Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

2DIN autorádio od výrobce, MMS s Windows CE, alternativní MMS s Androidem

Moderátor: Moderátoři

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Jajo » ned kvě 24, 2020 09:23

Zatiaľ dik za radu. Teraz som skúšal či bude fungovať to nastavenie mono a 22.05 KHz. Vytvorený súbor prehrával v pohode v PC. Takže možno aj večer sa dám na prerobenie všetkých súborov a odskúšanie v aute. A ešte jedná vec, čo bude lepšie zvoliť 8 alebo 16 bitov? Lebo keď som vytvoril 8 bit súbor, tak to bit rate bolo okolo 170 a keď som vytvoril 16 bit súbor tak to bolo tiež cca okolo tých 380, čo je o málinko viac ako originál. Tento bit rate nebude vadiť? Nemusí byť tiež rovnaký a stačí mu byť cca rovnaký? Lebo ak musí byť rovnaký, tak to už neviem kde nastaviť.
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Georgius » ned kvě 24, 2020 09:52

Ahoj,
je to už strašně dávno co jsem si s WAVy hrál do hloubky, ale 16 bitů bych držel jednak z důvodu kvality ale hlavně z důvodu toho, že kdoví jak je slepený ten kodek co to ve Windows CE přehrává - prostě když tak je originální soubor, tak to tak asi chce. Úplně nechápu, jak je možné, že při stejné vzorkovací frekvenci, počtu bitů a kanálů mít odlišný bitrate :dontknow: ale netuším jaká konstalace planet by to ještě mohla ovlivňovat.
Jedině špatně nastavený počet bitů, sleduj:

22.05*16=352.8
24.00*16=384

:-P

Že by tvoje Windowsy neuměly 22.05 kHz ? Audacity s tím nemá problém, kdyžtak zkus to (tuší, že je i verze pro Windows)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4007
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Jajo » ned kvě 24, 2020 15:09

No tak som sa dostal k tomu konvertovaniu a pre istotu som všetko nastavil ako treba a reštartol PC. No a teraz mi to prekonvertovalo a už všetko má tých 352 kbps. Takže už by to malo byť presne to čo originál. Ak sa k tomu dostanem, tak sa pokúsim ešte dnes to aspoň dať do kopy a hodiť to do MMC. No a zajtra po ceste do práce odtestujem a uvidím. Dnes sa mi už nechce prevážať hore dole. :mrgreen: Dúfam, že čo je v názve to ".en" tam stačí iba dopísať v premenovaní súboru a netreba to tam dávať cez nejaký program.... Lebo ešte môže byť aj to problém. Či? Dúfam, že keď mám už teraz presne ten istý formát(aspoň by mal byť), tak už by to mohlo ísť. Priznám sa , že s týmito Win blbosťami nemám skúsenosti ako to funguje. Sranda je, že samotný prehrávač prehrá kade čo, ale navigácia už má problém, ale tá bude asi fakt používať nejaký svoj iný kódek, alebo podobnú blbosť...

EDIT: už som to dal do kopy a aj do MMC, aj som sa previezol. A zasa nič. :cry: Zasa zo začiatku funguje len to ťukanie(originálny súbor) a potom zasa nič a dokonca to potom fest spomalí celú navigáciu. Už neviem v čom môže byť problém. Buď tým ".en", alebo žeby zmenami v tom zipe? Neviem... Priložím tu aj ten nový súbor, kukni ho, ale už by mal byť rovnaký.
Přílohy

1.en.wav [ 39.44 KiB | Zobrazeno 64 krát ]

Naposledy upravil Jajo dne ned kvě 24, 2020 17:04, celkově upraveno 1
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Georgius » ned kvě 24, 2020 17:03

ty soubory se prostě musí jmenovat 100% stejně. Pro jistotu kontrola Total Commanderem nebo klasicky "cmd", čili dosové okno ;-)
Jinak pro Widle platí pravidlo 3R - Retry (zkus znova), Reboot (restartuj počítač) Reinstall (přeinstaluj aplikaci a pokud to nepomůže tak celé Windowsy), to bývalo odjakživouc ... A ty Win CE jsou ještě větší peklo.
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4007
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Jajo » ned kvě 24, 2020 17:09

Georgius píše:ty soubory se prostě musí jmenovat 100% stejně.

To sa volajú 100% rovnako, lebo pred tým som dal v tom zipe možnosť vložiť tie nové a nahradiť tie staré. No a zostali len tie nové, čiže názov musí byť 100% rovnaký, inak by to tie pôvodné neprepísalo....
No a stou preinštaláciou aplikácie. Proste keď to tam dávam, tak sa to vlastne aj preinštaluje, no a keď tam dám pôvodnú verziu, tak to šľape hneď na 100%.
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Dusan » ned kvě 24, 2020 18:00

no, ja ti neviem. 16bit, mono ,352kbps,22050hz, mas PM
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Makar » ned kvě 24, 2020 19:29

Ja si myslím Mirec (Jajo), že je kludne možné, že vloženie iného jazyka blokuje samotná navigácia.
Ten SitiGID nepredal určite licenciu AvtoVAZu zadarmo a určite by rád zhrábol aj ďalšie prachy za ďalšie
inojazyčné verzie, ak by si ich AvtoVAZ objednal. Žijeme v kapitalizme, zabudol si :idea:
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Uživatelský avatar
Makar
 
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Jajo » ned kvě 24, 2020 19:52

Ja som tiež myslel, že či to neblokuje navigácia. Ale za jedno to robím v alternatívnom menu, no a tí čo tvoria toto menu, tak buď s jazykmi nerobia úplne nič, alebo vedia ako na to... Jedine že by mali v tom zapracované nejaké "kontrolné súčty", alebo nejakú podobnú somarinu. Ale skôr myslím, že niečo robíme zle my. Keby im záležalo na "ochrane" až tak moc, tak by ten zip zaheslovali a ku autu by si dostal kód a hotovo(ako to majú aj iný). Myslím, že im je to fuk či sa ty budeš trápiť s prekladmi a nahrávaním tých pokynov....(viem aká je to práca :cry: ) a potom si to tam narveš. Napr. som pozeral iné navigácie(chcel som práve s nich použiť pokyny) a tam sa takto "ľahko" ani nedostaneš k súborom obsahujúcim hlasy. Tam to majú tak "chránené", že nenájdeš priamo takto súbor s pokynom. Na zmene/nahratí nového hlasu je najnáročnejšie(keď vieš ako to tam potom narvať) ten preklad a potom nahratie/vytvorenie hlasových súborov a potom úprava do požadovanej formy. Práve toto je na tom najdrahšie a preto si automobilky platia len jeden/páru jazykov. Neviem, už mi dochádzajú nápady, ale skôr to bude vo formáte toho súboru, resp. v nahrávaní do toho zipu. Neviem, nie som počítačový expert, uvidíme či niečo vymyslia šikovnejší užívatelia tohto fóra... Držím palce až to spoločne rozbeháme a až nevyjde moja doterajšia práca na zmar...
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Makar » ned kvě 24, 2020 20:18

Presne tak som to myslel, ak si program kontroluje pri každom waw súbore nejaký parity-byte, čiže súčet predošlých bajtov, tak veľmi ľahko odhalí,
že ten waw súbor nieje originálny. Je možné, že takto sa navigácia chráni pred neželaným prístupom, ale programy sa tak chránia aj proti "zamŕzaniu",
lebo kremíkové obvody sú veľmi citlivé na teplo a pod.
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Uživatelský avatar
Makar
 
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Georgius » úte kvě 26, 2020 08:49

kontrolní součit mi na citigyd přijde jako příliš sofistikovaná ochrana, imho je mu to jedno.
ještě jednou cross-check:
16 bitů, MONO, vzorkovací frekvence, bitrate ... možná bych ještě zkusil jeden pokyn oříznout tak, aby byla úplně stejná velikost souboru. Jestli to nepomůže tak možná fakt kontrolují CRC. Taky zkus přiložený hack, jestli ho o přehraje - změnil jsem v něm jeden byte, takže nesedí kontrolní součet - takže jestli to nebude hrát, tak je to jasné (je to Tvůj původní 1O.en).

hack.wav [ 33.01 KiB | Zobrazeno 27 krát ]

VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4007
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Jajo » úte kvě 26, 2020 17:53

Čaute, skúšal som písať aj priamo výrobcovi tej navigácie. No a toto mi odpísal: "Môžete nahradiť zvukové chvosty, súbory v priečinku: Voice\en\default a aktualizovať softvér. A výber en jazyk, počujete jeho hlas herectvo.
Bohužiaľ, v prípade zmeny v softvéri, nemôžeme zaručiť jeho správnu funkciu a poskytnúť ďalšiu podporu v prípade problémov." No tak som hneď stiahol ich oficiálnu verziu(pre istotu), do nej som to hodil.... No a zasa výsledok ten istý. :evil:
Takže za jedno, teóriu máme dobrú a tým nám potvrdil, že nepoužívajú žiadnu oficiálnu ochranu, ale za ďalšie píše, že to nemusí ísť na 100%. Takže čo teraz? Ja som už vyčerpal všetky moje možnosti a schopnosti. :cry: Už by to chcelo asi sa poradiť s niekým čo sa vyzná do navigácii, resp. tých Win, zip, a podobných blbostí. V nahrávaní do MMC určite nebude chyba, lebo už som asi 25 krát tam vrátil pôvodnú verziu a tá ide vždy "perfektne". Neviete náhodou, kto vytvára to alternatívne menu? Ešte by stálo za skúšku im napísať a možno by nám aj vytvorili v tom zvlášť slovenčinu. Však ja to už nechápem. Však určite je tam nastavené, že keď má povedať "prvý", tak je tam napísaná cesta ku tomu súboru(no a to máme dodržané). No a keďže to nič nehovorí a ešte k tomu to začne sekať celý systém, tak to vyzerá, ako keby to aj chcelo prehrať ten náš pokyn, len mu nejaký kódek(alebo podobná win blbosť) zahltí pamäť a proste ho nedokáže rozkódovať a prehrať. Na toto všetko(čo si myslíme, že to môže robiť) ma napadla ešte jedna skúška. Rozbaliť pokyny a poprepisovať ich(poprepisovať názvy v origináloch), napr. doprava zmeniť doľava,.... Alebo nahádzať pokyny z nemčiny do angličtiny. No a ak to pôjde bez problémov, tak ani veľkosť, ani kontrólny súčet, ani balenie, ani nič podobné nebude chyba, ale chyba bude v samotnom našom pokyne(formáte/nastavení...). Prosím, neskúsi to niekto? :)
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Georgius » úte kvě 26, 2020 18:00

Myslím, že to pojede. Napadá mne jedna velmi kacířká myšlenka, totiž vzít původní soubory jak jsou a zkusit použít jejich hlavičku a vyměnit jen PCM data, což by ve finále znamenalo oříznout nahrávky na délku anglické (tedy asi lépe německé či ruské ty budou delší ;-) ). Určitě vyzkoušejte, jestli to jede s německou navigací v ruském adresáři a pokud ano, takje něco blbě v hlavičce a můj postup by teoreticky mohl pomoci, ale za cenu možného zkrácení pokynů.
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4007
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Dusan » úte kvě 26, 2020 18:05

To by mohlo ist, rozdiely v dlzke by nemali byt drasticke, goldwave umoznuje menit rychlost prehravania, tak ze napasovat to na rovnaku dlzku by nemal byt problem. Este ma napada su to naozaj len wav? Neobsahuje to nejake meta data?
Ano ina hlavicka a sk verzia obsahuje na konci meta data: list a info. Tak ze skusit odstranit.

Natiahol som wav sk do goldvave, a po ulozeni meta data uz tam niesu.

Skusit teda par suborov upravit a niekto to vyskusa?

Asi by stacilo, klic zvuk nahradit nasim napr{jeden} a hned by sa videlo, by prehralo zvuk jedna namiesto tuknutia
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Jajo » úte kvě 26, 2020 18:23

Ak budem mať zajtra chuť a čas, skúsim ešte ručne prepísať de na en a vyskúšam. Ak tomu takto nebude vadiť dĺžka a ani ručný prepis súboru, tak to budeme musieť ten originál cez niečo skontrolovať do poslednej bodky. No a potom zasa vyskúšať.... :rolleyes:
A to ".en" stačí určite iba prepísať v názve súboru? Netreba to cez niečo doplniť? Nie je to tiež niečo ako ".wav"?
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Dusan » úte kvě 26, 2020 18:31

Vever ti tu nahrajem, prerobene subory, vycistene tak uvidis
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

PředchozíDalší

Zpět na Magnitola (rádio/MMS)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků