WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

2DIN autorádio od výrobce, MMS s Windows CE, alternativní MMS s Androidem

Moderátor: Moderátoři

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Vašátor » sob led 28, 2023 19:55

Takže, mapy jsem nainstaloval, prohlédnul jsem ČR a jsou tam i nově otevřené úseky dálnic. Tudíž palec nahoru, maximální spokojenost. Děkuji :!: :wink:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Jajo » ned led 29, 2023 11:50

Na Ladawiki som dopísal postup inštalácie máp aj slovenskej verzie programu. Kuknite či to je pochopiteľné aj pre laika, príp. tam niečo opravte/doplnte....
Odkaz na Ladawiki
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod MichalHR » stř čer 14, 2023 09:20

Ahojte,
chystám sa na aktualizáciu navigácie aj máp, ale chcel by som si archivovať aj pôvodné mapy a program. Dá sa to nejako stiahnuť na SD kartu alebo ako by som mal postupovať? Tu na fóre som nič nenašiel o tom. A koľko miesta GB má MMC pripravené na mapy a program?
Ďakujem
MichalHR
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř srp 08, 2018 20:43
Bydliště: Horné Srnie

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Jajo » sob čer 17, 2023 06:02

Čo sa týka samotného programu, tak ten sa prakticky nedá zálohovať, lebo sa inštaluje.... Jedine si poznačiť číslo verzie(pri načítavaní to číslo píše na displeji- napr. 7.9.7.240) a keby niečo náhodou, tak si na internete stiahnúť tú istú verziu a nainštalovať znovu. Čo sa týka pôvodných máp, tak tie sa dajú zálohovať priamo z rádia. Treba si nájsť ako sa dostať do systému a tam si nájsť zložku navigácie a z nej si skopírovať mapy na kartu. Ale ak sú tam pôvodné mapy cca 5 rokov staré, tak záloha nedáva zmysel. A čo sa týka pamäte, tak je tam niečo okolo 6GB. Ale neodporúčam tam narvať máp(aj nepotrebných) do tých 6GB. Lebo potom navigácia blbne, seká sa, zamŕza,... Vždy si treba sťahovať iba mapy ktoré potrebujem a tie si občas aktualizovať tak, že si stiahnem nové, tie v rádii komplet vymažem a nahrám tam tie nové. Ale ruku na srdce, táto originál navigácia je len tzv. núdzova, čiže len na také občasné núdzové použitie keď "sa stratím" a som rád, že ma niečo aspoň nejako navedie na správnu cestu. Na pravidelnejšie používanie to nie je. Je to celé hlavne kvôli samotnému rádiu a jeho Win CE. Ak niekomu treba navigáciu pravidelne, tak by som odporúčil buď vymeniť rádio za androidové(to má aj omnoho viac funkcii), alebo si kúpiť aspoň samotnú navigáciu, alebo používať radšej navigáciu v telefóne. Ja som pri tejto originál navigácii stratil veľa času, nervov a pri skúšaní aj benzínu a dokonca sme ju s chalanmi aj kompletne(vrátane hlasu) preložili do slovenčiny a aj tak, keď idem teraz niekde, tak mám zapnuté mapy.cz v telefóne. :mrgreen: Čo sa týka navigácii zadarmo, tak mapy.cz sú topka, používam ju od turistiky, cez bicykel až po auto. Dokonca mám skúsenosti, že občas prekonávajú aj google mapy. Ak niekto rozmýšľa o výmene celého rádia, tak sa dajú kúpiť "originál" do Vesty(kde by mali byť hlavne všetky potrebné káble, redukcie a rámčeky,...)ale tam je obmedzený výber. Alebo sa dá kúpiť samotný rámček na montáž klasického 1DIN alebo 2DIN rádia a dať tam prakticky hociaké rádio, len tam treba na zapojenie dobrého autoelektrikára až funguje hlavne kamera a ovládanie z volantu. Ale keď to niekomu nebude chýbať, tak to netreba zapájať a rádio bude fungovať aj bez toho.
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod MichalHR » úte čer 27, 2023 09:23

Dakujem za rozsiahlu odpoveď. Navigáciu používam sporadicky, a teraz hlavne ked pôjdeme opäť na dovolenku do chorvátska tak by som dal rád nové mapy, nakoľko minulý rok ked sme išli tak nepoznala nejaké už nové useky ciet. Pre moje potreby mi vyhovuje , určite sú aj lepšie ale nepotrebujem. A zálohovať staré mapy a navigáciu je skôr z mojej vnútornej potreby že chcem mať zálohu aj originálu, ale potrebné to nie je :-D to je moja povaha :-D
Ďakujem
MichalHR
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř srp 08, 2018 20:43
Bydliště: Horné Srnie

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Vašátor » stř čer 28, 2023 06:36

Zalohovat mapy je uživatelsky složité a především úplně k ničemu. Doporučuji aktualizovat mapy přes sd kartu, proběhne to zcela automaticky.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod MichalHR » ned črc 09, 2023 20:47

Ahojte,
ešte mám zopár otázok. idem to teda aktualizovať a chcel by som dať aj alternatívne menu, navigáciu mám verziu 225. tak som stiahol z tej stránky verziu 225 bez mapy. a chcel by som dať aj slovenské menu ale to je verzia 240. Je potrebné postupovať najskôr aletrnatívne a potom preklad alebo dať rovno preklad s tým že tam je už aj alternatívne menu, alebo najskôr preklad a potom stiahnuť alternatívne vo verzii 240?
A druhá otázka stiahol som aktuálne mapy z tej stránky https://peirce.gis-lab.info/maps79.php ale chýba tam rakúsko, nemecko, taliansko. Do týchto krajín sa chystáme asi na jeseň, no ked si zmažem tie mapy čo mám v aute tak prídem o ne aj ked nie sú aktuálne. Dajú sa niekde zohnať aj tieto mapy? preto som chcel aj zálohu tých aktuánych v aute. A ked si stiahnem len mapy kam chcem ísť a nie je tam prejazdová mapa medzi krajinami (iba prejazdová danej krajiny) tj navigácia nebude vedieť spočítať trasu z jednej krajiny do druhej?
Ďakujem
MichalHR
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř srp 08, 2018 20:43
Bydliště: Horné Srnie

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Dusan » pon črc 10, 2023 23:29

stiahni toto 240 alternativna s SK zvukom a prekladom

Alternatívne menu v Slovenčine
wiki/lada:vesta:elektricka_soustava:mmc

chýba tam rakúsko, nemecko, taliansko...... napisat mu a poprosit o dane mapy nech zaradi do fronty na vygenerovanie
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod MichalHR » stř črc 12, 2023 20:32

ešte jedna otázka odkaz z wiki na slovesnké menu nejde. ale na ulož to sú 3 verzie,
update full sk 7 9 7 240+map
7 9 7 240 sk
7 9 7 240 origSK
je v nich nejaký rozdiel alebo to je jedno.....je mi jasné že s mapami bude aj s mapami.
MichalHR
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř srp 08, 2018 20:43
Bydliště: Horné Srnie

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Dusan » čtv črc 13, 2023 17:34

klikni na ten odkaz hore co som daval uz je opraveny link na 7_9_7_240_SK zvuky a preklad full.rar
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod MichalHR » úte črc 18, 2023 20:29

ďakujem ti skusil som stiahnuť tá čo tam bol a aj tu tvoju aj som ich nahral postupne obe do MMC a pár poznatkov čo som si všimol, a či sa s tým stretol aj niekto ešte?
sa mi zdá že navigácia je ako keby spomalená, napr. výjdem z kruhového objazdu a ona povie použite tretí výjazd aj ked už som dávno preč. aj graficky ukazuje tú bodku či šípku s výrazným oneskorením čo pred tým nebolo.
a nedá sa mi nastaviť aby sa mapa natáčala v smere jazdy. Políčko v nastaveniach mám zapnuté ale realne pri navigovaní mapu neotáča, iba mi ju natoči do aktálneho pohľadu ked kliknem na šípku.
Viete poradiť či mám niečo zle nastavené?
ďakujem
MichalHR
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř srp 08, 2018 20:43
Bydliště: Horné Srnie

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Dusan » stř črc 19, 2023 07:14

Skuz znova preinstalovat
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod MichalHR » pát črc 21, 2023 09:23

znova som preinštaloval nepomohlo. Niekedy chvilku sa mapa natáča a potom prestane, a všimol som si takúto výstrahu. čo to znamená? ked tam je nenatáča, ked tam je zelený krúžok tak sa mi zdá že natáča mapu ale to si chcem ešte preveriť nemal som moc času na to.
Přílohy
Snímka.JPG
MichalHR
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř srp 08, 2018 20:43
Bydliště: Horné Srnie

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Jajo » sob črc 22, 2023 19:28

Ten výkričník je ikonka internetu(krížik-nepripojený, výkričnik-nejaká chyba, zelená gulička-pripojený v poriadku). Keď ťukneš vedľa na tú zemeguľu malo by ti to hneď zapnúť nastavenia internetu, ináč to nájsť v nastaveniach. Prvá položka je či sa má vôbec pripájať na internet, druhá je či to má niečo zobrazovať a tretia čo má zobrazovať. Najlepšie je to mať všetko vypnuté(tie dve prvé fajky šedé) lebo tieto internetové funkcie u nás prakticky nefungujú. To je len na to že keď niekto v rovnakej navigácii klikne napr. nehodu, radar, obchádzku,... tak nám sa to zobrazí... A čo sa týka rýchlosti navigácie, tak naše rádia túto vylepšenú verziu zvládajú len tak tak, nie že by originál išla bleskovo :lol: Je proste moc silná na náš hardvér. Mne pomohlo k akej takej rýchlosti povypínať všetky zbytočné blbosti ako je 3D modely budov, vysoké rozlíšenie,... Skús sa najskôr pohrať s týmito nastaveniami a daj všetko do čo najnižších nastavení, príp. niečo z toho povypínaj, plus vypni auto približovanie a potom si ručne nastav mierku na 30 alebo 50m, nastav si sklon mapy čo najnižšie(aby si videl "kus pred seba") , no a hlavne tam maj len prehľadovú mapu celej Európy a len tie štáty ktoré potrebuješ. Vyskúšaj sa pohrať v tom menu(však je po slovensky :mrgreen: ) a uvidíš či sa to po tých úpravách zlepší. Ak nie a potrebuješ navigáciu dosť často, skús buď samostatnú/v mobile, príp. pouvažuj o výmene celého rádia. Ako som už písal niekde, môžeš si tam kúpiť ľubovoľné 2 DIN a k nemu rámček a doriešiť so šikovným elektrikárom tlačidlá na volante, kameru a príp. CAN, resp. nejaké čo je priamo do Vesty aj s rámčekom a všetkými potrebnými redukciami...
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: WIn CE - aktualizace a nahrávání nových map do navigace

Příspěvekod Georgius » sob črc 22, 2023 20:47

já jsem s Petrohradským androidem nadmíru spokojený, ale nevím, jestli a) kluci ještě fungují b) je reálné to odtama dostat
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3998
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Magnitola (rádio/MMS)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků