíruje mozeček a to je dobře.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod Teepee » stř bře 02, 2011 12:43

Právě jsem dnes dočetl Boje a Návraty od Františka Fajtla. Je to o československých pilotech v Británii. Co mne zaujalo je, že kniha byla dána do tisku v listopadu 1986. :shock:
Nejen film Tmavomodrý svět ukazoval, jak byl komunismus vůči letcům nespravedlivý a přitom v roce 1986 vycházeli jejich příběhy knižně...
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

PředchozíDalší

Zpět na Poklábosme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků