Hodnocení srazu

Jarní sraz v Mnichově Hradišti 18. - 20. 5. 2018

Moderátor: Moderátoři

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod dandy » ned kvě 20, 2018 21:35

radek mb píše: O tom, že v kempu psi ochcávali stany, o tom ani nechci psát! Nevím o nikom, komu by se chtělo spát ve smradlavém stanu.


keby len stany, tašky ale aj nohy (a nie tie od stola) v bufete v piatok večer :)

valda1971 píše:Doma mi došlo, že není (nebo jen já ?) Pamětní karta :(


asi nebola :cry:

valda1971 píše:Výtku mám ale ke Spanilce a i vysvětlení za sebe - textu : Víme, že Albert jezdí coby vedoucí kolony rychle a čím blíže konci se rychlost vždy zvyšuje ! Tedy u asi 90 aut první 60km a poslední 100km?! Takže navrhuji pomalejší jízdu vedoucího vozidla a na druhou stránku propozic srazu vytisknout mapku trasy. Je mi jasné že nemohou být všude "navigátoři" :wink:


:Hangman: NIEEEEÉÉ!!! :Hangman: Išiel som 3 (slovom TRETÍ ) za Albertom a neprekročili sme rýchlosť 40km/h, najčastejšie sme išli 25 (!!!) až 35km/h. A to aj medzi poliami! Ako profesionálneho vodiča (30 rokov praxe, 2 mil.km) ma ponosy na rýchlu spanilku iritujú, pretože je to jednoznačne neschopnosť účastníkov spanilky jazdiť v ucelenej kolone. (Ach tie autoškoly, ale to je téma z iného súdka) A to dlhé roky, nie len teraz a v Mnicháči. Preto už niekoľký krát som išiel na začiatku kolony. Niektorí z mne nepochopiteľného dôvodu si nechajú veľkú medzeru a potom zrazu "vystrelia" a problém je na svete. Nesústredenie sa na jazdu a vazidlo pred sebou, púšťanie chodcov či iné blbiny (fotenie spanilky vodičom) sú príčinou trhania kolony. O odpájaní sa účastníkov tu už ktosi písal.



ZRAZ bol úplne parádny, pár noviniek v súťažiach a ich hodnotení prispelo k pohode. Ďakujem Radkovi, Viktorovi, Vašátorovi a všetkým čo som nemenoval za odvedenú robotu.
Rád som postretal fúru fajn ľudí a po tých rokoch už aj kamarátov. Teším sa na vás zas!!!
Naposledy upravil dandy dne ned kvě 20, 2018 21:41, celkově upraveno 1
Nikita II, 1974
Nasťa 2016

chatka 12 forever
člen LKCS
Uživatelský avatar
dandy
 
Příspěvky: 873
Registrován: pon pro 25, 2006 16:45
Bydliště: Bratislava

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod Vašátor » ned kvě 20, 2018 21:37

Svoje hodnocení připojím později, musím ale reagovat na některé příspěvky.
valda1971 píše: Víme, že Albert jezdí coby vedoucí kolony rychle

Albert jel celou dobu 40km/h, občas zrychlil na 50km/h. Od účastníků na začátku kolony jsem naopak slyšel výtky, že by se mohlo jet rychleji. Já jel takřka na konci kolony a krom toho, že se natahovalo a smrskávalo jako harmonika, se dalo tempo v pohodě stíhat. Smutné je, že se stále najdou tací, co neposlouchají instrukce organizátorů. Bylo jasně řečeno, že pokud někdo nechce jet spanilku celou, ať jede na konci kolony. Opět si někdo seděl na uších...

radek mb píše: nicméně jsem tyto lidi vyzýval k uhrazení poplatku a z těch pěti či šesti aut prý přišel zaplatit jediný. A to je ostuda. Nemyslel jsem si, že to je v Ladaklubu možné, ale zmýlil jsem se. Takže vy, kdož jste nezaplatili a měli tak učinit, styďte se!
Ano, styďte se :!:

radek mb píše: Přiběhl pes a tu tašku pochcal!
A to ani nevíš, že ji pochcali psi dva. Proč ten první, to nevím. Ten druhý chtěl přebít toho prvního.

Roman 2105 píše: Bylo mi líto žen které nedostaly poháry za všechna místa za stejnou disciplínu jako chlapi.
Možná by se měli chlapi zamyslet a své ženy za volant také občas posadit. V jízdě zručnosti totiž soutěžily pouze čtyři ženy. Ano, čtyři. Vzhledem k tomu, že se některé zúčastňují této soutěže pravidelně, rozhodli jsme se vyštrachat alespoň dva poháry. Dlouhodobě je počet účastnic nízký. Loni jsme chtěli ženy motivovat a předali diplomy. Nicméně počet účastnic se nezvýšil.

Viko píše:Priebeh spanilky som preberal s Hurikánom a z toho čo som pochopil, najväčší problém je, že proste nejsou lidi.

Osobně toto beru jako výmluvu. Stačilo vytisknout pár map, obejít pár dlouhodobých účastníků a zaúkolovat je. Já mnohokrát blokoval křižovatku a nemám s tím problém. Stejně tak, kdybych měl mapku, roztrženou kolonu bych navedl správným směrem. Místo toho jsem akorát stihl dva telefonáty a poprosit kluky z VB, ať nás dovedou na náměstí.

Aby to nevypadalo jen na nějakou kritiku, z mého pohledu se sraz velmi vydařil. Počasí bylo perfektní, na jízdě zručnosti soutěžila hromada lidí - DĚKUJI VŠEM ÚČASTNÍKŮM, UDĚLALI JSTE MI SVÝM ZÁJMEM O SOUTĚŽ OBROVSKOU RADOST!
Orientační závod byl naprosto perfektní, podle slepé mapy jsem navigoval poprvé a byla to naprostá bomba. Díky za orienťák, díky za vysvětlení jak pracovat se slepou mapou, díky že jsme byli na poslední chvíli vpuštění na trať! a díky za nesoulad tachometrových počítadel - zhruba po pátém průjezdním bodu jsme stanovili koeficient nepřesnosti a pak už nebloudili :-).
Rovněž bych chtěl poděkovat za perfektní atmosféru jak na letišti, tak v kempu. V kempu jsme to letos myslím zvládli velmi poklidně, přesto byla zábava.
Teď už jen skákací hrad a bude to naprosto perfektní :mrgreen:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod Viko » ned kvě 20, 2018 22:03

Rýchlosť spanilky je naozaj variabilná. Cestou z letiska som šiel asi 15. od konca kolóny a rýchlosť úplne boží. Cestou späť som bol v prvej desiatke a hurikánovo tempo bolo až priveľmi ležérne. Asi bude dobre keď ľudia ktorí majú záujem ist celú cestu na dvojke-trojke sa zaradia dopredu a tí ktorí chcú vyššie rýchlosti dozadu. Ja osobne sa na predku kolóny nudím jak pes, hryzem volant a zaspávam.

Stano je majiteľ bielej kaliny 2? Na tommelovom videu vidím ako sa poslušne zaradil nabok, nechal kolonistov odísť a potom sa zaradil na koniec za červenú vestu. Takže z môjho pohľadu Stano pochopil čo má robiť a aj to spravil, deštrukcia kolóny bola spôsobená inde.
VAZ 21061 - 1986 - 50 shades of orange
VAZ 21011 - 1976 - plyňák
VAZ 2105 - 1983 - expedičný špeciál
VAZ 21061 - 1980 - :hrob: zožrali ju oxidi
VAZ 2101 - 1979 - :hrob: :( zachránil nám životy
VAZ 21011 2x - 1980/1976 - adoptívne deti
Felicia combi 1,3mpi - 2000 - prevoz ND
Repliky koncoviek výfuku
Uživatelský avatar
Viko
 
Příspěvky: 1149
Registrován: pon kvě 05, 2014 20:09
Bydliště: Pezinok

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod Georgius » ned kvě 20, 2018 22:13

Viko píše:Stano je majiteľ bielej kaliny 2? Na tommelovom videu vidím ako sa poslušne zaradil nabok, nechal kolonistov odísť a potom sa zaradil na koniec za červenú vestu. Takže z môjho pohľadu Stano pochopil čo má robiť a aj to spravil, deštrukcia kolóny bola spôsobená inde.

Jj, bílá Crosska, v daném tématu asi nejaktivnější a super kamarád - rozhodně to neměl být pranýř, což snad všichni pochopili. Právě mne zmátl, že se zařadil jako poslední cestou na náměstí, ale pak jel přede mnou (no dobře, jsem truhlík, pustil jsem ho, aniž bych se ho zeptal jaké má plány, protože mně to nedocvaklo při odjezdu z letiště) a tím, že jsem byl opět na ocasu už jsem ty rychlé poslední nestihnul. Na příští rok musíme ukecat Orsiho, aby si nechal trochu polepit jeho bílou Vestu (viz video, jenom nevím, jestli se dá nějak jednoduše sehnat ta "zahrádka") ;-) :finga: .
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod valda1971 » ned kvě 20, 2018 22:28

Když píšete, že na začátku Spanilky jste jeli 40km, tak chyba byla někde v mezičlánku (což se stane), my v polovině kolony do Hradiště byli plný plyn/brzda - velmi divné - tak to někdo kazil :evil: Jinak Lada Spanilka je vyhlášená jako "vláček" i jinde, letos se to prostě nepovedlo :(
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7199
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod Laďuša » ned kvě 20, 2018 22:29

Vzadu se dycky jede rychlejš než vepředu.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod Georgius » ned kvě 20, 2018 22:32

Laďuša píše:Vzadu se dycky jede rychlejš než vepředu.

No jo, tak pro příště budu už vědět, že pokud chci jet "na slimáka" tak se musím drát dopředu ;-)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod valda1971 » ned kvě 20, 2018 22:41

Laďuša píše:Vzadu se dycky jede rychlejš než vepředu.

Samozřejmě - to je vždy a také proto (pár lidí se divilo :) )když na 2.Severočeském srazu byly dva Moskviče 407 (1959+60), jeli jsme do kopců středohoří a já je chtěl mít jako nejslabší články za sebou v "dohledu" - ty novější vozy už byly jasné, že by to měly zvládnout a já v těch kopcích (serpentinách) měl přehled jen tak o pěti autech... :wink:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7199
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod mceza » ned kvě 20, 2018 22:42

valda1971 píše:Doma mi došlo, že není (nebo jen já ?) Pamětní karta :(


Byl pametni hrnecek :wink: Za me vitana zmena.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
mceza
 
Příspěvky: 2062
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod valda1971 » ned kvě 20, 2018 22:51

mceza píše:
valda1971 píše:Doma mi došlo, že není (nebo jen já ?) Pamětní karta :(


Byl pametni hrnecek :wink: Za me vitana zmena.

Jenže kartu dám do složky, hrneček ne :mrgreen: Ale jo, je pěkný :wink:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7199
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod vodis » pon kvě 21, 2018 05:22

Nikdy jsi nedělal herbář? Zkus ho vylisovat. :P Za mě za hrneček palec nahoru! :!:
Sněhobílá Samara 21083 r. 1994 - ŽIGADLO! koupeno 10/2009, 16400 - 36142 km, prodáno 26.5.2013
Stříbrná 21102 r. 2003 - Samara EVO! koupeno 5/2011, 15100 - 71109 km, prodáno 28.7.2014
Červená 2105 r. 1990 - Ruda koupeno 4/2013, 58329 - 95400 km, prodáno 7.12.2019
Sněhobílá 2101 r. 1973 - Jáchym koupeno 8/2013, 43740 - 50065 km
a ještě Volha 24
Uživatelský avatar
vodis
 
Příspěvky: 1666
Registrován: stř lis 25, 2009 21:18
Bydliště: Rakovník

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod Tommel » pon kvě 21, 2018 06:50

Já i moje polovička hodnotíme sraz jako povedený, počasí super, sprinty, jízda zručnosti...akorát mně napada nemělo být rozděleno přední a zadní náhon ? Bohužel letos vyšel čas akorát na letiště, takže zbytek nemohu hodnotit, ale rozhodně nuda nebyla, bylo to fajn...rád sem zase viděl staré známe a i nové tváře, těším se na další ročník a doufám, že bude minimálně tak dobrý jako letošní, Radkovi a všem co se podíleli na organizaci patří VELKÁ POCHVALA :wink:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Tommel
 
Příspěvky: 3252
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod Patrac » pon kvě 21, 2018 07:23

Poprvé za roky co na srazy jezdím jako organizátor/letos jako neorganizátor mám možnost něco trochu hodnotit.
Letiště
- souhlas s Radkem MB - příjezd prvních účastníků lehce nepodchycen pak už to klapalo.
- pejsci na letišti na volno bez náhubků. špatně... příště dopíšeme do regulí toto není možné pes jedině na vodítku a nebo s náhubkem. komu se to nelíbí nemusí psa brát a nebo nemusí jezdit
- alkohol i přes dva apely ano byli jedinci co si prostě škopek nedokážou odpustit.. nechápu...
- i přes 3 opakování, že na letišti nesmí po odjezdu zůstat žádné auto.. zůstala na odstavné ploše škoda Fabia.. Majitelka měla obrovské štěstí, že dojela v době kdy jsme předali klíše od brány a jeli už z letiště pryč. Jinak by auto bylo odtaženo policií..
+ Na letišti nezůstal po odjezdu skoro žádný odpad lidé si po sobě uklidili celkově se lidé na srazu chovali dle pokynů.
spanilku nedokážu hodnotit, protože jako každý předcházející sraz jsem zůstal na místě a uklízel letiště. Jestli se ale někdo odpojil v prostředku spanilky a jel domů a díky němu se kolona roztrhla je to blb, protože to jasně Albert před spanilkou říkal..
Kamp
tady je to každý za sebe nebo toto už není předmětem organizátorů za mne tedy opravdu tam nebudu řešit spory kdo komu "rozbil bábovičku"
+ žádné vyslovené extempore v noci
+ žádné problémy při příjezdu odjezdu
+ obešlo se to bez startování aut či nějakého pojíždění
- téma psi.. bez komentáře pokud si majitel není schopen psa vychovat ať ho na sraz nebere. V kampu neexistuje!! aby pes lítal na volno bez košíku.. Nebo prostě na vodítku. Bavil jsem se o tom při odjezdu s majiteli kampu.
- pokud někdo jdete na WC a nestihnete to je normální to po sobě uklidit...Alespoň slušní lidé to tak dělají. ale zřejmě i tady jsou prasata..
- majitel bufetu si postěžoval, že mu chybí 4 popelníky a asi 6 sklenic na pivo.. příště nebude sklo půjčovat takže si dovezte vlastní a nebo bude za vratnou zálohu.
Obecně sraz hodnotím kladně. Posun někam dál je super. Hudba na ploše super. a stejně jako Marek, bych rád někoho na vystřídání, abych si alespoň jeden sraz mohl vyzkoušet nějakou soutěž. To je myslím takové přání každého organizátora.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Patrac
 
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod Shark » pon kvě 21, 2018 08:27

Pár rychlých postřehů z mé strany:

Letiště - atmosféra perfektní, ozvučení, občerstvení na jedničku

Účast na orienťáku - trošku mě zamrzelo, že se Vás na trať orienťáku vypravilo "jen" 11, ale jsem rád za nadšené komentáře. Pokud se do ní dám i příští rok, zkusím nějak vychytat ty odchylky, které dělaly neplechu kvůli dlouhým přejezdům, což vloni nebylo

Spanilka - jel jsem přímo s Albertem v autě, fakt tam za cestu nedal snad víc než trojku a jeli jsme téměř krokem... Aut bylo hodně, ale neschopnost udržet vláček nás roztrhala. Souhlasím, že na příští rok to bude chtít více regilovčíků, nebo mapku do každého vozu. Vidím, že se kluci o přípravu spanilky již přihlásil, jako Hradišťák se jim hlásím k ruce, stejně tak jako někdo, kdo může pomoc na trati, jako letos při výjezdu z náměstí... Jen si musím pořídit plácačku... :mrgreen:

Jinak celkově jsem byl nadšený, rád jsem Vás zase všechny viděl a Radkovi díky za to, že se toho ujal... :D
2107 - 89’- 1700 inside... :mrgreen:
2103 - 74’ - Čůza zelená
2107 - 86’ - Kaštánek
Uživatelský avatar
Shark
 
Příspěvky: 240
Registrován: pon říj 03, 2011 07:35
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod Georgius » pon kvě 21, 2018 12:22

Ještě jeden námět k hodnocení sprintů a steskům na kategorii II. Schválně jsem tu tabulku natáhnul a zkusil z ní udělat graf (KokoLoko: 15,1 s se nezapisuje 15:01 !!!). Trochu mi udělala problém "díra" mezi 2112 a "zbytek", což je dáno debilitou číslování Avtovazu v posledních cca 15 letech ;-). Nicméně, trochu jsem to upravil:
sprinty.png

Škodoffku jsem dal zeleně doleva, 111x mezi 2112 a "modernu", která je v pořadí Priora - Granta - Kalina II, Vesta.

Na první pohled je vidět, že se trochu překrývají výsledky kategorie II a III, což je dáno tím, že "vymazlený" slabší motor konkuruje silnějšímu, to je OK. Zaujal mne ten obrovský rozptyl u 2107, to bude asi mezi sedadlem a plynovým pedálem. Každopádně je vidět, že ta "decka navíc" mezi 2106 a 2107 je znát. Škoda, že jsme neměli žádné Samary, ty mi v propočtu chybí. Je mi jasné, že je blbé, když je víc pohárů než účastníků, ale jak jsem si to nakreslil, tak mi z toho stejně vychází rozdělení kategorie II a vznik kategorie IImpi - t.j. stroje od 21102 dál s 8V/16V technikou, protože i 2112 atakovala psychologickou hranici 18s, zatímco 2103-2017 by se poprali někde okolo 19s. Ale jak říkám, podmínkou rozdělení podle mne je dostatek "nových" i "starých" strojů ochotných účastnit se sprintu (desítkáři se asi bojí, že se jim to rozsype :lol: (jako ex-desítkář si tento vtip snad mohu dovolit) a zbylí dva Vestaři na ploše zase měli auta v záběhu, což by se mělo do příštího MH změnit ;-)).

Takže tolik jako námět pro příští sprinty ;-)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Mnichovo Hradiště 10

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků