Cyklisté

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Kolik toho najezdíte na kole?

Nic
23
35%
Do 100km ročně
15
23%
Do 500km ročně
11
17%
Do 2000km ročně
15
23%
Do 5000km ročně
1
2%
Víc jak 5000km
1
2%
 
Celkem hlasů : 66

Re: Cyklisté

Příspěvekod radek mb » čtv led 06, 2022 15:53

Laďuša píše:Cítim tu averzi vůči cyklistom a je mi to líto... :(

Cyklista to odnese v případě průseru cyklisty i průseru řidiče. Pravidla pro ně platí stejný. Cyklista žádnej chráněnej druh neni.


To cítíš správně :D , ale ode mě to není úplně objektivní, neboť mě vadí všichni včetně autobusů :lol:
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Re: Cyklisté

Příspěvekod Mara » čtv led 06, 2022 16:43

Je cyklista a cyklista, nekdo se snazi moc nezavázet v provozu, kdyz brzdi neco zasebou. Klidne zastavi mimo vozovku a necha projet. Jinym neni zatezko jet jizdnim pruhem, i kdyz ma vedle treba metrovou krajnici a to nejak nepobiram. Pred par mesici jsem v kamionu i osobaku 2x v jednom tydnu musel fest na brzdy, kdyz se spoza zatacky vynořil truck v predjizdecim manevru cyklisty. Se soupravou kamionu mi kolikrat nezbyvalo, nez se i pul kilaku tahnout za necim co bezpecne predjet neslo. Taky ale byly chvile kdy jsem si rikal, ze po predjeti cyklisty jsem tam moc casove rezervy taky nemel pred zatackou, z ktere nevim co vse muze vyjet.. Tak jsem povšemvšudy prestal ridit truck. Osobakem jizda je vic na klid a kolobku uz jsem musel i lepit po zvysenym najezdu km, cestou necestou :)
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1183
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Cyklisté

Příspěvekod zelvotron » čtv led 06, 2022 17:13

Jan Vaníček píše:Včera jsem si poprvé v praxi zažil zákon odstupu 1,5m od cyklistů. Na silnici 1. třídy na úseku ca 15km 3x zastavení, protože se lidé bojí cyklisty objíždět. Vzhledem k tom, že by se neměla přejet ani plná čára, tak jsem jel v posledním případě v koloně pár set metrů za cyklistou jedoucím do kopce krokovou rychlostí ... . Ach jo. Odstupy je třeba dodržovat, souhlasím, ale striktně nařizovat 1,5m ... . A dnes jsem málem sundal ožralého souseda i s odstupem 1,5m, protože jeho amplituda byla ještě větší :).


Přejet podélnou čáru souvislou V1a můžeš, novelizovali kvůli tomu cyklopaskvilu vyhlášku.


radek mb píše:
Laďuša píše:Cítim tu averzi vůči cyklistom a je mi to líto... :(

Cyklista to odnese v případě průseru cyklisty i průseru řidiče. Pravidla pro ně platí stejný. Cyklista žádnej chráněnej druh neni.


To cítíš správně :D , ale ode mě to není úplně objektivní, neboť mě vadí všichni včetně autobusů :lol:


Tak předně tu třídní nenávist zaseli ty co na sílu prosazujou ty cyklonesmysly do zákona na úkor všech ostatních účastníků silničního provozu a bohužel to pak odnáší i normální lidi co jen jedou na kole, slyšel jsem od jednoho kolegy co jezdí pravidelně že nedostal tolikrát ostřikovačema bezdůvodně jako od léta kdy se o těch 1,5 metru začalo mluvit, bohužel každá akce nese reakci, neschvaluju to, není to správný ale je to tak, z toho plyne že proti těmhle nesmyslům by nejvíc měli bojovat právě normální cyklisti.

Mimochodem, ten pán co ten návrh napsal Dolínkovi, tak kromě toho původně navrhoval i povinnost zaměstnavatele uschovat zaměstnanci kolo a dát mu k dispozici sprchu a ručník aby si oplách po cestě kulky, to jenom ke způsobu myšlení lidí co tyhle věci prosazujou, berou to jako spásu světa a všechno a všichni se jim musí přizpůsobit, to nemá s normální cyklistikou nic společnýho, to je jen zvrácená sobecká ideologie.

Bohužel doba tomu přeje tak to v tom zákoně máme, doporučuju se podívat na jednání co bylo ve sněmovně a senátu k tomu, to teprv uslyšíte věci.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Cyklisté

Příspěvekod Luky » čtv led 06, 2022 17:44

Jan Vaníček píše:Včera jsem si poprvé v praxi zažil zákon odstupu 1,5m od cyklistů. Na silnici 1. třídy na úseku ca 15km 3x zastavení, protože se lidé bojí cyklisty objíždět. Vzhledem k tom, že by se neměla přejet ani plná čára, tak jsem jel v posledním případě v koloně pár set metrů za cyklistou jedoucím do kopce krokovou rychlostí ... . Ach jo. Odstupy je třeba dodržovat, souhlasím, ale striktně nařizovat 1,5m ... . A dnes jsem málem sundal ožralého souseda i s odstupem 1,5m, protože jeho amplituda byla ještě větší :).

Tady jde o objíždění překážky, ne? V tomto případě si myslím, že se plná smí přejet.

V tomto tématu mám mnoho co říci z obou stran. Loni jsem najel více než 2x tolik km na kole než žígem :lol: .
Nevnímám to, že by cyklisti byli chráněný druh. Ten kdo vymyslel a ti co schválili 1,5m odstup, jsou mamlasové :idea:
Je potřeba si uvědomit jednu věc: na pohyb po komunikaci mají právo všichni...auta, cyklisti, chodci atd. O tom že existují pravidla pro všechny zúčastněné netřeba diskutovat, ale pak je třeba si uvědomit jak by byli síly rozložené při možném střetu. Chodec/cyklista na tom bude vždy velmi bídně. Při jakémkoliv střetu s jedoucím vozidlem jsou následky vážné až fatální a proto je třeba udržovat dostatečný odstup od těch zranitelných :idea: . Když by řidičí i všichni pouhý držitelé řidičských oprávnění byli ohleduplní a jezdili slušně a s respektem, pak by spoustu pravidel být nemuselo...bodový systém atd.

Taky je potřeba si říct, že kdyby to u nás vypadalo jako v civilizovanějších zemích a bylo dostatek cyklostezek optimálně úplně oddělených od silnic, taky nemusel ten paskvil vůbec vzniknout, protože by nikdo nikoho moc neohrožoval.

Příhod mám bohužel mnoho: v LKW se mi v Plzni jednou opřel cykloz...d o dveře spolujezdce, což jsem zaregistroval podle odlesku asi od jeho brýli, viděl jsem ho jen v podhledovém zrcátku na dveřích spolujezdce. V mžiku jsem přeskočil ke spolujezdci a dostal sodu všech nadávek, co mě zrovna napadli. Odstup od obrubníku jsem měl tak na 40 cm max, jak se tam nacpal netušim a to, že jsem měl blinkr na odbočení jeho směrem taky netřeba komentovat.

Z busu jsem spoustu cyklomagorů vyhazoval, nechápu kde vzali nápad jezdit s kolem autobusem. Naprostá většina cyklistů ignoruje to, že mají povinnost, ostatně jako všichni ostatní, umožnit autobusu MHD bezpečné vyjetí ze zastávky. Když mě jednou jeden předjel po chodníku, aby si mi stoupl 1 metr před sklo na semaforu, kde jsem stál jako první, tak už jsem troubil a vepředu stojící kaštani ho při objíždění pěkně vyfakovali :mrgreen: .

Na kole mě naprosto běžně auta, LKW i busy objíždí na centimetry, dojíždí velmi na těsno za mě atd. Když mi brzdí kamion metr za zadkem, tak je to na infarkt...člověk neví, jestli nekouká na film, jestli nemá MPZku RO nebo BG nebo co se mu děje v šišce. Osobáky mě sprchují ostřikovači, teď 31.12. na mě z okénka házeli zapálené petardy atd. Když za mnou auto před zatáčkou zvolní a objede až na rovině, rád mu ukážu palec hore...ale to se moc často neděje. Po státovkách jezdím naprosto minimálně a po městě jak by smet, většinou 2. a 3. třída.

Závěrem bych chtěl vzpomenout na učitele z autoškoly na osobák, budiž panu Čumpelíkovi zem lehká, který mi říkal abych k vozidlu jakéhokoliv typu a kategorie přistupoval jako ke zbrani a zacházel s ním s respektem a opatrně a abych cyklisty a chodce objížděl tak, jako by to byli členové mé rodiny. A to to byl ex-autobusák :lol: .

Edit: koukám, že už to objíždění výše popsal zelvotron. Ještě mě napadá jedna idea...když už musim na kole po městě nebo frekventovanější silnici, tak se chovám jako auto. Ukazuju rukou i objíždění překážky, na semaforu nejezdím mezi auty a obrubníkem, přestože mi to vyhláška dovoluje, pouštim chodce a už jsem i utrousil několik nekomplimentů ke kolegům, kteří jeli po přechodu. Kéž by toto umělo více cyklistů. Po Praze jsem znamení o změně směru jízdy od cyklisty neviděl ani nepamatuju :roll:

Edit2: V Rakousku nebo na severu či západě Německa jsem se setkal téměř výhradně s velmi obezřetným a slušným předjížděním :idea: . Neznám jejich dopravní předpisy stran cyklistů, ale běžně se mi stávalo, že na široké přehledné silnici osobák i LKW zpomalili na odhadem 50 km/h a objížděli mě celý v protisměru. Prvně jsem myslel, že to byl třeba začátečník nebo penzista, ale jezdí tak skoro všichni :shock: . Tehdy jsem si uvědomil, že ač si myslíme, že jsme srdce Evropy, nebo někdo si myslí že jsme západ tak v chování na silnici jsme pořád daleko na divokém východě :roll:
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
Luky
 
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Re: Cyklisté

Příspěvekod Jan Vaníček » pát led 07, 2022 11:16

Já plně souhlasím s tím, že je třeba se chovat zodpovědně na obou stranách.
Já nejsem cyklista, ale k cyklistům se chovám jako k ohroženému druhu, tedy objíždím obloukem a ignoruji při tom na přehledných místech plnou čáru (za což byl sousedův kluk loni vyhozen od zkoušek v autoškole). I při největší naštvanosti bych jim nepustil ostřikovač. To může jen dement ( ostatně těch, kteří tě předjedou v autě a okamžitě pustí ostřikovač je taky dost). Co ale dělám je, že když nám tu šťastnou okolností po několika neštěstích postavili cyklostezky, tak vytroubím všechny, kteří po ní nejedou. Jinak máme tu nějakého magora, který dělá cyklistiku asi na vyšší úrovni a trénuje stylem, že jede Berlingo a on nalepený as 1-2cm za jeho nárazníkem (ten tam má dokonce samolepku - pruh, aby ho neměl odřený). Vezmu-li fakt, že je to samo osobě bezprecedentně nebezpečné, tak už jsem jednou za tímto dementem jel skoro 15km bez možnosti předjet.
V Německu je právě ten odstup taky nějak definovaný, proto objíždí obloukem, pravda ale, že jsem tam snad na hlavní silnici cyklistu nikdy nepotkal.
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Cyklisté

Příspěvekod Teepee » pát led 07, 2022 12:13

zelvotron píše:Přejet podélnou čáru souvislou V1a můžeš, novelizovali kvůli tomu cyklopaskvilu vyhlášku.
V roce 2017 jsem si dodělával v Hlučíně C a tam jsem si absurditu nepředjetí cyklisty na plné čáře v přehledném místě vyzkoušel dosyta. Vše v autoškole muselo "byt dle zakona". V praxi to samozřejmě chtělo zdravý rozum.
V autoškole se taky řešilo, že cyklista se předjíždí, chodec se objíždí, překážka se objíždí, chodec s vozíkem do 600mm se objíždí, chodec s vozíkem nad 600mm se předjíždí!!!

A protože jsem se současnou úpravu snažil najít a chvilku to zabralo, tak věřím že mnohým ušetřím pátrání, když to sem dám:

V platném znění zákona 361/2000, §17 přibyl odstavec 6:
Při předjíždění cyklisty je řidič motorového vozidla povinen dodržet bezpečný boční odstup. Bezpečným bočním odstupem při předjíždění cyklisty se rozumí vzdálenost mezi nejbližšími okraji motorového vozidla, přípojného vozidla nebo nákladu a jízdního kola, přívěsného vozíku nebo cyklisty nejméně 1,5 m. V místě s nejvyšší dovolenou rychlostí nepřevyšující 30 km.h-1 je vzdálenost bezpečného bočního odstupu při předjíždění cyklisty podle věty druhé nejméně 1 m.

A v platném znění vyhlášky 294/2015 přibylo "předjíždění cyklisty":
Podélná čára souvislá - Značka se používá zejména k oddělení jízdních pruhů s protisměrným provozem, k oddělení části řadicích pruhů a k oddělení části odbočovacího nebo připojovacího pruhu od průběžného pruhu. Slouží-li značka k oddělení jízdních pruhů s protisměrným provozem, musí řidič jet vpravo od této značky. Značku je zakázáno přejíždět nebo ji nákladem přesahovat, pokud to není nutné k objíždění, předjíždění cyklisty, odbočování na místo ležící mimo pozemní komunikaci nebo vjíždění na pozemní komunikaci z místa ležícího mimo pozemní komunikaci.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Cyklisté

Příspěvekod Luděk Musil » pát led 07, 2022 13:02

Jan Vaníček píše:V Německu je právě ten odstup taky nějak definovaný, proto objíždí obloukem, pravda ale, že jsem tam snad na hlavní silnici cyklistu nikdy nepotkal.
Občas dělám kamarádovi druhého řidiče na náklaďáku. Jezdíme hlavně Rakousko, před svátky jsme byli v Belgii. A musím souhlasit s Honzou, že tam (A, D, B, NL) jsme na hlavních tazích nepotkali jediného cyklistu. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Cyklisté

Příspěvekod JmJ » pát led 07, 2022 15:08

Ja treba hodne cyklostezek jako cykliste proklinam. Cyklostezka na kterou se musi prejet z prave strany okresky na levou stranu, pak je cyklostezka 3x prerusena vyustenim nejakych bocnich cest na hlavni cestu, kde jako cyklista musim dat prednost vsemu a pak cyklostezka po 1,5 km konci a musi se zas prejet okreska na jeji pravou krajnici a jet dal. Na takove cyklostezky s dovolenim mrdam. Kdyz jedu na kole po silnici, mam jasne dopravni predpisy, temi se ridim a hotovo. Super cyklostezky pamatuju v okoli nadrazi v otrokovocich - krizeni chodniku, silnic, parkovist co slapnuti, to nejaky preruseni. psycho. kdyz to projedu po silnici, mame vsichni jasno, kdo je na silnici kdo je chodec atd. Aspon takovy z toho mam dojem jako ridic i jako cyklista. Vubec to preruseni cyklostezek bocnimi cestami je super, protoze cyklisti na to opet casto hresi, takze jako ridic jedouci po te bocni musim davat pozor jeste na tohle, i kdyz na silnici nemam ani znacku, ze krizuju cyklostezku.

Hura, udelame cyklostezku, je to ted moderni, bude na to dotace a nase prdel sveta bude in! A k cemu to bude? No to nevime, ale je to ted moderni.

Mrknete se treba na tuhle "cyklostezku" ve starem meste u uh pri brnenske ulici:

https://en.mapy.cz/s/redaruceha

kolikrat je ta cyklostezka prerusena. kdyz jedete po mape od zapadu k vychodu, je to mirne dole kopcem. Uplne bez problemu se da jet 25 kmh. Ale jedte takhle rychle mezi chodci a kdyz kazdych 100 metru krizite silnici... Kdyz tam nebyl za krizovatkou vyslovny zakaz cyklistu, hned sem valil po silnici. Nervy mam jen jedny :-/.



Prosim neberte to nejak extremne, proste mi jen pride, ze je to cele posledni doubou nejake zmotane. Kola pryc ze silnice, sup s nima ve mestech na chodnik, chodci pryc z chodniku kamsi, to uz neni receno kam... jde mi z toho hlava kolem. A ke vsemu mam dojem, ze zvlast ve mestech kazdy hipster co chce zachranit planeu sedne na kolo, na kterym 20 let nesedel, mota se zmatene bud po ceste nebo po tom, co byval chodnik ci primo je chodnik a cela spolcenost ho v tom podporuje, protoze on zachranuje planetu...

Uz sem na to starej.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Cyklisté

Příspěvekod Laďuša » pát led 07, 2022 16:04

Jedna z věcí, co ale skoro nikdo neví, je ta, že cyklista neni povinen použít smíšenou stezku pro chodce a cyklisty. Protože problém je přesně to, co JmJ tady prezentuje - milionkrát přerušená stezka, ideálně eště s obrubníkama. Pak cyklista (smíšená stezka) nic neporušuje, mluvit se dá maximálně o bezohlednosti v závislosti na místních poměrech. Dost často bejvá bezohledná ale zrovna ta stezka.

Téma je to na dlouhý povídání a vypisovat se mi tu ňák nechce. :lol:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Cyklisté

Příspěvekod JmJ » pát led 07, 2022 16:26

V tom staraku to dotahli tak daleko, ze jsou tam na silnici zakazy pro cyklisty :-(
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Cyklisté

Příspěvekod Petrus » pát led 07, 2022 17:31

Laďuša píše:Jedna z věcí, co ale skoro nikdo neví, je ta, že cyklista neni povinen použít smíšenou stezku pro chodce a cyklisty. Protože problém je přesně to, co JmJ tady prezentuje - milionkrát přerušená stezka, ideálně eště s obrubníkama. Pak cyklista (smíšená stezka) nic neporušuje, mluvit se dá maximálně o bezohlednosti v závislosti na místních poměrech. Dost často bejvá bezohledná ale zrovna ta stezka.

Téma je to na dlouhý povídání a vypisovat se mi tu ňák nechce. :lol:

Nemáš pravdu,cyklista je povinen použít jak samotnou stezku pro cyklisty,tak i smíšenou!!!
V zákonu o provozu na pozemních komunikacích – viz ust. § 57 odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb., se říká: „Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty, je cyklista povinen jich užít.“
Cyklisté si ale znění tohoto zákona vysvětlují různě, objevili se názory, že to platí pouze pro značku „Stezka pro cyklisty“ č. C 8a protože v zákoně se rozlišují pojmy "stezka pro cyklisty" a "stezka pro chodce a cyklisty" a v zákoně je uvedené jen "stezka pro cyklisty", ne "stezka pro chodce a cyklisty". Jaký má na toto znění pohled Policie ?
- Stezka pro cyklisty, o které hovoří ust. § 57 odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, v platném znění, je obecná formulace, která zahrnuje obě varianty a to jak stezku pro cyklisty i stezku pro chodce a cyklisty. Stezky pro cyklisty se vždy vyznačují příslušným svislým a vodorovným dopravním značením, přičemž v případě svislého dopravního značení se jedná o dopravní značky příkazové, které ve všech případech, tj. jak u stezky pro cyklisty, tak také u stezky pro chodce a cyklisty (č. C 8 a, C 9 a + C 10 a), přikazuje cyklistům (příp. i chodcům), užít v daném směru takto označeného pruhu nebo stezky. Tato povinnost vyplývá už ze samotné příkazové dopravní značky, kterou je řidič (účastník silničního provozu) povinen se řídit.
vaz 2101 -r.v.1977*
vaz 21011-r.v.1979*
Uživatelský avatar
Petrus
 
Příspěvky: 362
Registrován: ned led 09, 2011 14:25
Bydliště: BRNO

Re: Cyklisté

Příspěvekod Laďuša » pát led 07, 2022 17:49

No a vidíš, jakej může bejt ve všom brajgl. Přesvědčen ale úplně nejsem, protože přesně takhle krásně a moudře rozebraný jsem čet, že smíšená stezka povinná neni. :lol:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Cyklisté

Příspěvekod Luky » pát led 07, 2022 22:24

Zpět k příjemnějšímu thematu :) .

Měli jste letos hodně defektů jakéhokoliv typu? :mrgreen:

Když jsi letos, Láďo sjel zhruba polovičku pláště, měl jsi na tý štrece nějaké závady? Kolikrát jsi píchl?

Já měl zatraceně kliku na defekty duší...píchl jsem jen 1 krát a to zhruba 800m od domluveného ubytování na Šumavě. Vzhledem k nájezdu kilometrů, terénu a náloži na kole je to zázrak. I 5x bych bral jako úspěch.
Ale tím výčet mých závad jen začíná :lol: ...dále se kouslo ložisko na pravé šlapce (čínská replika dobových Favoriťáckých jenž jsem měl na horáku :lol: ) dojížděl jsem s tím cca 80 km, praskl mi bovden od řazení talířů ( s kamenem šprajclím mezi trubku a převodník jsem jel asi 30 km, velký na 3. talíř na rovinu a menší na 2. talíř na kopce :D ), praskl mi zadní ráfek ("dojížděl" jsem s tím asi 850 km a prasklina se zvětšovala a přibývaly další) a tím si prošoupal jeden špalík brzd, vytahal jsem jeden řetěz a nechal vyměnit ošoupanou kazetu 9 kolečka a osadil nové pláště za sjeté a bovden na řazení koleček za roztřepený...k tomu mi asi 20x spadl přední blatník, 1x já z kola...a zničil jsem i zámek na kolo :lol:
Vzhledem k mému lajdáckému přístupu k údržbě i opravám se výčtu závad ani trochu nedivím, ale divím se tomu, že jsem měl pokaždé kliku a šlo dojet na blízkou opravu, nebo to vydrželo až domů :D .
Suma sumárum, letošní sezonu očekávám klid, neb mám celou řadu komponentů nových :lol:

A teď se pochlubte vy.
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
Luky
 
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Re: Cyklisté

Příspěvekod Luděk Musil » sob led 08, 2022 08:55

Já za loňskej rok najel 1 (slovy jeden) km. Závady žádný, jen jsem musel dofouknout měkký kola :idea: .
To je slušný, ne :?:
:lol: :lol: :D :P . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Cyklisté

Příspěvekod valda1971 » sob led 08, 2022 13:21

Luděk Musil píše:Já za loňskej rok najel 1 (slovy jeden) km. Závady žádný, jen jsem musel dofouknout měkký kola :idea: .
To je slušný, ne :?:
:lol: :lol: :D :P . L.

To jsi najel víc jak já :mrgreen:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7205
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

PředchozíDalší

Zpět na Poklábosme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků