MMC hodiny

2DIN autorádio od výrobce, MMS s Windows CE, alternativní MMS s Androidem

Moderátor: Moderátoři

Re: MMC hodiny

Příspěvekod Dusan » sob bře 30, 2019 18:23

V prvom rade vypni synchronizaciu casu cez RDS tj radio.
Dusan
 
Příspěvky: 3866
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: MMC hodiny

Příspěvekod Georgius » sob bře 30, 2019 18:24

Můj názor je tento: WinCE mají problém s hodinami reálného času a bohužel Rus nevymyslel, jak si pro tuto informaci šáhnout do CAN sběrnice jinak než v rámci polohy. A protože předpokládá,. že každý pouští navigaci, tak to vyřešil přes navigaci. Pokud nepustíš navigaci, rozjedou se hodiny, pokud navigaci použiješ tak OK - jak prosté. Čili řešením problému je mít zapnutou synchronizaci v navigaci a pokud potřebuju přesný čas i tam, tak navigaci pustit. Kdyby ty widle nebyly tak uzavřené, mohlo by to jít i jinak a lépe, ale bohužel. RDS mi tuším nikdy nefungovalo.
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4005
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: MMC hodiny

Příspěvekod Jajo » sob bře 30, 2019 18:55

Dusan píše:V prvom rade vypni synchronizaciu casu cez RDS tj radio.

Sory za otázku. Ale keď som v nastaveniach hodín, tak tam sú od vrchu len položky nastavovania času a dátumu... a pod tým sa dá zapnúť iba GPS synchronizácia a nejaký reset tam je. Ale RDS synchronizáciu som tam nevidel. Tá sa dá zapnúť/vypnúť inde? A kde? Dik za odpoveď až nemusím v tom ťukať pol hodinu... S tou zapnutou navigáciou mi to ide v pohode, ale s tou je problém ktorý som popísal v tejto téme, no a ešte je problém, že keď mám zapnuté aj upozorňovanie na prekročenú rýchlosť, tak mi to moc kecá do jazdenia(asi to vypnem :mrgreen: )
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: MMC hodiny

Příspěvekod Dusan » sob bře 30, 2019 19:31

To musis v nastaveniach radia.
Dusan
 
Příspěvky: 3866
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: MMC hodiny

Příspěvekod Jajo » sob bře 30, 2019 19:41

Dusan píše:To musis v nastaveniach radia.

Skúsim to kuknuť ráno. Aj tak musím s tým ráno ťukať, však sa mení čas :lol: a ešte aj k tomu idem ráno previesť Vestičku :mrgreen:
Ak to nájdem, dám vedieť či to funguje... Ak nie, tak ťa budem musieť porosiť až napíšeš, kde presne sa to dá nastaviť... :oops:
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: MMC hodiny

Příspěvekod Dusan » ned bře 31, 2019 07:06

No ja nic v plane tukat nemam, zapnem a ocakavam spravny cas. Urobim ti foto, ale normalne si v rezime radia pocuvas nejaku stanici radio Expres, a tam vojdes do nastavení da sa nastavit ci chces aby ti lrehravalo dopravne info, automaticky preladovalo na alternativne frekvencie, a synchronizovalo cas cez rds, sychronizuje sa pri prechode 59s na 00s.ale musi byt do ry signal radia, stanica to musi podporovat, musia dodrziavat normu, a nesmu mat zamrznute rds. Na slove sku v tom je dost bordel tak na to nespoliehat.
Dusan
 
Příspěvky: 3866
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: MMC hodiny

Příspěvekod Dusan » ned bře 31, 2019 13:35

Obrázek

Tak prechid na letny cas sa neudial...
Dusan
 
Příspěvky: 3866
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: MMC hodiny

Příspěvekod Georgius » ned bře 31, 2019 13:38

Minimálně v hlavních hodinách na panelu priborů se musí změnit časové pásmo - rusové totiž jasnozřivě tušili, že se posun času bude zanedlouho rušit
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4005
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: MMC hodiny

Příspěvekod Dusan » ned bře 31, 2019 14:21

A ma to nejaky vyznam, aby som Sa dostal k zo razEniu casu musim 4krat stlacit dvojtlacidlo, navyse este aj ta teplota, sa neukazuje ked ide tempomat.... Ach jaj

Tak som si nastavil gm+2

Co znamena (set tp) pred polozkou sipkami tj zvuku na preradovanie.

A co takhle si přečíst manuál nebo zkusit vyhledat set tp tady na fóru pomocí vyhledávání nahoře ? :axe: Našel bys minimálně tenhle příspěvek, který by tě navedl na celé docela zajímavé vlákno o senzorech TPMS ... Ale tady jsi ve vláknu o hodinách a ty s tlakem v kolech nemají lautr co dělat
Naposledy upravil Georgius dne ned bře 31, 2019 16:16, celkově upraveno 2
Důvod: OFF TOPIC příspěvek, odpověď
Dusan
 
Příspěvky: 3866
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: MMC hodiny

Příspěvekod Jajo » ned bře 31, 2019 15:18

Dusan, dik aj za fotku, tá určite pomôže aj ostatným. Ja som to už ráno nastavoval a kukol som aj do návodu a je to presne tak ako si písal. Proste tá možnosť "CT" znamená nastavovanie času s RDS informácii, čiže čas si to berie z rádia..., no a tú treba mať vypnutú keď chcete nastavovať hodiny iba z GPS, resp. ručne. A táto možnosť je väčšinou zapnutá už od výroby a preto si hodiny idú ako sa im chce a každý rieši iba nastavovanie hodín z GPS a potom sa všetci čudujú, že im to ide všelijako. A všetci čítajú návod(ak ho vôbec čítajú) asi tak ako aj ja, proste prečítajú niekde v návode, že táto možnosť nastavuje čas z rádia a viac neriešia, však načo, buď mi ich nastaví RDS alebo GPS, však oba musia byť presné. No a potom sa všetci čudujú prečo to robí blbosti.... No a zatiaľ čo som jazdil od rána až do teraz s vypnutým tým "CT", tak hodiny už idú presne, ani o tie "klasické" 2 minúty nemeškajú a ani neprepínajú čo sa im chce... Pojazdím aspoň týždeň bez navigácie a potom uvidím ako pôjdu, lebo teraz idú presne aj podľa tých na budíkoch. Však by aj mali, lebo hodiny na budíkoch si tiež berú čas z GPS. A čo sa týka prechodu času letný/zimný, tak to treba nastaviť vždy ručne aj na budíkoch iné časové pásmo a tiež aj v navigácii treba zmeniť časové pásmo ak chcete mať presný čas aj v navigácii, resp. GPS nastavovať hodiny na rádiu. V oboch prípadoch platí: letný čas je +2h, zimný čas je +1h. My máme v oboch prípadoch síce automatickú synchronizáciu času z GPS, ale to vysiela len tzv. nulový čas a náš presný sa dopočíta podľa nášho nastaveného časového pásma. Keby sme to chceli mať úplne automaticky, tak by sme museli mať v zariadeniach uložené informácie kedy a kde sa používa letný čas,... Môžte si o tom prečítať napr. na tejto stránke No a s tými hodinami na budíkoch je to fakt dosť divné. Proste mohli dať na hodiny alebo na tempomat ešte jeden číselník. Ale ja to mám nastavené tak, že na vrchu mám nastavené celkové kilometre a volty a na spodnom mám vonkajšiu teplotu a hodiny mám na MMC. Takže aj keď mám tempomat, tak vidím hodiny na MMC. :D A buďme radi, že nám dali aspoň stieračovú páčku s dvoma tlačidlami, lebo do Dácii dávajú iba s jedným a to keď si chcete prepínať medzi dvomi susednými položkami, tak tam sa musíte preklikať zasa všetkým až sa dostanete na položku ktorá je od tej pôvodnej iba jednu pozíciu pod. :finga:
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: MMC hodiny

Příspěvekod grafi2 » ned bře 31, 2019 17:43

Dnešný prechod času bez problému (preferujem 12h formát).
čas na budíkoch neriešim, vyriešené appkou na MMC.

(alebo to radšej do android témy?)
Přílohy
radio.jpg
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: MMC hodiny

Příspěvekod Jajo » sob dub 06, 2019 11:56

Takže, ako som sľúbil. Týždeň som jazdil bez navigácie s vypnutým aktualizovaním času cez RDS(v nastaveniach rádia vypnutá položka "CT") a hodiny mi zatiaľ idú presne. Idú presne aj podľa hodín na budíkoch(tie sú synchronizované cez GPS), aj podľa GPS na kamere(tá mi každú hodinu oznámi presný čas :lol: ) a všetkých mojich atómových hodinách. :mrgreen: Takže komu ukazuje MMC iný čas(aj keď len o 1-5minút, mne napr. bežne o 2 min. menej), tak skúste vypnúť tu položku "CT" a v nastaveniach hodín zapnúť GPS synchronizáciu(tým pádom aj v navigácii a aj správne časové pásmo v navigácii). A takto by vám už mali ísť hodiny úplne presne, lebo občas určite zapnete navigáciu a ak by aj bol nejaký nepatrný rozdiel času, tak ono si to zrovná a zasa to ide presne. A pri zmene času stačí ak zapnete navigáciu a v nej nastavíte iné časové pásmo a máte presný čas aj na rádiu. A pri zmene času nezabudnite aj na budíkoch nastaviť správne časové pásmo, až vám sedí čas s MMC. Ináč, to že nám na budíkoch a MMC beží čas nezávisle, tak to je aj výhoda, lebo keď idete niekde do zahraničia, tak napr. na MMC si nastavíte aktuálne časové pásmo a na budíkoch si necháte naše časové pásmo a viete tak naraz koľko je hodín doma a aj koľko je v aktuálnej polohe. :twisted:
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Předchozí

Zpět na Magnitola (rádio/MMS)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron