Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

2DIN autorádio od výrobce, MMS s Windows CE, alternativní MMS s Androidem

Moderátor: Moderátoři

Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Jajo » pát kvě 01, 2020 17:55

Čaute, už som zisťoval viacero možností dostať zrozumiteľný jazyk do našej navigácie a dokonca ani tie stránky čo učia autá po slovensky/česky sa mi na to vykašľali. Tak som sa inšpiroval Ford fórumom. Tam si chalani sami riešili preklady.... Tak sa chcem aj tu spýtať či má niekto možnosť, čas, chuť,.... sa dať na preklad tej našej navigácie. Naša navigácia má "výhodu", že má všetky hlasy v aktualizačnom súbore. Čiže tam by stačilo nahradiť anglický pokyn slovenským a navigácia ho prehrá bez problémov, len musí zostať zachovaný názov a typ súboru. No a keď by sme mali nahradené všetky pokyny, tak by sme dali aktualizovať navigáciu a ona bude hovoriť v "reči nášho kmeňa" :mrgreen: Takže ak by sa niekto na to dal sám(či už zohnatím pokynov alebo by to sám nahovoril), tak samozrejme záujemcovia by sme mu za tie súbory zaplatili. Prípadne by sme sa na tom podieľali viacerí a jeden by to celé riadil, rozdeľoval úlohy a nakoniec by to aj sfinalizoval. No a tí ktorí by sa na tom podieľali by mu niečo "symbolicky" za to zaplatili a ostatným by to mohol predávať normálne. Tak čo, nájde sa tu šikovný expert(alebo aspoň takého niekto pozná) čo má na to vybavenie, čas a chuť? Ja viem, že teraz sú už aj androidové rádia, aj niektorí vedia to toho dostať aj inú navigáciu,... Ale kto navigáciu často nevyužíva, resp. chce zachovať auto v pôvodnom stave,... tak ten radšej dá niečo takéto a má pokoj a aktualizácie máp zadarmo. :lol: Tak ak má niekto chuť a ovláda niektorý z troch jazykov(Ruský, Nemecký, Anglicky) a rád by nám nahovoril tie pokyny, tak sa hláste. :mrgreen: Po technickej stránke to nie je až taký problém. Stačí nahradiť napr. súbor 100.waw za súbor 100.waw ktorý prehrá hlášku "sto"....
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Georgius » sob kvě 02, 2020 09:16

no, ona to není až taková sranda, pokud to má znít profesionálně - teď nemluvím o nahrávadle a technikálicích, ale např. o tom, že se musí udržet zhruba stejná hlasitost a intonace například u všech číslovek, aby to nebylo "Za dvěstě metrů zahněte doprava". A těch pokynů není zrovna málo - někde bych měl ještě mít zálohu těch WAVů (mohl bych nasdílet) ale pořádně nahrát fakt nemám čas.
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod grafi2 » sob kvě 02, 2020 09:50

A čo tak ich použiť z inej aplikácie?
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Jajo » sob kvě 02, 2020 17:25

grafi2 píše:A čo tak ich použiť z inej aplikácie?

To by tá aplikácia musela mať cca tie isté pokyny(no najlepšie presne tie isté :D ). Napr. mi máme hlášku "o 150 metrov sa držte vpravo" rozdelenú na: "o 150 metrov" "sa držte vpravo"(originál súbory: in0150.en.wav a turnright.en.wav). A iné navigácie to majú napr. takto: "o", "150", "metrov" ,"sa držte", "v" , "pravo" . Resp. sa dá(kto má na to program a čas) aj z takej aplikácie to použiť, len treba dať napr. 3 hlášky do jedného súboru až to znie tak ako má...
A ináč, tých súborov je dokopy 145. Aj z toho je dosť čísel a dosť hlášok ktoré u nás ani nikdy nebudeme počuť. Čiže, ak by niekto, tak stačí hlavne čísla preložiť a hlavné pokyny(napr. odbočte do..., držte sa v..., výjazd č., atď. bežné príkazy) Čo som čítal na tom ford fóre, tak oni že majú tých súborov cca okolo 1000, ale tiež že vraj prvých 100 je len zvuky a gongy a tiež je tam dosť nevyužitých hlášok. Takže u nich to vyzerá, že majú rozdelené príkazy viac ako Lada.
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod grafi2 » sob kvě 02, 2020 19:16

Ja používam waze...
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Jajo » sob kvě 02, 2020 20:02

grafi2 píše:Ja používam waze...

Aspoň ku tým hlasom čo som sa dostal, tak z toho by sa dalo použiť iba páru a to nám moc nepomôže. :(
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod lubosmarios » ned kvě 17, 2020 11:14

Ahoj .. bol by som ochotný pokúsiť sa to spraviť . len mi prosím sem do fora pošli odkaz na aktualizaciu navigacie .. viac nechcem.. pokúsim sa to urobiť lebo som robil slovenský hlas aj do jednej hry z kamionami a tam išlo v pohode.. tak sa to pokúsim urobiť aj do auta.. a môj tato má tiež ladu takže to bude výhoda aj pre mňa :) :D
lubosmarios
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned kvě 17, 2020 11:03

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod lubosmarios » ned kvě 17, 2020 11:20

A to s tými hláškami z druhej navigácie to neni ťažké .. cez audio program jednoducho rozdelím: o 20 metrov sa držte vpravo.waw na súbory: o 20metrov.waw / sa držte vpravo.waw .. napr takto ...
lubosmarios
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned kvě 17, 2020 11:03

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Jajo » ned kvě 17, 2020 15:34

Na tomto odkaze si stiahni zložku "update". A v nej je celá inštalácia(samozrejme bez máp) najnovšieho alternatívneho menu, ktoré je aj krajšie a prehľadnejšie, ale pokyny by mali byť rovnaké aj na starších verziách, aj v originálnej verzii.... Keď si otvoríš zložku "cityguide.zip", tak v nej je zložka "voice", keď tú otvoríš, tak najlepšie je vybrať zložku "en"(lebo väčšina ľudí má nastavenú angličtinu a z tejto zložky to berie pokyny), a v tej je treba ešte otvoriť zložku "default"- no a v tej sú už všetky tie pokyny. Stačí každý zistiť čo vlastne znamená a nahradiť ho slovenským pokynom a uložiť na pôvodné miesto s pôvodným názvom a malo by to šliapať. :D Držím palce až sa ti to podarí. :thumbup:
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod lubosmarios » úte kvě 19, 2020 10:07

Jajo píše:Na tomto odkaze si stiahni zložku "update". A v nej je celá inštalácia(samozrejme bez máp) najnovšieho alternatívneho menu, ktoré je aj krajšie a prehľadnejšie, ale pokyny by mali byť rovnaké aj na starších verziách, aj v originálnej verzii.... Keď si otvoríš zložku "cityguide.zip", tak v nej je zložka "voice", keď tú otvoríš, tak najlepšie je vybrať zložku "en"(lebo väčšina ľudí má nastavenú angličtinu a z tejto zložky to berie pokyny), a v tej je treba ešte otvoriť zložku "default"- no a v tej sú už všetky tie pokyny. Stačí každý zistiť čo vlastne znamená a nahradiť ho slovenským pokynom a uložiť na pôvodné miesto s pôvodným názvom a malo by to šliapať. :D Držím palce až sa ti to podarí. :thumbup:


noo.. tak už som zistil čo to je zač .. stiahol som si náhodny update a tie pokyny....... do prčíc šak prečo by hovoril niekto že: Choď pod most.... to nenájdem nikde.. vidím to tak že to asi nadabujem a bude tam môj detský hlas alebo to spravím cez soundoftext.com . ale asi radšej ten sound of text... Google prekladačka vám bude rozprávať kam máš ísť :D :D
lubosmarios
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned kvě 17, 2020 11:03

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod lubosmarios » úte kvě 19, 2020 10:22

Jajo píše:Na tomto odkaze si stiahni zložku "update". A v nej je celá inštalácia(samozrejme bez máp) najnovšieho alternatívneho menu, ktoré je aj krajšie a prehľadnejšie, ale pokyny by mali byť rovnaké aj na starších verziách, aj v originálnej verzii.... Keď si otvoríš zložku "cityguide.zip", tak v nej je zložka "voice", keď tú otvoríš, tak najlepšie je vybrať zložku "en"(lebo väčšina ľudí má nastavenú angličtinu a z tejto zložky to berie pokyny), a v tej je treba ešte otvoriť zložku "default"- no a v tej sú už všetky tie pokyny. Stačí každý zistiť čo vlastne znamená a nahradiť ho slovenským pokynom a uložiť na pôvodné miesto s pôvodným názvom a malo by to šliapať. :D Držím palce až sa ti to podarí. :thumbup:


A to načo sú tam že: FIRST , SECOND , THIRD ? ?? ? ? ? ?? ? aby som to preložil dobre
lubosmarios
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned kvě 17, 2020 11:03

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Jajo » úte kvě 19, 2020 10:30

Skúšal som tú stránku a je to cez ňu celkom dobré. Môžeš to spraviť cez ňu. Alebo ak máš viac sexi hlas, tak to nadabuj sám, :mrgreen: Ak ťa niektoré hlášky zaskočia alebo niečo podobné, tak sa na ne vykašli, lebo tam je aj dosť hlášok čo min. v Československu nikdy nepoužijeme.... A čo sa týka tej tvojej hlášky "choďte pod most" tak tu asi aj využijeme. Tým možno myslia exity na diaľnici, kde musíš prejsť najskôr popod most až potom odbočiť doprava...Takéto niečo je kríženie diaľnic pri Trnave. :D
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod lubosmarios » úte kvě 19, 2020 10:32

Jajo píše:Skúšal som tú stránku a je to cez ňu celkom dobré. Môžeš to spraviť cez ňu. Alebo ak máš viac sexi hlas, tak to nadabuj sám, :mrgreen: Ak ťa niektoré hlášky zaskočia alebo niečo podobné, tak sa na ne vykašli, lebo tam je aj dosť hlášok čo min. v Československu nikdy nepoužijeme.... A čo sa týka tej tvojej hlášky "choďte pod most" tak tu asi aj využijeme. Tým možno myslia exity na diaľnici, kde musíš prejsť najskôr popod most až potom odbočiť doprava...Takéto niečo je kríženie diaľnic pri Trnave. :D


Ja bývam pri Seredi takže to asi nebude márne :D
lubosmarios
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned kvě 17, 2020 11:03

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod lubosmarios » úte kvě 19, 2020 10:35

okej ,.. ide sa nato ... mam 12 a bojím sa toho že niekdo bude využívať tú moju verziu čo idem spraviť a niečo tam dam chybne tak kvoli mne zablúdi ...
lubosmarios
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned kvě 17, 2020 11:03

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Dusan » úte kvě 19, 2020 10:42

Pouzite prvy vyjazd, druhy vy jazd 3 vyjazd, vecsinou na kruhaci
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Další

Zpět na Magnitola (rádio/MMS)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků