DARUEM LADU SAMARU

Moderátor: Moderátoři

DARUEM LADU SAMARU

Příspěvekod Luco » stř pro 28, 2016 21:12

Dobrý deň, som zo Slovenska konkretne z Liptovského Mikuláša. Kedysi v 1990 môj starý otec kúpil Ladu Samaru 1300 samozrejme v tej dobe bolo obtiažne také auto zohnať neviem už ako to pofintil (aj mi to vravel ale zabudol som). Ked toto auto zakúpili boli poň priamo až v Prahe. Šoféroval môj tatko lebo tam bol na vojne a slúžil ako šofér nejakého velitela takže prahu poznal. Jazdil na lade 1500S a na vojne mu vštepili aby sa staral príkladne o auto umyval ho, udržba a tak proste si to híčkal. Preto aj naša samara sa mala ako v bavlnke pravidelne bola pastovaná, voskovaná, umývaná viac než bolo zrejme potrebné. Po kúpe okamžite demontoval výfuk (celý) a dal ho opieskovať a následne nastriekať niečo špeciálne v tej dobe a poviem Vám ten výfuk je na tom autíčku doteraz bez jedinej diery a to môžem odprisahať ! ďalej vybavil auto plastovými podbehmi (podblatníkmy) čo mu rapídne predĺžilo životnosť. Proste samara sa u nás mala veľmi dobre pri 120 000 km sme prvý krát robili lamelu spojky (u známeho) čo viem z rozpravania tak bol menený brzdový posilovač 1x, asi sada sviečkových káblov, membrána palivového čerpadla. No starý otec mi pred 7 mesiacmi zomrel držali sme autíčko kvoli nemu mal ho rád a stačilo mu. Po jeho smrti som sa stal užívateľom auta ja sám. Vďaka tomu že od svocjih 17 rokov som o auto pečoval (mám 24) tak ako ma to naučil tatík ( vosk, umyvanie, výmeny oleja, elektrika, pneumatiky, brzdy a pod. spravím si všetko pretože je to jednoduché auto) nikdy sme s ním nemali žiadnu poruchu žiadne odtiahnutie a pod. Vždy spoľahlivo dojazdilo domov bez problemov a to jazdilo 15 rokov trasu Liptovský Mikuláš - Stúrovo 2x v roku s plnou osádkou a za sebou ťahalo 400kg vozík s hroznom orechami broskiňami a pod. No proste to auto sa stalo súčasťou rodiny. Navzdory modernej dobe autíčko už nespĺňa určité požiadavky hlavne výknové a aj ten komfort chýba, radi by sme s tatkom kúpili niečo modernejšie. No kedže mám ja osobne a aj moj tatko ku nemu veľký citový vzťah nehodláme ho dať zošrotovať a ani ho nepredám za 100-200€ nejakým chlapčiskám na rozbitie. Investícia toho autíčka sa vrátila už 3-násobne v podobe odslúžených km (166 XXX km). Preto ma napadlo že by som ho niekomu, kto sa zaujíma o tieto vozidlá proste podaroval trebárs za cenu prepisu, a preto vlastne aj píšem celý tento sloh. Novšie auto by som chcel kúpiť nejako na jar roku 2017 prípadne v lete asi a preto to moc neponáhľa no rád by som našiel niekoho kto to auto nevykuchá a naozaj ho napríklad zrenovje alebo napríklad niekde venuje do múzea alebo tak. Autíčko vozilo mojeho starého otca takmer tretinu jeho života, polovicu života mojho tatka a mňa vozí celý moj život mám 24 rokov. Je červenej farby v trojdverovej vrzii, korózia je značne už dosť veľká kufor, dvere kufra, dvere vodiča. Fotky sem skúsim pridať keď sa oboznámim s fórom. Naozaj nám záleží aby to autíčko skončilo v dobrých rukách.

Prosím ak by niekto mal záujem o daľšie informácie kludne ma kontaktujte na mejlovej adrese: andrej.lucan@centrum.sk

PS ak je t OFFtopic prosím prepáčte nevedel som kde to zaradiť zaregistroval som sa 2 minúty pred písaním tohto textu. A ospraveľňujem sa za prípadné preklepy a aj za to že som Slováka tlačím sa Vám sem.
Přílohy
LadaSamara.jpg
Je to presne takáto Samara
Luco
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř pro 28, 2016 20:42

Re: DARUEM LADU SAMARU

Příspěvekod slánský sergej » čtv pro 29, 2016 20:36

ahoj, odpovídám na mail!
hezký večer
t.
moskvič 2137
moskvič aleko
slánský sergej
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon kvě 16, 2016 00:16
Bydliště: Slaný


Zpět na Daruji či vyměním

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků