Hodnocení srazu

Jarní sraz v Mnichově Hradišti 18. - 20. 5. 2018

Moderátor: Moderátoři

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod Luky » úte kvě 22, 2018 17:24

Ale jó, celkem to šlo :lol:

Tradičně povedená akce, na kterou jsem se těšil a oprávněně.
Poděkování patří organizátorům i těm, kteří se podíleli třeba jen drobnostmi.
Počasí nám vyšlo na výbornou, spálil jsem se méně než posledně :D. Myslím že to trefil Dandy, opět jsem potkal fůru fajn lidí, po těch letech už kamarádů. Rád jsem přiblížil pár dílů a děkuji za přiblížení dílu pro mě. Děkuji za drobné opravy mého VAZidla které byli ve skutečnosti jen zástěrkou pro krádež :lol: .
S mnoha přáteli jsem pěkně pokecal a dokonce jsem byl obohacen o několik typů na kvalitní hudbu :wink:
Spanilku komentovat nebudu, neb jsem se jí neúčastnil.
Z mého pohledu vidím jen pár menších zaškobrtnutí...jak už zmínil Pátrač, tak by bylo fajn aby se všechen lid pobývající v kempu choval jako na návštěvě u dobrých přátel...tedy neodvézt sklo či popelníky nebo nezanechat po sobě spoušť na vybavení kempu...i mně se zmínila obsluha v kiosku.
Jako povedené novoty vidím hudbu na ploše a tombolu. Za mě palec nahoru a slyšel jsem pozitivní ohlasy i od ostatních :wink:
Prvně jsem se účastnil orienťáku a bylo to velmi příjemné, díky za vymyšlení!
Ještě mě tak napadá, že bych se také přimluvil za pohyb psů po kempu i po letišti pod výraznějším dohledem.
Dvě kulturní vložky mimo kemp taky neměli chybu. První byla návštěva pívovarské knajpy s Plzeňskou frakcí, kde jsme potkali tři celkem slušně nakropená individua v Aerovce :D a druhá při odjezdu v podobě terénní projížďky a koupačky.
Jsem rád, že jsem konečně viděl i úplně nejmladší generaci Ladaklubu, která mi ještě nemlže říct, jak hrozně po ránu vypadám :D
Určitě jsem chtěl napsat ještě něco, ale zapomněl jsem...tak si to řekneme v Mnicháči 2019 :wink:
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
Luky
 
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod Kopr » úte kvě 22, 2018 21:08

Opět jsem se jako vždy dobře bavil.O tom ale srazy jsou kamarádi moji zlatí 8)
TŘI SESTRY <III> LADA GANG
LADA 21061 (1.7-5q od Kinga) -1986
MERCEDES BENZ W124 220E -1993
SIMSON S51 -1990
FORD GRANADA ESTATE 2.0 4V-1984

http://fotoalba.cz/Kopr21061
http://kopr21061.rajce.idnes.cz/
LED ZEPPELIN
Uživatelský avatar
Kopr
 
Příspěvky: 2953
Registrován: úte bře 28, 2006 21:16
Bydliště: Družec,Frýdek-Místek

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod Georgius » úte kvě 22, 2018 22:10

Co se týče CB, v 21. století máme ještě dvě možnosti: spojit konferenční hovor (kdekdo má neomezené volání a např. díky Odoriku by ho nemuseli mít všichni - zřídila by se telekonferenční místnost, kam by zavolal účastník s neomezeným voláním a "připojil" další 3 osádky (tuším, že limit bývá 5 účastníků, ale musel bych ověřit), takže by stačila 1/4 vozů s neomezeným voláním :-) a udělali bychom zátěžový test místních BTSek.

Druhá varianta by byla přímo internetová, to by ale vyžadovalo vysokou promořenost chytrofony s datovými tarify, což mi přijde méně reálné. Existují šmírovací aplikace na sdílení polohy, ale třeba Waze mi přijde jako rozumný kompromis i při mé paranoi. No a ten teoreticky má umět ukazovat polohu ostatních vozů. V podstatě by stačilo, kdyby si všichni "přidali" vedoucího kolony. Ale tohle nemám vyzkoušené, teoretizuji.

Každé cojávím 10. vozidlo s radiostanicí "hlídající" si vozy před sebou by bylo asi taky možné. Nebo pirátské vysílání na volné FM frekvenci. Teda, já to neřekl ;-)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod mceza » stř kvě 23, 2018 08:22

Možností je spousta. Veřejná frekvence VHF nebo případně PMR je ovšem nejjednodušší. Vrazit 10 lidem do rukou radiostanici je spolehlivější metoda než jim vysvětlovat jak nainstalovat a nastavit na svých chytrých telefonech (pokud je mají) buhvijake aplikace. Nekomplikuj to, budu se snažit zajistit radiostanice.

Ale tohle vše už patří do organizace dalšího srazu a ne sem.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
mceza
 
Příspěvky: 2062
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod Raduz » stř kvě 23, 2018 11:36

Veřejné tzv.sdílenky jsou na VHF i UHF na každé je 5 kanálů na UHF jsou i PMR ale pro naše potřeby by byly nejlepší ty VHF některé kanály mají povolen výkon 5W, já osobně vlastním dvě radiostanice - ručky které jsem koupil za necelých 600CZK tím že jsou to dualbandy tak tam mám kanálů až hamba... Jinak jsem s ní v průběhu srazu udělal krásné spojení na Dvorskou boudu.
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Raduz
 
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod Jan Vaníček » stř kvě 23, 2018 11:51

Na Dvorskou boudu se dívám střešním oknem z chodby :) . Honza
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod stano112 » stř kvě 23, 2018 21:49

Takže pridám niečo aj ja. Zúčastnil som sa tejto akcie po prvý raz a nesmierne ma prekvapilo,že aj v dnešnej dobe sa dá dokopy partia ľudí,ktorá je schopná a hlavne ochotná zorganizovať takúto vydarenú akciu. Páni,klobúk dolu a ďakujem. Cítil som sa tam príjemne a bolo mi medzi vami skvele. :)
K šprintom: rozdeliť to spravodlivo je takmer nemožné,vždy bude niekto ukrátený. Ja som to hlavne bral ako šancu sa niekde s autom vyblázniť :) . Ja viem,že teraz sa mi to "kecá",keď mám pohár za druhé miesto :D ,ale všeobecne toho človek v živote moc nevyhrá,preto si tento pohár nesmierne vážim a už aj zaujal čestné miesto v spálni po manželkinom boku :mrgreen: .
No a k spomínanému "incidentu" v spanilke. To že som sa pri odchode z letiska uhol nabok a zaradil sa na koniec kolóny malo jednoduchý dôvod :) . Keďže Peťo (môj syn) taktiež natáčal odchod spanilky,tak som ho jednoducho čakal. Spomínaný "problém" nastal pri odchode z námestia:čestne priznávam,že mojím úmyslom pri odchode z námestia nebolo ísť s kolónou do kempu,ale ísť doplniť zásoby do Penny. Tomu som však podriadil aj svoj odchod. Čakal som,kým sa to vyprázdni a potom som si šiel po svojom. Nedoplo mi,že som vlastne pred nasadnutím do auta trávil čas v družnej debate s Georgiusom a ten si to nakoniec zlýzol :). Bohužiaľ sa zaradil rýchlo za mňa a už nebolo úniku :). Aj som sa mu snažil cez okno naznačiť,že by sa mal uberať iným smerom,ale už bolo neskoro...takže ešte raz sorry Jirko...ale zas na druhej strane už vieš,že kde je v MH Penny market :D .
A ešte jedno špeciálne poďakovanie Luďkovi,že nám umožnil prespať vo svojom legendárnom skife :) . Ešte raz díky.
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
stano112
 
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod Radek » čtv kvě 24, 2018 08:12

Můj první příspěvek zase po asi třech letech :-D
Hodnotit můžu jen pobyt na letišti, protože jsem na spanilce už nebyl, ale... Vzhledem k tomu, že jsem byl v MH po přesně šesti letech, můžu hodnotit ten rozdíl - za ty roky se sraz viditelně vyvinul a velice zlepšil. Dost mě překvapila tombola, a ještě víc, když jsem se stal jedním z výherců a hrdým majitelem pirátského kloboučku. A bylo taky fajn vidět, že známí z doby, kdy jsem jezdil každoročně minimálně na jeden sraz, si ještě pamatujou ten můj vyžilej xicht :-D
Takže po krátkém příspěvku krátké shrnutí - sraz byl z mého pohledu vynikající, velký dík organizátorům, a doufám, že za rok se tam s Vámi všemi zas uvidím, pokud se mi nepodaří letos ještě dorazit na moravský sraz.
21053 - r.v. 1990 - mám od r. 1998 až navěky
2124 Niva - r.v. 1987 - měl jsem 2006-RIP 2015 (budiž jí slévárna lehká)
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 310
Registrován: čtv čer 03, 2004 13:10
Bydliště: Praha

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod Teepee » čtv kvě 24, 2018 10:00

Tak komentáře po šesti letech, i za mě.
Mě se sraz moc líbil.
Organizátorům velké díky!
Koho jsem nepozdravil na srazu, toho zdravím teď!
Po letech jsem se přijel hlavně podívat, proto mé hodnocení atraktivit na srazu je asi tak:
Spanilku jsem nejel, a ta část kolony co jsem viděl z vrat u známého, mi teda přišla nějaká malá, příště se to snad neroztrhá.
Sprinty - S Nivou to nemá smysl, a navíc by určitě nastydla. Jo a všem co se líbila, děkuji za zájem.
Slalom - Vemte obsah jednoho auta a protřepte, nemíchejte, něco z toho vyleze.
Orienťák - To už je Praha toto?
Takže jsem si moc a moc užil cvrkot na ploše, podvečer pá i so v kempu a nepostrádám vůbec nic, poněvadž jsem viděl vše.

Jedině jsem zvědavej, co bylo v tombole, ale nechám se překvapit, příště už určitě aspoň něco vyhraju :lol:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Hodnocení srazu

Příspěvekod Laďuša » čtv kvě 24, 2018 17:03

Eště jsem ani neviděl svoje fotky, neboť mam počítač v tak špatným technickým stavu, že mi odmítá zobrazovat obrázky. Kupodivu prohlížeč s internetama pustí, byť je to rychlý, ba až hlemýždí. :lol:
Musim ale trochu zareagovat na otázku alkoholu (já vim, tý pověsti už se ale beztak nikdy nezbavim). V sobotu jenom cestou na letiště jsem do sebe stihnul nalejt už dvě piva. První v hospodě Pod kaštany a druhý Na krásné vyhlídce. Pokud jste to z názvů podniků nepochopili, tak jsem si dal tu štreku pěšky - pěkně 10 kilometrů nahoru do skal a pak zase dolů na letiště. Tam jsem do sebe vyžízněním hned vlil dvě malinovky naráz a hned nato eště třetí. To, že neni na ploše výčep piva, je naprosto správný, ale já prostě nechápu, co jsem jako neřidič udělal tak strašně špatnýho :(
Za mě jsou ale beztak nejzábavnější a z lidskýho hlediska nejcennější okamžiky večerní družby v kempu. Slibem účasti na wintercampu v Estonsku nezarmoutíš, takže jsem v tom namočenej taky :lol: Asi i polskej sraz jsem odkejval.
Jo a psy nemam rád obecně a Argo už má u mě velkej vroubek z loňskýho dubna, takže v tutom ohledu si nepohoršil :mrgreen:

Nevim, co eště napsat, probíráním se tématem mi napadalo spoustu věcí, tak snad jenom pár slov na závěr, neboť.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Předchozí

Zpět na Mnichovo Hradiště 10

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků