Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

2DIN autorádio od výrobce, MMS s Windows CE, alternativní MMS s Androidem

Moderátor: Moderátoři

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Jajo » úte kvě 26, 2020 18:49

Dusan píše:Vever ti tu nahrajem, prerobene subory, vycistene tak uvidis

Skús tie sk a aj tie originál pokyny skontrolovať a porovnať. Všetko čo sa dá. Hlavne či máme rovnaký formát(či je správne to mono, 22 kHz,16bit). Lebo ja jediné čo vidím, je to 352 kbps, no a to môže byť aj m,22,16, aj m,44,8, aj s,11,16, aj s,22,8. No a ešte jedná vec. Mne sa dá nastaviť iba Wav PCM. Nie je aj nejaké iné Wav? Nemôže byť v tom chyba? No nič skús čo sa dá spraviť a skúsim tam hodiť tie tvoje súbory. No a keby to nešlo(čo dúfam, že sa už konečne nestane), tak tam hodím tie upravené nemecké a už to dúfam definitívne doriešime....
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Makar » úte kvě 26, 2020 19:54

Možné je aj to, že program si drží anglický jazyk ako internú nemennú časť. A upravovať by sa mali len nemecký alebo ruský jazyk.
Len uvažujem :mrgreen: Profi-program na úpravu waw súborov nemám :(
Tak vám len držím palce, aj na nohách :thumbright: :thumbleft:
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Uživatelský avatar
Makar
 
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Dusan » úte kvě 26, 2020 20:12

tak max subor moze byt 5MB, dam to na letecku postu, prekonvertoval som ti subory, zmizli nejake veci z konca suboru. Aj z hlavicky.
Ale teraz to je na 99% rovnake ako original.

Skus zbalil som len wavka SK, ktore si ty vytvoril.
http://leteckaposta.cz/626114255

Ak som dobre pozeral 3 subory si nechal origo.
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Jajo » stř kvě 27, 2020 18:12

Čaute, práve som sa vrátil z VAZidla. Dusan, dobre si postrehol, že som tam nechal aj nejaké originál súbory. Boli 4 ks, to sú iba zvuky(napr. to ťuknutie). No a teraz k veci. Takže v prvom rade som dal tie tvoje súbory do EN zložky. Potom som v nej prepísal názvy dvoch zvukov(tých originál) a potom som vymenil všetky zvuky v zložke DE za ruské a prepísal som im názvy. No a celý tento guľáš :mrgreen: som hodil do MMC. No a hneď na začiatok bola dobrá správa, že zvuky fungovali vymenené, takže navigácii nevadí na origináloch ani názov(myslím kým sa dodrží presne taký ako bol originál), ani veľkosť, ani kontrolné bity. Takže som nastavil cieľ(pre istotu zašitý v uličkách, kde som nikdy nebol :mrgreen: až odskúšam čím viac pokynov) a vyrazil som. Všetko presne tak ako vždy do teraz. No a teraz to najhlavnejšie. Nejdem už viac napínať :mrgreen: FUNGUJE TO PERFEKTNE. :supz: Aspoň zatiaľ ku ktorým pokynom som sa dopracoval. Najhorší pokyn je "prekročili ste rýchlosť" :axe: Ja viem, však sa ponáhľam. :lol:
Takže sa chcem poďakovať všetkým, čo sa zúčastnili na tomto našom "experimente" a hlavne Dušanovi, že dokázal tie súbory opraviť, tak až sú ako originály. Teraz je už navigovanie iná liga. :lol: No, a na záver, pre nás zúčastnených. Dáme to celé do kopy a hodíme to na LadaWiki FREE, alebo to bude naše "vlastníctvo" a za malé všimné to pomôžeme aj iným rozchodiť? :D Inak, tak či tak, by bolo fajn, keby Georgius(ale môže byť aj niekto iný), našiel "dobrovoľníka" s originál MMC, nainštaloval mu to tam a z toho všetkého by spravil pekné video. :mrgreen: Ale najviac na tom všetkom je dobré to, že moja námaha s prekladom a vytváraním tých pokynov neprišla na zmar, kvôli blbým wav súborom(resp. programu ktorý ich vytváral). Asi chyba bola v tom, že som to v tom programe konvertoval všetko naraz a tým to tam asi dodalo aj poradie.... :rolleyes: No nič, kto chce skúste to nainštalovať a hlavne vyskúšať či som sa nepomýlil v preklade, alebo vytváraní,.... A keď to bude 100% odladené, tak to môžme dať nejako dokopy a príp. aj na tú LadaWiki. A kto by chcel, môže vytvoriť aj Českú verziu a uložiť ju napr. ako DE. A ak sa bude niekto veľmi nudiť môže takto vytvoriť aj "vtipnú" verziu. No a tá môže byť tiež aj v slovenčine a aj v češtine, nakoľko máme ešte dve ruské zložky. :D
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Dusan » stř kvě 27, 2020 18:21

Ti poviem, rucne preklikat 145 suborov :D, hlavne ze to ide. Zmenil som na suboroch aj hlasitost. Tak si to skontroluj, ci nejaky povel nieje tichsi, ale malo by to byt ok.
Zato kvalita zvuku, mi prisla taka nic moc. Nebolo to stiahnute a konvertovane z mp3 na wav. Si to neviem vysvetlit. Ked tam das zlosku sk, neobjavi sa vo vybere zvuku?
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Jajo » stř kvě 27, 2020 18:48

Dusan píše:Ti poviem, rucne preklikat 145 suborov :D, hlavne ze to ide. Zmenil som na suboroch aj hlasitost. Tak si to skontroluj, ci nejaky povel nieje tichsi, ale malo by to byt ok.
Zato kvalita zvuku, mi prisla taka nic moc. Nebolo to stiahnute a konvertovane z mp3 na wav. Si to neviem vysvetlit. Ked tam das zlosku sk, neobjavi sa vo vybere zvuku?

No mne o preklikavaní nemusíš hovoriť, zažil som toho až až. :lol: No zatiaľ čo ma navigovalo, tak hlasitosť bola dobrá. A plus k tomu mám v MMC nastavenú hlasitosť navigovania na strong(potom je už len max. :lol: ) Ale subjektívne ide hlasitosť rovnako ako originál. Kvalita nie je bohviečo, ale stačí. Kvalita je asi aj preto slabšia lebo pokyny som vytváral cez túto stránku, no a to je vlastne syntenzátor prevodu textu na reč a vytvára to MP3. A ešte k tomu tam je aj napísané, že ak chceš kvalitné zvuky(asi wav), tak mu musíš zaplatiť 5€(má písané, že mesačne, takže neviem či by pomohla jednorázová platba) A možno ešte čosi spravilo konvertovanie na wav, balenie, rozbaľovanie,.... Ale ako sa hovorí, zadarmo je to až moc dobré. :mrgreen: No a s tou "SK" zložkou som neskúšal, ale asi by to nefungovalo. Lebo to bude musieť byť niekde inde zapísané, že SK znamená Slovenský a kde ma hľadať tie pokyny.... Ale ak chceš, preskúmaj tie ostatné inštalačné súbory a možno z nich dokážeš spraviť aj preklad menu do slovenčiny(tak ako si to spravil pri tej mobilnej aplikácii) a to by bola iná paráda. :D Ešte raz, ďakujem za pomoc.
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Makar » stř kvě 27, 2020 19:57

"Vtipná verzia" to si myslel hlášky typu "Zaboč do ľava, ty K*K*T!", "Čo ti j€be, spomaľ!", "Máš v p1či, práca na ceste." :supz: :weedman: :oops:
To by sa celkom hodilo k tej Arkone, čo počúvam :supz: :supz:
Ale teraz vážne, stiahol som si tú aktualizáciu, čo si dával sem link, ktorý súbor mám nahradiť novým? Dám to na SD kartu a potom ako prebieha
inštalácia? Musí byť aktualizovaný softvér auta? Neseká to, máš to 100% odskúšané?
Nie sme všetci takí Supermani ako ty Miro (Jajo), prosím sprav aj pre nás "menejchápavých" :oops: návod alebo Jirka video.
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Uživatelský avatar
Makar
 
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Jajo » stř kvě 27, 2020 20:19

Poskusam to a ak to pojde bez problemov, tak to tu cele zhrniem... Prip. ako som uz pisal, moze Georgius o tom natocit aj video. Video by bolo super. Vo videu by mohlo byt aj to ako si vytvorit tie pokyny, cez co a ako to konvertovat do spravneho formatu, ako kde a co nahradit, ako to nainstalovat, a hlavne ako funguje samotne navadzanie v slovencine....
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Dusan » stř kvě 27, 2020 21:02

Treba dat vsetko do jedneho RAR, a hodit popis na wikipediu, do rarka dat komplet celu instalacku s updatom, proste len ludia nahodia na sd kartu vlozia do radia a spustia update.

Ja by som bol zato aby ang. Ostal a pouzila sa nemcina ako slovencina.
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Jajo » stř kvě 27, 2020 21:28

Ja som isiel do zmeny anglictiny hlavne preto, lebo niektori co pouzivaju ine jazyky, tak hovorili, ze ked chcu pouzit iny jazyk ako anglictinu, tak si musia ten jazyk zvolit vzdy pri kazdej novej trase. Zevraj sa im vzdy nastavuje anglictina ako vychodzi jazyk(asi podla systemoveho jazyka). Cize ak ma ist niekto do slovenciny, tak nech si to necha takto, cize zmenenu anglictinu. Ak by niekto chcel, tak nech napise bud tu, alebo priamo nam do spravy a zmenime mu to. Ale pochybujem, ze ked si da niekto slovencinu, ze bude chciet prepinat na anglictinu... A co sa tyka tej instalacky. Odskusam tuto nasu verziu tyzden dva, ci ide ako ma a ak to bude v pohode, tak sem hodim celu instalacku aj s popisom co a ako teba spravit. A tiez aj na LadaWiki. Dusan, a ozaj nepozeral si este ci by sa dalo aj menu prelozit? Ak by sa dalo, tak by sme to mohli dat cele naraz dokopy...
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Dusan » stř kvě 27, 2020 22:35

Nemam podklady, jedine asi vytiahnut z mmc, nemyslim si zeby to slo alebo bolo jednoduche a ci by som to vedel urobit. Navyse casovo nestiham. Par pocitacovo znalych tu je. Mozu sa realizovat.
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Georgius » čtv kvě 28, 2020 22:24

Jajo píše:Poskusam to a ak to pojde bez problemov, tak to tu cele zhrniem... Prip. ako som uz pisal, moze Georgius o tom natocit aj video. Video by bolo super. Vo videu by mohlo byt aj to ako si vytvorit tie pokyny, cez co a ako to konvertovat do spravneho formatu, ako kde a co nahradit, ako to nainstalovat, a hlavne ako funguje samotne navadzanie v slovencine....


Video jak vytvořit pokyny bych nechal Dusanovi, ale pokud by se tento nebo příští víkend našel odvážný dobrovolník s Luxkou který by se za mnou zastavil v práci, tak se natočení nebráním. Jako protihodnotu nabízím nastavení jasu budíků :-)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4007
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Jajo » sob kvě 30, 2020 17:17

Takže, navigácia konečne bez problémov nainštalovaná a odskúšaná. Čiže beží bez problémov aj na "starej" MMC, aj na "novej". Pár pokynov by som ešte vylepšil, ale kto chce nainštalujte si ju a po vzájomnej diskusii môžme potom spraviť "aktualizáciu". Napr. pokyn "ďalšia zmena jazdy po" by som zmenil "ďalšia zmena jazdy o" , pokyn "kruhový objazd" by som zmenil na "vojdite na kruhový objazd", ak sa čísla "prvý, druhý,..." používajú iba na kruháčoch a exitoch, to by som zmenil tiež na "použite prvý, druhý,...", až to na kruháči neznie takto: "kruhový odjazd, druhý výjazd", ale "vojdite na kruhový objazd, použite druhý, výjazd". No nič, vyskúšajte a píšte návrhy a keď ich "skompletizujeme", tak spravíme aktualizáciu, príp. aj nejaké samostatné vtipné navigovanie. :mrgreen:
Takže poďme na to.
Na tomto odkaze si stiahnite .rar súbor. Rozbaľte ho na SD kartu, až máte na karte iba zložku "update"(všetko potrebné je v nej). Zapnite MMC, ak ste mali zapnutú navigáciu, tak ju vypnite(menu/exit/ok), prepnite MMC do výberu médii(aby ste videli na displeji tie ikony rádio,video,navigácia,...). Potom vložte SD kartu do MMC. Malo by to napísať, že kontroluje kartu, potom, že sa nenašli žiadne multimediálne súbory a malo by to prepnúť na rádio. A potom sa prepnite šípkou naspäť na výber médii a stlačte ikonu navigácie. Objaví sa obrazovka s možnosťami aktualizácie. Stlačte prvú možnosť "Full update". Keď to bude hotové, tak vám to napíše, že je všetko komplet hotové. Potom stlačte poslednú možnosť na spodku "close". Začne sa načítavať navigácia a medzi tým vyberte SD kartu, až vám to zasa nedá iba možnosť aktualizácie. Po načítaní navigácie si zvoľte v nastaveniach jazyk navigovania ANGLIČTINU. Pravdepodobne už by mala byť nastavená, ale pre istotu to skontrolujte. Potom vypnite navigáciu a znovu zapnite.(toto je odporúčanie na odstránenie prípadných chýb pri inštalácii).
No a už stačí nastaviť cieľ,parametre navigácie, vyraziť a užívať si pokyny navigácie ktorým rozumiete. :mrgreen: Ak ste pred tým už používali navigáciu, tak všetky vaše nastavenia vám zostanú zachované aj po tejto aktualizácii, vrátane anglického jazyka. Ale ak by náhodou, tak si nastavte to čo ste mali pôvodne. Čiže teraz keď nastavíte anglický jazyk, tak vám to bude kecať po slovensky. Ostatné jazyky zostali zachované(RU a DE), ak by niekto chcel. Ak by sa niekomu náhodou tá slovenčina nepáčila, tak si stiahnite pôvodnú verziu a rovnakým spôsobom ju nainštalujte a budete mať opäť RU, DE a EN jazyky.
Takže na záver prajem veľa šťastných kilometrov s našou "slovenskou" navigáciou. A píšte skúsenosti, postrehy, návrhy na zlepšenie,...
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Dusan » ned kvě 31, 2020 09:48

Co tak tento sexy hlas namiesti toho co tam mame ?
Přílohy

uturnasap.en.wav [ 120.42 KiB | Zobrazeno 16 krát ]

uturnasap.en.wav [ 94.54 KiB | Zobrazeno 16 krát ]

Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Jajo » ned kvě 31, 2020 09:58

Ak si menil frekvenciu, tak neviem či nám to bude fungovať.... Ale skús a uvidíš. A ozaj, aký program si používal na úpravu tých mojich pokynov? Lebo ja cez čo som to pozeral, tak tie "smeti" čo si odstránil, som nikde nevidel.
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

PředchozíDalší

Zpět na Magnitola (rádio/MMS)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků